Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρώτον μπορείς να δεις εδώ http://www.ioannina-delivery.gr/

 

δεύτερον εγώ όταν πρόκειται για κοτόπουλο τρώω πολύ από το Chicken House!Επίσης έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Φύσα Ρούφα, και το Ελλήνων Γεύσεις!

 

α και όταν πρόκειται για απλά σάντουιτς και κρέπες ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ Piazza del Caffe!

 

Μετά την MASA και την ΑΛΛΗ ΓΕΥΣΗ εννοείς φαντάζομαι!:p

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ απευθύνομαι κυρίως στους παλιότερους φοιτητές. Σε ποιά πόλη σπουδάζετε, τι και πόσα χρόνια κατοικείτε σ' αυτήν; Εγώ είμαι φοιτητής στο ΤΕΙ Καλαμάτας, στη σχολή ΣΔΟ και τμήμα ΔΜΤΑ (διοίκησης μονάδων τοπικής αυτοδιοίκησης) φέτος βρίσκομαι ήδη πατημένα στον 4ο χρόνο και ως πόλη μου αρέσει πολύ αν και πολλές φορές γίνεται απίστευτα πληκτική και διακρίνεις στους κατοίκους της έναν άσχημο επαρχιωτισμό.

 

Νομιζω οτι υπερβαλεις λιγακι φιλε μου , κι εγω σπουδασα εκει πριν μερικα χρονια (3 ) , αλλα δεν διεκρινα κατι τετοιο. Καποιες φορες ναι κι εγω ειχα νιωσει οτι η πολη ειναι πληκτικη .Πιστευω ομως οτι αυτο συμβαινει σε ολες τις σχετικα μικρες επαρχιακες πολης.Αλλα οτι διεκρινα ασχημο επαρχιωτισμο θα πω ψεματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

παιδια εγω μαλλον πιανς πολιτικος μηχανικος ξανθη αλλα με αυτα που ακουω για την πολη δν ψινομαι να παω...ενω ειναι η σχολη που παντα ηθελα...τοσο χαλια οσο λενε ειναι????? :(

 

για αρτα παντωσ που ρωτησε καποιος πριν αστο καλυτερα ξαναδωσε πανελληνιεσ δεν παλευεται!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μαλλον πιανς πολιτικος μηχανικος ξανθη αλλα με αυτα που ακουω για την πολη δν ψινομαι να παω...ενω ειναι η σχολη που παντα ηθελα...τοσο χαλια οσο λενε ειναι????? :(

 

για αρτα παντωσ που ρωτησε καποιος πριν αστο καλυτερα ξαναδωσε πανελληνιεσ δεν παλευεται!

 

Εγω για Ξανθη εχω ακουσει οτι τα τελευταια χρονια εχει βελτιωθει η κατασταση και οτι εχει πολυ καλη φοιτητικη ζωη.Καλυτερα να σου απαντησει καποιος που ειναι ηδη φοιτητης εκει για σιγουρια.

 

 

Αν θες τη γνωμη μου σκεψου το πολλες φορες πριν απορριψεις σχολη λογω πολης, ειδικα αν αυτη η σχολη ειναι αυτη που παντα ηθελες οπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Ti γνωριζεται για τη φοιτητικη ζωη στη Λαρισσα και στις Σερρες??

Συγκριση με Πατρα αν γινεται?:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μαλλον πιανς πολιτικος μηχανικος ξανθη αλλα με αυτα που ακουω για την πολη δν ψινομαι να παω...ενω ειναι η σχολη που παντα ηθελα...τοσο χαλια οσο λενε ειναι????? :(

 

για αρτα παντωσ που ρωτησε καποιος πριν αστο καλυτερα ξαναδωσε πανελληνιεσ δεν παλευεται!

Να πας εγώ θα σου πρότεινα. Δεν ξέρω την ζωή στην πόλη αλλά μην έχεις σαν κριτήριο την πόλη αλλά τι σου αρέσει. Και κάτι άλλο. Στην Ξάνθη με άτομα που έχω μιλήσει μου λεν ότι βγαίνει ευκολότερα η σχολή.

Εγώ είμαι πολιτικός στο ΑΠΘ. Σαν πόλη η Θεσσαλονίκη είναι τέλεια και η σχολή πάρα πολύ καλή σαν αντικείμενο τουλάχιστον για μένα αλλά δεν φαντάζεσαι καταστάσεις που συναντάμε με κομπλεξικούς καθηγητές.

Ti γνωριζεται για τη φοιτητικη ζωη στη Λαρισσα και στις Σερρες??

Συγκριση με Πατρα αν γινεται?:O

Για Σέρρες μπορώ να σου πω ότι θες. Η ζωή τον χειμώνα δεν λέει και πολλά είναι στάνταρ τα μαγαζιά που μπορεί ένα φοιτητής να πάει.

Το καλοκαίρι είναι κάπως καλύτερα λόγω της κοιλάδα που έχει μερικά καλά μαγαζιά.

Για ότι άλλο θες εδώ είμαστε.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μαλλον πιανς πολιτικος μηχανικος ξανθη αλλα με αυτα που ακουω για την πολη δν ψινομαι να παω...ενω ειναι η σχολη που παντα ηθελα...τοσο χαλια οσο λενε ειναι????? :(

 

για αρτα παντωσ που ρωτησε καποιος πριν αστο καλυτερα ξαναδωσε πανελληνιεσ δεν παλευεται!

 

Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουσες τοσο ασχημα λογια για τη Ξανθη. Σε πληροφορω οτι θα εκπλαγεις ευχαριστα οταν πας, και μη κανεις καμια ξερη και δε πας :blink: Και η σχολη ειναι καλη και οι περισσοτεροι καθηγητες φιλικοι και νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites

 

Για Σέρρες μπορώ να σου πω ότι θες. Η ζωή τον χειμώνα δεν λέει και πολλά είναι στάνταρ τα μαγαζιά που μπορεί ένα φοιτητής να πάει.

Το καλοκαίρι είναι κάπως καλύτερα λόγω της κοιλάδα που έχει μερικά καλά μαγαζιά.

Για ότι άλλο θες εδώ είμαστε.:)

Τελικα δηλωσε Λαρισσα(δεν ξερω αν ειναι καλυτερη σαν πολη:O )

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μου κανει εντυπωση που ακουσες τοσο ασχημα λογια για τη Ξανθη. Σε πληροφορω οτι θα εκπλαγεις ευχαριστα οταν πας, και μη κανεις καμια ξερη και δε πας :blink: Και η σχολη ειναι καλη και οι περισσοτεροι καθηγητες φιλικοι και νορμαλ.

 

μακαρι φιλε..ουτως η αλλως τη δηλωσα τωρα.αν δεν πεσει ο βολος 276 μορια απο σεπτεμβρη θα ειμαι ξανθη.με βαρια καρδια βεβαια αλλα ελπιζω να βγεισ αληθινοσ :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιον γνωρίζει για τη φοιτητική ζωή στην Ξανθη να μου πει κάποια πράγματα...ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια κι εγω πιθανοτατα ξανθη θα παω(στο παραγωγης κ διοικησης)...για τις σχολες και τους καθηγητες εχω ακουσει τα καλυτερα λογια..αλλα για την φοιτητικη ζωη δε ξερω....οποιος γνωριζει ας απαντησει..ευχαριστω!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
λοιπον παιδια θελω βοηθεια για κατι...μενω αθηνα και εχω περασει στη παντειο..αλλα περναω χαλια περισι βεβαια δεν πηγα καθολοθ αλλα ολοι οι φιλοι μ εχουν περασει αλλου και σκεφτομαι να κατσω μηπως και περασω καλυτερα στο μελλον η να παω ρεθυμνο με το 10 τις εκατο αλλα σε σχολη που δεν ειναι του γουστου μου...??? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις να χασεις τιποτα αν καθησεις ;)

ΑΛΛΑ πιστευω οτι ΠΡΕΠΕΙ να πας ρεθυμνο ;) ο,τι και να πω για εκει ειναι λιιιιιιιιιιιγο

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μολ εδω δεν εχω παρεα ομως αυτο ειναι το προβλημα..στι σχολη δεν νομιζω να κανω φιλους θα εχουν ηδη..
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου λογικο αυτο που λες! τι παει να πει γνωριζονται μεταξυ τους?

κανε μια προσπαθεια να προσεγγισεις καποια ατομα! μη ξεχνας οτι στην αρχη θα κανεις πολλους φιλους, αλλα στο μελλον θα κρατησεις μονο αυτους που το αξιζουν πραγματικα!

ολοι οι φοιτητες περασαμε τετοιες φασεις!!!! μη κολλας πουθενα! οπου και να πας θα δεις οτι θα περασεις καλα!

Link to comment
Share on other sites

ο,τι και να αποφασισεις να σου ευχηθω καλη αρχη και καλη σταδιοδρομια!

κοιταξε να περασεις οσο πιο καλα γινεται/μπορεις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ειμαι αθηνα αλλα επειδη δεν την παλευω και επειδη ηδη εχουμε εξοδα γιατι μενω σε μια γκαρσιονερα λεω να παρω μεταγραφη για κομοτηνη στην ιδια σχολη...αξιζει.?? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
ειμαι αθηνα αλλα επειδη δεν την παλευω και επειδη ηδη εχουμε εξοδα γιατι μενω σε μια γκαρσιονερα λεω να παρω μεταγραφη για κομοτηνη στην ιδια σχολη...αξιζει.?? ευχαριστω..

 

Α στην Κομοτηνή είναι ωραία, πραγματικά έχει στέκια (λίγα βέβαια αλλά καλά) που μπορείς να περάσεις όμορφα. Η ζωή γενικά είναι καλή για φοιτητές και από θέμα τιμών και διασκέδασης, μα το καλύτερο όλων είναι ότι θα βλέπεις παντού φοιτήτριες :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

A για πείτε για Κομοτηνή! Είναι ωραία για φοιτητές? Έτσι που τα έφερε η ζωή πέρασα εκεί ενώ ήθελα Θεσσαλονίκη και ομολογώ ότι δεν είμαι και πολύ ενθουσιασμένος που θα πάω εκεί
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε πολλούς μπορεί να φαίνεται σαν μια μακρινή επιλογή για να ξεκινήσει την φοιτητική του ζωή εκεί πέρα, αλλά πραγματικά η Κομοτηνή καταφέρνει να δώσει τα απαραίτητα στον φοιτητή για να ζήσει μια αξέχαστη περίοδο. Έχει πολλά μαγαζιά στην μεγάλη κεντρική πλατεία για να πιεις το καφεδάκι σου το μεσημέρι, καλή νυχτερινή ζωή για όλα τα γούστα, προσφέρει το αίσθημα της ασφάλειας καθώς οι κλοπές και άλλα τέτοια περιστατικά είναι πραγματικά ελάχιστα συγκριτικά με τις μεγαλουπόλεις και το μόνο αρνητικό είναι ο ιμάμης που σε ξυπνάει κάθε πρωί. Και η αγορά είναι καλή και βρίσκεις εύκολα ότι ψάχνεις. Αυτή την στιγμή νομίζω αριθμεί περίπου 11.000 φοιτητές/ιες (ναι οι φοιτήτριες είναι πολλές και όμορφες :) ). Θα περάσεις καλά! ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σπουδάζει κανένας Βεροια??? Αν ναι θα ήθελα πολύ να μάθω πώς είναι...

 

εγώ τελειώνω την σχολή στην Βέροια. Καλά είναι στην Βέροια αλλά δεν είναι ούτε Σέρρες ούτε Θεσσαλονίκη :-)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερωτηση θελω να κανω.....ειμαι φοιτητρια στο ρεθυμνο και φετοσ εβαλα με το 10% και περασα στα γιαννενα, οπου σπουδαζει και η αδελφη μου....εσεις τι μου προτινετε...να παω εκει ή να μεινω στην κρητη.....πολυ ωραια περναω και εδω....απλως το σκεφτομαι κιολας να φυγω.....;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...