Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους,πρωτη φορα μπαινω στο συγκεκριμενο σαιτ.ειμαι συνδρομητης της κοσμοτε στο προγραμμα απεριοριστα 25 και το μαιο του 2009 εκανα ανανεωση συμβολαιου λαμβανοντας την επιδοτηση που μου αντιστοιχουσε.ζητησα στη συνεχεια και υστερα απο 2 μηνες να αλλαξω προγραμμα και να μεταβω στο απεριοριστα 15.με ενημερωσαν αρχικα απο καταστημα κοσμοτε οτι αφτο μπορει να γινει στο 3μηνο..και που τελικα δεν ισχυε..στη συνεχεια με ενημερωσαν οτι πρεπει να παρελθει 6μηνο απο την ανανεωση συμβολαιου..και αυτο ομως φαινεται τελικα να μην ισχυει μιας και σε καταστημα γερμανος παρολο που μου ειπαν οτι εχω δικιο,με παρεπεμψαν να καλεσω στο 1212..κατι που επραξα εκεινη τη στιγμη..στο 1212 με παρεπεμψαν σε καταστημα γερμανος(οπου βρσικομουν ηδη)με αποτελεσμα πριν εκραγω να δωσω το τηλεφωνο να μιλησουν επιτοπου μεταξυ τους..τελικα δεν καταφερα να κανω αλλαγη προγραμματος διοτι πρεπει να περασει 12μηνο απο την ανανεωση του συμβολαιου ενω το 6μηνο ισχυει μονο αν ηθελα να παω σε ακριβοτερο προγραμα!!!..αφου ρωτησα ποιο ειναι το προστιμο για διακοπη συμβολαιου(κατι που δε γνωριζαν να με ενημερωσουν..με παρεπεμψαν ξανα στο 1212 αφοτου εκλεισαν τη γραμμη)σηκωθηκα και εφυγα..αν δεν εχω κανει ακομη τη διακοπη ειναι λογω του 12μηνου..γνωριζει κανεις αν ισχυει η αλλαγη προγραματος σε μικροτερο προγραμα μετα το περας του 6μηνου και οχι του 12νηνου?
Link to comment
Share on other sites

σημερα με πηρανε απο τα κεντρικα της cosmote και ενω ειμαι σε αλλη εταιρια απο φορητοτητα μου ειπανε για νεο συμβολαιο με πολυ Χαμηλς χρεωσεις κλπ...απλα μου δωσανε ενα σταθερο τηλεφωνο να τους καλεσω,αλλα το εγραψα σε ενα χαρτι..αλλα γυρνωντας με την μηχανη σπιτι εγινα μουσκεμα..και το τηλεφωνο δεν το εχω..:mad:

μηπως ξερεις κανεις ποιο ειναι??? :blink: :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα με πηρανε απο τα κεντρικα της cosmote και ενω ειμαι σε αλλη εταιρια απο φορητοτητα μου ειπανε για νεο συμβολαιο με πολυ Χαμηλς χρεωσεις κλπ...απλα μου δωσανε ενα σταθερο τηλεφωνο να τους καλεσω,αλλα το εγραψα σε ενα χαρτι..αλλα γυρνωντας με την μηχανη σπιτι εγινα μουσκεμα..και το τηλεφωνο δεν το εχω..:mad:

μηπως ξερεις κανεις ποιο ειναι??? :blink: :worry:[/quote

Εγω θα έπαιρνα τις πληροφορίες, θα τους έλεγα την ιστορία και κάπου θα με παρέπεμπαν. Ή σε κατάστημα κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα με πηρανε απο τα κεντρικα της cosmote και ενω ειμαι σε αλλη εταιρια απο φορητοτητα μου ειπανε για νεο συμβολαιο με πολυ Χαμηλς χρεωσεις κλπ...απλα μου δωσανε ενα σταθερο τηλεφωνο να τους καλεσω,αλλα το εγραψα σε ενα χαρτι..αλλα γυρνωντας με την μηχανη σπιτι εγινα μουσκεμα..και το τηλεφωνο δεν το εχω..:mad:

μηπως ξερεις κανεις ποιο ειναι??? :blink: :worry:[/quote

Εγω θα έπαιρνα τις πληροφορίες, θα τους έλεγα την ιστορία και κάπου θα με παρέπεμπαν. Ή σε κατάστημα κοσμοτέ.

τις πληροφοριες δεν μπορω να τις παρω..γιατι εχω wind! μαλλον θα παω σε καταστημα να ρωτησω..αν και αυτοι ειναι ασχετοι :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς κάποιες απορίες σου θα μπορούσαν να λυθούν εαν διαβάσεις εδώ κάποια πράγματα.
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετα τις προσφατες αλλαγες στα προγραμματα τα unlimited της Vodafone , μου μυριζει αλλαγη και στα αντιστοιχα Απεριοριστα της Cosmote. Μαλλον θα καταργηθουν τα απλα τα Απεριοριστα και θα μεινουν μοναχα τα Απεριοριστα με Ιnternet. Κατι που πιστευω θα ειναι εις βαρος της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι συνδρομητής στο Απεριόριστα 35 με την προσφορά έκπτωσης -10€/μήνα για έναν ολόκληρο χρόνο (αν θυμάμαι καλά τον Απρίλιο έκανα ανανέωση). Στον τελευταίο λογαριασμό δεν υπάρχει η πίστωση λόγω προσφοράς παγίου των -10€. Γνωρίζετε γιατί? Άλλαξε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι συνδρομητής στο Απεριόριστα 35 με την προσφορά έκπτωσης -10€/μήνα για έναν ολόκληρο χρόνο (αν θυμάμαι καλά τον Απρίλιο έκανα ανανέωση). Στον τελευταίο λογαριασμό δεν υπάρχει η πίστωση λόγω προσφοράς παγίου των -10€. Γνωρίζετε γιατί? Άλλαξε κάτι?

 

Έχουν αλλάξει οι τιμές στα προγράμματα απεριόριστα και απεριόριστα με internet εδώ και λίγες ημέρες, αλλά αυτό δεν επηρρεάζει ήδη υπάρχοντες συνδρομητές σ' αυτά τα προγράμματα. Κάνε μια κλήση στο 1212 να σου πεί κάποιος τι μπορεί να φταίει.

 

Μετα τις προσφατες αλλαγες στα προγραμματα τα unlimited της Vodafone , μου μυριζει αλλαγη και στα αντιστοιχα Απεριοριστα της Cosmote. Μαλλον θα καταργηθουν τα απλα τα Απεριοριστα και θα μεινουν μοναχα τα Απεριοριστα με Ιnternet. Κατι που πιστευω θα ειναι εις βαρος της Cosmote.

Αδύνατον! τα απεριόριστα είναι το δυνατότερο χαρτί των εταιριών κινητής αυτή τη στιγμή, όποιος τα καταργούσε θα έβαζε τα χέρια του και θα έβγαζε τα μάτια του.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Προσεξε φιλε μου , δεν σου ειπα γενικα τα απεριοριστα , αλλα τα απλα Απεριοριστα, τα "σκετα" ας το πουμε , χωρις το ιντερνετ, κατα 99% θα ειναι διαθεσιμα μονο τα Απεριοριστα με internet
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,πρωτη φορα μπαινω στο συγκεκριμενο σαιτ.ειμαι συνδρομητης της κοσμοτε στο προγραμμα απεριοριστα 25 και το μαιο του 2009 εκανα ανανεωση συμβολαιου λαμβανοντας την επιδοτηση που μου αντιστοιχουσε.ζητησα στη συνεχεια και υστερα απο 2 μηνες να αλλαξω προγραμμα και να μεταβω στο απεριοριστα 15.με ενημερωσαν αρχικα απο καταστημα κοσμοτε οτι αφτο μπορει να γινει στο 3μηνο..και που τελικα δεν ισχυε..στη συνεχεια με ενημερωσαν οτι πρεπει να παρελθει 6μηνο απο την ανανεωση συμβολαιου..και αυτο ομως φαινεται τελικα να μην ισχυει μιας και σε καταστημα γερμανος παρολο που μου ειπαν οτι εχω δικιο,με παρεπεμψαν να καλεσω στο 1212..κατι που επραξα εκεινη τη στιγμη..στο 1212 με παρεπεμψαν σε καταστημα γερμανος(οπου βρσικομουν ηδη)με αποτελεσμα πριν εκραγω να δωσω το τηλεφωνο να μιλησουν επιτοπου μεταξυ τους..τελικα δεν καταφερα να κανω αλλαγη προγραμματος διοτι πρεπει να περασει 12μηνο απο την ανανεωση του συμβολαιου ενω το 6μηνο ισχυει μονο αν ηθελα να παω σε ακριβοτερο προγραμα!!!..αφου ρωτησα ποιο ειναι το προστιμο για διακοπη συμβολαιου(κατι που δε γνωριζαν να με ενημερωσουν..με παρεπεμψαν ξανα στο 1212 αφοτου εκλεισαν τη γραμμη)σηκωθηκα και εφυγα..αν δεν εχω κανει ακομη τη διακοπη ειναι λογω του 12μηνου..γνωριζει κανεις αν ισχυει η αλλαγη προγραματος σε μικροτερο προγραμα μετα το περας του 6μηνου και οχι του 12νηνου?

 

Το απεριόριστα15 ( αν και καταργήθηκε, μιλάμε για το απεριόριστα με Internet15, πολύ καλύτερο απο το απλό ), προϋποθέτει τη σύμβαση αορίστου χρόνου, άρα πρέπει να λήξει το συμβόλαιό σου. Στους 12 μήνες λοιπόν.

 

 

Καλησπέρα. Είμαι συνδρομητής στο Απεριόριστα 35 με την προσφορά έκπτωσης -10€/μήνα για έναν ολόκληρο χρόνο (αν θυμάμαι καλά τον Απρίλιο έκανα ανανέωση). Στον τελευταίο λογαριασμό δεν υπάρχει η πίστωση λόγω προσφοράς παγίου των -10€. Γνωρίζετε γιατί? Άλλαξε κάτι?

 

Όχι, απλά προέκυψε τεχνικό πρόβλημα στην απόδοση της προσφοράς. Κάλεσε στο 1212 για να το επισημάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε φιλε μου , δεν σου ειπα γενικα τα απεριοριστα , αλλα τα απλα Απεριοριστα, τα "σκετα" ας το πουμε , χωρις το ιντερνετ, κατα 99% θα ειναι διαθεσιμα μονο τα Απεριοριστα με internet

 

Γι'αυτό ίσως όταν κάνεις σήμερα κλικ στην ιστοσελίδα της COSMOTE πάνω στο banner που διαφημίζει τα προγράμματα Απεριόριστα, σε βγάζει στις πληροφορίες για τα προγράμματα με Internet... ενώ η σελίδα για τα σκέτα Απεριόριστα είναι κενή!!... Για την ακρίβεια τα αλλάξανε και τα βάλανε πλέον στα μη εμπορικά διαθέσιμα...

Edited by adompros
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα πρόσφατα με ενα γνωστό στην Φιλανδία, μου έλεγε οτι αν γινόταν αυτά τα αίσχη εκεί θα τους είχαν βάλει άγριο χέρι για δημιουργία cartel. Αλλά εδώ τον ύπνο του δικαίου η ΕΕΤΤ, κι ας έχουν οι 2 μεγαλύτεροι πάροχοι καρμπόν προγράμματα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις προσφατες αλλαγες στα προγραμματα τα unlimited της Vodafone , μου μυριζει αλλαγη και στα αντιστοιχα Απεριοριστα της Cosmote. Μαλλον θα καταργηθουν τα απλα τα Απεριοριστα και θα μεινουν μοναχα τα Απεριοριστα με Ιnternet. Κατι που πιστευω θα ειναι εις βαρος της Cosmote.

 

Από σήμερα καταργήθηκαν τα προγράμματα Απεριόριστα και ισχύουν μόνο τα (νεα, πιο φθηνά) προγράμματα Απεριόριστα με Ιnternet.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι ισχύουν ακόμα τα πρόσθετα προγράμματα 600 λεπτά και 600 μηνύματα με 7 ευρώ τα οποία όποιος θέλει μπορεί να προσθέσει στα απλά προγράμματα ώστε να είναι σαν απεριόριστο έστω και μέ 600 λεπτά και όχι 1500.

Βέβεα στο Site της Voda λέει ενεργοποίηση μέχρι 30 /11 .... άρα πάνε για κατάργηση και αυτά .

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις προσφατες αλλαγες στα προγραμματα τα unlimited της Vodafone , μου μυριζει αλλαγη και στα αντιστοιχα Απεριοριστα της Cosmote. Μαλλον θα καταργηθουν τα απλα τα Απεριοριστα και θα μεινουν μοναχα τα Απεριοριστα με Ιnternet. Κατι που πιστευω θα ειναι εις βαρος της Cosmote.

 

Αυτο το εγραψες χτες το βραδυ.

Αρα υπαρχουν 2 ενδεχομενα.

Το πρωτο και πιο πιθανο να εισαι μαντης, μαγος, mentalist, τα παντα ολα.

Το δευτερο και απιθανο να λειτουργουν εναρμονισμενα οι εταιρειες, πραγμα που ειναι αδιανοητο.

Στην πυρα λοιπον ο μαγος vavasi ! Ουυυυυ 666

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις προσφατες αλλαγες στα προγραμματα τα unlimited της Vodafone , μου μυριζει αλλαγη και στα αντιστοιχα Απεριοριστα της Cosmote. Μαλλον θα καταργηθουν τα απλα τα Απεριοριστα και θα μεινουν μοναχα τα Απεριοριστα με Ιnternet. Κατι που πιστευω θα ειναι εις βαρος της Cosmote.

 

Αν γίνει κάτι τέτοιο θα είναι ό,τι χειρότερο για εμάς που δεν χρησιμοποιούμε το internet από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει κάτι τέτοιο θα είναι ό,τι χειρότερο για εμάς που δεν χρησιμοποιούμε το internet από το κινητό.

 

Εγινε ηδη, απλα αφορα νεες συνδεσεις, δεν μεταφερονται αυτοματα οι υπαρχοντες συνδρομητες

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα που καταργηθηκε το Απεριοριστα 35 που εχω οταν παω του χρονο για επιδοτηση λετε να μου την μειωσουν επειδη δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο το προγραμμα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να πάρω κάποιο καλό smartphone,(desire hd ή galaxy s) με νέα σύνδεση σε cosmote, το πρόγραμμα που θέλω είναι το απεριόριστα με net 45.

 

Δεν ειναι καλύτερο να περιμένω τις γιορτές για μια καλή προσφορά, π.χ 100 ευρώ για 10 μερες για το desire hd, με νέα σύνδεση στο 45?

 

Έχει κανείς καμιά πληροφορία?Η πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον souvlaki, αλλά έχω τη διαισθηση οτι φετος τα χριστουγεννα θα πεσει πολυ γελιο με τις προσφορες (ολων των εταιριων)
Link to comment
Share on other sites

Εχω προγραμμα συμβολαιου. Δικαιουμαι επιδοτηση τον Απριλη ή Μάιο, δε θυμαμαι ακριβως. Μπορω να ζητησω η επιδοτηση να δωθει πριν την τελικη ημερομηνια; Δηλαδη, να αξιοποιηθει για παραδειγμα σε αγορα τηλεφωνου τα Χριστουγεννα κι οχι τοτε.

 

Αν ναι, ποτε θα ξεκινησει να ισχυει ο νεος χρονος της επιδοτησης;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, απίστευτοι! Καταντάει γελοίο.

 

Όταν βρήκα το πρόγραμμα που ήθελα για τον νέο χρόνο στα cosmote απεριόριστα με internet, η cosmote άλλαξε μέσα σε λίγες μέρες σε υποπολλαπλάσιο τον όγκο δεδομένων που πρόσφερε σε αυτά τα προγράμματα.

 

Όταν βρήκα τον συνδυασμό cosmote απεριόριστα με πρόσθετη υπηρεσία ιντερνετ στο τηλέφωνο που θα με βόλευε, η cosmote κατέργησε τα cosmote απεριόριστα χωρίς ίντερνετ!

 

Να ψάξω άραγε για άλλο πρόγραμμα/συνδυασμό, ή θα το εξευτελίσουν κι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε λίγες μέρες δεν πέρασαν από την κατάργηση των προγραμμάτων "απεριόριστα" και "απεριόριστα με internet" από τη vodafone και την δημιουργία των νέων "απεριόριστα με internet" με μειωμένο χρόνο και γραπτά μηνύματα εκτός δικτύου και όγκο δεδομένων περισσότερο απ'όσο χρειαζόταν κάποιος ο οποίος είχε τα απλά "απεριόριστα", και ακολούθησε και η κοσμοτέ. Αν αυτό δεν είναι συμπεριφορά καρτέλ τί είναι; Η Ε.Ε.Τ.Τ. κοιμάται πάλι;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...