Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρωσω κιολας πως αυτη τη στιγμη εχουμε στην οικογενεια, Toyota Corolla 1,4 και Hyundai Coupe 1,6 (τα νεοτερα μοντελα), τα οποια ειναι απροβληματιστα και διχως την παραμικρη βλαβη.

 

Στην περιπτωση αγορας του Golf , θα πωληθει μαλλον το coupe, το οποιο χρησιμοποιω εγω κυριως , με προοπτικη να εχουμε κατι σπορτιφ και παραλληλα ευελικτο και πρακτικο για την πολη.

 

Επομενως οπως καταλαβαινετε ειναι μια κινηση απο ανατολικη φιλοσοφια και ατμοσφαιρα προς γερμανικη και turbo....αν ομως βγει ζημιαρικο το αυτοκινητο σιγουρα θα βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο, γιατι με τα υπαρχοντα το κεφαλι ειναι ησυχο.

 

Σιγουρα οπως το ειδα το Golf στα χερια μου αν ειναι αξιοπιστο, θα ειναι καταπληκτικο αυτοκινητακι και οι νεοι κινητηρες TSI θα αφησουν ιστορια.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks!!! :thanks: Έλα όμως τώρα με την έλλειψη βενζίνης που δεν μπορώ να το χαρώ...!!! Τεσπά...! Για το συναγερμό απλά εννοώ πως αν κάνει κάποιον ήχο στο κλείδωμα/ξεκλείδωμα, τότε έχει κατά πάσα πιθανότητα συναγερμό. Όμως αυτό δεν κάνει! Έχει συναγερμό τελικά; Αν πάει κανείς να παραβιάσει την πόρτα π.χ. θα χτυπήσει να ακουστέι κάτι;;; Από τώρα το ξεκαθαρίζω, δεν το τολμάω το πείραμα...!!! :lol:
:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

εαν το απαιτήσουν οι περιστάσεις μπορεί να ειναι πιο οικονομικο απο χιλιαρακι...

εδω μόλις εχω φτασει στο γραφειο... Κηφισιά-Καλλιθέα ~25km σε περίπου 26min...

ok για να λεμε την αληθεια 100% μερος της διαδρομης ειναι κατηφορικο...

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php?photo=19955&cat=500

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας παρει λοιπον προσφορα για πενταθυρο Golf GT με εξτρας πολυλειτουργικο τιμονι, ηλιοροφη, υποβραχιονιο, εξτρα ηχεια, συστημα παρκαρισματος, συναγερμο και δερματινο σαλονι με τελικη τιμη 27.000 ευρω, ειμαι σχεδον ετοιμος να κανω την παραγγελια μου.

 

Ομως.....με ολες τις αναφορες για βλαβες εδω περα και μαλιστα καθε λογης...εχω αρχισει και φοβαμαι και δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για το αν πρεπει να παρω το συγκεκριμενο αυτοκινητο.

 

Οτι ειναι καλο αυτοκινητο στο δρομο δεν εχω αμφιβολια. το ειδα και μονος μου.. Ομως αν ειναι αναξιοπιστο, τοτε σιγουρα δεν αποτελει ενδεδειγμενη λυση.

 

Μιας και ενδιαφερομαι και εγω για GT 5D, μπορεις (αν εχεις χρονο) να εισαι λιγο πιο αναλυτικος; Τιμη εκκινησης; Μεταλλικο χρωμα ή οχι; Γιατι αν ξεκινα απο 25150 οπως γραφεται με τα εξτρα που εβαλες (ιδιως το δερματινο σαλονι)+ εοδα αυτοκινητου, δεν κανει παραπανω απο 27000; Ειχες καμια προσφορα σε ολα αυτα απο την αντιπροσωπεια;

Προσωπικη μου γνωμη, οτι και να αγορασεις ποτε δεν ξερεις τι θα βγαλει. Το απολαμβανεις, το προσεχεις και οτι βγει. Και εμενα στο Ford Focus δεν εχει βγαλει τιποτα εδω και 6 χρονια, παρολο που ακουγονται διαφορα απο διαφορους που δεν τα αμφισβητω, αρκει να ειναι κατοχοι και οχι "φιλοι φιλων που ακουσαν!" :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

 

Ενδεχομένως να εχει αναφερθεί και παλαιότερα σας παρακαλώ αν μπορεί να μου πεί κάποιος σχετικά με το πόσο κοστίζει η προσθήκη υποβραχιόνιου, είμαι ήδη κάτοχος tsi gt sport εδω και 6 μήνες και ενδιαφέρομαι να το προσθέσω, (αν γνωρίζει κάποιος τον κωδικό του προιόντος στην περίπτωση που το έκανα παραγγελία από εξωτερικό

 

Τhanks :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

 

Ενδεχομένως να εχει αναφερθεί και παλαιότερα σας παρακαλώ αν μπορεί να μου πεί κάποιος σχετικά με το πόσο κοστίζει η προσθήκη υποβραχιόνιου, είμαι ήδη κάτοχος tsi gt sport εδω και 6 μήνες και ενδιαφέρομαι να το προσθέσω. (Aν γνωρίζει κάποιος τον κωδικό του προιόντος στην περίπτωση που το έκανα παραγγελία από εξωτερικό)

 

Τhanks :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

 

Ενδεχομένως να εχει αναφερθεί και παλαιότερα σας παρακαλώ αν μπορεί να μου πεί κάποιος σχετικά με το πόσο κοστίζει η προσθήκη υποβραχιόνιου, είμαι ήδη κάτοχος tsi gt sport εδω και 6 μήνες και ενδιαφέρομαι να το προσθέσω. (Aν γνωρίζει κάποιος τον κωδικό του προιόντος στην περίπτωση που το έκανα παραγγελία από εξωτερικό)

 

Τhanks :)

 

Kαι εγώ έβαλα μόλις σήμερα και άκου και διάβασε προσεχτικά!!! Ογνήσιος έχει 230ευρώπουλα αγορά +έξοδα τοποθέτησης( ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΗΝ VW):mad::mad::mad:Σου ανεβάζω την ιστιοσελίδα που τον αγόρασα εγώ http://www.saveltrade.gr/index.php κοστίζει 70 ευρώ με φ.π.α αγορά απο το μαγαζί τους και το τοποθέτησα μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος καμία διεύθυνση παραγγελίας εξαρτημάτων ανταλλακτικών για το service (φίλτρα λαδιού/καμπίνας/αέρος, μπουζί, κ.τ.λ.) και τους κωδικούς από το καθένα (για Golf TSI 140hp). Μπας και γλιτώσουμε κανένα € :lol: Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

 

http://www.saveltrade.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

υπαρχει καποιος που εβαλε μεμβρανες στο golfaki του πχ 3Μ η Lummar στην

θεσσαλονικη?Αν ναι που και ποσο

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έβαλα μόλις σήμερα και άκου και διάβασε προσεχτικά!!! Ογνήσιος έχει 230ευρώπουλα αγορά +έξοδα τοποθέτησης( ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΗΝ VW):mad::mad::mad:Σου ανεβάζω την ιστιοσελίδα που τον αγόρασα εγώ http://www.saveltrade.gr/index.php κοστίζει 70 ευρώ με φ.π.α αγορά απο το μαγαζί τους και το τοποθέτησα μόνος μου.

 

Φίλε μου η εφαρμογή που κάνει στην πίσω ποτηροθήκη απ' ότι κατάλαβα είναι καλή; Επειδή κι εγώ το έχω κανά 6μηνο δε νομίζω να υπάρχει θέμα εγγύησης. Η τοποθέτηση είναι εύκολη;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έβαλα μόλις σήμερα και άκου και διάβασε προσεχτικά!!! Ογνήσιος έχει 230ευρώπουλα αγορά +έξοδα τοποθέτησης( ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΗΝ VW):mad::mad::mad:Σου ανεβάζω την ιστιοσελίδα που τον αγόρασα εγώ http://www.saveltrade.gr/index.php κοστίζει 70 ευρώ με φ.π.α αγορά απο το μαγαζί τους και το τοποθέτησα μόνος μου.

 

Σε διαστασεις ειναι ιδιος με τον γνησιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα ΕΓΓΥΗΣΗΣ διότι δεν παρεμβένει ούτε ηλεκτρομηχανικά ούτε σε κανένα κύκλωμα που να επειρεάζει τον εγκέφαλο .Και η τοποθέτηση ειναι πολύ εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον αγόρασα και τον τοποθέτησα χωρίς να τον μετρίσω με τον ''μαμάδικο''.Δεν ειχα αμάξι στις 2 αντιπροσωπίες που πήγα χτές. Οσο για της διαστάσεις του after της αναφέρει στην παραγγελία του.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα φιλε geozax2005 η τιμη που ανεφερα ειναι με προσφορα- δωρο συναγερμος και συστημα παρκαρισματος.. χρωμα οχι μεταλλικο.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω να απαντησει οποιος εχει την λειτουργια coming home leaving home.

στο δικο μου αυτοκινητο ηταν στανταρ. αλλα απο την αρχη νομιζω δεν δουλευει σωστα.

coming home σημαινει πως οταν φτασουμε σπιτι και κλειδωσουμε το αμαξι, θα αναψουν τα φωτα για καποια 20-30 η παραπανω αναλογα ποσο τα ρυθμισαμε, και μετα θα σβησουν μονα τους. σε εμενα δε συμβαινει αυτο. κλειδωνω το αμαξι αλλα δεν αναβουν τα φωτα. μαλιστα απο οτι ειχα καταλαβει απο τα προσπεκτους της κοσμοκαρ, θα επρεπε να αναβουν και λευκα φωτα στους καθρεπτες αλλα τιποτα, μαλιστα μιλωντας μαζι τους μου ειπαν πως οχι στους καθρεπτες δεν αναβουν λευκα φωτα παρολο που σαφεστατα ετσι φενεται στην φωτογραφια που διαφημιζουν την λειτουργια!

 

leaving home . λειτουργει σε εμενα αλλα παλι χωρις φωτα στους καθρεπτες.

δηλαδη οταν ανοιγω το αυτοκινητο, με το που παταω το τηλεκοντρολ να ξεκλειδωσει, αναβουν τα φωτα για 30 δευτερολεπτα.

 

θελω να μου πειτε αν εχετε αυτες τις λειτουργιες, αν λειτουργουν και οι 2 κτλ

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω να απαντησει οποιος εχει την λειτουργια coming home leaving home.

στο δικο μου αυτοκινητο ηταν στανταρ. αλλα απο την αρχη νομιζω δεν δουλευει σωστα.

coming home σημαινει πως οταν φτασουμε σπιτι και κλειδωσουμε το αμαξι, θα αναψουν τα φωτα για καποια 20-30 η παραπανω αναλογα ποσο τα ρυθμισαμε, και μετα θα σβησουν μονα τους. σε εμενα δε συμβαινει αυτο. κλειδωνω το αμαξι αλλα δεν αναβουν τα φωτα. μαλιστα απο οτι ειχα καταλαβει απο τα προσπεκτους της κοσμοκαρ, θα επρεπε να αναβουν και λευκα φωτα στους καθρεπτες αλλα τιποτα, μαλιστα μιλωντας μαζι τους μου ειπαν πως οχι στους καθρεπτες δεν αναβουν λευκα φωτα παρολο που σαφεστατα ετσι φενεται στην φωτογραφια που διαφημιζουν την λειτουργια!

 

leaving home . λειτουργει σε εμενα αλλα παλι χωρις φωτα στους καθρεπτες.

δηλαδη οταν ανοιγω το αυτοκινητο, με το που παταω το τηλεκοντρολ να ξεκλειδωσει, αναβουν τα φωτα για 30 δευτερολεπτα.

 

θελω να μου πειτε αν εχετε αυτες τις λειτουργιες, αν λειτουργουν και οι 2 κτλ

 

Έχεις αφήσει τα φώτα στο on? (από το διακόπτη, μέσα στο αυτοκ.)

Νομίζω πρέπει να πειράξεις τις ρυθμίσεις από το plus computer...

 

Σε εμένα λειτουργούν όλα όπως πρέπει. Θα το φτιάξουμε, μην ανησυχείς :O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αφήσει τα φώτα στο on? (από το διακόπτη, μέσα στο αυτοκ.)

Νομίζω πρέπει να πειράξεις τις ρυθμίσεις από το plus computer...

 

Σε εμένα λειτουργούν όλα όπως πρέπει. Θα το φτιάξουμε, μην ανησυχείς :O

 

Κι εμένα ανάβουν φώτα στα πόδια, στους καθρέπτες, στο σαλόνι και προβολείς, έχοντας πάντα την επιλογή των προβολέων στην αυτόματη λειτουργία.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι πλεον το γκολφ ερχεται με 8 ηχεια και το στερεοφωνικο ειναι με εγχρωμη οθονη. Βασικα με ενδιαφερει η εκδοση gt sport στα 122 η 140. Οδηγησα αυτο με τα 122 αλλα δεν ενθουσιαστηκα απο τις αποδοσεις του, υπαρχει αισθητη διαφορα με τα 140?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Βρηκα ενα μεταχειρισμενο tsi σε αριστη κατασταση.

Πως ξεχωριζω:

ποια εκδοση ειναι? λεει sportline

και αν ειναι τα 140hp? τα 122 δεν εχουν κομπρεσορα?

 

Ειναι λιγο επειγον να πας να το κλεισω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έψαχνες λιγο θα το έβρισκες μόνος σου Βασίλη,

δες λοιπόν τις διαφορές στα link που έχει βάλει ο φίλος 'vwgt'

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2331542#post2331542

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Βρηκα ενα μεταχειρισμενο tsi σε αριστη κατασταση.

Πως ξεχωριζω:

ποια εκδοση ειναι? λεει sportline

και αν ειναι τα 140hp? τα 122 δεν εχουν κομπρεσορα?

 

Ειναι λιγο επειγον να πας να το κλεισω αυριο.

 

Αυτος εδω ειναι με τα 122....

 

 

http://img399.imageshack.us/img399/5535/vwtsi122pssmallks8.jpg

http://img399.imageshack.us/img399/5535/vwtsi122pssmallks8.d0ab36fab4.jpg

 

 

και αυτος εδω ειναι με τα 140....

 

http://img339.imageshack.us/img339/4176/28092006020xz2.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/4176/28092006020xz2.8cbb9b9999.jpg

 

 

 

Οι διαφορες νομιζω ειναι εμφανεις!!!!!

 

Μερικες διαφορες της sportline με τις υπολοιπες εκδοσεις ...ειναι οι ζαντες και τα προβολακια ομιχλης ...βασικα.Εκτος και τα εχει βαλει εκ των υστερων που δεν το νομιζω.

επισης μπορεις να καταλαβεις και απο την αναρτηση .....αλλα θα πρεπει να το οδηγησεις.....;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστς sorry που σας παιδευς αλλα εδς εχει 2 χιλιαδες post :lol:

Exei διζωνικο κλιματισμο(δυο οθονιτσες μικρες (λεει κατι αυτο?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...