Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου δώσανε για ανανέωση συμβολαίου (για 18 μήνες) το 20 στα 8,92 τελική με ΦΠΑ και το 65 στα 29,5 τελική με ΦΠΑ και αυτό.Αλλά λέω να τους ''τιμωρήσω''

Με ποια διαδικασία έφτασες εκεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με ποια διαδικασία έφτασες εκεί;

Απλά ζήτησα να μάθω ποια είναι η αναβάθμιση μου ,μιας και λήγει το συμβόλαιο μου αρχές Απριλίου,κρατησαν το αίτημα και με πήραν την επόμενη ημέρα(Σάββατο) δυο διαφορετικοί υπάλληλοι και μου έδωσαν την ίδια προσφορά και οι δυο.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απλά ζήτησα να μάθω ποια είναι η αναβάθμιση μου ,μιας και λήγει το συμβόλαιο μου αρχές Απριλίου,κρατησαν το αίτημα και με πήραν την επόμενη ημέρα(Σάββατο) δυο διαφορετικοί υπάλληλοι και μου έδωσαν την ίδια προσφορά και οι δυο.

Το ίδιο τους είπα και γω και μου είπαν αυτά που έγραψα παραπάνω. Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το plus 65 της cosmote στα 29,12 ευρώ το οποίο λήγει τον Απρίλιο.

Σήμερα μου ήρθε μύνημα να το ανανεώσω στα 27 ευρώ και τους κάλεσα για να τελειώνω αλλά μου εξήγησε η υπάλληλος ότι η προσφορά είναι 27 ευρώ + 12% τέλη κινητής = 30,24 ευρώ.

 

Έστω και για ένα ευρώ παραπάνω ξενέρωσα και τους είπα ότι θα το σκεφτώ....

 

Απλά το αναφέρω σαν περιστατικό για να το γνωρίζουν οι συμφορουμίτες....:)

 

Διαβάζω ότι μετά από αίτηση φορητότητας στην wind για f2go συνήθως η προσφορά της cosmote για το plus 65 είναι στα 20-24 ευρώ.

 

Τι λέτε?Να προχωρήσω σε διαδικασία φορητότητας η να το ανανεώσω στα 30,24??

 

Φοβάμαι μήπως το παρατραβάω...Ποια είναι η γνώμη σας??

 

Επίσης έκανα αίτηση φορητότητας στην wind για το f2go το πρωί για την γυναίκα μου.Πριν από λίγο την κάλεσαν απο την wind και της είπαν

ότι την Δευτέρα θα περάσει ο courier για να υπογράψει συμβόλαιο και αίτηση φορητότητας.Επίσης της είπαν να δώσει και 10 ευρώ για την κάρτα-μονάδες.

 

Είμαστε γενικά εντός πλάνου?Υπάρχει περίπτωση να την καλέσουν από την cosmote πριν από την Δευτερα λέτε??

Edited by kabel
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει τον τελευταίο καιρό; Είναι όλες οι εταιρείες δύσκολες στις προσφορές - και για φορητότητα - ή είναι ιδέα μου.

Εληξε το συμβόλαιο μου 3 γραμμών στην cosmote. (ένα 65άρι, ένα 35άρι και ένα 25άρι). Το 65άρι με το ζόρι στα 45 Ευρώ και το 35άρι 5 ευρώ έκπτωση.

Τηλεφώνησα wind και Vodafone για προσφορά.

Ζήτησα 3 W στη WIND. Τιμή προσφοράς 50 ΕΥΡΩ το ένα !!!!!

Στη vodafone για 3 red1, η κατάσταση ήταν λίγο καλύτερη, αλλά τίποτε το ιδιαίτερο. 40 Ευρώ το κάθε red1.

 

Τι στο καλό..... έπεσα σε δύσκολη εποχή;

 

Προχώρησα σε αίτηση φορητότητας και για τις 3 γραμμές. Σε αναμονή κίνησης απο cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για λεπτομέρειες.. Έκανα αίτηση για f2g μέσα από το site της wind. Μου είπαν ότι όταν έρθει ο κούριερ θα παραλάβω την κάρτα sim για το f2g, θα υπογράψω τα χαρτιά φορητότητας και θα πρέπει να πληρώσω προκαταβολικά τα 10€ για την ενεργοποίηση του πακέτου (αυτά δηλαδή που θα μου πιστώσουν όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή). Σε περίπτωση αντιπροσφοράς της cosmote και υπαναχώρησης αυτά τα 10€ υπάρχει περίπτωση να τα πάρω πίσω ή τα κρατάει η wind;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για λεπτομέρειες.. Έκανα αίτηση για f2g μέσα από το site της wind. Μου είπαν ότι όταν έρθει ο κούριερ θα παραλάβω την κάρτα sim για το f2g, θα υπογράψω τα χαρτιά φορητότητας και θα πρέπει να πληρώσω προκαταβολικά τα 10€ για την ενεργοποίηση του πακέτου (αυτά δηλαδή που θα μου πιστώσουν όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή). Σε περίπτωση αντιπροσφοράς της cosmote και υπαναχώρησης αυτά τα 10€ υπάρχει περίπτωση να τα πάρω πίσω ή τα κρατάει η wind;

Σε μένα έγινε ακύρωση της φορητότητας την επόμενη μέρα, χωρίς να παραλάβω από τον κούριερ. Λογικά έτσι θα γίνει και με σένα.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έγινε ακύρωση της φορητότητας την επόμενη μέρα, χωρίς να παραλάβω από τον κούριερ. Λογικά έτσι θα γίνει και με σένα.

 

Α νόμιζα έπρεπε να υπογράψουμε πρώτα με την wind και μετά να ζητήσουν το νούμερο από την cosmote. Άρα περιμένω τηλ από cosmote τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για λεπτομέρειες.. Έκανα αίτηση για f2g μέσα από το site της wind. Μου είπαν ότι όταν έρθει ο κούριερ θα παραλάβω την κάρτα sim για το f2g, θα υπογράψω τα χαρτιά φορητότητας και θα πρέπει να πληρώσω προκαταβολικά τα 10€ για την ενεργοποίηση του πακέτου (αυτά δηλαδή που θα μου πιστώσουν όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή). Σε περίπτωση αντιπροσφοράς της cosmote και υπαναχώρησης αυτά τα 10€ υπάρχει περίπτωση να τα πάρω πίσω ή τα κρατάει η wind;

Τα 10 ευρώ του κουριερ είναι κάρτα ανανέωση.Την κρατάς.Συνήθως πρέπει πρώτα να υπογράψεις.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Δεν ξέρω αν ειναι το σωστό θέμα για την απορία μου.

Εχω εταιρικό συμβόλαιο cosmote το οποίο δίνει δωρεάν την χρήση spotify premium.

Κατά την αρχική μας εγγραφή στην υπηρεσία spotify δηλωσε ο κάθε υπάλληλος την προσωπική του ηλεκτρονική διευθυνση.

 

Εχει εδω και λίγους μήνες ενας υπαλλήλος εχει αποχωρήσει και θέλω να πάρει το spotify άλλος υπάλληλος.

Μέσα απο το site της cosmote εκανα διαγραφή απο την υπήρεσία, πέρασε ο μήνας ισχύοντος της υπηρεσίας και δοκιμάζω να κάνω εκ νέου εγγραφή με τον εταιρικό αριθμό. Η εγγραφή εγινε κανονικά, αλλά απ ευθείας ενεργοποίηθηκε ο λογαριασμό spotify που δηλώθηκε κατά την αρχική εγγραφή.

 

Στο site η cosmote αναφέρει:

" Στην περίπτωση που η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail), που δήλωσε αρχικά ο Συνδρομητής , διακοπεί για οποιοδήποτε λόγο ή επιθυμεί να την αλλάξει, τότε ο Συνδρομητής οφείλει να ενημερώσει την COSMOTE, δηλώνοντας τη νέα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail), είτε καλώντας την Εξυπηρέτηση Πελατών της COSMOTE στο 13838."

 

Εχω κάνει 3 τηλέφωνα και ο καθένας μου λέει οτι του κατέβει. Ο ενας λεει διαγραφή και απ ευθειας εγγραφή (δεν λειτουργήσε) ο άλλος δεν εχει δικαιωμα να επέμβει στον λογαριασμό spotify, ο τρίτος να περιμένω να περάσει ο μήνας και να ξανακάνω εγγραφή..

 

Αυτη την στιγμή έχει περάσει ο μήνας, ο παλιός λογαριασμός είναι πλέον σε χρήση free, και δεν ξερω τι να κάνω.

Να δοκιμάσω πάλι εγγραφή; να ξαναπαρω τηλέφωνο μηπως με βοηθήσει καπποιος; να στείλω e-mail στην cosmote?

 

ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Τα 10 ευρώ του κουριερ είναι κάρτα ανανέωση.Την κρατάς.Συνήθως πρέπει πρώτα να υπογράψεις.

Εμένα μου είπε θα μου δώσει την κάρτα sim ο κούριερ και μετά από 3-4 μέρες θα χαθεί το σήμα από την cosmote και θα ενεργοποιηθεί η κάρτα της wind.

Τελικά η cosmote θα πάρει πριν τον κούριερ ή μετά;;; Ιδού το ερώτημα...

Και τα 10€ κάρτα τι να τα κρατήσω αφού δεν θα έχω wind;;

Με βλέπω πραγματικά να φεύγω για f2g.. άσε που έχει και ωραίες προσφορές απ' ότι είδα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε θα μου δώσει την κάρτα sim ο κούριερ και μετά από 3-4 μέρες θα χαθεί το σήμα από την cosmote και θα ενεργοποιηθεί η κάρτα της wind.

Τελικά η cosmote θα πάρει πριν τον κούριερ ή μετά;;; Ιδού το ερώτημα...

Και τα 10€ κάρτα τι να τα κρατήσω αφού δεν θα έχω wind;;

Με βλέπω πραγματικά να φεύγω για f2g.. άσε που έχει και ωραίες προσφορές απ' ότι είδα...

Αυτό θα το κρίνεις εσύ ανάλογα την προσσφορά της κοσμοτε.Εγώ ξέρω ότι για αντιπροσφορά θα σε πάροηυν μετά την υπογραφή!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την επίσκεψη της αδερφης μου σε ένα κατάστημα Γερμανός,μου δημιουργήθηκε μια απορία:Επειδή είναι φοιτήτρια της πρότειναν το φοιτητικό καρτοσυμβολαιο στα 19€ και 190€ επιδότηση.Περισσότερες λεπτομέρειες δεν ρώτησα.Ηθελα να ρωτήσω πως το βλέπετε σαν επιδότηση και αν υπάρχει κάποιο σαιτ η οτιδήποτε που μπορώ να δω όλες τις επιδοτήσεις του καθε προγράμματος,τις αρχικές τουλάχιστον.Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι εγω..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν από την cosmote πριν έρθει ο κούριερ από την wind και μετά από συζητήσεις μου πρόσφεραν το 45αρι +500mb δώρο στα 25,20€. Περιμένω να επιβεβαιωθεί η ακύρωση της φορητότητας. Και πάλι νομίζω μπορούσαν και καλύτερα (όχι ότι τα χρειάζομαι και αυτά με καλύπτουν, αλλά έτσι για να λέμε..) αλλά ποσό πια να επιμένει κανείς;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτηση φορητότητας προς τη wind για το f2go με πήραν τηλ από την cosmote την ίδια ημέρα (!!!) και παρόλες τις πιέσεις μου κατάφερα απλά να μου δώσουν το ίδιο πακέτο (plus 65) στα 29,12 και όχι στα 30,94 όπως μου πρότειναν αρχικά.Ακριβώς δηλαδή στην τιμή που το είχα.

 

Έκανα τη διαδικασία μήπως και πετύχω τιμή γύρω στα 20-24 ευρω όπως διάβασα σε παλιότερα posts στο παρόν topic αλλά μου φάνηκαν ανένδοτοι...Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν από την cosmote πριν έρθει ο κούριερ από την wind και μετά από συζητήσεις μου πρόσφεραν το 45αρι +500mb δώρο στα 25,20€. Περιμένω να επιβεβαιωθεί η ακύρωση της φορητότητας. Και πάλι νομίζω μπορούσαν και καλύτερα (όχι ότι τα χρειάζομαι και αυτά με καλύπτουν, αλλά έτσι για να λέμε..) αλλά ποσό πια να επιμένει κανείς;;

 

Το πήρα με 18€ πριν κανένα 2μήνο. Νομίζω δεν αξίζει να επιμεινεις καθώς μάλλον στην καμπάνια που τρέχουν τώρα το δίνουν όσο σου πρότειναν

 

Μετά από αίτηση φορητότητας προς τη wind για το f2go με πήραν τηλ από την cosmote την ίδια ημέρα (!!!) και παρόλες τις πιέσεις μου κατάφερα απλά να μου δώσουν το ίδιο πακέτο (plus 65) στα 29,12 και όχι στα 30,94 όπως μου πρότειναν αρχικά.Ακριβώς δηλαδή στην τιμή που το είχα.

 

Έκανα τη διαδικασία μήπως και πετύχω τιμή γύρω στα 20-24 ευρω όπως διάβασα σε παλιότερα posts στο παρόν topic αλλά μου φάνηκαν ανένδοτοι...Αυτα.

 

 

Εγώ το είχα πάρει με 24€ αλλά μάλλον έχουν σφιξει τα πράγματα απ όσο διαβάζω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα με 18€ πριν κανένα 2μήνο. Νομίζω δεν αξίζει να επιμεινεις καθώς μάλλον στην καμπάνια που τρέχουν τώρα το δίνουν όσο σου πρότειναν

 

 

 

 

Εγώ το είχα πάρει με 24€ αλλά μάλλον έχουν σφιξει τα πράγματα απ όσο διαβάζω

Ε προφανώς και έχουν σφίξει θα το πήραν χαμπάρι τι συμβαίνει με τις φορητότητες και άλλαξαν τακτική. Και πάλι για τα Ελληνικά δεδομένα είναι καλές τιμές.

Απλά είναι η ευκολία του να πληρώνεις μια φορά το μήνα και να ξεμπερδεύεις και αν χρειαστείς κάτι παραπάνω το έχεις χωρίς να αγχώνεσαι αν σου τελείωσε η κάρτα. Αλλιώς θα το είχα γυρίσει ήδη σε καρτοκινητό που έχεις και καλύτερο έλεγχο των εξόδων σου και καλύτερες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά βρήκα μεςω κάποιου γνωςτού μου τροπο,να παρω καρτοκινητό wind f2g οχι συμβόλαιο κτλ με 1500 λεπτά προς όλους 80 μνήματα προς όλους και 1,5 γίγα internet που γίνονται 2,5 με ανανέωση κάρτας 10 ευρώ και πάνω σε κατάστημα public, ή online μεςω χρεωστικής/πιστωτικής ήPayPal με το απίστευτο ποσο των 8ευρω. Εκείνο που με κρατάει λίγο ειναι το σήμα. Θα εχω όπως τις COSMOTE άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά βρήκα μεςω κάποιου γνωςτού μου τροπο,να παρω καρτοκινητό wind f2g οχι συμβόλαιο κτλ με 1500 λεπτά προς όλους 80 μνήματα προς όλους και 1,5 γίγα internet που γίνονται 2,5 με ανανέωση κάρτας 10 ευρώ και πάνω σε κατάστημα public, ή online μεςω χρεωστικής/πιστωτικής ήPayPal με το απίστευτο ποσο των 8ευρω. Εκείνο που με κρατάει λίγο ειναι το σήμα. Θα εχω όπως τις COSMOTE άραγε;

 

Εγώ που δοκίμασα το σήμα της Wind ΕΥΤΥΧΩΣ όχι με φορητότητα αλλά με 2ο αριθμό δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος.Στην περιοχή σου μπορεί να είναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα το σήμα της Wind ΕΥΤΥΧΩΣ όχι με φορητότητα αλλά με 2ο αριθμό δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος.Στην περιοχή σου μπορεί να είναι καλα

 

 

Και εγω σαν δεύτερο το παίρνω και αν μείνω ευχαριστημένη λήγω την COSMOTE. Είδωμεν. Δεν το εχω ακομα στα χέρια μου να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.! Εχω συνδεση κοσμοτε 65 στα 19ε και τον αλλον μηνα τελειωνει.!Χθες μου ηρθε μνμ στο κινητο "Μοναδικη προσφορα για εσας μπλα μπλα μπα....στα 27ε για 18 μηνες!!Πατησα το λινκ που ειχε και οντως με πηγε σε μια σελιδα που μπορουσα να ανενεωσω με αυτο το ποσο που σας ειπα. Αλλα δεν προχωρησα θα πιεσω για κατι καλυτερο τι λετε.?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.! Εχω συνδεση κοσμοτε 65 στα 19ε και τον αλλον μηνα τελειωνει.!Χθες μου ηρθε μνμ στο κινητο "Μοναδικη προσφορα για εσας μπλα μπλα μπα....στα 27ε για 18 μηνες!!Πατησα το λινκ που ειχε και οντως με πηγε σε μια σελιδα που μπορουσα να ανενεωσω με αυτο το ποσο που σας ειπα. Αλλα δεν προχωρησα θα πιεσω για κατι καλυτερο τι λετε.?

Αντε να το πάρεις στα 24€ δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο για φορητοτητα κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.! Εχω συνδεση κοσμοτε 65 στα 19ε και τον αλλον μηνα τελειωνει.!Χθες μου ηρθε μνμ στο κινητο "Μοναδικη προσφορα για εσας μπλα μπλα μπα....στα 27ε για 18 μηνες!!Πατησα το λινκ που ειχε και οντως με πηγε σε μια σελιδα που μπορουσα να ανενεωσω με αυτο το ποσο που σας ειπα. Αλλα δεν προχωρησα θα πιεσω για κατι καλυτερο τι λετε.?

 

Θα σου πω οτι εχω πει και σε ενα φιλο που εχει το 65plus στην αρχη το ειχε με 20 για 18μηνες μετα του το εβαλαν 28.20 για αλλους 18 μηνες ..γνωμη μου ειναι μεχρι 30 :euro ειναι καλα . απο 30euro και 50 cent και πανω απλα δεν συμφερει...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Τετάρτη έγινε αίτηση φορητότητας 3 αριθμών του οικογενειακού μου πακέτου στη Vodafone. Υπάρχει άλλος ένας αριθμός που λήγει σε λίγους μήνες.... Υπάρχει Οτε double play...... υπάρχει Οτε TV.

 

Και δεν με πήραν τηλέφωνο!!! Απίστευτο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...