Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω ένα οικογενειακό συμβόλαιο, με 3 γραμμές.

δυο συμβόλαια (unlimited 20) και ενα καρτοσυμβόλαιο 35.

έχω 18μηνο συμβόλαιο (έχουν περάσει 3-4 μήνες ίσως και παραπάνω) και έχω πάρει επιδότηση.

αν θέλω να "σπάσω" το συμβόλαιο της μια γραμμής (απο τα unlimited) τι θα πρέπει να πληρώσω? την επιδότηση που αντιστοιχούσε σε αυτή τη γραμμή ή ολόκληρο το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν πρηξει καθε μερα να με περνουν τηλεφωνο για προσφορες απο vodafone και hol με αποκρυψη. Τι μπορώ να κάνω; Να ζητησω να με διαγραψουν απο τις λιστες; Απο κατι αλλο; :X
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καπου πετυχα μια εφαρμογη που μπλοκαρεις αριθμους, αν σε παιρνουν συνεχεια απο τον ιδιο,

μπορεις να δοκιμασεις και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα δίμηνο άλλαξα πάροχο από wind σε cosmote. Εκτός του ότι μου έρχεται λιγότερα ο μήνας αυτό που απολαμβάνω πραγματικά είναι η ύπαρξη καλού σήματος σχεδόν παντού. Με τη wind ειλικρινά είχα αγανακτήσει.
Το γέλιο είναι πηγή ζωής :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα δίμηνο άλλαξα πάροχο από wind σε cosmote. Εκτός του ότι μου έρχεται λιγότερα ο μήνας αυτό που απολαμβάνω πραγματικά είναι η ύπαρξη καλού σήματος σχεδόν παντού. Με τη wind ειλικρινά είχα αγανακτήσει.

Περιοχή που κινείσαι;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή που κινείσαι;

 

Αμέσως η αμφισβήτηση. Μην πει κανένας καλό λόγο για το σήμα της cosmote. Λες και όλοι όσοι έχουν cosmote θα καθόντουσαν αν δεν είχε καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως η αμφισβήτηση. Μην πει κανένας καλό λόγο για το σήμα της cosmote. Λες και όλοι όσοι έχουν cosmote θα καθόντουσαν αν δεν είχε καλό σήμα.

Ποιά αμφισβήτιση βρε αλάνι! Εμένα με ενδιαφέρει να μου πει σε ποιά περιοχή έχει διαπιστώσει ο άνθρωπος οτι η wind ήταν τόσο χάλια έναντι της Κοσμοτέ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως η αμφισβήτηση. Μην πει κανένας καλό λόγο για το σήμα της cosmote. Λες και όλοι όσοι έχουν cosmote θα καθόντουσαν αν δεν είχε καλό σήμα.

 

και οι 3 εταιριες εχουν 'κενά' στη καλυψη τους. Η κοσμοτε ομως εχει +1 μειονεκτημα, αυτό της υπερφορτωσης δικτυου. Ολοι το ξερουν, αλλά ολοι μένουν ''επειδη ολοι εχουν whats up''... Κανείς δεν εχει πει ''μενω κοσμοτε επειδη εχει καλυτερο σημα'' ;) Και ας βγαλουμε εξω τους whats up fans, εδώ υπαρχουν ακομη ατομα (μεγαλυτερων ηλικιων) που νομιζουν οτι η κοσμοτε ειναι ελληνικη :lol: Κάτι σαν τη ΝΔ ''εμεις στο σπιτι παντα ΝΔ ψηφιζουμε'' (παρολο που η μισή οικογενεια δεν εχει να φαει...) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

και οι 3 εταιριες εχουν 'κενά' στη καλυψη τους. Η κοσμοτε ομως εχει +1 μειονεκτημα, αυτό της υπερφορτωσης δικτυου. Ολοι το ξερουν, αλλά ολοι μένουν ''επειδη ολοι εχουν whats up''... Κανείς δεν εχει πει ''μενω κοσμοτε επειδη εχει καλυτερο σημα'' ;) Και ας βγαλουμε εξω τους whats up fans, εδώ υπαρχουν ακομη ατομα (μεγαλυτερων ηλικιων) που νομιζουν οτι η κοσμοτε ειναι ελληνικη :lol: Κάτι σαν τη ΝΔ ''εμεις στο σπιτι παντα ΝΔ ψηφιζουμε'' (παρολο που η μισή οικογενεια δεν εχει να φαει...) :wacko:

 

Αυθαίρετο συμπέρασμά.

Εδώ στην Κρήτη πολύ είναι στην Cosmote λόγω σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Αυθαίρετο συμπέρασμά.

Εδώ στην Κρήτη πολύ είναι στην Cosmote λόγω σήματος.

 

εννοειται οτι δε μιλαω για συγκεκριμενα σημεια, αλλά για ολη τη χωρα. Και εννοειται οτι παντου υπαρχουν 'κενά' σηματος, ασυρματο δικτυο ειναι, οχι ενσυρματο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός των λεπτών στα απεριόριστα πήρε παράταση μέχρι 16/2 για ανανεώσεις και νέες συνδέσεις
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός των λεπτών στα απεριόριστα πήρε παράταση μέχρι 16/2 για ανανεώσεις και νέες συνδέσεις

 

προσοχή, στις ανανενώσεις δεν ισχύει για όλα τα προγράμματα... ισχύει από το CΑΠ 35 και πάνω

 

στις νέες συνδέσεις ισχύει για όλα

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Σε υπάρχουσα σύνδεση που είναι (5-6 μηνών στο δίκτυο) άραγε μπορούμε να ζητήσουμε τον διπλασιασμό;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε υπάρχουσα σύνδεση που είναι (5-6 μηνών στο δίκτυο) άραγε μπορούμε να ζητήσουμε τον διπλασιασμό;

 

επίσημα όχι, μπορείς να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελάτων, αλλά μην ελπίζεις και πολλά :cool:

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Και πρέπει να το έχω σε πρόγραμμα "απεριόριστα 35" και άνω έτσι; :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

έτσι κι ακκιώς στην περίπτωσή σου θα είναι κατ' εξαίρεση, οπότε μάλλον δεν έχει σημασία το πρόγραμμα που έχεις. ίσως όμως σου προτείνουν να το αλλάξεις... άμα δεν πάρεις δεν θα μάθεις....
Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

προσοχή, στις ανανενώσεις δεν ισχύει για όλα τα προγράμματα... ισχύει από το CΑΠ 35 και πάνω

 

στις νέες συνδέσεις ισχύει για όλα

 

Εγώ έκανα ανανέωση 31/1 σε ΑΠ 25 και μπήκε ο διπλασιασμός κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ανανέωση 31/1 σε ΑΠ 25 και μπήκε ο διπλασιασμός κανονικά...

 

σωστά, μονόμ που μιλάμε για την παράταση, εσύ το πήρες στην κανονική περίοδο... :rolleyes:

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

σωστά, μονόμ που μιλάμε για την παράταση, εσύ το πήρες στην κανονική περίοδο... :rolleyes:

 

Α...οκ.Λέω κι εγώ.Τί έγινε?Χάρη μου κάναμε:D

Link to comment
Share on other sites

προσοχή, στις ανανενώσεις δεν ισχύει για όλα τα προγράμματα... ισχύει από το CΑΠ 35 και πάνω

 

στις νέες συνδέσεις ισχύει για όλα

 

το νουμερακι μου κ δρομο..

και για τα αλλα δυο νουμερα που εχω στο απ25, θα ζητησω μειωση του παγιου οσο η online προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

επίσημα όχι, μπορείς να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελάτων, αλλά μην ελπίζεις και πολλά :cool:

 

ξέρω πως μπορεί να γίνει αίτημα για προανανέωση... αλλά πρέπει να το δεχτούν από τα κεντρικά. Επίσης προς τα πάνω αλλάζεις γενικά χωρίς πρόβλημα αλλά εγώ που είχα κάνει ανανέωση πριν 4 μήνες και ήθελα να πάω προς τα πάνω δεν το δικαιούμουν, οπότε άλλαξα νούμερο και έκανα καρτοκινητό το παλιό με ότι συνεπάγεται αυτό

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός ισχύει μόνο για το Ίντερνετ ή για όλα ?

 

ισχύει για το internet και το χρόνο ομιλίας προς τρίτους (εκτός cosmote)

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Και σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος ο διπλασιασμός ισχύει στο επόμενο πρόγραμμα ή όχι;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...