Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ΠΑΓΙΑ ΔΩΡΟ ΣΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ COSMOTE

 

 

Αυτό το Πάσχα η COSMOTE σας προσφέρει Δώρο τα δύο πρώτα πάγια για κάθε νέα σύνδεση στα Επαγγελματικά της Προγράμματα.

 

Ειδικότερα, η COSMOTE παρέχει δωρεάν τα δύο πρώτα πάγια σε όλους τους νέους συνδρομητές στα Επαγγελματικά Προγράμματα COSMOTE. Έτσι, στα Επαγγελματικά προγράμματα με πάγιο από 25€ παίρνετε δύο πάγια δώρο και καλύπτετε κάθε ανάγκη επικοινωνίας για την επιχείρησή σας.

 

 

Η προσφορά ισχύει για όλες τις νέες συνδέσεις Επαγγελματικών Προγραμμάτων COSMOTE, για φορητότητα αριθμού ή μετατροπή σύνδεσης καρτοκινητού σε Επαγγελματικό συμβόλαιο. Η διάρκεια της προσφοράς είναι από 12 Μαρτίου μέχρι και τις 6 Απριλίου 2010.

 

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσφορά των δύο Δωρεάν παγίων, μπορείτε να καλέσετε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο 1200 από το κινητό σας ή στο 6971001200 από σταθερό τηλέφωνο ή απλά να επισκεφθείτε το πλησιέστερο σημείο πώλησης του δικτύου καταστημάτων COSMOTE.

 

http://goo.gl/alGP

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο e-cosmote.gr που δοκιμάζω τώρα να κάνω συμβόλαιο λέει:

 

Οικονομικό Πρόγραμμα

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35

 

Αρχικό Πάγιο

35,59 €

 

Μηνιαία Έκπτωση στο Πάγιο

7,518 €

 

Τελικό Πάγιο

28,072 €

 

*Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 21%

 

Η μηνιαία έκπτωση στο πάγιο που λέει είναι η μη-χρήση της επιδότησης, άρα τα 10ευρώ (περιλαμβάνουν φόρο?) υποθέτω ότι τα αφαιρώ μετά, άρα μιλάμε για ~18 ευρώ τα οποία περιλαμβάνουν ΦΠΑ και στα οποία πρέπει να ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας.

 

Διευκρίνιση:

Τα παραπάνω ισχύουν για πληρωμή μέσω πιστωτικής κάρτας. Για πληρωμή μετρητοίς η "Μηνιαία Έκπτωση στο Πάγιο" είναι 7 ευρώ και το "Τελικό Πάγιο" είναι 28,59 ευρώ.

Edited by greatst
προσθήκη της "διευκρίνισης" στο τέλος του μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

2 ΠΑΓΙΑ ΔΩΡΟ ΣΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ COSMOTE

 

 

Αυτό το Πάσχα η COSMOTE σας προσφέρει Δώρο τα δύο πρώτα πάγια για κάθε νέα σύνδεση στα Επαγγελματικά της Προγράμματα.

 

Ειδικότερα, η COSMOTE παρέχει δωρεάν τα δύο πρώτα πάγια σε όλους τους νέους συνδρομητές στα Επαγγελματικά Προγράμματα COSMOTE. Έτσι, στα Επαγγελματικά προγράμματα με πάγιο από 25€ παίρνετε δύο πάγια δώρο και καλύπτετε κάθε ανάγκη επικοινωνίας για την επιχείρησή σας.

 

 

Η προσφορά ισχύει για όλες τις νέες συνδέσεις Επαγγελματικών Προγραμμάτων COSMOTE, για φορητότητα αριθμού ή μετατροπή σύνδεσης καρτοκινητού σε Επαγγελματικό συμβόλαιο. Η διάρκεια της προσφοράς είναι από 12 Μαρτίου μέχρι και τις 6 Απριλίου 2010.

 

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσφορά των δύο Δωρεάν παγίων, μπορείτε να καλέσετε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο 1200 από το κινητό σας ή στο 6971001200 από σταθερό τηλέφωνο ή απλά να επισκεφθείτε το πλησιέστερο σημείο πώλησης του δικτύου καταστημάτων COSMOTE.

 

http://goo.gl/alGP

 

Αυτή είναι απάντηση στη vodafone η οποία ανακοίνωσε χτές την ίδια προσφορά με τη διαφορά οτι στη vodafone ισχύει αν δεν κάνω λάθος και στα προγράμματα ιδιωτών και στα επαγγελματικά

 

Πάντως στο e-cosmote.gr που δοκιμάζω τώρα να κάνω συμβόλαιο λέει:

 

Οικονομικό Πρόγραμμα

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35

 

Αρχικό Πάγιο

35,59 €

 

Μηνιαία Έκπτωση στο Πάγιο

7,518 €

 

Τελικό Πάγιο

28,072 €

 

*Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 21%

 

Η μηνιαία έκπτωση στο πάγιο που λέει είναι η μη-χρήση της επιδότησης, άρα τα 10ευρώ (περιλαμβάνουν φόρο?) υποθέτω ότι τα αφαιρώ μετά, άρα μιλάμε για ~18 ευρώ τα οποία περιλαμβάνουν ΦΠΑ και στα οποία πρέπει να ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας.

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες... η επιδότηση δηλαδη βγαίνει γυρω στα 90 ευρώ?? τοσο λίγο?

Τσεκάρισε το...

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα αν έχεις πρόχειρο καποιο καρτοκινητό που δεν χρειάζεσαι γιατι εκεί η επιδότηση είναι 163Ε. Μου τα έλεγε αναλυτικά σημερα η εξυπηρέτηση πελατών απο το τμήμα φορητότητας, και το διάβασα και σε άλλο σχόλιο σε άλλο thread. Δεν κάνω λάθος σε αυτό.. έτσι βγαίνει το πάγιο 17Ε τελική τιμη όπως έγραψα και παραπάνω...

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι απάντηση στη vodafone η οποία ανακοίνωσε χτές την ίδια προσφορά με τη διαφορά οτι στη vodafone ισχύει αν δεν κάνω λάθος και στα προγράμματα ιδιωτών και στα επαγγελματικά

 

Βασικά δεν είναι ακριβώς έτσι.. Η Cosmo πρώτη χαρίζει 10 ευρώ/μήνα για ένα χρόνο και η Voda απαντάει με 2 πάγια δώρο στην προσφορά με τα -10 ευρώ της Cosmo. Σε ένα τυπικό 35άρι δηλαδή, η Voda χαρίζει 70 ευρώ και η Cosmo 120! Τώρα το ότι η Cosmo χαρίζει και 2 πάγια στους επαγγελματίες... Είναι εντελώς άλλο πράγμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι ακριβώς έτσι.. Η Cosmo πρώτη χαρίζει 10 ευρώ/μήνα για ένα χρόνο και η Voda απαντάει με 2 πάγια δώρο στην προσφορά με τα -10 ευρώ της Cosmo. Σε ένα τυπικό 35άρι δηλαδή, η Voda χαρίζει 70 ευρώ και η Cosmo 120! Τώρα το ότι η Cosmo χαρίζει και 2 πάγια στους επαγγελματίες... Είναι εντελώς άλλο πράγμα. ;)

 

Ισχύει αν και διάβασα στο thread της vodafone οτι ετοιμάζουν σημαντικές αλλαγές στα unlimited προγραμματά τους. Πάντως αυτο δεν αναιρεί το γεγονός οτι την τρεχουσα περίοδο συμφέρουν περισσότερο τα προγράμματα της κοσμοτε απ' της βονταφον...

Οπως λέει και η διαφήμιση... μπαι φαρ πιο αποδοτικιά! χα χα!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αν και διάβασα στο thread της vodafone οτι ετοιμάζουν σημαντικές αλλαγές στα unlimited προγραμματά τους.

 

Αν αληθεύει... Καιρός ήταν! Παρα-άργησαν! :wacko:

 

 

την τρεχουσα περίοδο συμφέρουν περισσότερο τα προγράμματα της κοσμοτε απ' της βονταφον...

Οπως λέει και η διαφήμιση... μπαι φαρ πιο αποδοτικιά! χα χα!

 

Η Cosmote γενικά τα τελευταία χρόνια έχει καλύτερα και φθηνότερα συμβόλαια από τη Vodafone.. Ας μη μπερδεύουμε τα συμβόλαια με την καρτοκινητή..

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες... η επιδότηση δηλαδη βγαίνει γυρω στα 90 ευρώ?? τοσο λίγο?

Τσεκάρισε το...

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα αν έχεις πρόχειρο καποιο καρτοκινητό που δεν χρειάζεσαι γιατι εκεί η επιδότηση είναι 163Ε. Μου τα έλεγε αναλυτικά σημερα η εξυπηρέτηση πελατών απο το τμήμα φορητότητας, και το διάβασα και σε άλλο σχόλιο σε άλλο thread. Δεν κάνω λάθος σε αυτό.. έτσι βγαίνει το πάγιο 17Ε τελική τιμη όπως έγραψα και παραπάνω...

 

Έχω το βασικό μου νούμερο: καρτοκινητό αλλά COSMOTE! Οπότε ... μάλλον δεν με πιάνουν τα 163Ε!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το βασικό μου νούμερο: καρτοκινητό αλλά COSMOTE! Οπότε ... μάλλον δεν με πιάνουν τα 163Ε!

 

Ρώτα μηπως εχει κανας γνωστός σου... είναι κρίμα να το χάσεις αφου σε ενδιαφέρει γιατι δεν ειναι και μικρή η διαφορά απο 90 στα 160 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες... η επιδότηση δηλαδη βγαίνει γυρω στα 90 ευρώ?? τοσο λίγο?

Τσεκάρισε το...

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα αν έχεις πρόχειρο καποιο καρτοκινητό που δεν χρειάζεσαι γιατι εκεί η επιδότηση είναι 163Ε. Μου τα έλεγε αναλυτικά σημερα η εξυπηρέτηση πελατών απο το τμήμα φορητότητας, και το διάβασα και σε άλλο σχόλιο σε άλλο thread. Δεν κάνω λάθος σε αυτό.. έτσι βγαίνει το πάγιο 17Ε τελική τιμη όπως έγραψα και παραπάνω...

 

Ναι, εάν το αποφασίσω θα το ψάξω σίγουρα! Θα δω τι επιδότηση μπορώ να "παζαρέψω" ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 163 Euro η επιδότηση μάλλον άλλο θα κατάλαβες, η επιδότηση για το 35 είναι εκεί στα 100 Euro.

 

Πάντως δεν ξέρω αν αναφέρθηκε δεν παρατήρησα να έχει ειπωθεί, αλλά μπορείς να πάρεις και την έκπτωση και μια συσκευή Samsung, δηλαδή και τις δυο προσφορές...Εγώ αυτό επέλεξα και άμα πάτε και σε κανένα πιο "δεύτερο" κατάστημα Γερμανού ίσως σας δώσουνε και άλλη συσκευή στα λεφτά των Samsung...

Μιλάμε δηλαδή για έκπτωση 10 Euro/ μήνα = 120 Euro και επιδότηση για συσκευή (ΚΑΙ ΤΟΝΙΖΩ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΟΝΟ) 151 Euro.

Link to comment
Share on other sites

η επιδότηση στο απεριόριστα 35 είναι 70 ευρώ

άρα

πάγιο - επιδότηση - 10 = 35,59 - (70/12) -10 = 35,59 - 5,8 - 10 = 19,79

Link to comment
Share on other sites

η επιδότηση στο απεριόριστα 35 είναι 70 ευρώ

άρα

πάγιο - επιδότηση - 10 = 35,59 - (70/12) -10 = 35,59 - 5,8 - 10 = 19,79

 

Eγώ που ρώτησα πάντως μου παν ότι το τελικό πάγιο με τα 10 ευρώ μείον και την επιδότηση σαν έκπτωση βγαίνει 17 ευρώ και κάτι ψιλά μαζί με το ΦΠΑ και το φόρο κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και πριν θα το πω για πολλοστή φορά, η επιδότηση στο απεριόριστα 35 με φορητότητα είναι 163 ευρώ.

Το τι επιδότηση δίνει σε νέα σύνδεση ή ανανέωση συμβολαίου είναι άλλο ζήτημα, μην τα μπλέκετε. Εγώ μίλησα για φορητότητα

 

Και αν δεν ειμαι 100% σίγουρος για κατι, απλά δεν το λέω. Σε αυτή τη περίπτωση ισχύει αυτό που είπα.

Μην μπερδεύετε τον κόσμο... υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ανάγκη και υπολογίζουν και το ευρώ...

Edited by nucleogenesis
Link to comment
Share on other sites

Ρε δικέ μου εσύ μπερδεύεις τον κόσμο! Μπορεί εσένα να σου κάνανε συγκεκριμένη προσφορά. Πρώτη φορά το ακούω το 163 €. Και εγώ φορητότητα έκανα άπο σύνδεση Wind. Και ρώτησα σε 2 καταστήματα και τηλεφωνικά.

 

Μην το λες λοιπόν σίγουρα πως ισχύει αυτό γιατί εγώ είμαι το 1ο ζωντανό παράδειγμα που λέω πως δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

φορητότητα Η ΟΧΙ φορητότητα, θεωρείσαι ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ

και αν εσύ είσαι σίγουρος γιατί υπήρξες μία φορά πελάτης

εγώ είμαι πιο σίγουρος, γιατί ΑΥΤΗ την στιγμή εργάζομαι ως υπάλληλος "ΚΑΠΟΥ" και αυτό που εσύ ρωτάς ΕΓΩ πρέπει να το έχω διαβάσει και να είμαι ΑΡΤΙΑ κατατοπισμένος

οπότε επέτρεψε μου να συμφωνήσω με τον Tribiani και να σου πω να κρατάς ΠΑΝΤΟΤΕ και ένα μικρό ενδεχόμενο, καθώς το κάθε κατάστημα ΙΣΩΣ να κάνει δικές του προσφορές, όμως η ΕΠΪΣΗΜΗ ενημέρωση είναι αυτή που σας είπα και πιο πάνω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που δουλεύεις, εγώ κάλεσα το 13897 (τμήμα φορητότητας της Cosmote)

Πιο επίσημη ενημέρωση απο την ίδια την cosmote δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Καρτοκινητό Cu έχω και το έκανα Απεριόριστα 35. Η επιδότηση που μου έδιναν είναι 163 ευρώ. Μάλιστα τα σημειωνα κιόλας γιατι η κοπέλα μου τα έλεγε αναλυτικά προ φορων και μετα φορων.

 

Μου φαίνεται περίεργο η πολιτική της εταιρείας να διαχωρίζει με άλλα κριτήρια την επιδότηση εμένα πχ που ήρθα με φορητότητα απο vodafone cu με καποιον που ήρθε με φορητότητα απο συμβόλαιο wind... Αν ισχύει αυτό , τι να πω...

Δεν είμαι ο μόνος πάντως που έχει γράψει οτι πήρε τελική τιμή τα 17 Ε.

 

Και στη τελική, αν ισχύει διαφορετική πολιτική για τον καθένα, προς όφελός σας είναι που σας το λέω γιατι αν πάτε για φορητότητα και σας δώσουν χαμηλότερη επιδότηση μπορείτε να τους πείτε οτι ξέρετε άτομα που πήραν παραπάνω επιδότηση... και να διαπραγματευτείτε.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εκανα φορατοτητα τους 2 αριθμους που εχω στο απεριοριστα 35 και τους 2 στο ιδιο προγραμμα,εβαλα και 300mb στο 1 νουμερο,και κατεληξα να πληρωνω καθε μηνα με φπα+τελη κινητης τηλεφωνιας τελικη τιμη 52ευρω ολα μαζι.συμπεριλαμβανετε μεσα στην τιμη εκπτωση απο τις επιδοτησεις που ειχα για 2 συσκευες.
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έχει vadafone με πρόσφατη ανανέωση (πριν 4 μήνες) μετά από πόσο καιρό μπορεί να κάνει π.χ. φορητότητα στη cosmote??? Θα έχει κάποια επιβάρυνση λόγω της σύντομης λύσης του συμβολαίου??
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έχει vadafone με πρόσφατη ανανέωση (πριν 4 μήνες) μετά από πόσο καιρό μπορεί να κάνει π.χ. φορητότητα στη cosmote??? Θα έχει κάποια επιβάρυνση λόγω της σύντομης λύσης του συμβολαίου??

 

Όταν έκανες ανανέωση πήρες επιδότηση συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

προς gatos20vt

ναι ανάλογα με το τί έχεις υπογράψει, συνήθως είναι 12μηνη δέσμευση, ή αν ζήτησες παραπάνω επιδότηση για 18μηνη δέσμευση ή κάτι άλλο (συνήθως πληρώνεις τα υπολειπόμενα πάγια) που δε σε συμφέρει να το κάνεις, καλύτερα να κόψεις την γραμμή όταν λήξει η δέσμευση ή κατέβασέ το στο μικρότερο πάγιο που μπορείς και μετά κόψε το

 

προς nucleogenesis

έχεις δίκιο!

 

είναι διαφορετική η επίσημη πολιτική

διαφέρει το τι ισχύει για όλους και τι μπορεί να έχει ζητήσει ο καθένας μας ξεχωριστά σαν πελάτης και αν θα ικανοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που δουλεύεις, εγώ κάλεσα το 13897 (τμήμα φορητότητας της Cosmote)

Πιο επίσημη ενημέρωση απο την ίδια την cosmote δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Καρτοκινητό Cu έχω και το έκανα Απεριόριστα 35. Η επιδότηση που μου έδιναν είναι 163 ευρώ. Μάλιστα τα σημειωνα κιόλας γιατι η κοπέλα μου τα έλεγε αναλυτικά προ φορων και μετα φορων.

 

Μου φαίνεται περίεργο η πολιτική της εταιρείας να διαχωρίζει με άλλα κριτήρια την επιδότηση εμένα πχ που ήρθα με φορητότητα απο vodafone cu με καποιον που ήρθε με φορητότητα απο συμβόλαιο wind... Αν ισχύει αυτό , τι να πω...

Δεν είμαι ο μόνος πάντως που έχει γράψει οτι πήρε τελική τιμή τα 17 Ε.

 

Και στη τελική, αν ισχύει διαφορετική πολιτική για τον καθένα, προς όφελός σας είναι που σας το λέω γιατι αν πάτε για φορητότητα και σας δώσουν χαμηλότερη επιδότηση μπορείτε να τους πείτε οτι ξέρετε άτομα που πήραν παραπάνω επιδότηση... και να διαπραγματευτείτε.

 

Ναι ρε αγορίνα μου, άλλο το ένα άλλο το άλλο. Δεν λέμε τις πρωσοπικές προσφορές που κάνει προκειμένου να σε κάνει πελάτη, αλλά το τι προβλέπεται!

Το 17 Euro στο εξήγησε παραπάνω πως βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο ebil και μου λεει τα δεδομενα θαναι διαθεσιμα οταν βγει ο λογαριασμος σας! Καλα τι κανουν εκει στην Cosmote!Δεν δουλευει τιποτα;Στο 1256 ΕΥ δεν δουλευει ακομα;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ΕΥ = έλεγχος υπολοίπου

 

Λ = λογαριασμός

αν δεν ειναι ημέρα που εκδίδεται ο λογαριασμός σου, λογικό

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα οτι στην vodafone τρεχει μια προσφορα για φορητοτητα και νεες συνδεσεις με επιδοτηση χ2, η cosmote εχει απαντησει με κατι αναλογο?
Link to comment
Share on other sites

Εμαθα οτι στην vodafone τρεχει μια προσφορα για φορητοτητα και νεες συνδεσεις με επιδοτηση χ2, η cosmote εχει απαντησει με κατι αναλογο?

 

Τι την θες της απάντηση όταν στην cosmote δίνουν έκπτωση 10 ευρώ ?? Νομίζω ότι η προσφορά της cosmote είναι πολύ καλύτερη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...