Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, elkons said:

Πέτυχα και gigamax unlimited γύρω στα 17€ κιόλας 😃

Εγώ το εχω στα 22 (21κατι για την ακρίβεια), αλλα σε σχημα one με χιλιαρα ftth

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.k2 said:

Εγώ το εχω στα 22 (21κατι για την ακρίβεια), αλλα σε σχημα one με χιλιαρα ftth

One με πενηνταρα vdsl 😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Επειδή πιάνει καμπάνα στη περιοχή σου δεν σημαίνει ότι δεν είναι κατώτερο δίκτυο. Πήγα σε δυο μέρες Θεσσαλονίκη-Σπάρτη και πίσω και έμεινα και Αθήνα κέντρο. Έκανα γύρω στα 1300 χιλιόμετρα. 
Σε σημεία στην εθνική όπως τούνελ τεμπων και στην έξοδο του Αλμυρού όπου έχει και κατι έργα και στα ΣΕΑ Αλμυρού καθώς και προς Ακραιφνιο έχει 4G η Nova και στα τούνελ στις Ράχες Φθιώτιδας η Nova σε πετάει σε Edge γιατί έχει οριακό 5G. 
Επίσης στο κομμάτι Μεγαλοπολη Σπάρτη έχει ενα δυο σημεία που σε βγάζει σε Edge καθώς και στη Σπάρτη εντός πόλης πολύ μέτριες ταχύτητες. Επίσης σε εσωτερικούς χώρους πίσω από τον σταθμό Λαρισης η Nova είναι ΑΘΛΙΑ. 100Mbps έξω και 5Mbps μέσα.

Μονο στο άλσος της Νέας Φιλαδέλφειας και κοντά στον σταθμό του μέτρο Βικτωρια είδα καλές ταχύτητες με Ν78, στη Λεόντειο Σχολή γύρω στα 90-100Mbps Download σε 5G είδα, έπαιζε αξιοπρεπώς.

Στις εθνικές οδούς γενικότερα έχει μαζευτεί αρκετά αλλά θέλει δουλειά, δεν είναι Cosmote που έχεις 5G σταθερό με ελάχιστες διακοπές.

Τέτοια σημεία και τέτοιες περιοχές έχουν όλες ανεξαιρέτως οι εταιρείες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ακριβώς αυτό… το F2G είναι το χειρότερο καρτοκινητο που έχω δει. 
Σήμερα στη Θεαγένους Χαρίση πίσω από το νοσοκομείο Θεαγενειο ενώ έχει καλύτερη κάλυψη από Cosmote μέσα & έξω, το αποτέλεσμα ήταν να με πετάξει σε Edge. 
5G μέτρηση σε εξωτερικό χώρο. https://www.speedtest.net/result/i/6208714700

 

Φανταζομαι πως θα ηταν η καρτοκινητη της Nova χωρις τα flash offers το εχουν κανει φρου-φρου και αρωματα αλλα απο παροχες μαυρο χαλι. 

Ευτυχως μας εδωσαν την δυνατοτητα να δοκιμαζουμε τις "επιδοσαρες" του δικτυου με τα bonus gb σε καθε ανανεωση για εναν χρονο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, p_k said:

Τέτοια σημεία και τέτοιες περιοχές έχουν όλες ανεξαιρέτως οι εταιρείες.

Μετά από καιρό στη γνωστή Ν78 ανατολικά. Δελφων με Β.Ολγας 

IMG_1206.thumb.png.a48f9a2ac7f05035f61f241012f0c701.png

 

Deseo Αναξιμανδρου με Νικ. Πλαστηρα σήμερα το απόγευμα IMG_1205.thumb.png.78df0aa74c0e0aba8b7e524234eb715c.png

Μπότσαρη με Σόλωνος έξω από τη Shell 

IMG_1207.thumb.png.f530559b39bf866386e2367ee7ed82e9.png
 

Στο τελευταίο σημείο λίγο το συμμάζεψαν το χαλί είτε δεν είχε πολύ κίνηση.


 

Edit: @p_k χειρότερες περιοχές της Θεσσαλονίκης για τη Nova βάζω άνετα Τουμπα, Συκιές & Πεύκα 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία 11977 (Νεοχώρι Νοτίου Πηλίου) έχει αναβαθμιστεί εδώ και λίγο καιρό. Έως τώρα στα Καλά Νερά έβλεπα μόνο b20 απ' αυτό τον σταθμό. Σήμερα εμφανίστηκε όλη η γκάμα συχνοτήτων. B/N1, B3, B7, B20, B28. Το σήμα ακόμα οριακό (λογικό λόγω απόστασης), αλλά μιας και δε βλέπω να βάζουν νέα κεραία, ελπίζω να καταφέρουν έστω κάποια μικροβελτίωση μαζί με το σταθμό στις Μηλιές. Λογικά η b28 θα βοηθήσει και στους δρόμους προς το βουνό όπου υπάρχουν μπόλικα σημεία με edge. Θα βάλω και την κάρτα της συνεργάτιδας να δω τι γίνεται.

Ενδεικτικά ένα screenshot απ' το Netmonster. (Τα 20mhz στη b3 που βρέθηκαν; Θα είναι κάποιο bug...)

Screenshot_2024-08-01-11-03-50-216_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.ffca2560c199a2c707cca5377a1c9b65.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, marios239 said:

Η κεραία 11977 (Νεοχώρι Νοτίου Πηλίου) έχει αναβαθμιστεί εδώ και λίγο καιρό. Έως τώρα στα Καλά Νερά έβλεπα μόνο b20 απ' αυτό τον σταθμό. Σήμερα εμφανίστηκε όλη η γκάμα συχνοτήτων. B/N1, B3, B7, B20, B28. Το σήμα ακόμα οριακό (λογικό λόγω απόστασης), αλλά μιας και δε βλέπω να βάζουν νέα κεραία, ελπίζω να καταφέρουν έστω κάποια μικροβελτίωση μαζί με το σταθμό στις Μηλιές. Λογικά η b28 θα βοηθήσει και στους δρόμους προς το βουνό όπου υπάρχουν μπόλικα σημεία με edge. Θα βάλω και την κάρτα της συνεργάτιδας να δω τι γίνεται.

Ενδεικτικά ένα screenshot απ' το Netmonster. (Τα 20mhz στη b3 που βρέθηκαν; Θα είναι κάποιο bug...)

Screenshot_2024-08-01-11-03-50-216_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.ffca2560c199a2c707cca5377a1c9b65.jpg

Το ίδιο γινόταν και στο χωριό μου, στα Μέθανα. Ενώ η κεραία που με καλύπτει είχε όλη τη γκάμα, εγώ είχα μόνο 4G B20 και 5G disconnected με ταχύτητα 5 Mbps. Εδώ και 3 μήνες έχω συνέχεια πάνω από 70 Mbps με 5G disconnected αλλά έχω και 4G+ με όλες τις μπάντες και όχι απλό 4G πλέον. Καλό θα ήταν να ανεβάσεις και ένα Speedtest, αν και είναι νωρίς ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Gv2008 said:

Το ίδιο γινόταν και στο χωριό μου, στα Μέθανα. Ενώ η κεραία που με καλύπτει είχε όλη τη γκάμα, εγώ είχα μόνο 4G B20 και 5G disconnected με ταχύτητα 5 Mbps. Εδώ και 3 μήνες έχω συνέχεια πάνω από 70 Mbps με 5G disconnected αλλά έχω και 4G+ με όλες τις μπάντες και όχι απλό 4G πλέον. Καλό θα ήταν να ανεβάσεις και ένα Speedtest, αν και είναι νωρίς ακόμα 

Απ' αυτή την κεραία έρχεται σήμα σε συγκεκριμένα σημεία. Όταν ξαναπεράσω θα ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, d_alex said:

Παντα 20 ηταν (1800).  10 εχει το 2ο καναλι.

 

Αυτό αν θυμάμαι καλά ισχύει για την Codmote, που έχει φάσμα 30mhz στη b3. Η Nova δεν έχει μόνο 10;

Edit: Βρήκα το παρακάτω στο site της ΕΕΤΤ.

Screenshot_2024-08-01-13-27-46-259_org.mozilla.firefox.thumb.jpg.219154a9bf5e5244870ae6ff089ed211.jpg

Edited by marios239
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, marios239 said:

Η κεραία 11977 (Νεοχώρι Νοτίου Πηλίου) έχει αναβαθμιστεί εδώ και λίγο καιρό. Έως τώρα στα Καλά Νερά έβλεπα μόνο b20 απ' αυτό τον σταθμό. Σήμερα εμφανίστηκε όλη η γκάμα συχνοτήτων. B/N1, B3, B7, B20, B28. Το σήμα ακόμα οριακό (λογικό λόγω απόστασης), αλλά μιας και δε βλέπω να βάζουν νέα κεραία, ελπίζω να καταφέρουν έστω κάποια μικροβελτίωση μαζί με το σταθμό στις Μηλιές. Λογικά η b28 θα βοηθήσει και στους δρόμους προς το βουνό όπου υπάρχουν μπόλικα σημεία με edge. Θα βάλω και την κάρτα της συνεργάτιδας να δω τι γίνεται.

Ενδεικτικά ένα screenshot απ' το Netmonster. (Τα 20mhz στη b3 που βρέθηκαν; Θα είναι κάποιο bug...)

Screenshot_2024-08-01-11-03-50-216_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.ffca2560c199a2c707cca5377a1c9b65.jpg

Δεν νομιζω πως ειναι bug υπαρχουν κεραιες που ανοιγουν ολο το διαθεσιμο BW στην Β3. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CamuCamu said:

Δεν νομιζω πως ειναι bug υπαρχουν κεραιες που ανοιγουν ολο το διαθεσιμο BW στην Β3. 

Εδώ μου δημιουργείται μια απορία. Όταν το netmonster αναφέρει 20 mhz bandwidth, σημαίνει ότι είναι διαθέσιμα 20 mhz για downlink + 20 mhz για uplink ή 10 downlink + 10 uplink σύνολο 20;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, marios239 said:

Εδώ μου δημιουργείται μια απορία. Όταν το netmonster αναφέρει 20 mhz bandwidth, σημαίνει ότι είναι διαθέσιμα 20 mhz για downlink + 20 mhz για uplink ή 10 downlink + 10 uplink σύνολο 20;

FDD = full duplex, 20 + 20.

TDD = time division, 20 total.

1800 = FDD ...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, marios239 said:

Εδώ μου δημιουργείται μια απορία. Όταν το netmonster αναφέρει 20 mhz bandwidth, σημαίνει ότι είναι διαθέσιμα 20 mhz για downlink + 20 mhz για uplink ή 10 downlink + 10 uplink σύνολο 20;

Ηταν πραγματικα πολυ τεχνικη ερωτηση η συγκεκριμενη. 

Παντως στο netmonster που ανοιγεις μπορεις να εχεις προσβαση στις βασικες πληροφοριες του DL capacity οπως αντιστοιχα και του UL. 

Αλλα χρησιμοποιησε τες περισσοτερο σαν ενδειξη και οχι ως εγγυηση ταχυτητας. 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @p_k

Η συνηθισμένη ταχύτητα του 5G της nova σε N1 ακόμα και πολύ κοντά στις κεραίες είναι χαμηλότερες από της συνεργάτιδες και φυσικά με λιγότερους συνδρομητές. Μιλάω για τις περιοχές του Πειραιά, της Αγιας Σοφιας, του Κερατσινίου, της Αμφιαλης, του Χαιδαριου, του Περαμαυος, του Ρεντη ακομα και του κέντρου της Αθήνας, ενώ το ίδιο συμβαίνει και στην Πελοπόννησο. Για βόρεια Ελλάδα δεν ξέρω, αλλά στη Νοτια Ελλάδα σπάνια οι ταχύτητες ξεπερνούν τα 100 Mbps. Ακόμα και στις δικές σου μετρήσεις πολλές φορές ακόμα και με καλό σήμα είσαι κάτω από 100 mbps. Δεν θεωρώ κακή την ταχύτητα αυτή, ωστόσο έχει λιγότερο φάσμα από τους άλλους δύο και είναι λογικό να έχει χαμηλότερες ταχύτητες. Όμως κάτι θα πρέπει να κάνει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Φίλε @p_k

Η συνηθισμένη ταχύτητα του 5G της nova σε N1 ακόμα και πολύ κοντά στις κεραίες είναι χαμηλότερες από της συνεργάτιδες και φυσικά με λιγότερους συνδρομητές. Μιλάω για τις περιοχές του Πειραιά, της Αγιας Σοφιας, του Κερατσινίου, της Αμφιαλης, του Χαιδαριου, του Περαμαυος, του Ρεντη ακομα και του κέντρου της Αθήνας, ενώ το ίδιο συμβαίνει και στην Πελοπόννησο. Για βόρεια Ελλάδα δεν ξέρω, αλλά στη Νοτια Ελλάδα σπάνια οι ταχύτητες ξεπερνούν τα 100 Mbps. Ακόμα και στις δικές σου μετρήσεις πολλές φορές ακόμα και με καλό σήμα είσαι κάτω από 100 mbps. Δεν θεωρώ κακή την ταχύτητα αυτή, ωστόσο έχει λιγότερο φάσμα από τους άλλους δύο και είναι λογικό να έχει χαμηλότερες ταχύτητες. Όμως κάτι θα πρέπει να κάνει 

Στο 5G είναι σχεδόν παρόμοιο το φάσμα. Το έχουμε ξαναπεί αρκετές φορές! Το πάνε σταδιακά την ανάπτυξη του δικτύου! Υπάρχουν πληροφορίες και στο site της εταιρείας. Θέλει αρκετή δουλειά ακόμη αλλά είναι σε καλό δρόμο. Βελτίωσεις βλέπουμε καθημερινά. Είναι δεδομένο! Φέτος υλοποιεί το πλάνο για κάλυψη 90% πανελλαδικά. Την επόμενη χρονιά έρχεται πύκνωση των N78. Προς το παρών περιμένουμε τις προσφορές των υποψηφίων μνηστήρων για την εξαγορά του ομίλου!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Στο 5G είναι σχεδόν παρόμοιο το φάσμα. Το έχουμε ξαναπεί αρκετές φορές! Το πάνε σταδιακά την ανάπτυξη του δικτύου! Υπάρχουν πληροφορίες και στο site της εταιρείας. Θέλει αρκετή δουλειά ακόμη αλλά είναι σε καλό δρόμο. Βελτίωσεις βλέπουμε καθημερινά. Είναι δεδομένο! Φέτος υλοποιεί το πλάνο για κάλυψη 90% πανελλαδικά. Την επόμενη χρονιά έρχεται πύκνωση των N78. Προς το παρών περιμένουμε τις προσφορές των υποψηφίων μνηστήρων για την εξαγορά του ομίλου!

Ναι αλλά άλλες τόσες φορές έχουμε πει ότι μιλάμε για περιοχές που είναι ήδη αναβαθμισμένες με N1. Στην ίδια περιοχή, από την ίδια κεραία, 40 mhz 5G N1 nova 70 Mbps ενώ Vf N1 50 mhz 120 Mbps 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gv2008 said:

Ναι αλλά άλλες τόσες φορές έχουμε πει ότι μιλάμε για περιοχές που είναι ήδη αναβαθμισμένες με N1. Στην ίδια περιοχή, από την ίδια κεραία, 40 mhz 5G N1 nova 70 Mbps ενώ Vf N1 50 mhz 120 Mbps 

Αναμένουμε εξελίξεις στην εταιρεία... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chrischal1908 said:

Αναμένουμε εξελίξεις στην εταιρεία... 

μακάρι 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Chrischal1908 said:

Στο 5G είναι σχεδόν παρόμοιο το φάσμα. Το έχουμε ξαναπεί αρκετές φορές! Το πάνε σταδιακά την ανάπτυξη του δικτύου! Υπάρχουν πληροφορίες και στο site της εταιρείας. Θέλει αρκετή δουλειά ακόμη αλλά είναι σε καλό δρόμο. Βελτίωσεις βλέπουμε καθημερινά. Είναι δεδομένο! Φέτος υλοποιεί το πλάνο για κάλυψη 90% πανελλαδικά. Την επόμενη χρονιά έρχεται πύκνωση των N78. Προς το παρών περιμένουμε τις προσφορές των υποψηφίων μνηστήρων για την εξαγορά του ομίλου!

Κι όμως οι ταχύτητες είναι εντελώς διαφορετικές. 

Έχω κάνει Speedtest με LTE  2600+ 5G NSA σε ακτίνα 2 μέτρα από τη κεραία της Cosmote βγάζω 800mbps με αρκετή κίνηση, πάω στη κεραία nova ίδια απόσταση και συνδυασμό με μικρότερη κίνηση 200mbps ! Είναι 2 διαφορετικές εταιρείες τηλεπικοινωνιών με διαφορετικό εξοπλισμό και η κάθε μία ρυθμίζει τις κεραίες όπως θέλει εκείνη ώστε να αποδόσει στα δικα της <πλαίσια>. Συμπέρασμα είναι 2 διαφορετικά δίκτυα που δεν μπορούμε να τα συγκρίνουμε σε καμία περίπτωση αφού έχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά.

Δεν νομίζω να αλλάξουν πολλά έτσι λέγατε όταν μπήκε η united έχω δει μικρές διαφορές το μόνο με Nova σε σχέση wind έχει λίγο καλύτερη κάλυψη, δεν μπορούμε να θεωρούμε αυτονόητο πως επειδή έχει λεφτά θα τα δώσει όλα δεν είμαστε στο μυαλό του να γνωρίζουμε τι θα γίνει! Απλά αναμένουμε και ότι γίνει επιλογές έχουμε 3 ολόκληρους παρόχους έχουμε έστω και ένας θα μας καλύψει! 

ΥΓ Στους nova fans

Δεν το λέω προς εσάς με κακία αλίμονο γενικά μίλησα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Φίλε @p_k

Η συνηθισμένη ταχύτητα του 5G της nova σε N1 ακόμα και πολύ κοντά στις κεραίες είναι χαμηλότερες από της συνεργάτιδες και φυσικά με λιγότερους συνδρομητές. Μιλάω για τις περιοχές του Πειραιά, της Αγιας Σοφιας, του Κερατσινίου, της Αμφιαλης, του Χαιδαριου, του Περαμαυος, του Ρεντη ακομα και του κέντρου της Αθήνας, ενώ το ίδιο συμβαίνει και στην Πελοπόννησο. Για βόρεια Ελλάδα δεν ξέρω, αλλά στη Νοτια Ελλάδα σπάνια οι ταχύτητες ξεπερνούν τα 100 Mbps. Ακόμα και στις δικές σου μετρήσεις πολλές φορές ακόμα και με καλό σήμα είσαι κάτω από 100 mbps. Δεν θεωρώ κακή την ταχύτητα αυτή, ωστόσο έχει λιγότερο φάσμα από τους άλλους δύο και είναι λογικό να έχει χαμηλότερες ταχύτητες. Όμως κάτι θα πρέπει να κάνει 

Στην βόρεια Ελλάδα nova έχουν ο @p_k ο @Nikolas14 και κάνα 5-6 ακόμα άτομα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Κι όμως οι ταχύτητες είναι εντελώς διαφορετικές. 

Έχω κάνει Speedtest με LTE  2600+ 5G NSA σε ακτίνα 2 μέτρα από τη κεραία της Cosmote βγάζω 800mbps με αρκετή κίνηση, πάω στη κεραία nova ίδια απόσταση και συνδυασμό με μικρότερη κίνηση 200mbps ! Είναι 2 διαφορετικές εταιρείες τηλεπικοινωνιών με διαφορετικό εξοπλισμό και η κάθε μία ρυθμίζει τις κεραίες όπως θέλει εκείνη ώστε να αποδόσει στα δικα της <πλαίσια>. Συμπέρασμα είναι 2 διαφορετικά δίκτυα που δεν μπορούμε να τα συγκρίνουμε σε καμία περίπτωση αφού έχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά.

Δεν νομίζω να αλλάξουν πολλά έτσι λέγατε όταν μπήκε η united έχω δει μικρές διαφορές το μόνο με Nova σε σχέση wind έχει λίγο καλύτερη κάλυψη, δεν μπορούμε να θεωρούμε αυτονόητο πως επειδή έχει λεφτά θα τα δώσει όλα δεν είμαστε στο μυαλό του να γνωρίζουμε τι θα γίνει! Απλά αναμένουμε και ότι γίνει επιλογές έχουμε 3 ολόκληρους παρόχους έχουμε έστω και ένας θα μας καλύψει! 

ΥΓ Στους nova fans

Δεν το λέω προς εσάς με κακία αλίμονο γενικά μίλησα. 

Από το επενδυτικό πλάνο τα 500εκατ θα πάνε για τις οπτικές ίνες και το υπόλοιπο 1,5 για το 5G και το τηλεοπτικό περιεχόμενο!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chrischal1908 said:

Από το επενδυτικό πλάνο τα 500εκατ θα πάνε για τις οπτικές ίνες και το υπόλοιπο 1,5 για το 5G και το τηλεοπτικό περιεχόμενο!

Το τηλεοπτικό περιεχόμενο είναι αρκετά καλό, τώρα θα υπάρχουν και πιο πλούσια αθλητικά λόγω των καναλιών Cosmote Sports οπότε θα είναι μια ολοκληρωμένη εναλλακτική από Cosmote Tv. Η Vodafone tv είναι πολύ διαφορετική και κατά την δική μου άποψη δεν μου πολύ αρέσει αλλά είναι προσωπική γνώμη 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Στην βόρεια Ελλάδα nova έχουν ο @p_k ο @Nikolas14 και κάνα 5-6 ακόμα άτομα 

Μπα, πολλούς είπες. Μόνο εμείς οι δύο είμαστε.

2 ώρες πριν, elkons said:

Κι όμως οι ταχύτητες είναι εντελώς διαφορετικές. 

Έχω κάνει Speedtest με LTE  2600+ 5G NSA σε ακτίνα 2 μέτρα από τη κεραία της Cosmote βγάζω 800mbps με αρκετή κίνηση, πάω στη κεραία nova ίδια απόσταση και συνδυασμό με μικρότερη κίνηση 200mbps ! Είναι 2 διαφορετικές εταιρείες τηλεπικοινωνιών με διαφορετικό εξοπλισμό και η κάθε μία ρυθμίζει τις κεραίες όπως θέλει εκείνη ώστε να αποδόσει στα δικα της <πλαίσια>. Συμπέρασμα είναι 2 διαφορετικά δίκτυα που δεν μπορούμε να τα συγκρίνουμε σε καμία περίπτωση αφού έχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά.

Δεν νομίζω να αλλάξουν πολλά έτσι λέγατε όταν μπήκε η united έχω δει μικρές διαφορές το μόνο με Nova σε σχέση wind έχει λίγο καλύτερη κάλυψη, δεν μπορούμε να θεωρούμε αυτονόητο πως επειδή έχει λεφτά θα τα δώσει όλα δεν είμαστε στο μυαλό του να γνωρίζουμε τι θα γίνει! Απλά αναμένουμε και ότι γίνει επιλογές έχουμε 3 ολόκληρους παρόχους έχουμε έστω και ένας θα μας καλύψει! 

ΥΓ Στους nova fans

Δεν το λέω προς εσάς με κακία αλίμονο γενικά μίλησα. 

Κανένα πρόβλημα φίλε μου, αυτό έλειπε να παρεξηγουμαστε στη συζήτηση για εταιρείες! 😃

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...