Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα COSTAS! Μου ζητάει στο PayPal να επιλέξω πιστωτική κάρτα; Δεν πληρώνω κατευθείαν στο ταχυδρομείο; Επειδή δεν θέλω να βγάλω πιστωτική. Όλα τα άλλα καλά, εγγραφή και επιλογή προϊόντος αλλά κόλλησα εκεί! Για να καταλάβεις είμαι στη σελίδα που λέει: "Pay with Credit Card or Log In". Τι κάνω; Βοήθεια

 

φιλε μου με το pay pal πληρώνεις είτε μεσω πιστωτικής καρτας είτε με μεταφορα απο λογαριασμο σου σε αλλον.Η συναλλαγες μεσω πιστωτικης με το pay pal ειναι απολυτως ασφαλης.Φαντασου ειναι μια ενδιαμεση εταιρεια που διεκπεραιωνει την συναλαγη που θα εχεις με καθε χρηστη.Το χρησιμοποιω χρονια και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Εχει ομως μια διαδικασια για να προσθεσεις μια καρτα σου στο pay pal.

Αφου καταχωρισεις τα στοιχεια σου ,το paypal θα χρεωσει την καρτα σου με 1.5 ευρω για επαληθευση.Στον λογαριασμο που θα σου ερθει θα δεις αυτην την χρεωση και μπροστα θα εχει ενα τριψηφιο αριθμο ,τον οποιο θα πρεπει να καταχωρισεις στο pay pal.Μετα απο αυτο θα μπορεις να κανεις συναλλαγες.Αυτη την χρεωση και κατ' επεκταση τον τριψηφιο αριθμο θα μπορεις να το δεις και μεσω web banking αν το υποστηριζει η τραπεζα σου σε περιπου 3 μερες οποτε και θα μπορεσεις να κάνεις την αγορα σου πιο γρηγορα.

Για οτι αλλο θελεις ...εδω ειμαστε.....;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή, όμως, δεν θέλω να έχω πάρε - δώσε με πιστωτικές, τι μου προτείνεις να κάνω, εκτός και αν μπορώ να τη διαγράψω μετά. Είμαι επιφυλακτικός γιατί είχα κακό προηγούμενο με πάγια καρτάς. Δηλαδή δεν πληρώνω όταν έρθει το προϊόν στο ταχυδρομείο;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή, όμως, δεν θέλω να έχω πάρε - δώσε με πιστωτικές, τι μου προτείνεις να κάνω, εκτός και αν μπορώ να τη διαγράψω μετά. Είμαι επιφυλακτικός γιατί είχα κακό προηγούμενο με πάγια καρτάς. Δηλαδή δεν πληρώνω όταν έρθει το προϊόν στο ταχυδρομείο;

 

Και βεβαια μπορεις να την διαγραψεις μετα....αλλα αν ειναι να μπεις σε αυτη την διαδικασια δεν στο προτεινω.Δεν ξερω τι αλλο τροπο αποστολης εχει ο συγκεκριμενοςπωλητής.Φανταζομε μιλας για Ebay ετσι δεν ειναι?

Συνηθως απο το Ebay οι τροποι πληρωμης ειναι paypal και καταθεση σε λογαριασμο,και σου στελνουν το προιον με courier.Ολα αυτα ομως πρεπει να τα γραφει στην σελίδα του προιοντος που κοιτας.

Παντως αν δεν μιλας για ebay αλλα για το xcarlink τοτε απο οτι βλεπω εχουν μονο επιλογη για paypal.Στειλε τους ενα mail και ρωτα τους αν μπορεις να αγορασεις με αλλον τροπο......

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Επειδή, όμως, δεν θέλω να έχω πάρε - δώσε με πιστωτικές, τι μου προτείνεις να κάνω, εκτός και αν μπορώ να τη διαγράψω μετά. Είμαι επιφυλακτικός γιατί είχα κακό προηγούμενο με πάγια καρτάς. Δηλαδή δεν πληρώνω όταν έρθει το προϊόν στο ταχυδρομείο;
Δε χρειάζεσαι πιστωτική. Μπορείς απλά να βγάλεις μια prepaid visa και να κάνεις τη δουλειά σου ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι πιστωτική. Μπορείς απλά να βγάλεις μια prepaid visa και να κάνεις τη δουλειά σου ;)

 

 

+1

:rolleyes:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε eagle1. Τελικά το αμάξι δεν είχε διαρροή :cool:!

Συμπληρώσανε υγρά ψυγείου και μου είπαν ότι και σε σένα, ότι δηλαδή αρκετά καινούργια αμάξια "τραβάνε" υγρά ψυγείου στην αρχή.

Anyway, θα το δούμε...΄

Μου αλλάξανε και τον κεντρικό αεραγωγό και δεν τρίζει πλέον :up:

Τα λέμε....

Link to comment
Share on other sites

οταν λες mp3 τι ακριβως εννοεις;

mp3 player υποθετω

αν θες να συνδεσεις το mp3 player σου μπορεις να το κανεις (συνδεση line in) αλλα το player θα παιζει και θα δινει ηχο (οποτε και θα διαρκει οσο και η μπαταρια του 5-6 ωρες περιπου)

 

αν τωρα θες να το συνδεεις σε USB θυρα (και το xcarlink να διαβαζει τα data (mp3) που εχεις αποθηκευσει) τοτε ζητησες λαθος συσκευη...

 

λογικα μπορεις να το ακυρωσεις και να ζητησεις το αλλο, αν τελικα βλεπεις οτι αυτο που ζητησες δεν ειναι αυτο που ηθελες,... η κρατα το και θεωρησε το ως ευκαιρια να παρεις και ενα ipod ;)

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Τωρα ειναι μαλλον αργα για να αλλαξω την παραγγελια καθως εχει φυγει και το περιμενω απο μερα σε μερα!Παντως αν θελει καποιος να παραγγειλει το συγκεκριμενο προιον(xcarlink - VW ipod interface for Delta6 RCD 200/300/500)και δεν θελει να μπει στη διαδικασια της παραγγελιας με πιστωτικες καρτες κτλ ας επικοινωνησει μαζι μου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε eagle1. Τελικά το αμάξι δεν είχε διαρροή :cool:!

Συμπληρώσανε υγρά ψυγείου και μου είπαν ότι και σε σένα, ότι δηλαδή αρκετά καινούργια αμάξια "τραβάνε" υγρά ψυγείου στην αρχή.

Anyway, θα το δούμε...΄

Μου αλλάξανε και τον κεντρικό αεραγωγό και δεν τρίζει πλέον :up:

Τα λέμε....

Φιλε Γιαννη σε ποιο συνεργειο πηγες???

Link to comment
Share on other sites

Αστα!Ειναι ολοκληρη ιστορια....Το τοποθετησα δουλεψε κανονικα του εκαναν κωδικοποιηση για...!!! RCD500 δουλεψε ομως μετα απο 2 περιπου ωρες στην οθονη αντι για τα κουμπια εβγαζε κοκκινες γραμμες με κατι κωδικους.Παρολα αυτα ολες οι λειτουργιες δουλευαν.Π.χ cd-navi-dvd ομως τα κουμπια στο panel δεν ηξερες ποια ειναι.Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε να το στειλω πισω για αλλαγη,ομως πρωτη φορα του συνεβει αυτο,καθως το navi ειναι οντως καινουργιο.Ημερομηνια κατασκευης 27 Σεπτ 2007.Παντως οσο δουλευε που καναμε test drive ηταν φοβερο!Φωνητικες οδηγιες στην πλοηγηση και 3D απεικονηση.
Link to comment
Share on other sites

Αστα!Ειναι ολοκληρη ιστορια....Το τοποθετησα δουλεψε κανονικα του εκαναν κωδικοποιηση για...!!! RCD500 δουλεψε ομως μετα απο 2 περιπου ωρες στην οθονη αντι για τα κουμπια εβγαζε κοκκινες γραμμες με κατι κωδικους.Παρολα αυτα ολες οι λειτουργιες δουλευαν.Π.χ cd-navi-dvd ομως τα κουμπια στο panel δεν ηξερες ποια ειναι.Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε να το στειλω πισω για αλλαγη,ομως πρωτη φορα του συνεβει αυτο,καθως το navi ειναι οντως καινουργιο.Ημερομηνια κατασκευης 27 Σεπτ 2007.Παντως οσο δουλευε που καναμε test drive ηταν φοβερο!Φωνητικες οδηγιες στην πλοηγηση και 3D απεικονηση.

 

Κάποια το μάτιασε φαίνεται.. γι'αυτό την άλλη φορά, την πρώτη ημέρα θα την κρατήσεις για εσένα και από την επόμενη θα το παρουσιάσεις σε γυναίκα. φτού φτού..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και ακομα δεν εχω παρει την απόφαση για τα πισω ηχεια...(πλαι ή εταζερα)

μηπως εχει κανεις βρει οδηγιες για το πως μπαίνουν τα ηχεια στις πισω θέσεις (3πορτο) [στην ουσια πως ξηλώνεται η επένδυση...]

εχω ψαξει αρκετα αλλα χωρις επιτυχία...

σε αλλο φορουμ κάποιος ειχε ταξει αλλα .............

thanks...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποια το μάτιασε φαίνεται.. γι'αυτό την άλλη φορά, την πρώτη ημέρα θα την κρατήσεις για εσένα και από την επόμενη θα το παρουσιάσεις σε γυναίκα. φτού φτού..

 

Σωστος........!!!!!!!!!!!!Παντως οταν το βαλω θα σας πω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε geore, αν είχε θύρες USB και Line in ευχαρίστως θα το έπαιρνα εγώ αλλά έλα που θέλουμε το ίδιο (USB και Line in). Αν οποιοσδήποτε, πάντως, θέλει να παραγγείλλει για τον ίδιο μπορεί να παραγγείλλει και για μένα (USB και Line in ) και μοιραζόμαστε τα έξοδα αποστολής:D. Ο λόγος που δεν το παραγγέλνω νομίζω είναι εμφανής στα προηγούμενα posts! Ας επικοινωνήσει μαζί μου (johnapostol@yahoo.gr). :)

Φίλοι, COSTAS και vwgt, σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και το χρόνο σας;)! Μου ανοίξατε την όρεξη με το Xcarlink αλλά μου τη χάλασαν οι πιστωτικές. Βέβαια, έστειλα ένα mail στον Jan.

Ελπίδα μου, τώρα, είναι κι άλλος φίλος αγοραστής για να τα παραγγείλει εκείνος. Για να δούμε...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να βρεθεί τελικά αγοραστής ;)

Να ρωτήσω όμως κάτι πρώτα, υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αυτό για ipod; Δε θα ήθελα να το κάνω μόνος μου το πέρασμα, θα πρέπει να πάω σε αντιπροσωπεία ή δε θα έχω πρόβλημα οπουδήποτε και αν πάω;

 

Φαίνεται το κομμάτι που παίζει στην οθόνη του RCD300; Υπάρχει κανένας περιορισμός όπως στο usb όπου μπορεί ένας φάκελος να περιέχει μέχρι ένα αριθμό κομματιών; Επίσης που φέρατε το καλώδιο για το ipod; στο ντουλαπάκι ή κάπου αλλού που να βολεύει καλύτερα;

 

πολλές ερωτήσεις μάζεψα τελικά...! ότι αξιοσημείωτο έχετε πείτε το πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να βρεθεί τελικά αγοραστής ;)

Να ρωτήσω όμως κάτι πρώτα, υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αυτό για ipod; Δε θα ήθελα να το κάνω μόνος μου το πέρασμα, θα πρέπει να πάω σε αντιπροσωπεία ή δε θα έχω πρόβλημα οπουδήποτε και αν πάω;

 

Φαίνεται το κομμάτι που παίζει στην οθόνη του RCD300; Υπάρχει κανένας περιορισμός όπως στο usb όπου μπορεί ένας φάκελος να περιέχει μέχρι ένα αριθμό κομματιών; Επίσης που φέρατε το καλώδιο για το ipod; στο ντουλαπάκι ή κάπου αλλού που να βολεύει καλύτερα;

 

πολλές ερωτήσεις μάζεψα τελικά...! ότι αξιοσημείωτο έχετε πείτε το πάντως

 

ως προς το πρωτο ερωτημα δε νομιζω πως υπαρχει προβλημα να πας σε οποιοδηποτε καταστημα ηχου... (θα σε χρεώσουν την εργασια)...

για τα άλλα ερωτηματα για δες το πιο κατω link

http://www.xcarlink.co.uk/ (δεν απανταει σε ολα τα ερωτηματα σου)

ως προς τη τοποθετηση το ντουλαπακι ειναι η ευκολη λυση...

αν πας σε μαγαζι ισως να μπορεις να βαλεις και κατι τετοιο

 

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.caraudiodiscount.com/acatalog/ipod.jpg&imgrefurl=http://www.caraudiodiscount.com/acatalog/volkswagen_apple_ipod_car_installation.html&h=300&w=300&sz=14&hl=el&start=9&tbnid=02df22BhihlnxM:&tbnh=116&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Dipod%2Brcd300%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Del%26sa%3DG

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia signomi gia tion tropo grafis mou alla me diefkolini perisotero. sixaritiria gia to poli ediaferon forum to parakoloutho apo tin arxi tis dimiourgias tou. eimai kai egw katoxos enws GT edw kai ena xrono. exw 11500 xiliometra kai thelw na pw kai egw tin gnomi mou meta apo toso kairo epitelous mia kai den apofasiza na grapso. antimetopisa ta exeis problimata me to aftokinito,

1 antlia benzinis mazi me ola ta parelkomena pou exoun sxesi me ta kafsima dil ekefalaki benzinis klp sta 10000 peripou xiliome..

 

2iparxi apoti katalaba o sinithismenos trigmos ston aeragogo

 

3sta 7500 me 85000 den thimame akribws siplirwsa ladi peripou 300 gramaria

 

4meta apo ekofantiko thoribo stin mixani les kai kolage piga me odiki stin antiprosopia kai mou ipan oti itan ena prostateftiko metaliko antikimeno pou me tin thermokrasia akoumpise pano sto bolan kai dimiourgise afton ton thoribo ipan oti mou to ftiaxan

 

se genikes grames eimai efxaristimenos apo to GT alla gia kalo kai kako exw pari kai tin extra egeiisi.

 

signomi gia to megalo megethos tou minimatos alla eprepe pistebo na sas po oti mou exei simbi. efxaristo olous gia oles tis plirofories pou exete dosi naste kala :)

Link to comment
Share on other sites

@dis,

να σε ρωτησω κατι,

στο mdf2 που εχεις το ipod ειναι συνδεδεμενο στη θεση της cdιερας;;

ο συνδυασμος ipod και dvd (για την πλοηγηση) παιζει ετσι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να βρεθεί τελικά αγοραστής ;)

Να ρωτήσω όμως κάτι πρώτα, υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αυτό για ipod; Δε θα ήθελα να το κάνω μόνος μου το πέρασμα, θα πρέπει να πάω σε αντιπροσωπεία ή δε θα έχω πρόβλημα οπουδήποτε και αν πάω;

 

Φαίνεται το κομμάτι που παίζει στην οθόνη του RCD300; Υπάρχει κανένας περιορισμός όπως στο usb όπου μπορεί ένας φάκελος να περιέχει μέχρι ένα αριθμό κομματιών; Επίσης που φέρατε το καλώδιο για το ipod; στο ντουλαπάκι ή κάπου αλλού που να βολεύει καλύτερα;

 

πολλές ερωτήσεις μάζεψα τελικά...! ότι αξιοσημείωτο έχετε πείτε το πάντως

 

Οσοι το εχουν βαλει το εχουν βγαλει στο ντουλαπακι.Τωρα σιγουρα αν πας σε μαγαζι μπορεις να το βγαλεις εξω σε βαση οπως λεει ο vwgt

http://images.google.gr/imgres?imgur...%3Del%26sa%3DG ,

αλλα και ποσο λεφτα θα σου παρουν!!Παντως αν το αποφασισεις στειλε pm.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιν τον ενδιαφέρει.. έχω ανεβάσει φωτογραφίες από την τοποθέτηση του Cruise Control στο My Gallery και.. μην τρομάξετε από αυτά που θα δείτε (όλα πήγαν μια χαρά).

 

http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php?si=&thumbsonly=1&perpage=12&cat=500&ppuser=85278&thumbcheck=2&page=1&sortby=&sorttime=0&way=&cat=500

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχουν βαλει το εχουν βγαλει στο ντουλαπακι.Τωρα σιγουρα αν πας σε μαγαζι μπορεις να το βγαλεις εξω σε βαση οπως λεει ο vwgt

http://images.google.gr/imgres?imgur...%3Del%26sa%3DG ,

αλλα και ποσο λεφτα θα σου παρουν!!Παντως αν το αποφασισεις στειλε pm.

 

Το link σου δε δουλεύει...

 

Όντας στο ντουλαπάκι όμως το ipod πως το χρησιμοποιεί κανείς...; Εκτός αν είναι αρκετά μακρύ το καλώδιο ώστε να μπορώ να το φτάνω στα χέρια μου όταν οδηγώ.

 

Και για τι εργατικό κόστος μιλάμε; Αν βρω κανένα φίλο μου με όρεξη και χρόνο αξίζει να το κάνουμε οι ίδιοι ή θα αρχίσουν μετά όλα να τρίζουν και να μην κουμπώνουν καλά;!

Link to comment
Share on other sites

Το link σου δε δουλεύει...

 

Όντας στο ντουλαπάκι όμως το ipod πως το χρησιμοποιεί κανείς...; Εκτός αν είναι αρκετά μακρύ το καλώδιο ώστε να μπορώ να το φτάνω στα χέρια μου όταν οδηγώ.

 

Και για τι εργατικό κόστος μιλάμε; Αν βρω κανένα φίλο μου με όρεξη και χρόνο αξίζει να το κάνουμε οι ίδιοι ή θα αρχίσουν μετά όλα να τρίζουν και να μην κουμπώνουν καλά;!

 

Το καλωδιο ειναι αρκετα μακρυ.Εγω δεν το εχω τοποθετησει, για να ξερω πως λειτουργει και κατα ποσο ειναι δυσκολη η τοποθετηση.

Σε παλιοτερα post εχει αναφερθει πως δεν ειναι δυσκολη η τοποθετηση,διαρκει περιπου 1 ωρα.Αλλα καλυτερα θα ειναι ν' απαντησει καποιος που το εχει τοποθετησει για ολες τις λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιν τον ενδιαφέρει.. έχω ανεβάσει φωτογραφίες από την τοποθέτηση του Cruise Control στο My Gallery και.. μην τρομάξετε από αυτά που θα δείτε (όλα πήγαν μια χαρά).

 

Κώστας

 

ναι καλα...οτι και να λες ειναι αρκετα τρομακτικό...:shock:

υπάρχει project για τοποθέτηση χειριστηρίων στο τιμονι για το μέλλον; αυτό θα ήταν πιο δελεαστικό...

να ρωτήσω και κατι ο αερόσακος βγαίνει/μπαινει χώρις κανενα ρισκο; (μακρια απο εμας...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα...οτι και να λες ειναι αρκετα τρομακτικό...:shock:

υπάρχει project για τοποθέτηση χειριστηρίων στο τιμονι για το μέλλον; αυτό θα ήταν πιο δελεαστικό...

να ρωτήσω και κατι ο αερόσακος βγαίνει/μπαινει χώρις κανενα ρισκο; (μακρια απο εμας...)

 

Γεια σου φίλε,

 

Για χειριστήρια στο τιμόνι τα έχουμε ξαναπεί. Δεν είμαι ακόμα σίγουρος ότι είναι εφικτό (κοστίζει ακριβά). Ομως καλού κακού έχουμε το DIY http://uk-mkivs.net/forums/thread/1048423.aspx . Βέβαια, δεν θέλω και πολύ. Εαν μου μπεί η ιδέα .. μπορεί να το κάνω. Στο ebay.de πάνως έχει πολλά ("golf 5 LENKRAD").

 

Για τον αερόσακο τώρα, εαν δεν ήταν ο DIS να με παρακινήσει .. δεν θα τον πείραζα. Την ώρα που ξεκίνησα για να τον βγάλω, είχα στο μυαλό μου ότι θα κάνω την μεγαλύτερη, ακριβότερη και πιο επικίνδυνη τσιχλόφουσκα της ζωής μου. Να φανταστείς ότι όταν τράβηξα την φίσα του .. είχα σκήψει τόσο πολύ το κεφάλι μου που είχα σχεδόν ξαπλώσει στο δίπλα κάθισμα. Αλλά τελικά δεν έσκασε.

 

Είναι ακίνδυνο, τον έχω βγάλει 2-3 φορές.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...