Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο εδειξε διαφημιστικο για τον Γερμανο οπου ελεγε για καποια κινητα οτι ειναι δωρεαν, ειδε κανενας απο ποιο προγραμμα και πανω ειναι δωρεαν?

 

Απεριοριστα 25 και πανω, δηλαδη απο το απεριοριστα 35!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τον Μάρτιο του 2009 έκανα συμβόλαιο στο 120. Τον Ιανουάριο το άλλαξα στο απεριόριστα 25. Δικαιούμαι επιδότηση και αν ναι, πότε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξοδεύω γύρω στα 15 Ευρώ το μήνα και θελω να κάνω μεταφορά απο κάρτα σε συμβόλαιο. Ύπάρχει κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου που δίνει δωρεάν συσκευή σ'αυτά τα λεφτά?

 

Σου προτείνω το Καρτοσυμβόλαιο 20 μιας και σου δίνει γύρω στα 30-35 ευρώ επιδότηση συσκευής. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις πρόγραμμα συμβολαίου με 15 ευρώ μηνιαίο πάγιο (Καρτοσυμβόλαιο 15, Απεριόριστα 15) που να σου δίνει επιδότηση συσκευής.

 

Πριν λιγο εδειξε διαφημιστικο για τον Γερμανο οπου ελεγε για καποια κινητα οτι ειναι δωρεαν, ειδε κανενας απο ποιο προγραμμα και πανω ειναι δωρεαν?

 

Μήπως λες τη διαφήμιση με τα Samsung κινητά; Παίζει τις τελευταίες ώρες μια διαφήμιση του «Γερμανού» που παρουσιάζει το Samsung Star, το Samsung Corby και το Samsung C3050 και τα δίνει δωρεάν σε συγκεκριμένα προγράμματα συμβολαίου.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τον Μάρτιο του 2009 έκανα συμβόλαιο στο 120. Τον Ιανουάριο το άλλαξα στο απεριόριστα 25. Δικαιούμαι επιδότηση και αν ναι, πότε?

Ευχαριστώ

 

παρε στο 1212 και ρωτα ποση ειναι η επιδοτηση σου ή ρωτα σε καταστημα γερμανος/oteshop. η επιδοτηση βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες τη διαφήμιση με τα Samsung κινητά; Παίζει τις τελευταίες ώρες μια διαφήμιση του «Γερμανού» που παρουσιάζει το Samsung Star, το Samsung Corby και το Samsung C3050 και τα δίνει δωρεάν σε συγκεκριμένα προγράμματα συμβολαίου.

Ναι αυτη λεω, νομιζω εδειχνε και το omnia II.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη λεω, νομιζω εδειχνε και το omnia II.

Εχει τελικα και το omnia II αλλα πρεπει να εισαι στο απεριοριστα 70!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν στο i-35 και σε όλα τα προγράμματα cosmote i τα μηνύματα είναι sms KAI mms.

Ένας άλλος συνδυασμός είναι:

cosmote 120= 22€ http://bit.ly/afc3oP

cosmote 600+600= 7,5€ http://bit.ly/ar9kAC

Internet On The Phone Regular= 10€ http://bit.ly/crBtOC

ΣΥΝΟΛΟ= 39,5€ +12% φόρος κινητής τηλεφωνίας.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,να εισαι καλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Στην COSMOTE δυστυχως πρεπει να κλεισει ΑΚΡΙΒΩΣ 12μηνο (μεχρι και την τελευταια ημερα) για να "βγαλει το συστημα το ποσο της επιδοτησης" :lol::X

 

Καλημερα σε ολους , μεχρι και σημερα και εγω ετσι πιστευα , αλλα ελα ομως που δεν ειναι ετσι , πηρα πριν απο λιγο τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι εχει βγει η εκπτωση μου και ειναι 175 ευρω και μπορω να παω να παρω και αυριο το κινητο που μου αρεσει με αυτη την εκπτωση ( τωρα η επιδοτηση λεγετε εκπτωση?)

Υπ οψιν οτι το συμβολαιο μου εχει ημερομηνια ληξεως τελος Αυγουστου.Μαλλον η κριση χτυπησε και αυτους , παντως υπαρχει μια λογικη γιατι αν κανω τωρα ανανεωση συμβολαιο με δεσμευουν απο τωρα γιατι μεχρι τον Αυγουστο ποιος ζει και ποιος πεθαινει.

 

Αυτα απο την Κοσμοτε...Επισης με πηραν σημερα απο Wind για να κανω φορητοτητα και μου ειπαν για και για επιδοτηση κινητου που ειναι 237 ευρω αλλα για το προγραμμα wind xxl.

Αυτο που μου την σπαει γενικα ειναι οτι σου λεει τελικη τιμη με ΦΠΑ τοσο , και ρωταω το τελος κινητης ειναι μεσα ? μου λεει οχι ειναι συν τοσο ...Γενικα πρεπει να υπαρχει γραμμη να μην υπολογιζουν το τελος κινητης λες και αυτο δεν το πληρωνουμε...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσους μηνες μπορω ν'αλλαξω και παλι προγραμμα συμβολαιου?το αλλαξα το προηγουμενο μηνα,αλλα βλεπω οτι δεν με συμφερει γιατι πληρωνω πολλα..!!!:(
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσους μηνες μπορω ν'αλλαξω και παλι προγραμμα συμβολαιου?το αλλαξα το προηγουμενο μηνα,αλλα βλεπω οτι δεν με συμφερει γιατι πληρωνω πολλα..!!!:(

Μετά από 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες ειχα θεσει το ερωτημα εδω στο θεμα για χρεωση wap advanced .τελικα ηρθε ο λογαριασμος ο οποιος γραφει χρεωση wap advanced 327 ευρω αλλα το θεμα ειναι οτι και δεν το χρησιμοποιησα αλλα και στην αναλυτικη φαινεται οτι μπηκα μεσω wireless internet στις 8/2/2010 12,22 και μεσω wap advanced στις 8/2/2010 12,27 και μεχρι τις 10/02/2010 εμπαινε σαν wap advanced...τι γινεται με κλεβει η cosmote ?ποιο wap advanced ?εγω δεν χρησιμοποιησα κατι τετοιο ..το προφιλ στο ομνια ειναι το cosmote internet το οποιο ειναι για το wireless ..θα κανω αμφισβητηση λογαριασμου αλλα θα βγαλω ακρη ?και αν οχι τι γινεται ?

οι εταιρειες μας κλεβουν και εμεις ανικανοι να αντιδρασουμε ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη σας,ποιο απο τα δυο νεα απεριοριστα ειναι το πιο συμφερον προγραμμα το απεριοριστα 15 ή το 25?ποιο ειναι το πιο πληρεστατο οικονομικο παντα προγραμμα συμβολαιου?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσους μηνες μπορω ν'αλλαξω και παλι προγραμμα συμβολαιου?το αλλαξα το προηγουμενο μηνα,αλλα βλεπω οτι δεν με συμφερει γιατι πληρωνω πολλα..!!!:(

 

Βασικά νομίζω ότι εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.

 

Π.χ. θέλω να αγοράσω το iphone και ρώτησα για τα αντίστοιχα προγράμματα. Με ενημέρωσαν ότι στην αρχή μπορώ μόνο να τα αναβαθμίσω. Και ότι θα μπορώ να τα υποβαθμίσω μόνο αφού περάσει το μισό του χρόνου συμβολαίου. 18μηνο -> 9μήνες παραμονής στο συμβόλαιο που έκλεισα ή να το αναβαθμίσω, αλλά ακόμα και μετά από αναβάθμιση δεν μπορώ να το υποβαθμίσω στο αρχικό μέχρι να παρέλθει το αρχικό μισό χρονικό διάστημα (9 μήνες) !!

 

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με την επιδότηση; Αυτή δεν αφαιρείται από την τιμή που έχει η συσκευή στο συγκεκριμένο πρόγραμμα που επιθυμώ; Π.χ. το iPhone κοστίζει 570 ευρώ. Και στο i-60 255 ευρώ. Εάν η επιδότησή μου είναι 90 ευρώ δεν θα πρέπει να το αγοράσω για το πρόγραμμα i-60 στην τιμή των 165;

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη σας,ποιο απο τα δυο νεα απεριοριστα ειναι το πιο συμφερον προγραμμα το απεριοριστα 15 ή το 25?ποιο ειναι το πιο πληρεστατο οικονομικο παντα προγραμμα συμβολαιου?

 

Το καλύτερο value for money αυτή τη στιγμή, είναι το Απεριόριστα 35 το οποίο με 40 € (τελικό ποσό μηνιαίου λογαριασμού) σου προσφέρει

 

1. 1500' ομιλίας/βιντεοκλήσεων για όλη την Cosmo και όλα τα σταθερά

2. 1500 sms για όλη την Cosmo και όλα τα σταθερά

3. 120' ομιλίας/βιντεοκλήσεων για όλους τους υπόλοιπους (κόκκινους, μπλε κ.λπ.)

3. 120 sms για όλους τους υπόλοιπους (κόκκινους, μπλε κ.λπ.)

 

Αν χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα αυτό στο έπακρο, τότε πιο κερδισμένος δε γίνεται να βγεις με κανένα άλλο πρόγραμμα καμίας άλλης εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τι επιδότηση δίνει αυτή τη στιγμή το Απεριόριστα 35; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έκπτωση παγίου;

Αν βάλω οικογενειακό πρόγραμμα, οι γραμμές πρέπει να είναι στο ίδιο ονοματεπώνυμο;

Link to comment
Share on other sites

Τι επιδότηση δίνει αυτή τη στιγμή το Απεριόριστα 35; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έκπτωση παγίου;

Αν βάλω οικογενειακό πρόγραμμα, οι γραμμές πρέπει να είναι στο ίδιο ονοματεπώνυμο;

 

Το τι επιδότηση δίνει, μπορώ να σου το απαντήσω μέχρι την Παρασκευή με τεράστια ακρίβεια αφού σήμερα εκδίδεται η δική μου. Εμπειρικά, υποθέτω πως αν δε "γκρινιάξεις", θα είναι γύρω στα 80-90 € (συγκρίνω με το παλιό μου Cosmote 240 που είχε ελαφρώς μικρότερο πάγιο και επιδότηση γύρω στα 70 €).. Αν γκρινιάξεις... Για την Cosmo δε γνωρίζω αλλά στα topics της Voda κάποιοι αναφέρουν ποσά μέχρι και 350+ € για το αντίστοιχο Unlimited 35 μετά από "εικονικές" αιτήσεις φορητότητας!! :blink:

 

Τα άλλα δυο που λες, δεν τα γνωρίζω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μιλας πολυ προς αλλους αλλα μεχρι μια ωρα κανε το 25αρι και βαλε την επιδοτηση σαν εκπτωση στα παγια, γυρω στα 55 ευρω ειναι η επιδοτηση οποτε μηνιαια ερχεται 4,58 το μηνα δηλαδη μαζι με τα τελη κινητης θα πληρωνεις κοντα στα 22,90 το μηνα !
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω και παρα πολυ μονο κανα 20-30 λεπτα το πολυ...μηπως το απεριοριστα 15?αλλα δεν θα εχω επιδοτηση!!:(και θα μου ερχεται ο λογαριασμος γυρω στα 20 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε το 15αρι εχει προσφορα αυτο τον καιρο και θα εχει παγιο 10 ευρω , αν βαλεις και τα τελη κινητης παει 11,20 αλλα χωρις να μιλησεις καθολου σε μη κοσμοτε, αν μιλας εκτος κοσμοτε η ταριφα ειναι για καθε λεπτο 0,33 το λεπτο που σημαινει οτι με 20 λεπτα θα πληρωσεις αλλα 6,6 ευρω στην καλυτερη, γιατι να μην εχεις και 60 λεπτα στανταρ, οσο για την επιδοτηση για συσκευη δεν πολυλεει εκτος αν εκμεταλλευτεις την προσφορα του Γερμανου και παρεις καποιο απο τα Samsung δωρεαν.
Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβαινω αυτην την προσφορα,ειναι μεχρι 3/4 απο οσο ξερω...εαν θα βαλω το απεριοριστα 15 θα ειναι με 15 ευρω και θα εχω και 100 μυνηματα δωρεαν και θα μου βγαινει το λιγοτερο 16,2-25 ευρω περιπου....δεν ξερω θα το σκεφτω πολυ και θα αποφασισω......κλεινω προς το απεριοριστα 25 νομιζω....εχει και 60 μυνηματα συν της αλλης...!!!;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει λάβει κανείς λογαριασμό από το Απεριόριστα 15 για να μας δώσει καμιά εικόνα για το πού κινείται περίπου το ποσό;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μιλησεις προς αλλους προορισμους θα κινητε στα 11,20 εκτος και αν δεν εχετε εκμεταλλευτει την νεα προσφορα οποτε ειναι 16,8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...