Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρήκες καμιά προσφορά τώρα που σιγά-σιγά αποσύρεται το 5αρι;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο φίλε KIRRA και καλοτάξιδο. :)

 

Πόσο σου πήγε τελική τιμή και τι έξτρα του έβαλες; Το Golf V 1.4 TSi 122ps Gt Sport DSG που με ενδιέφερε, με έξτρα μόνο το ESP, μεταλλικό χρώμα και ηχοσύστημα, πήγαινε τελική 24.075. Πολλά!! Περιμένω πως με την έλευση του Golf VI θα διαμορφωθούν αλλιώς οι τιμές μιας και οι 7 αερόσακοι και το ESP είναι πλέον στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το 140αρι πηρα παλι αλλα με 17αρες, ηλιοροφη και πολλα εξτρα καινουργιο (πρεπει να φτανει στα 1400+ κιλα πλεον). Θα του βαλω οπωσδηποτε και ενα προγραμμα μετα τα 5000 χλμ. χωρις περιφερειακα (στα 190) και θα ειναι υπεραρκετο.

Εχω αλλαξει 6 αυτοκινητα καινουργια μεσα σε 8 χρονια γι'αυτο λεω να σταματησω λιγο (ειναι και εξτρα αντιοικονομικο) και απο την εμπειρια μου το Γκολφακι με dsg ειναι οτι καλυτερο για τα δεδομενα μου και την κινηση στην Αθηνα αλλα και εκτος. Απλως με καλυπτει παντου χωρις να κανω πουθενα ακραιους συμβιβασμους.

Επλιζω να μου βγει καλο οπως το 140αρι που εδωσα (με μηχανικο κιβωτιο).

Το dsg παντως ειναι αμαρτια να μην το εχεις πλεον, στις συνθηκες που οδηγουμε, ειναι καταπληκτικο. Εχω και ενα Mitsubishi Colt 1300 με σειριακο/αυτοματο 6ταχυτο, πολυ καλο αλλα καμια επαφη με το dsg, μα καμμια (ιεροσυλια να τα συγκρινω)!!.

Γιτι δεν περιμενα το καινουργιο?

Το εξηγω παραπανω.

 

Καλοταξιδο με πολλα απροβληματιστα χιλιομετρα.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη διαφήμιση της VW μάλλον θα έχει να κάνει με την περίπτωση του KIRRA!

 

Σίγουρα μην σού πω οτι παει για βιβλίο guiness ;)

 

KIRRA Αντε και καλοτάξιδο.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις το εκανα καθοτι παρελαβα την Παρασκευη το 5αρι TSI gt sport DSG (εχοντας δωσει το προηγουμενο tsi sportline).

Θα μπορουσα να περιμενω για το 6αρι αλλα τα 1.4 tsi θα εχουν το 7αρι dsg ενω εγω ηθελα το 6αρι dsg(για λογους βελτιωσης και πιο σπορ λειτουργιας), μου αρεσει σαν εμφανιση πιο πολυ απο το 6αρι, ειναι σχεδον ακριβως τα ιδια αυτοκινητα μηχανολογικα και δεν θα εχει τις αρρωστιες του πρωτοεμφανιζομενου.

Α και το σημαντικοτερο ειναι οτι εχοντας το πρωτο και μενοντας απολυτως ικανοποιημενος δεν εχω σκοπο να το αλλαξω αμεσα, οποτε δεν τιθεται θεμα ματαπωλητικης αξιας.

Πανω απ'ολα ομως μου αρεσει σαν εμφανιση πιο πολυ απο το καινουργιο και σε αυτο δεν μπορω να συμβιβαστω με το υποθετικο θεμα της οποιας μεταπωλητικης αξιας.

 

Φιλε KIRRA

ξανα-καλοταξιδο ,ξανα-πολλα και απροβληματιστα χιλιομετρα,ξανα-νατο χαρεις....!!!;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 αντιπροσωπείες που έχω ήδη ρωτήσει για να μου πάρουν ανταλλαγή το GT μου (που έχει 37.000χλμ) για το Scirocco, μου λένε τιμές ανάμεσα σε 16 και 17 χιλιάδες ευρώ. Δεν είναι εξευτελιστικά χαμηλή τιμή αυτή; Αν πάω στην Αθήνα θα πάρω καλύτερες προσφορές ή να μη μπω στον κόπο;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε KIRRA και καλοτάξιδο. :)

 

Πόσο σου πήγε τελική τιμή και τι έξτρα του έβαλες; Το Golf V 1.4 TSi 122ps Gt Sport DSG που με ενδιέφερε, με έξτρα μόνο το ESP, μεταλλικό χρώμα και ηχοσύστημα, πήγαινε τελική 24.075. Πολλά!! Περιμένω πως με την έλευση του Golf VI θα διαμορφωθούν αλλιώς οι τιμές μιας και οι 7 αερόσακοι και το ESP είναι πλέον στάνταρ.

 

Μου πηγε 26270, 5πορτο με ηλιοροφη, πολυλειτουργικο τιμονι με χειριστηρια για τις ταχυτητες, ηλεκτρικα πακετα, πισω αεροσακκους, συναγερμο, υποβραχιονιο,

γενικα με 2800 ευρω εξτρα και μου εκαναν 800 ευρω εκπτωση + τον συναγερμο.

Το ειχα παραγγειλει απο τον Ιουλιο, και εδωσα ανταλλαγη το παλιο για 17000.

Εκτος απο τον αεροσακκο γονατων δεν του λειπει τιποτα σε σχεση με το 6αρι και φυσικα εχει αρκετα παραπανω οπως το πηρα και αυτο ωστε να μην ψαχνομαι με το καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 αντιπροσωπείες που έχω ήδη ρωτήσει για να μου πάρουν ανταλλαγή το GT μου (που έχει 37.000χλμ) για το Scirocco, μου λένε τιμές ανάμεσα σε 16 και 17 χιλιάδες ευρώ. Δεν είναι εξευτελιστικά χαμηλή τιμή αυτή; Αν πάω στην Αθήνα θα πάρω καλύτερες προσφορές ή να μη μπω στον κόπο;

 

 

η καλυτερη τιμη που μπορεις να παρεις ειναι απο ιδιωτη....

 

αλλα να ξερεις, δυσκολος καιρος για πωλησεις.... ο κοσμος δεν εχει μια...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μην σού πω οτι παει για βιβλίο guiness ;)

 

KIRRA Αντε και καλοτάξιδο.

 

 

 

.

 

Παιδια ευχαριστω πολυ.

Προωθηστε το μηπως και το δει κανενας απο κει μερια της VW και μου κανουν κανα lifetime service δωρο!!

Αμαρτια δεν ειναι?

Οπως πολυ σωστα λετε για guiness παω, μαλλον δεν πρεπει να υπαρχει αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Μου πηγε 26270, 5πορτο με ηλιοροφη, πολυλειτουργικο τιμονι με χειριστηρια για τις ταχυτητες, ηλεκτρικα πακετα, πισω αεροσακκους, συναγερμο, υποβραχιονιο,

γενικα με 2800 ευρω εξτρα και μου εκαναν 800 ευρω εκπτωση + τον συναγερμο.

Το ειχα παραγγειλει απο τον Ιουλιο, και εδωσα ανταλλαγη το παλιο για 17000.

Εκτος απο τον αεροσακκο γονατων δεν του λειπει τιποτα σε σχεση με το 6αρι και φυσικα εχει αρκετα παραπανω οπως το πηρα και αυτο ωστε να μην ψαχνομαι με το καλημερα.

Τού'βαλες αρκετά πραγματάκια. Οι αισθητήρες παρκαρίσματος, το hill-assist, οι αισθητήρες φωτων και βροχής, αισθητήρες πίεσης ελαστικών, ηχοσύστημα (πχ 8 ηχεία και αναγνώριση mp3/aac) - υπάρχουν στο πακέτο αυτά;

 

Το υποβραχιόνιο και το πολυλειτουργικό τιμόνι είναι έξτρα;

 

Όπως και νά'χει το αυτοκίνητο είναι αστακός και πανέμορφο. Τι χρώμα το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη τιμη που μπορεις να παρεις ειναι απο ιδιωτη....

 

αλλα να ξερεις, δυσκολος καιρος για πωλησεις.... ο κοσμος δεν εχει μια...

 

πες το ψεματα...κι εγω το παλιο μου αμαξι δε το πουλαγα με τιποτα. τοσοι μηνες περναγαν και τιποτα, ωσπου αναγκαστηκα να το δωσω ανταλλαγη για να παρω το Golf.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη τιμη που μπορεις να παρεις ειναι απο ιδιωτη....

 

αλλα να ξερεις, δυσκολος καιρος για πωλησεις.... ο κοσμος δεν εχει μια...

 

Πολύ σωστές και οι δύο παρατηρήσεις σου. Πάντως εγώ με 16 και 17 που θέλουνε αυτοί δεν το δίνω ούτε για αστείο... Ας μείνω με το Golf μέχρι να βγει το... Golf XVII!

Δηλαδή με 37.000χλμ πέφτει η τιμή 9.000 ευρώ; Ή σε 2,5 χρόνια χάνω το ένα τρίτο της αξίας; Και μιλάμε για το Golf! Το μοντέλο με τη μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία στην αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 αντιπροσωπείες που έχω ήδη ρωτήσει για να μου πάρουν ανταλλαγή το GT μου (που έχει 37.000χλμ) για το Scirocco, μου λένε τιμές ανάμεσα σε 16 και 17 χιλιάδες ευρώ. Δεν είναι εξευτελιστικά χαμηλή τιμή αυτή; Αν πάω στην Αθήνα θα πάρω καλύτερες προσφορές ή να μη μπω στον κόπο;

 

Δυστυχως η εποχη ειναι δυσκολη συν το οτι εχει ερθει και το καινουργιο.

Εγω την τιμη (17000) για το 140αρι μου (sportline με ηλιοροφη)την ειχα κλεισει απο τον Ιουλιο οποτε εκανα και την παραγγελια.Σιγουρα τωρα θα το επαιρναν για

15-16 χιλιαρικα.

Φυσικα ειναι αμαρτια να δωσεις το GT για 16-17 χιλιαρικα αλλα και στην Αθηνα δεν θα βρεις (για ανταλλαγη) πολυ καλυτερη τιμη, αλλα προσπαθησε το.

Παντως και αυτο που εχεις ειναι πολυ καλο για να χασεις τοσα χρηματα.

Εγω εχασα σε σχεδον 2 χρονια 5 χιλιαδες απο την αξια που το ειχα αγορασει και φυσικο ειναι να μην μου καθεται καθολου καλα εστω και τωρα.

Αν βεβαια μου εδιναν 15-16 τωρα δεν θα το αλλαζα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο Γερμανια απο ebay ενα ολοκαινουριο πολυλειτουργικο τιμονι απο GTI EDITION 30 με κοκκινη ραφη!! παιδια ειναι πανεμορφο!

Εδω θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στις αντιπροσωπειες που μου ζηταγαν κοντα στο χιλιαρικο για να μου το φερουν....το πηρα μαζι με μεταφορικα 250 ευρω και πραγματικα αξιζει πολυ.

 

επισης εχω παραγγειλει και μου ερχονται...φωτισμος δαπεδου, φωτισμος πορτων, πενταλ αλουμινιου, cruise control και τα απαραιτητα αξεσουαρ(φισες , καλωδια) για να μπουν ολα αυτα.

 

ετσι λοιπον πολυ οικονομικα βαζω ενα σωρο εξτρα που στην αντιπροσωπεια μου ζηταγαν κερατιατικα για να τα βαλω απο την αρχη στη παραγγελια του GT.

Θυμιζω τιμες σε παραγγελια... 345 πολυλειτουργικο απλο GT sport - 250 πολυλειτουργικο GTI πηρα

200 ευρω cruise control σε παραγγελια - 70 το πηρα εγω

 

Αντε λοιπον να τα βαλω και να το κανω αστακο κ εγω το αμαξι. :D

το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν εβαλα τον ελεγχο πιεσης των ελαστικων, γιατι αν και μπαινει κ εκ των υστερων θελει αρκετο κοπο.

Κατα τα αλλα μεχρι στιγμης εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση του ηχοσυστηματος με τα 8 ηχεια. με βαση οσα ειχα ακουσει το περιμενα πολυ χειροτερο, αλλα κανει δουλεια τελικα ο ηχος. τα μπασα ειναι αρκετα καλα και το αμαξι δονειται μολις το δυναμωσεις λιγο! :lol: δεν ειναι κανας τρελος ηχος βεβαια σε ποιοτητα αλλα εκτος απο τους υπερ-καγκουρες που εχουν τρελα με τον ηχο, θα ικανοποιησει τους υπολοιπους πιστευω.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Τού'βαλες αρκετά πραγματάκια. Οι αισθητήρες παρκαρίσματος, το hill-assist, οι αισθητήρες φωτων και βροχής, αισθητήρες πίεσης ελαστικών, ηχοσύστημα (πχ 8 ηχεία και αναγνώριση mp3/aac) - υπάρχουν στο πακέτο αυτά;

 

Το υποβραχιόνιο και το πολυλειτουργικό τιμόνι είναι έξτρα;

 

Όπως και νά'χει το αυτοκίνητο είναι αστακός και πανέμορφο. Τι χρώμα το πήρες;

 

ΟΛΑ τα παραπανω ειναι μεσα ( και στην τιμη, εκτος απο τους αισθητηρες παρκαρισματος που τους εβαλα εγω, στο χρωμα του, καθοτι ειχα ενα σετ καινουργιους).

Χρωμα, Ασημι και παλι (τελικα πρεπει να ειμαι μαζοχιστης) γιατι τονιζει την μασκα του (gt sport) και ηθελα μεταλλικο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο Γερμανια απο ebay ενα ολοκαινουριο πολυλειτουργικο τιμονι απο GTI EDITION 30 με κοκκινη ραφη!! παιδια ειναι πανεμορφο!

Εδω θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στις αντιπροσωπειες που μου ζηταγαν κοντα στο χιλιαρικο για να μου το φερουν....το πηρα μαζι με μεταφορικα 250 ευρω και πραγματικα αξιζει πολυ.

 

επισης εχω παραγγειλει και μου ερχονται...φωτισμος δαπεδου, φωτισμος πορτων, πενταλ αλουμινιου, cruise control και τα απαραιτητα αξεσουαρ(φισες , καλωδια) για να μπουν ολα αυτα.

 

ετσι λοιπον πολυ οικονομικα βαζω ενα σωρο εξτρα που στην αντιπροσωπεια μου ζηταγαν κερατιατικα για να τα βαλω απο την αρχη στη παραγγελια του GT.

Θυμιζω τιμες σε παραγγελια... 345 πολυλειτουργικο απλο GT sport - 250 πολυλειτουργικο GTI πηρα

200 ευρω cruise control σε παραγγελια - 70 το πηρα εγω

 

Αντε λοιπον να τα βαλω και να το κανω αστακο κ εγω το αμαξι. :D

το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν εβαλα τον ελεγχο πιεσης των ελαστικων, γιατι αν και μπαινει κ εκ των υστερων θελει αρκετο κοπο.

Κατα τα αλλα μεχρι στιγμης εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση του ηχοσυστηματος με τα 8 ηχεια. με βαση οσα ειχα ακουσει το περιμενα πολυ χειροτερο, αλλα κανει δουλεια τελικα ο ηχος. τα μπασα ειναι αρκετα καλα και το αμαξι δονειται μολις το δυναμωσεις λιγο! :lol: δεν ειναι κανας τρελος ηχος βεβαια σε ποιοτητα αλλα εκτος απο τους υπερ-καγκουρες που εχουν τρελα με τον ηχο, θα ικανοποιησει τους υπολοιπους πιστευω.

 

Και εγω παροτι στο προηγουμενο ειχα ενα Kenwood 701 2din (παρα πολυ καλο), το οποιο εβγαλα, δεν πιστευω να το βαλω στο καινουργιο γιατι δεν θελω να μπλεξω με ανταπτορες κλπ λογω πολυλειτουργικου και τα 8 ηχεια που εχει τωρα με καλυπτουν (δεν ειναι βεβαια οτι καλυτερο αλλα πολυ καλυτερα απο τα 4 του προηγουμενου). Βεβαια η μοναδα δεν ειναι κατι αξιο σχολιασμου αλλα εχει πολυ καλο δεκτη (σε συγκριση με αλλα που ξερω) και καλη απεικονιση των σταθμων.

Speed Unltd, επειδη θελω να παρω τον dsg λεβιε ταχυτητων απο gti η edition καθοτι δεν μου πολυαρεσει ο μεγαλος που ερχεται με τα TSI, μπορεις να δωσεις το site απο εκει που πηρες τα δικα σου?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παροτι στο προηγουμενο ειχα ενα Kenwood 701 2din (παρα πολυ καλο), το οποιο εβγαλα, δεν πιστευω να το βαλω στο καινουργιο γιατι δεν θελω να μπλεξω με ανταπτορες κλπ λογω πολυλειτουργικου και τα 8 ηχεια που εχει τωρα με καλυπτουν (δεν ειναι βεβαια οτι καλυτερο αλλα πολυ καλυτερα απο τα 4 του προηγουμενου). Βεβαια η μοναδα δεν ειναι κατι αξιο σχολιασμου αλλα εχει πολυ καλο δεκτη (σε συγκριση με αλλα που ξερω) και καλη απεικονιση των σταθμων.

Speed Unltd, επειδη θελω να παρω τον dsg λεβιε ταχυτητων απο gti η edition καθοτι δεν μου πολυαρεσει ο μεγαλος που ερχεται με τα TSI, μπορεις να δωσεις το site απο εκει που πηρες τα δικα σου?

 

http://stores.ebay.de/Suir8800-Tuning-Shop

 

παντως περαν αυτου στο http://www.ebay.de θα βρεις πολλα αλλα αναλογα sites με τα προιοντα που θελεις. κανε μια αναζητηση και βρες αυτο που θελεις στην καλυτερη τιμη. επισης προσεξε ο αποστολεας να ειναι αξιοπιστος σχετικα, συνηθως οσοι εχουν online shops που στελνουν μαζικα ειναι λιγο πιο σιγουροι σε σχεση με ιδιωτες που πουλανε σταδιακα.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο Γερμανια απο ebay ενα ολοκαινουριο πολυλειτουργικο τιμονι απο GTI EDITION 30 με κοκκινη ραφη!! παιδια ειναι πανεμορφο!

Εδω θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στις αντιπροσωπειες που μου ζηταγαν κοντα στο χιλιαρικο για να μου το φερουν....το πηρα μαζι με μεταφορικα 250 ευρω και πραγματικα αξιζει πολυ.

 

επισης εχω παραγγειλει και μου ερχονται...φωτισμος δαπεδου, φωτισμος πορτων, πενταλ αλουμινιου, cruise control και τα απαραιτητα αξεσουαρ(φισες , καλωδια) για να μπουν ολα αυτα.

 

ετσι λοιπον πολυ οικονομικα βαζω ενα σωρο εξτρα που στην αντιπροσωπεια μου ζηταγαν κερατιατικα για να τα βαλω απο την αρχη στη παραγγελια του GT.

Θυμιζω τιμες σε παραγγελια... 345 πολυλειτουργικο απλο GT sport - 250 πολυλειτουργικο GTI πηρα

200 ευρω cruise control σε παραγγελια - 70 το πηρα εγω

 

Αντε λοιπον να τα βαλω και να το κανω αστακο κ εγω το αμαξι. :D

το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν εβαλα τον ελεγχο πιεσης των ελαστικων, γιατι αν και μπαινει κ εκ των υστερων θελει αρκετο κοπο.

Κατα τα αλλα μεχρι στιγμης εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση του ηχοσυστηματος με τα 8 ηχεια. με βαση οσα ειχα ακουσει το περιμενα πολυ χειροτερο, αλλα κανει δουλεια τελικα ο ηχος. τα μπασα ειναι αρκετα καλα και το αμαξι δονειται μολις το δυναμωσεις λιγο! :lol: δεν ειναι κανας τρελος ηχος βεβαια σε ποιοτητα αλλα εκτος απο τους υπερ-καγκουρες που εχουν τρελα με τον ηχο, θα ικανοποιησει τους υπολοιπους πιστευω.

 

:whistle:(Να δω ποιός θα τα τοποθετήσει όλα αυτά που αγόρασες).:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο Γερμανια απο ebay ενα ολοκαινουριο πολυλειτουργικο τιμονι απο GTI EDITION 30 με κοκκινη ραφη!! παιδια ειναι πανεμορφο!

Εδω θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στις αντιπροσωπειες που μου ζηταγαν κοντα στο χιλιαρικο για να μου το φερουν....το πηρα μαζι με μεταφορικα 250 ευρω και πραγματικα αξιζει πολυ.

 

επισης εχω παραγγειλει και μου ερχονται...φωτισμος δαπεδου, φωτισμος πορτων, πενταλ αλουμινιου, cruise control και τα απαραιτητα αξεσουαρ(φισες , καλωδια) για να μπουν ολα αυτα.

 

ετσι λοιπον πολυ οικονομικα βαζω ενα σωρο εξτρα που στην αντιπροσωπεια μου ζηταγαν κερατιατικα για να τα βαλω απο την αρχη στη παραγγελια του GT.

Θυμιζω τιμες σε παραγγελια... 345 πολυλειτουργικο απλο GT sport - 250 πολυλειτουργικο GTI πηρα

200 ευρω cruise control σε παραγγελια - 70 το πηρα εγω

 

Αντε λοιπον να τα βαλω και να το κανω αστακο κ εγω το αμαξι. :D

το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν εβαλα τον ελεγχο πιεσης των ελαστικων, γιατι αν και μπαινει κ εκ των υστερων θελει αρκετο κοπο.

Κατα τα αλλα μεχρι στιγμης εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση του ηχοσυστηματος με τα 8 ηχεια. με βαση οσα ειχα ακουσει το περιμενα πολυ χειροτερο, αλλα κανει δουλεια τελικα ο ηχος. τα μπασα ειναι αρκετα καλα και το αμαξι δονειται μολις το δυναμωσεις λιγο! :lol: δεν ειναι κανας τρελος ηχος βεβαια σε ποιοτητα αλλα εκτος απο τους υπερ-καγκουρες που εχουν τρελα με τον ηχο, θα ικανοποιησει τους υπολοιπους πιστευω.

 

 

Εσυ αγόρασες άλλο ένα αυτοκίνητο :shock::shock:

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Το πήρα και γω επιτέλους τη περασμένη Παρασκευή !

Απλά κ α τ α π λ η κ τ ι κ ό. Δεν έχω να πω πολλά προς το παρόν αφού έχω κάνει μόλις 200 χλμ. (ένα ωραιότατο κρύωμα σε συνδυασμό με πυρετό με κράτησε μέσα όλο το Σαββατοκύριακο !) Το έχω ερωτευτεί, είναι πανέμορφο :love:

Ειλικρινά δε μετανοιώνω καθόλου που δεν περίμενα το 6αρι.

Όσον αφορά τη μεταπωλητική του αξία είναι πλέον το τελευταίο που σκέφτομαι. Άλλωστε όταν πουλάς ένα μεταχειρισμένο αμάξι ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα χάσεις αρκετά από την αξία του. Και αν το συγκρίνεις με άλλες μάρκες (το έχω ζήσει και το ξέρω) το Golf αναλογικά σίγουρα χάνει λιγότερο. Ευτυχώς για όλους εμάς έχουμε TSI. Όπως και να χει είναι η τεχνολογία του μέλλοντος. Τι να πουν και αυτοί με τα FSI. Φίλη μου με Golf 1.6 FSI/115cc μοντέλο 2000 / 80.000 χλμ. διατηρημένο σαν καινούργιο, το δίνει στη KARENTA για να πάρει το 6αρι και δεν το παίρνουν καν !

 

Υ.Γ. KIRRA καλορίζικο και καλοτάξιδο. Λατρεύω τον μαζοχισμό σου ! ! !:lol:

Link to comment
Share on other sites

cruise control σε παραγγελια - 70 το πηρα εγω

 

 

74 Ευρω κανει το cruise control αν το αγορασεις απο αντιπροσωπεια οποτε ισως ηταν καλυτερο να το αγοραζες το συγκεκριμενο ανταλλακτικο απο την Ελλαδα για να εχεις και τη 2ετη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

74 Ευρω κανει το cruise control αν το αγορασεις απο αντιπροσωπεια οποτε ισως ηταν καλυτερο να το αγοραζες το συγκεκριμενο ανταλλακτικο απο την Ελλαδα για να εχεις και τη 2ετη εγγυηση.

 

απο αντιπροσωπεια το πηρα αυτο...:D το εβρισκα και στο ebay χωρις μεγαλη διαφορα στην τιμη και γι αυτο προτιμησα αντιπροσωπεια...βεβαια ακομα εδω και ενα μηνα δε μου το εχουν φερει...ελεος...:wacko: το τιμονι που παρηγγειλα απο Γερμανια εγω μου ηρθε πολυ πιο γρηγορα απο οτι ερχονται τα ανταλλακτικα στην αντιπροσωπεια...ημαρτον!!

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...