Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου φίλε,

 

Για χειριστήρια στο τιμόνι τα έχουμε ξαναπεί. Δεν είμαι ακόμα σίγουρος ότι είναι εφικτό (κοστίζει ακριβά). Ομως καλού κακού έχουμε το DIY http://uk-mkivs.net/forums/thread/1048423.aspx . Βέβαια, δεν θέλω και πολύ. Εαν μου μπεί η ιδέα .. μπορεί να το κάνω. Στο ebay.de πάνως έχει πολλά ("golf 5 LENKRAD").

 

Για τον αερόσακο τώρα, εαν δεν ήταν ο DIS να με παρακινήσει .. δεν θα τον πείραζα. Την ώρα που ξεκίνησα για να τον βγάλω, είχα στο μυαλό μου ότι θα κάνω την μεγαλύτερη, ακριβότερη και πιο επικίνδυνη τσιχλόφουσκα της ζωής μου. Να φανταστείς ότι όταν τράβηξα την φίσα του .. είχα σκήψει τόσο πολύ το κεφάλι μου που είχα σχεδόν ξαπλώσει στο δίπλα κάθισμα. Αλλά τελικά δεν έσκασε.

 

Είναι ακίνδυνο, τον έχω βγάλει 2-3 φορές.

 

Κώστας

 

χα χα...οντως η πιο ακριβη τσιχλοφουσκα...

thanks για τις πληροφοριες...

κοιτα να δεις που τελικα υπαρχουν DIY για όλα εκτος από το πως βγαινει η πισω ταπετσαρια σε 3πορτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Γιαννη σε ποιο συνεργειο πηγες???

 

Karenta Βουλιαγμένης, Αργυρούπολη. Ευγενική και άμεση εξυπηρέτηση, δεν μπορώ να πω, αλλά πολύ σπαστικό που δεν σε αφήνουν να βλέπεις κατά τη διάρκεια της επισκευής. Μπορεί να πάω αλλού αργότερα δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το γκολφ στις 20 δεκεμβριου (αφου μου ειπανε οτι θα καθυστερησει το αυτοκινητο ενα ακομη μηνα).

σκεφτομαι να το παραλαβω με την νεα χρονια για να μην πληρωνω για δεκα μερες το τελος κυκλοφοριας και για να μην αναγραφεται για αυτες τισ 10 μερεσ οτι το αυτοκινητο ειναι του 2007...

γινεται κατι τετοιο?

κατι ασχετο ...ο ηχοσ του τουρμπο ακουγεται?(golf tsi gtsport)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το γκολφ στις 20 δεκεμβριου (αφου μου ειπανε οτι θα καθυστερησει το αυτοκινητο ενα ακομη μηνα).

σκεφτομαι να το παραλαβω με την νεα χρονια για να μην πληρωνω για δεκα μερες το τελος κυκλοφοριας και για να μην αναγραφεται για αυτες τισ 10 μερεσ οτι το αυτοκινητο ειναι του 2007...

γινεται κατι τετοιο?

κατι ασχετο ...ο ηχοσ του τουρμπο ακουγεται?(golf tsi gtsport)

 

Καλώς να έρθει,

 

Η ημερομηνία της άδειας δεν παίζει και τόσο ρόλο, αφού το αυτοκίνητο έχει το έτος στον αριθμό πλαισίου, από όπου και κρίνεται στο εμπόριο. Εαν γνωρίζεις τον αριθμό πλαισίου, το έτος είναι το 10ο ψηφίο. Πιστεύω ότι το δικό σου θα είναι 8 ήτοι 2008.

 

Ο ήχος του turbo είναι τόσο διακριτικός που μπορείς να πεις ότι δεν ακούγεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς να έρθει,

 

Η ημερομηνία της άδειας δεν παίζει και τόσο ρόλο, αφού το αυτοκίνητο έχει το έτος στον αριθμό πλαισίου, από όπου και κρίνεται στο εμπόριο. Εαν γνωρίζεις τον αριθμό πλαισίου, το έτος είναι το 10ο ψηφίο. Πιστεύω ότι το δικό σου θα είναι 8 ήτοι 2008.

 

Ο ήχος του turbo είναι τόσο διακριτικός που μπορείς να πεις ότι δεν ακούγεται.

 

γινεται να το παραλαβω το 2007 και να εχει αριθμο πλαισιου 2008>?

εαν αλλαξω σχαστρα θα ακουγεται το τουρμπο?

πιστευω οτι δεν ειναι μεγαλη η διαδικασια αλλαγησ τησ

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

γινεται να το παραλαβω το 2007 και να εχει αριθμο πλαισιου 2008>?

εαν αλλαξω σχαστρα θα ακουγεται το τουρμπο?

πιστευω οτι δεν ειναι μεγαλη η διαδικασια αλλαγησ τησ

 

Δεν νομίζω να εχει βγει σκαστρα ακομα....:rolleyes:

 

 

 

@COSTAS

Φίλε απο οτι ειδα δεν νομίζω να την κάνω μονος μου την τοποθετηση του cruise control.

Είναι πανω απο της δυνατοτητές μου........:lol::lol::lol::p:p

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα...οτι και να λες ειναι αρκετα τρομακτικό...:shock:

υπάρχει project για τοποθέτηση χειριστηρίων στο τιμονι για το μέλλον; αυτό θα ήταν πιο δελεαστικό...

να ρωτήσω και κατι ο αερόσακος βγαίνει/μπαινει χώρις κανενα ρισκο; (μακρια απο εμας...)

 

μια ιδέα είναι. αν του πάρεις την...παρθενιά μετά δεν σου φαίνεται τόσο δύσκολο.

 

και σχετικά με το πολυλειτουργικό, είναι πολά τα λεφτά....vwgt !!! κυρίως λόγω αλλαγής τιμονιού.

 

@dis,

να σε ρωτησω κατι,

στο mdf2 που εχεις το ipod ειναι συνδεδεμενο στη θεση της cdιερας;;

ο συνδυασμος ipod και dvd (για την πλοηγηση) παιζει ετσι;;

 

έτσι ακριβώς. το ipod στη cdιέρα, το dvd στο mfd και έχεις μουσική και πλοήγηση ταυτόχρονα. Αν έχεις ορίσει διαδρομή, οι φωνητικές οδηγίες ακούγονται σε όποια λειτουργία κι αν είναι το mfd.

 

 

Για τον αερόσακο τώρα, εαν δεν ήταν ο DIS να με παρακινήσει .. δεν θα τον πείραζα. Την ώρα που ξεκίνησα για να τον βγάλω, είχα στο μυαλό μου ότι θα κάνω την μεγαλύτερη, ακριβότερη και πιο επικίνδυνη τσιχλόφουσκα της ζωής μου. Να φανταστείς ότι όταν τράβηξα την φίσα του .. είχα σκήψει τόσο πολύ το κεφάλι μου που είχα σχεδόν ξαπλώσει στο δίπλα κάθισμα. Αλλά τελικά δεν έσκασε.

 

Είναι ακίνδυνο, τον έχω βγάλει 2-3 φορές.

 

Κώστας

 

 

 

χα χα χα. και να έκανε ΜΠΑΜ ε ??? δεν γίνονται αυτά....

 

BTW ωραίες οι φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εχει βγει σκαστρα ακομα....:rolleyes:

 

 

 

@COSTAS

Φίλε απο οτι ειδα δεν νομίζω να την κάνω μονος μου την τοποθετηση του cruise control.

Είναι πανω απο της δυνατοτητές μου........:lol::lol::lol::p:p

 

Ελα τώρα .. μπορείς και μάλιστα θα την κάνεις και εύκολα. Ετσι έλεγα και εγώ και εαν δεν ήταν ο DIS να μου πει DO IT δεν θα είχα κάνει τίποτα. Ο κωδικός του CC είναι 1Κ0 953 513 Α.

 

Περιμένω νέα και εδω είμαι εγώ.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιν τον ενδιαφέρει.. έχω ανεβάσει φωτογραφίες από την τοποθέτηση του Cruise Control στο My Gallery και.. μην τρομάξετε από αυτά που θα δείτε (όλα πήγαν μια χαρά).

 

http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php?si=&thumbsonly=1&perpage=12&cat=500&ppuser=85278&thumbcheck=2&page=1&sortby=&sorttime=0&way=&cat=500

 

Κώστας

Ωραιες φωτο!

 

Πληροφοριακα για οσους θελουν να τις δουν με τη σειρα που τραβηχτηκαν μπορουν απο την "Ταξινομηση" των εικονων να επιλεξουν...Ταξινομηση κατα: Νεοτερο Μην/μα...Ετσι μπορει κανεις να καταλαβει πιο ευκολα,τη σειρα των εργασιων.

Στο Gallery οι φωτο ταξινομουνται αυτοματα απο το συστημα,αναλογα με τον αριθμο εμφανισεων τους και οχι με τη σειρα που θα ηθελε ο δημιουργος τους.Αυτο αποφευγεται με τη δημιουργια Album φωτογραφιων,οπου η σειρα οριζεται απο τον ιδιο το δημιουργο.

 

Κωστα μη μου πεις οτι δεν αφησες μερικα λαμπακια για τις γιορτες...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες φωτο!

 

Πληροφοριακα για οσους θελουν να τις δουν με τη σειρα που τραβηχτηκαν μπορουν απο την "Ταξινομηση" των εικονων να επιλεξουν...Ταξινομηση κατα: Νεοτερο Μην/μα...Ετσι μπορει κανεις να καταλαβει πιο ευκολα,τη σειρα των εργασιων.

Στο Gallery οι φωτο ταξινομουνται αυτοματα απο το συστημα,αναλογα με τον αριθμο εμφανισεων τους και οχι με τη σειρα που θα ηθελε ο δημιουργος τους.Αυτο αποφευγεται με τη δημιουργια Album φωτογραφιων,οπου η σειρα οριζεται απο τον ιδιο το δημιουργο.

 

Κωστα μη μου πεις οτι δεν αφησες μερικα λαμπακια για τις γιορτες...

 

:lol:

Λαμπάκια έχουμε αρκετά .. βεγγαλικά δεν θέλω (airbag).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι λεει ο ιαπωνας προς το τελος ρε παιδια δεν καταλαβαινω!:lol::lol::p:wacko:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ελα τώρα .. μπορείς και μάλιστα θα την κάνεις και εύκολα. Ετσι έλεγα και εγώ και εαν δεν ήταν ο DIS να μου πει DO IT δεν θα είχα κάνει τίποτα. Ο κωδικός του CC είναι 1Κ0 953 513 Α.

 

Περιμένω νέα και εδω είμαι εγώ.

 

Κώστας

εβαλεσ εσυ σκαστρα?που και ποσο?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αυτοκινητο μου εχει θυρα AUX ξερετε καποιο mp3 player που να εχει τετοιο καλωδιο???οχι usb

 

αν η θυρα που λες αποτελειται απο δυο στρογγυλα βυσματα σαν αυτα που εχουν για εξοδο ηχου οι tv και τα στερεοφωνικα αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενα καλωδιο απο που απ' τη μια ακρη θα εχει καρφι σαν αυτο των ακουστικων και απ' την αλλη βυσματα rca. Αν τωρα εχει απλα υποδοχη για καρφι, τοτε αυτο που χρειαζεσαι ειναι καλωδιο απο καρφι σε καρφι. Παντος και με τις δυο αυτες θυρες ο ηχος εισαγεται μονο αναλογικα.

to GT or not to GT?[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, μετά την αγορά του αυτοκινήτου είναι δυνατόν να βαφεί από την αντιπροσωπεία ή σε κάποιο συνεργείο σε άλλο χρώμα από αυτά του καταλόγου του golf π.χ shadow blue, tornado red? Φαντάζομαι πως γίνεται αλλά για τι τιμές μιλάμε? Η εγκατάσταση της υποδοχής του ipod γίνεται σε αντιπροσωπεία μετά την αγορά του (χωρίς υποβραχιόνιο)? H αλήθεια είναι πως η εγκατάσταση του xcarlink με τρομάζει κάπως! Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά από στιγμή σε στιγμή το παραγγέλνουμε!!! :yahoo:

A! Κι ένα τελευταίο!!! Το golf σε αυτό το link :http://www.vw.gr/media/JPG/1331.jpg τι χρώμα είναι? Είναι φωτογραφία από το site της vw αλλά δε μου φαίνεται να αντιστοιχεί σε κάποιο από τα διαθέσιμα χρώματα!!! Thanks και πάλι!!!

:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, μετά την αγορά του αυτοκινήτου είναι δυνατόν να βαφεί από την αντιπροσωπεία ή σε κάποιο συνεργείο σε άλλο χρώμα από αυτά του καταλόγου του golf π.χ shadow blue, tornado red? Φαντάζομαι πως γίνεται αλλά για τι τιμές μιλάμε?
Γιατί να το κάνεις αυτό; Θα πληρώσεις 1500-2000€ και θα καταστρεψεις το εργοστασιακό βάψιμο; Δε νομίζω ότι είναι καλή ιδέα αυτή...
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι ζαντεσ του golf gti (bbs) ποσο κοστιζουν?

ειναι πολυ ομορφεσ..

υπαρχουν και replica ζαντεσ για να μην πληρωνουμε "κερατιατικα"?

οσον αφορα για την διπλη αποληξη - εξατμιση πισω υπαρχει καποια μαρκα καλη στην εξατμιση?ξερει κανεισ ποσο παει για να την τοποθετησεις στην αντιπροσωπεια?

φανταζομαι καποιοσ θα την εχει βαλει στο tsi του (look gt)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

γινεται να το παραλαβω το 2007 και να εχει αριθμο πλαισιου 2008>?

εαν αλλαξω σχαστρα θα ακουγεται το τουρμπο?

πιστευω οτι δεν ειναι μεγαλη η διαδικασια αλλαγησ τησ

 

νομίζω ότι:

1) το έτος παραγωγής δεν μετράει Ιαν-Δεκ αλλά Σεπ-Αύγ

2)αν βάλεις ανοιχτού, χάνεις σε απόδοση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνεις αυτό; Θα πληρώσεις 1500-2000€ και θα καταστρεψεις το εργοστασιακό βάψιμο; Δε νομίζω ότι είναι καλή ιδέα αυτή...

 

Όχι, δεν κατάλαβες! Εννοώ π.χ. περνάνε 4-5 χρόνια και θέλεις να αλλάξεις κάπως το αμάξι! Από αυτήν την άποψη!

:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει την μοναδα πισω για αλλαγη,και περιμενω να μου στειλει την καινουργια.Απο οτι μου ειπε δεν χρειαζεται να το τοποθετησω στην vw,το βαζεις και δουλευει απ'ευθειας.
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει την μοναδα πισω για αλλαγη,και περιμενω να μου στειλει την καινουργια.Απο οτι μου ειπε δεν χρειαζεται να το τοποθετησω στην vw,το βαζεις και δουλευει απ'ευθειας.

 

Δεν θα ήταν λογικό να ζητούσες αντικατάσταση από την ελληνική αντιπροσωπεία? Τώρα βέβαια όλοι ξέρουμε τι κάφροι είναι, αλλά γιατί όχι? Οσο για την εκτός VW τοποθέτηση .. το κάνεις και μόνος σου, όπως κάνουν και οι περισσότεροι (http://vwnavi.com).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν λογικό να ζητούσες αντικατάσταση από την ελληνική αντιπροσωπεία? Τώρα βέβαια όλοι ξέρουμε τι κάφροι είναι, αλλά γιατί όχι? Οσο για την εκτός VW τοποθέτηση .. το κάνεις και μόνος σου, όπως κάνουν και οι περισσότεροι (http://vwnavi.com).

 

sorry Κώστα αλλά η μονάδα είναι από το εξωτερικό, σωστά ? Παράλογο και λάθος δεν είναι να ζητήσεις εγγύηση από τον ελληνικό εισαγωγέα ? Γιατί το βλέπουμε τόσο διαφορετικά ? ;)

Link to comment
Share on other sites

sorry Κώστα αλλά η μονάδα είναι από το εξωτερικό, σωστά ? Παράλογο και λάθος δεν είναι να ζητήσεις εγγύηση από τον ελληνικό εισαγωγέα ? Γιατί το βλέπουμε τόσο διαφορετικά ? ;)

 

Είναι λίγο τραβηγμένη η ερώτησή μου, πράγματι.. αλλά κάποτε δεν θα πρέπει να υπάρξει και στην χώρα μας "πανευρωπαική" εξυπηρέτηση πελατών? Εαν είχα μια βάλβη στο αυτοκίνητό μου πχ. σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό, έπρεπε να το φέρω στην Ελλάδα για να μου κάνουν μια επισκευή εντός εγγύησης ? Με άλλα λόγια, ο Ισπανός που πούλησε το RNS510 στον Μιχάλη, με δική του εγγύηση το πούλησε? δεν νομίζω, της VW θα έδωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...