Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Είμαι βέβαιος ότι τέτοια εποχή του χρόνου θα βλέπουμε άλλη εικόνα στο δίκτυο της εταιρείας!

Εγώ τώρα πληρώνω, αν είναι να μου το δώσουν μέχρι του χρόνου δωρεάν το συμβόλαιο 

53 minutes ago, Nikolas14 said:

Του χρόνου τέτοια εποχή δεν ξέρουμε αν θα υπάρχει κόσμος που θα ανανεώσει μαζί τους. Ξέρετε πολλοί παρακαλάμε να λήξει το συμβόλαιο μας να φύγουμε. Γιατί πολύ απλά η Vodafone τα τελευταία τρία χρόνια έχει την πιο επιθετική πολιτική προσφορών στις τηλεπικοινωνίες και από τη στιγμή που ρίχνει λεφτά να φτιάξει το δίκτυο της, να ρυθμίσει τα Huawei ΣΩΣΤΑ και το βασικότερο ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ. Κατι που δεν είχε, δεν έχει και δεν πρόκειται να έχει η Nova. Τους ζητάω να μου δώσουν προσφορά για ανανέωση στο σταθερό που είμαι ευχαριστημένος σχετικά και δεν κάνουν τίποτα. 

Ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CaptainNickGR said:

ο καθένας στον κόσμο του..

Θα έχεις 5G SA φίλε με αυξημένη χωρητικότητα και κάλυψη! Με καλύτερες ταχύτητες από τις σημερινές! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chrischal1908 said:

Θα έχεις 5G SA φίλε με αυξημένη χωρητικότητα και κάλυψη! Με καλύτερες ταχύτητες από τις σημερινές! 

Έχει ήδη η πράσινη αλλά δεν εχει και τις πελώριες ταχύτητες που υπόσχονται μέχρι τώρα . Μέχρι να το ανοίξει η μαύρη θα έχει μπει η νέα χρονιά,δεν νομίζω να πάει τόσο καλά ήδη δεν έχει χτίσει ένα καλό δίκτυο καλύτερα πρώτα να το συμμαζέψει και μετά Sa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Έχει ήδη η πράσινη αλλά δεν εχει και τις πελώριες ταχύτητες που υπόσχονται μέχρι τώρα . Μέχρι να το ανοίξει η μαύρη θα έχει μπει η νέα χρονιά,δεν νομίζω να πάει τόσο καλά ήδη δεν έχει χτίσει ένα καλό δίκτυο καλύτερα πρώτα να το συμμαζέψει και μετά Sa.

Μόλις φτάσει σε συγκεκριμένη κάλυψη του SA τότε θα δώσει τις προβλεπόμενες ταχύτητες. Είναι στην αρχή ακόμη! Το δίκτυο έχει βελτιωθεί αισθητά από παλαιότερα σχετικά με την μαύρη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Μόλις φτάσει σε συγκεκριμένη κάλυψη του SA τότε θα δώσει τις προβλεπόμενες ταχύτητες. Είναι στην αρχή ακόμη! Το δίκτυο έχει βελτιωθεί αισθητά από παλαιότερα σχετικά με την μαύρη. 

Όλοι έχουν βελτιωθεί όλο αυτό το διάστημα που βελτιώθηκε και η μαύρη, καλό είναι όμως αυτό 

Παραλία Πρώην Eva Camping 

Απαράδεκτη 

Screenshot_20240810_191106_NetMonster.thumb.jpg.fd97bd89a69c3fee2844f3e9a3779311.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Όλοι έχουν βελτιωθεί όλο αυτό το διάστημα που βελτιώθηκε και η μαύρη, καλό είναι όμως αυτό 

Η πράσινη κοντεύει το 60% SA κάλυψη. Είναι νωρίς ακόμη για να δούμε τις πραγματικές δυνατότητες του. Τα δίκτυα θέλουν δουλειά και χρόνο για να αναπτυχθούν. Πολλοί από εδώ μέσα επειδή πληρώνουν νομίζουν ότι από την μία μέρα στην άλλη θα γίνει δικτυάρα! Εδώ η πράσινη έχει θέματα ανά περιοχές. Η μαύρη είναι σε μεταβατικό ιδιοκτησιακό στάδιο. Απλά να ευχόμαστε να την πάρει ένας μεγάλος τηλεπικοινωνιακός όμιλος που θα επενδύσει μεγάλα ποσά στις υποδομές και τις υπηρεσίες. Ήδη η United Group κοντεύει το 1 δις επενδύσεις σε δίκτυα και περιεχόμενο. Πρέπει να είναι στα 800 εκατομμύρια τώρα που γράφεται το κείμενο.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chrischal1908 said:

Θα έχεις 5G SA φίλε με αυξημένη χωρητικότητα και κάλυψη! Με καλύτερες ταχύτητες από τις σημερινές! 

Νικόλα στο υπόσχεται ! Θα έχεις ! Κάνε φορητότητα χθες . Έρχονται οι Άραβες . Μια νέα μέρα ξημερώνει για την telestettimwindnova. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgebad said:

Νικόλα στο υπόσχεται ! Θα έχεις ! Κάνε φορητότητα χθες . Έρχονται οι Άραβες . Μια νέα μέρα ξημερώνει για την telestettimwindnova. 

Λεβέντη μου, πόσα χρήματα έβαλες στην εταιρεία για την ανάπτυξη του δικτύου. Η κριτική είναι εύκολη να γίνεται, η πράξη είναι το θέμα!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chrischal1908 said:

Λεβέντη μου, πόσα χρήματα έβαλες στην εταιρεία για την ανάπτυξη του δικτύου. Η κριτική είναι εύκολη να γίνεται, η πράξη είναι το θέμα!

Που πράξη ρε παιδιά ; 😃ναι όντως από το 2018 έχει διαφορά το δίκτυο . Τουλάχιστον εδώ κάτω που είμαι βλέπω να είναι χειρότερη από το 2021 που την δοκίμασα με LTE . Δεβ μππρω να βλέπω αόριστα σχόλια του τύπου «δεν θα είναι έτσι η κατάσταση» με ενδοαφερει το ΤΩΡΑ . Οταν ΚΑΙ ΑΝ φταίξει τοτε το συζηταμε . 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, elkons said:

Έχει ήδη η πράσινη αλλά δεν εχει και τις πελώριες ταχύτητες που υπόσχονται μέχρι τώρα . Μέχρι να το ανοίξει η μαύρη θα έχει μπει η νέα χρονιά,δεν νομίζω να πάει τόσο καλά ήδη δεν έχει χτίσει ένα καλό δίκτυο καλύτερα πρώτα να το συμμαζέψει και μετά Sa.

Μόνο η cosmote έχει και έχω δει ping 13 ms

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chrischal1908 said:

Η πράσινη κοντεύει το 60% SA κάλυψη. Είναι νωρίς ακόμη για να δούμε τις πραγματικές δυνατότητες του. Τα δίκτυα θέλουν δουλειά και χρόνο για να αναπτυχθούν. Πολλοί από εδώ μέσα επειδή πληρώνουν νομίζουν ότι από την μία μέρα στην άλλη θα γίνει δικτυάρα! Εδώ η πράσινη έχει θέματα ανά περιοχές. Η μαύρη είναι σε μεταβατικό ιδιοκτησιακό στάδιο. Απλά να ευχόμαστε να την πάρει ένας μεγάλος τηλεπικοινωνιακός όμιλος που θα επενδύσει μεγάλα ποσά στις υποδομές και τις υπηρεσίες. Ήδη η United Group κοντεύει το 1 δις επενδύσεις σε δίκτυα και περιεχόμενο. Πρέπει να είναι στα 800 εκατομμύρια τώρα που γράφεται το κείμενο.

Μιας και είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρεσαι και σε εμένα επειδή πριν είπα ότι αφού πληρώνω θέλω να έχω υπηρεσίες αλλιώς να μου το δώσουν τζάμπα, να σου πω ότι κανέναν συνδρομητή δεν ενδιαφέρει τι δουλειά θα έχει γίνει σε 2 χρόνια. Αν σε 2 χρόνια έχει φτιάξει το δίκτυο εδώ είμαστε να το συζητήσουμε και να κάνω και συμβόλαιο ξανά. Όταν εγώ θέλω να δουλέψω και έχω EDGE ενώ οι άλλοι δύο πάροχοι έχουν 5G τι να το κάνω. Επίσης μην ξεχνάς ότι έχουν την πιο τραγική εξυπηρέτηση. Αυτή γιατί δεν τη φτιάχνουν. Αν εσύ επι 8 μήνες πάλευες με την εξυπηρέτηση μπας και λυθεί το πρόβλημά σου τα ίδια θα έλεγες;

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνουμε για να παρέχουν υπηρεσίες, δεν πληρώνουμε αποκλειστικά για να βελτιώσουν τις υπηρεσίες που παρέχουν.

Δεν γινόμαστε μέτοχοι όταν κάνουμε ένα συμβόλαιο και το πληρώνουμε, αναμένουμε και τις κατάλληλες υπηρεσίες με βάση τον ανταγωνισμό και τι τιμές πουλάει τις υπηρεσίες του αυτός.

https://goo.gl/maps/xorU2EAk2jQrYWzp9?g_st=ac

Screenshot-2024-08-10-20-27-05-015-org-z

Screenshot-2024-08-10-20-27-09-157-cz-mr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Η πράσινη κοντεύει το 60% SA κάλυψη. Είναι νωρίς ακόμη για να δούμε τις πραγματικές δυνατότητες του. Τα δίκτυα θέλουν δουλειά και χρόνο για να αναπτυχθούν. Πολλοί από εδώ μέσα επειδή πληρώνουν νομίζουν ότι από την μία μέρα στην άλλη θα γίνει δικτυάρα! Εδώ η πράσινη έχει θέματα ανά περιοχές. Η μαύρη είναι σε μεταβατικό ιδιοκτησιακό στάδιο. Απλά να ευχόμαστε να την πάρει ένας μεγάλος τηλεπικοινωνιακός όμιλος που θα επενδύσει μεγάλα ποσά στις υποδομές και τις υπηρεσίες. Ήδη η United Group κοντεύει το 1 δις επενδύσεις σε δίκτυα και περιεχόμενο. Πρέπει να είναι στα 800 εκατομμύρια τώρα που γράφεται το κείμενο.

Ανά περιοχές έχει όμως, εγώ στη Λεπτοκαρυά υποφέρω αλλά ξέρω ότι αν αποφασίσει η πράσινη να βάλει 2 κεραίες να το λύσει θα το κάνει. Η nova στη Λεπτοκαρυά και στα παραλία της Πιερίας είναι καλή, αλλά όταν στην Αθήνα έιμαι στο σταθμό Λάρισας έχω 5G 100Mbps και μέσα 3Mbps είτε όπως γράφει ο @Gv2008 να βρίσκομαι στον Πειραιά και να είμαι με 30Mbps κάτω από την κεραία ή στη Νίκαια και το Κερατσίνι υπάρχει πρόβλημα. 
Και επειδή αναφέρθηκα για Ν78 στο άλσος νέας Φιλαδέλφειας έχει, αλλά στη Λεόντειο στα Άνω Πατησια είχα 100mbps n1. 
Το ίδιο και στην οδό Χίου πίσω από τον σταθμό Λάρισας στην Θεοδώρου Δηλιγιάννη, κέντρο Αθήνας. Το ίδιο γίνεται και στην Σπάρτη που ήμουν και είχα 30mbps μέσα στην πόλη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Gv2008 said:

Μιας και είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρεσαι και σε εμένα επειδή πριν είπα ότι αφού πληρώνω θέλω να έχω υπηρεσίες αλλιώς να μου το δώσουν τζάμπα, να σου πω ότι κανέναν συνδρομητή δεν ενδιαφέρει τι δουλειά θα έχει γίνει σε 2 χρόνια. Αν σε 2 χρόνια έχει φτιάξει το δίκτυο εδώ είμαστε να το συζητήσουμε και να κάνω και συμβόλαιο ξανά. Όταν εγώ θέλω να δουλέψω και έχω EDGE ενώ οι άλλοι δύο πάροχοι έχουν 5G τι να το κάνω. Επίσης μην ξεχνάς ότι έχουν την πιο τραγική εξυπηρέτηση. Αυτή γιατί δεν τη φτιάχνουν. Αν εσύ επι 8 μήνες πάλευες με την εξυπηρέτηση μπας και λυθεί το πρόβλημά σου τα ίδια θα έλεγες;

Ακριβώς αυτό… συμφωνώ σε ότι είπες και προσωπικά με ότι βλέπω στη Vodafone που πήγε ο πατέρας μου με βλέπω να φύγω. Η Nova έχει πολλή δουλειά ακόμα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nikolas14 said:

Ανά περιοχές έχει όμως, εγώ στη Λεπτοκαρυά υποφέρω αλλά ξέρω ότι αν αποφασίσει η πράσινη να βάλει 2 κεραίες να το λύσει θα το κάνει. Η nova στη Λεπτοκαρυά και στα παραλία της Πιερίας είναι καλή, αλλά όταν στην Αθήνα έιμαι στο σταθμό Λάρισας έχω 5G 100Mbps και μέσα 3Mbps είτε όπως γράφει ο @Gv2008 να βρίσκομαι στον Πειραιά και να είμαι με 30Mbps κάτω από την κεραία ή στη Νίκαια και το Κερατσίνι υπάρχει πρόβλημα. 
Και επειδή αναφέρθηκα για Ν78 στο άλσος νέας Φιλαδέλφειας έχει, αλλά στη Λεόντειο στα Άνω Πατησια είχα 100mbps n1. 
Το ίδιο και στην οδό Χίου πίσω από τον σταθμό Λάρισας στην Θεοδώρου Δηλιγιάννη, κέντρο Αθήνας. Το ίδιο γίνεται και στην Σπάρτη που ήμουν και είχα 30mbps μέσα στην πόλη.

Συμφωνώ απόλυτα. Όσον αφορά Πειραιά μετά την ημέρα χειροτερεύει. 30 mbps κάτω από τις κεραίες 5G, άρα αναβαθμιζόμενες

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω πολύ γουρλής είμαι . Αναβάθμισαν τον σταθμό μέσα στην Ναυπακτο 

https://www.speedtest.net/result/i/6223238118

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgebad said:

Να σας πω πολύ γουρλής είμαι . Αναβάθμισαν τον σταθμό μέσα στην Ναυπακτο 

https://www.speedtest.net/result/i/6223238118

Όταν λες αναβάθμισαν δεν είχε 5G; N1 φαίνεται από τη ταχύτητα γιαυτό το λέω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elkons said:

Όταν λες αναβάθμισαν δεν είχε 5G; N1 φαίνεται από τη ταχύτητα γιαυτό το λέω.

Τις προηγούμενες 3 μερες που ήρθα είχε μόνο 4G band 3

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Σεα Βαρυμπόμπης

Screenshot-2024-08-10-21-59-57-414-org-z

Screenshot-2024-08-10-22-00-01-302-cz-mr

Κάτω Πατήσια ησαπ

Screenshot-2024-08-10-22-18-28-974-org-z

Screenshot-2024-08-10-22-18-33-346-cz-mr

Δικτυαρα. Αλλά ξέχασα, έρχονται οι Άραβες, έρχονται οι επενδύσεις, έρχεται η αλλαγή και οι Εμίρηδες θα χορεύουν στο κέντρο τα νταούλια που θα χτυπάμε ενώ θα βάζουν mmWave στις κεραίες 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Δικτυαρα. Αλλά ξέχασα, έρχονται οι Άραβες, έρχονται οι επενδύσεις, έρχεται η αλλαγή και οι Εμίρηδες θα χορεύουν στο κέντρο τα νταούλια που θα χτυπάμε ενώ θα βάζουν mmWave στις κεραίες 

Θα δούμε mmWave όσο είδαμε band 32 στο 4g 

Link to comment
Share on other sites

Η Nova αναβάθμισε την Αργαλαστή Πηλίου. Όμως λόγω παρεμβολής λόγω έντασης άλλων κεραιών οι ταχύτητες είναι χαμηλές στο εξωτερικό του σπιτιού. 

H διαφορά της Ν1 με τη Β20 είναι 20dB σε εσωτερικό χώρο, κάτι που αποδεικνύει ότι η ένταση είναι τέρμα και δε ρυθμίζεται με βάση τα όρια.

Σε εσωτερικό χώρο αφαιρώντας όλες τις δυνατές παρεμβολές.

 

Screenshot_2024-08-11-08-35-17-166_com.gyokovsolutions.gnettrackproplus.jpg

Screenshot_2024-08-11-08-35-09-592_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...