Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λέει ο φίλος το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Μπορεί πχ να δίνει το τεστ εξαιρετική ταχύτητα αλλά στο Cosmote TV να γυρνά σε 480p.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, p_k said:

Περαία, στα Goody's

Screenshot_2024-08-14-17-15-25-240_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Γιατί τόσο άσχημα; Είσαι κοντά στην κεραία. Εχει κίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, αλλά μια χαρά κάνω τα πάντα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Μάλλον, αλλά μια χαρά κάνω τα πάντα.

Σίγουρα, αλλά μου φάνηκε κάπως. 

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία είναι λίγο πιο κάτω όμως πρέπει οπωσδήποτε στην περιοχή αυτή να μπει N78, διότι έχει πάρα πολλή κίνηση τους καλοκαιρινούς μήνες.

Εδώ στο σούπερ μάρκετ μου μιλούσαν οι πωλητριες στα αγγλικά, γιατί με πέρασαν για ξένο.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Η κεραία είναι λίγο πιο κάτω όμως πρέπει οπωσδήποτε στην περιοχή αυτή να μπει N78, διότι έχει πάρα πολλή κίνηση τους καλοκαιρινούς μήνες.

Εδώ στο σούπερ μάρκετ μου μιλούσαν οι πωλητριες στα αγγλικά, γιατί με πέρασαν για ξένο.

 

Λογικα θα είναι στα πλάνα τους. Ελπίζω δηλαδή. Αντε να δούμε τι φρούτο είναι και ο νέος αγοραστής 

Link to comment
Share on other sites

Μόνη Μετοχίου Πήλιο 

 

Screenshot_2024-08-15-10-32-06-375_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-08-15-10-30-14-369_com.gyokovsolutions.gnettrackproplus.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mixtri said:

Μόνη Μετοχίου Πήλιο 

 

Screenshot_2024-08-15-10-32-06-375_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-08-15-10-30-14-369_com.gyokovsolutions.gnettrackproplus.jpg

Και με λιγότερα dBm από την πράσινη στην αντίστοιχη μέτρηση.  Γενικά καμία δεν είναι της προκοπής. 

Link to comment
Share on other sites

Αργαλαστή στο Φοίνικα (καφέ)

 

Screenshot_2024-08-15-11-26-52-696_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

47 minutes ago, elkons said:

Και με λιγότερα dBm από την πράσινη στην αντίστοιχη μέτρηση.  Γενικά καμία δεν είναι της προκοπής. 

Η Νόβα έχει πιο δυνατό σήμα αλλά χειρότερες επιδόσεις.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mixtri said:

 

Η Νόβα έχει πιο δυνατό σήμα αλλά χειρότερες επιδόσεις.

Όλοι πλέον ξέρουμε αυτό για το σήμα, σχεδόν παντού εγώ με Nova είχα πιο δυνατό σήμα ακόμα και με vdf συγκριτικά.  Και εκεί η κεραία θα ναι στα τσίτος της 😃

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Όλοι πλέον ξέρουμε αυτό για το σήμα, σχεδόν παντού εγώ με Nova είχα πιο δυνατό σήμα ακόμα και με vdf συγκριτικά.  Και εκεί η κεραία θα ναι στα τσίτος της 😃

Η νόβα έχει καλύτερο σήμα αυφου έχει λιγότερους συνδρομητές μην ξεχνάς vd και nova έχουν της ίδιες κεραίες 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Harry636 said:

Η νόβα έχει καλύτερο σήμα αυφου έχει λιγότερους συνδρομητές μην ξεχνάς vd και nova έχουν της ίδιες κεραίες 

Δεν είναι μόνο αυτό, έχει παραπάνω ισχύ ,σε κεραίες με συνεγκατασταση vdf έχει εώς 10dbm διαφορά η nova, καλύτερη ισχύ δηλαδή, δεν παίζει ρόλο η κίνηση με την ισχύ του σήματος στο ίδιο σημείο. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Δεν είναι μόνο αυτό, έχει παραπάνω ισχύ ,σε κεραίες με συνεγκατασταση vdf έχει εώς 10dbm διαφορά η nova, καλύτερη ισχύ δηλαδή, δεν παίζει ρόλο η κίνηση με την ισχύ του σήματος στο ίδιο σημείο. 

Και η vd κλείνει συχνότητες μιλάμε είναι τραγικό έχω vd με 11,8 το μήνα unlimited data and voice 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Harry636 said:

Και η vd κλείνει συχνότητες μιλάμε είναι τραγικό έχω vd με 11,8 το μήνα unlimited data and voice 

Δηλαδή μίλησες με τη Vodafone και σου είπαν κλείσαμε συχνότητες;

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2024 at 4:56 ΜΜ, MIKU said:

Μοναστηράκι Φωκίδας, μου μεταφέρει φίλη που πήγε η κόρη της ότι η Nova δεν την αφήνει να μπει στο ίντερνετ...

Εγώ είμαι στον Μαραθια Φωκιδας . Είμαι 5 λεπτά από το σημείο , και επιβεβαιώνω  . Χαλί μαυρο , στο μοναστήρακι . Το ίδιο και η κόκκινη . Η κόκκινη έχει και διακοπές στις κλήσεις . 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά είναι να αναρωτιέται κανείς αν τα δίκτυα οδεύουν προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο.

Πέρυσι δεν θυμάμαι να λέγαμε για ανύπαρκτο ίντερνετ τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Καθ. Παπαδάκη Θεσσαλονίκη, κοντά στη Δελφών 

Screenshot_2024-08-16-09-57-23-083_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι οι συνεχείς εναλλαγές 5g-4g-χωρις σήμα κτλ. καταναλώνουν και περισσότερη μπαταρία στο κινητό με nova 

Κρίμα γιατί για μένα η wind παλιά ήταν η πιο αποδοτική ενεργειακά από τις τρεις, παρα τις αθλίες ταχύτητες

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, empeiros said:

Υποθέτω ότι οι συνεχείς εναλλαγές 5g-4g-χωρις σήμα κτλ. καταναλώνουν και περισσότερη μπαταρία στο κινητό με nova 

Κρίμα γιατί για μένα η wind παλιά ήταν η πιο αποδοτική ενεργειακά από τις τρεις, παρα τις αθλίες ταχύτητες

Η WIND πάρα τα οικονομικά προβλήματα της,είχε κάνει ένα χτίσει σχετικά καλο δίκτυο [εκτός ταχυτήτων] με αυτά τα οικονομικά ήταν πάρα πολύ δύσκολο να φτιαχτεί όλο αυτό το δίκτυο που υπάρχει μέχρι σήμερα ευτυχώς. 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Μετα το Μηδέν στον Τρίλοφο, με κατεύθυνση προς Θεσσαλονίκη 

Screenshot_2024-08-16-11-48-57-531_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2024-08-16-11-48-50-796_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Καθ. Παπαδάκη Θεσσαλονίκη, κοντά στη Δελφών 

Screenshot_2024-08-16-09-57-23-083_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Εκεί παίζει καλά, παίζει να έπιασες και Ν78 από τη γνωστή κεραία.

3 ώρες πριν, empeiros said:

Υποθέτω ότι οι συνεχείς εναλλαγές 5g-4g-χωρις σήμα κτλ. καταναλώνουν και περισσότερη μπαταρία στο κινητό με nova 

Κρίμα γιατί για μένα η wind παλιά ήταν η πιο αποδοτική ενεργειακά από τις τρεις, παρα τις αθλίες ταχύτητες

Ναι καταναλώνει… αν δεν είσαι με καλο σήμα είτε 4G B20 ειτε σε 2G συνήθως και μένει εκεί ακόμα και δεδομένα να ανοίξεις. Εγώ τώρα που γράφω έχω κλείσει τη Cosmote.

5 ώρες πριν, georgebad said:

Εγώ είμαι στον Μαραθια Φωκιδας . Είμαι 5 λεπτά από το σημείο , και επιβεβαιώνω  . Χαλί μαυρο , στο μοναστήρακι . Το ίδιο και η κόκκινη . Η κόκκινη έχει και διακοπές στις κλήσεις . 

Η Nova πάντως διακοπές δεν κάνει… πολύ λιγότερο από την Vodafone.

Heleon Πλακα Λιτοχώρου, οριακά δουλεύει και αυτό επειδή έκλεισα τη Cosmote.

 

IMG_1412.thumb.png.39195be01cde20956b985d7abedd3644.png

 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Κομοτηνής.

 

Screenshot_2024-08-16-16-58-25-874_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mixtri said:

Κέντρο Κομοτηνής.

 

Screenshot_2024-08-16-16-58-25-874_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Δράμα στη Κομοτηνή σε ταχύτητες… στη Εγνατία στις στροφές στη Καβάλα θα δεις Edge.
Παντως η Nova εκτός ότι έχει απογοητευτικές ταχύτητες ακόμα και κάτω από τη κεραία… είναι τσιμπημένη σε τιμές. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikolas14 said:

Δράμα στη Κομοτηνή σε ταχύτητες… στη Εγνατία στις στροφές στη Καβάλα θα δεις Edge.
Παντως η Nova εκτός ότι έχει απογοητευτικές ταχύτητες ακόμα και κάτω από τη κεραία… είναι τσιμπημένη σε τιμές. 

Ακριβώς αυτό 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...