Jump to content

[S20 series] Αλλαγή CSC


bromonano2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαγή csc.

 

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/st...android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν δούλευε σε μένα στο ui3.

Κατέβηκα στο 2.5 εκτελεσα και έβαλα ILO Ισραήλ και ανέβηκα στο 3 και τώρα δουλεύει και στο 3.Εχω ηχογράφηση και SPAM έλεγχο χωρίς SAMSUNG PAY που δεν με νοιάζει γιατί η EUROBANK και Πειραιώς έχουν μια χαρά δική τους εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω στο link για το google dialer για να με πετάξει στο Google Play, μου εμφανίζει σελίδα με λάθος.

Δεν ισχύει πια?

Edit: όλα κομπλέ. Βρήκα το app

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω στο link για το google dialer για να με πετάξει στο Google Play, μου εμφανίζει σελίδα με λάθος.

Δεν ισχύει πια?

 

Ειναι ο gogle dialer βρες το στη αναζήτηση.

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο gogle dialer βρες το στη αναζήτηση.
Ο Google Dialler που κατεβάζω από το play store. Δεν εμφανίζει κάπου οτιδήποτε για ηχογράφηση κλήσεων. Υποστηρίζετε όπως ισχυρίζεται κάποιος σε ένα άλλο thread?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές!!

 

ΥΓ. Αν μπορεί κάποιος ας βάλει το λινκ..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε ακριβως οτι λεει στο πρωτο ποστ .Εαν δεν ξερεις μην το κανεις και δημιουργησεις προβλημα.κανονικα υποστηριζει και απο το google play .
Link to comment
Share on other sites

Ο Google Dialler που κατεβάζω από το play store. Δεν εμφανίζει κάπου οτιδήποτε για ηχογράφηση κλήσεων. Υποστηρίζετε όπως ισχυρίζεται κάποιος σε ένα άλλο thread?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές!!

 

ΥΓ. Αν μπορεί κάποιος ας βάλει το λινκ..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Φίλε μου ο dialer είναι για να πληκτρολογησεις το κωδικό να αλλάξεις csc για να δεις στο τηλέφωνο σου την επιλογή για ηχογράφηση

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε ακριβως οτι λεει στο πρωτο ποστ .Εαν δεν ξερεις μην το κανεις και δημιουργησεις προβλημα.κανονικα υποστηριζει και απο το google play .
Το θέμα είναι πως θέλω να το κάνω γιατί αν δουλεύει η ηχογράφηση κλήσεων είναι τέλειο!!!

Ένα factory reset δεν το θέλω όμως.

Μακάρι κάποιος να μπορούσε να ανέβαζε ένα βίντεο αναλυτικό..

Πολλά ζητάω.. χαχαχα καλές γιορτές και καλή χρονιά σε όλους!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ βάζοντας ilo και δουλεύει τέλεια. Καμια σχέση με τις παλιές σαπιες εφαρμογές ηχογράφησης..

Τωρα για samsung pay σε galaxy watch έχουμε τρόπο;

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Dialer, εβαλα τα #*#*... σβήνει η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο και μετα επανέρχεται στις πρόσφατες κλήσεις και τίποτα άλλο... Τί μπορεί να κάν λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Dialer, εβαλα τα #*#*... σβήνει η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο και μετα επανέρχεται στις πρόσφατες κλήσεις και τίποτα άλλο... Τί μπορεί να κάν λάθος;

 

Διάβασε το 6 post,

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις πως μπαίνει το pay?

 

Δεν έχω ρολόι.Δεν ξέρω. Το pay στο κινητό δεν είναι απαραίτητο. Η εφαρμογή της Πειραιώς και της Eurobank δουλεύουν μια χαρά με το nfc

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ρολοι και δεν έχω eurobank και Πειραιώς..

 

Τότε θα αλλάξεις csc σε THL Ταϊλάνδης και παίρνεις κάρτα CURVE.Ετσι διάβασα σε άλλο forum του my phone.Αν βάλεις ταυλανδεζικη δεν θα έχεις οξυμετρο και δεν θα ανοίγει η κάμερα με διπλό πάτημα του power . Ηχογράφηση και pay θα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα σε άλλο φόρουμ για γαλλικό οτι θα εχω pay αλλά δεν ξερω αν θα εχω ηχογραφηση που κατάφερα μετα απο ωρα να κανω..

Πολυ μπέρδεμα. Επίσης εχω ηδη revolut, το ίδιο δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το 6 post,

 

Για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν δούλευε σε μένα στο ui3.

Κατέβηκα στο 2.5 εκτελεσα και έβαλα ILO Ισραήλ και ανέβηκα στο 3 και τώρα δουλεύει και στο 3.Εχω ηχογράφηση και SPAM έλεγχο χωρίς SAMSUNG PAY που δεν με νοιάζει γιατί η EUROBANK και Πειραιώς έχουν μια χαρά δική τους εφαρμογή

 

Έχω S9, με One Ui 2.5, Android 10. Άρα δεν χρειάζεται να κατέβω σε πιο χαμηλό UI?

Μήπως δεν γίνεται σε S9;

Link to comment
Share on other sites

Γινεται κανονικα σε S9 και οχι δεν χρειαζεται να κατεβεις UI .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα αυτή τη λίστα xda, δε ξέρω κατά πόσο ισχύει

 

Bangladesh (BNG) Call only

Thailand (CAM/MYM/THL) Call + SPay

Egypt (EGY) Call only

Israel (ILO) Call only

Laos (LAO) Call only

Libya (BTC/LYS) Call only

Nepal (NPL) Call only

Sri Lanka (SLK) Call only

Allergy (TMC/WTL) Call only

Tunisia (TUN) Call only

Vietnam (XXV) Call + SPay

Indonesia (XID) Call only

India (INS) call + SPay

 

Δοκίμασα την THL πάντως και έχω call recording, SPay, volte και τα updates παίζουν κανονικά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα αυτή τη λίστα xda, δε ξέρω κατά πόσο ισχύει

 

Bangladesh (BNG) Call only

Thailand (CAM/MYM/THL) Call + SPay

Egypt (EGY) Call only

Israel (ILO) Call only

Laos (LAO) Call only

Libya (BTC/LYS) Call only

Nepal (NPL) Call only

Sri Lanka (SLK) Call only

Allergy (TMC/WTL) Call only

Tunisia (TUN) Call only

Vietnam (XXV) Call + SPay

Indonesia (XID) Call only

India (INS) call + SPay

 

Δοκίμασα την THL πάντως και έχω call recording, SPay, volte και τα updates παίζουν κανονικά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Ναι καλή είναι.

Εκείνο που σου λείπει ειναι το οξυμετρο και το διπλό πάτημα του power για την κάμερα. Καμιά δεν τα δίνει όλα αυτά

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή csc δεν παίζει στο Android 11? Έκανα το Note 10 plus του πατέρα μου από Αγγλικό σε Γερμανικό, για να πάρει την ενημέρωση, και τώρα που πήγε σε Android 11, δεν μπορώ να το ξαναγυρισω σε Αγγλικό και μου γκρινιάζει γιατί στο Samsung Pay βγάζει διαφημίσεις στα Γερμανικά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Αλλαγή CSC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...