Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απεριόριστη επικοινωνία και απεριόριστα SMS μέχρι και σε τρεις επιλεγμένους προορισμούς προσφέρει η CosmOTE με την εμπορική διάθεση της νέας σειράς οικονομικών προγραμμάτων COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ, για συνδρομητές συμβολαίου.

 

Όπως επισημαίνεται σε σχετική ανακοίνωση, η νέα πρωτοποριακή σειρά οικονομικών προγραμμάτων, που απευθύνεται σε συνδρομητές με αυξημένες ανάγκες επικοινωνίας προς συγκεκριμένα πρόσωπα, αποτελείται από τρία προγράμματα:

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 1,

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 2 και

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 3, τα οποία προσφέρουν:

 

* Απεριόριστο δωρεάν χρόνο ομιλίας για 1, 2 ή 3 επιλεγμένους προορισμούς COSMOTE, αντίστοιχα

* Επιπλέον 1, 2 ή 3 ώρες δωρεάν χρόνο ομιλίας για κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, αντίστοιχα

* Απεριόριστα δωρεάν γραπτά μηνύματα SMS προς τους ίδιους επιλεγμένους αριθμούς, με την πρόσθετη υπηρεσία Απεριόριστα SMS.

 

 

Ειδικότερα, τα βασικά χαρακτηριστικά και οι χρεώσεις της νέας σειράς προγραμμάτων ?που αποτελούν την οικονομικότερη και πληρέστερη πρόταση της αγοράς ατομικού συμβολαίου για απεριόριστη επικοινωνία- έχουν ως εξής:

 

* Για το πρόγραμμα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 1

Μηνιαίο Πάγιο: 30 ευρώ

Αριθμός επιλεγμένων προορισμών με απεριόριστο δωρεάν χρόνο ομιλίας: 1

Δωρεάν Χρόνος Ομιλίας (προς εθνικά δίκτυα): 60 λεπτά ανά μήνα

Μεταφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας: Ναι

Μηνιαίο πάγιο πρόσθετης υπηρεσίας Απεριόριστα SMS: 6 ευρώ

Εθνικές κλήσεις: 0,0039 ευρώ /δευτ

Αποστολή γραπτών μηνυμάτων: 0,1071? /SMS (Ελληνικά δίκτυα) και 0,1904 ευρώ /SMS (Ξένα δίκτυα)

 

* Για το πρόγραμμα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 2

Μηνιαίο Πάγιο: 45 ευρώ

Αριθμός επιλεγμένων προορισμών με απεριόριστο δωρεάν χρόνο ομιλίας: 2

Δωρεάν Χρόνος Ομιλίας (προς εθνικά δίκτυα): 120 λεπτά ανά μήνα

Μεταφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας: Ναι

Μηνιαίο πάγιο πρόσθετης υπηρεσίας Απεριόριστα SMS: 8,5 ευρώ

Εθνικές κλήσεις: 0,0039 ευρώ /δευτ

Αποστολή γραπτών μηνυμάτων: 0,1071 ευρώ /SMS (Ελληνικά δίκτυα) και 0,1904 ευρώ /SMS (Ξένα δίκτυα)

 

* Για το πρόγραμμα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 3

Μηνιαίο Πάγιο: 60 ευρώ

Αριθμός επιλεγμένων προορισμών με απεριόριστο δωρεάν χρόνο ομιλίας: 3

Δωρεάν Χρόνος Ομιλίας (προς εθνικά δίκτυα): 180 λεπτά ανά μήνα

Μεταφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας: Ναι

Μηνιαίο πάγιο πρόσθετης υπηρεσίας Απεριόριστα SMS: 9,9 ευρώ

Εθνικές κλήσεις: 0,0039 ευρώ /δευτ

Αποστολή γραπτών μηνυμάτων: 0,1071 ευρώ /SMS (Ελληνικά δίκτυα) και 0,1904 ευρώ/SMS (Ξένα δίκτυα)

 

Τέλος, σημειώνεται ότι με τα προγράμματα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ οι συνδρομητές της εταιρίας έχουν τη δυνατότητα να αλλάζουν κάθε μήνα τους αριθμούς που έχουν επιλέξει ανάλογα με την προτίμηση και τις εξειδικευμένες ανάγκες επικοινωνίας τους

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί..

 

ξέρετε με ποιό τρόπο επιλέγουμε πακέτο sms ?

 

ευχαριστώ

 

το βρήκα : ΠΑΚΕΤΟ SMS (αριθμός μηνυμάτων) και αποστολή στο 1256

Από όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτα,

Από όσα βλέπεις...τα μισά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παντως δεν μπορω να κατααλαβω γιατι αν κανει καποιος κατροσυμβολαιο...δεν μπορει να αλλαξει προγραμμα...πχ σε ενα 120.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ.ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΕΤΕΤΡΕΨΑΝ ΣΕ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΙΜ.ΑΝ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΝΔΕΣΗ ΘΑ ΚΡΑΤΙΣΩ ΤΗ ΣΙΜ ΜΟΥ Η ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ?ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΡΑΧΙΚΥΚΛΟΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΑΡΧΕΙΑ.ΜΗΠΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.:O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομίζω κρατάς την ίδια κάρτα. Σε περίπτωση μου σου βγάλει πρόβλημα μπορείς να πάρεις άλλη (νομίζω κοστίζει γύρω στα 15ευρώ)
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν μπορω να κατααλαβω γιατι αν κανει καποιος κατροσυμβολαιο...δεν μπορει να αλλαξει προγραμμα...πχ σε ενα 120.

τους εστειλα μαιλ και μου απαντησαν ετσι....

Σχετικά με το κάτωθι ερώτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την δεδομένη χρονική στιγμή βάσει της τιμολογιακής και εμπορικής πολιτικής που ακολουθεί η COSMOTE, η μετάβαση ενός ΚαρτοΣυμβολαίου σε οποιοδήποτε άλλο Οικονομικό Πρόγραμμα, δεν είναι εφικτή.

Τι να πω...κολλημα στο μυαλο εχουν... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει πουθενά κάποιος αναρτημένος κατάλογος με τις τιμές των κινητών για επιδότηση (ΟΤΕshop);

 

Πήγα σήμερα σε υποκατάστημα στη Στυλίδα και ο καμμένος μου είπε 396e (-επιδότηση) για το W800!

Και στο καπάκι 196e (-επιδότηση) για το k750.

 

Ότι να'ναι δηλαδή. Προφανώς κοίταζε διαφορετικές ημερομηνίες για το καθένα από το site.

Πάντως το σίγουρο είναι ότι τα έβλεπε online. Κατά πάσα πιθανότητα ήταν intranet.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν αυτες οι πληροφορίες διαθέσιμες;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρεις. Τις πληροφορίες αυτές τις έχουν τα καταστήματα μόνο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ αναμενόμενο. Απλά είπα μήπως.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τιμές για SE W810 και W800 από πρόσφατη εμπειρία επιδότησης σε OTEshop;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις για τους γνώστες..

 

από Cosmote 60 σε 120 πριν κλείσουμε 12 μήνες πάμε εύκολα? και πως?

 

επίσης το Cosmote 60 είχε γίνει πριν την κατάργηση των προνομιακών.. αν πάει στο 120 θα πάει στο νέο 120?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ.ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΕΤΕΤΡΕΨΑΝ ΣΕ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΙΜ.ΑΝ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΝΔΕΣΗ ΘΑ ΚΡΑΤΙΣΩ ΤΗ ΣΙΜ ΜΟΥ Η ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ?ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΡΑΧΙΚΥΚΛΟΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΑΡΧΕΙΑ.ΜΗΠΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.:O

 

Μιας και έχω μια ερώτηση σχετική με μετατροπή σύνδεσης σε κάρτα κι εσύ έχεις κάνει τη σχετική διαδικασία, δες μήπως εσύ (ή όποιος/α άλλη) μπορείς να δώσεις τα φώτα σου:

 

πριν λίγες μέρες έγινε αίτηση σε κατάστημα ΟΤΕ προκειμένου ένα νούμερο Cosmote με συμβόλαιο αορίστου χρόνου να μετατραπεί σε ανώνυμη CosmoKARTA, προκειμένου το νούμερο αυτό από άλλο όνομα (όπου ήταν) να περάσει στο δικό μου (που το χρησιμοποιώ) και ταυτόχρονα να γίνει και καρτοκινητό (που το προτιμώ έτσι).

 

Μου είπαν ότι όταν διακοπεί το συμβόλαιο, σε δύο(2) εργάσιμες μέρες το πολύ θα μετατραπεί σε CosmoKARTA.

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής: (ίσως σας φανεί λίγο ανόητο... )

Για να γίνει η διακοπή πρέπει να έχω κλειστό το κινητό (δηλαδή να μην έχω ενεργοποιημένη την κάρτα SIM του συγκεκριμένου αριθμού) ή αυτό δεν έχει σημασία? Ρωτάω γιατί έχουν δικαίωμα να κάνουν τη διακοπή εντός τριάντα(30) (!) ημερών από την αίτηση μου και ΔΕΝ θέλω να έχω κλειστό αυτό το νούμερο (το πολύ) τόσες μέρες.

 

Και κάτι ακόμη: Τι "κωδικό χρήστη" έχει κάποιος που απέκτησε καρτοκινητό από μια τέτοια διαδικασία? (υποθέτω ότι παρόμοια εμπειρία θα έχουν και όσοι/όσες ήρθαν σε CosmoKARTA με φορητότητα?)

 

Θα εκτιμούσα πολύ τις απαντήσεις σας.

 

Και ... επί τη ευκαιρία, καλή χρονιά να έχουμε κι ευτυχισμένο το 2007, πάντα με υγεία, ευημερία και πρόοδο

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε υποκατάστημα στη Στυλίδα και ο καμμένος μου είπε 396e (-επιδότηση) για το W800!

Και στο καπάκι 196e (-επιδότηση) για το k750.

 

 

Φιλε μου μηπως κανεις λαθος..?

Η μπορει εγω να μην καταλαβα καλα...

Το w 800 δυσκολα θα το βρεις εκτος και αν το εχουνε στοκ..

Το w 810 εχει καινουργιο 285 ε αρα αποκλειεται να σε επιδοτει 396 ε δεν στεκει λογικα...

Μηπως εννοεις το k 800...?

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις για τους γνώστες..

 

από Cosmote 60 σε 120 πριν κλείσουμε 12 μήνες πάμε εύκολα? και πως?

 

επίσης το Cosmote 60 είχε γίνει πριν την κατάργηση των προνομιακών.. αν πάει στο 120 θα πάει στο νέο 120?

πανεύκολα, σε παρακαλάνε κιόλας. γενικά όσο πας σε μεγαλύτερο πρόγραμμα, κανένα πρόβλημα. αν πήγαινες σε λιγότερο, δεν ξέρω να σου πω.

 

για το β' που ρωτάς, νομίζω έχουν καταργηθεί τα προνομιακά, οπότε πας κανονικά στο νέο 120 που δεν έχει προνομιακό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μηπως κανεις λαθος..?

Η μπορει εγω να μην καταλαβα καλα...

Το w 800 δυσκολα θα το βρεις εκτος και αν το εχουνε στοκ..

Το w 810 εχει καινουργιο 285 ε αρα αποκλειεται να σε επιδοτει 396 ε δεν στεκει λογικα...

Μηπως εννοεις το k 800...?

 

Εγώ για το w800 τον ρώτησα (δεν ήξερα ότι έχει αποσυρθεί) αλλά από ότι φαίνεται αυτός κατάλαβε k800.

Δεν εξηγήται αλλιώς.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν καταλαβε καλα!!!

Παντως αν εχεις επιδοτηση το k800 396 e αν και εχει πεσει λιγο η τιμη του μια χαρα ειναι το περνεις τσαμπα το κινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν καταλαβε καλα!!!

Παντως αν εχεις επιδοτηση το k800 396 e αν και εχει πεσει λιγο η τιμη του μια χαρα ειναι το περνεις τσαμπα το κινητο!!!

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου, πάω μόνο για w810 πλέον!

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Ώπα τώρα μόλις κατάλαβα πως δεν είχα κάνει καλή διατύπωση και κατάλαβες λάθος.

Οι τιμές που αναφέρω είναι αρχικές τιμές σύμφωνα με OTEShop από τα οποία θα αφαιρεθεί το ποσό της επιδότησης.

Το "-" δηλαδή το έβαλα σαν πρόσημο (μείον).

Αν μου έδιναν 400e επιδότηση να'σαι σίγουρος δεν θα το ξεψείριζα καθόλου το θέμα :D

 

Ξέρει κανείς από πρόσφατη εμπειρία πόσο κοστολογούνε το w810 σαν αρχική τιμή όταν πρόκειται για επιδότηση από ΟΤΕshop;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου..

Γιατι αν ειχες επιδοτηση 390 ε θα επρεπε να κανεις λογαριασμους πανω απο 500 ε τον μηνα!!!

 

Ειναι λιγο πιο κατω απο τις τιμες λιανικης το ποσο ακριβως δεν το ξερω!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Παιδες 2 3 ερωτησουλες γιατι καιγομαι...

 

Εγω ο πατερας και η μανα μου εχουμε εταιρικο cosmote (3 νουμερα).

Δικαιουμαστε επιδοτηση 210ευρω ολοι μαζι και σκεφτομαι να τα παρω εγω για νεα συσκευη...

1)αν θελω καποια συσκευη που δεν την εχει ο οτε,μπορει να γινει κατι και να την

παρω απο αλλο καταστημα και να τα βρουνε μεταξυ τους???

2)το qtek s200 δε το δινουνε πια???

3)τιμοκαταλογος με τις τιμες των συσκευων ΣΚΕΤΕΣ χωρις συμβολαια δεν υπαρχει ωστε να υπολογισω τι θα πληρωσω??

4)σκεφτομαι μεταξυ Νοκια Ν80,Ν73,ΗΤC p3300,HTC tytn(αλλα ειναι μαλλον ακριβο)αν και ειναι λιγο off topic η ερωτηση αν καποιος εχει καποια προταση,ειναι

ευπροσδεκτη...

 

Please απαντηστε μου γιατι απο την πρωτοχρονια και μετα φευγω απ΄'το σπιτι και δε θα εχω ιντερνετ,οποτε πρεπει να δωσω οδηγιες στον πατερα μου να παει να το παει απο το τοπικο oteshop καταστημα...

 

Σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 2 3 ερωτησουλες γιατι καιγομαι...

 

Εγω ο πατερας και η μανα μου εχουμε εταιρικο cosmote (3 νουμερα).

Δικαιουμαστε επιδοτηση 210ευρω ολοι μαζι και σκεφτομαι να τα παρω εγω για νεα συσκευη...

1)αν θελω καποια συσκευη που δεν την εχει ο οτε,μπορει να γινει κατι και να την

παρω απο αλλο καταστημα και να τα βρουνε μεταξυ τους???

2)το qtek s200 δε το δινουνε πια???

3)τιμοκαταλογος με τις τιμες των συσκευων ΣΚΕΤΕΣ χωρις συμβολαια δεν υπαρχει ωστε να υπολογισω τι θα πληρωσω??

4)σκεφτομαι μεταξυ Νοκια Ν80,Ν73,ΗΤC p3300,HTC tytn(αλλα ειναι μαλλον ακριβο)αν και ειναι λιγο off topic η ερωτηση αν καποιος εχει καποια προταση,ειναι

ευπροσδεκτη...

 

Please απαντηστε μου γιατι απο την πρωτοχρονια και μετα φευγω απ΄'το σπιτι και δε θα εχω ιντερνετ,οποτε πρεπει να δωσω οδηγιες στον πατερα μου να παει να το παει απο το τοπικο oteshop καταστημα...

 

Σας ευχαριστω...

 

1) Μπορείς από οποιοδήποτε αντιπρόσωπο της Cosmote να κάνεις την αναβάθμιση (ΟΤΕ, Γερμανός, Πλαίσιο κ.λ.π)

2)Δύσκολα θα το βρεις.

3) http://www.e-germanos.gr

4)Προτείνω HTC Tytn, εκτός αν δεν σε νοιάζει το 3.5G (HSDPA) και το πληκτρολόγιο που είναι τα βασικά του πλεονεκτήματα και προτιμάς το P3300 λόγω GPS και design...

Link to comment
Share on other sites

Δικαιουμαστε επιδοτηση 210ευρω ολοι μαζι και σκεφτομαι να τα παρω εγω για νεα συσκευη...

Γίνεται αυτό; Σίγουρα;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...