Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΣΤΟΝ ΦΙΛΟΣΙΔΗ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ?ΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΟ SERVICE?TA EBLEPES OLA?

 

Βύρωνας. Εκει ήμουν και τα έβλεπα ΟΛΑ. Ρε Ηλία ούτε γκόμενα να ήταν, πως κάνεις έτσι?. Την γυναίκα σου έτσι την προσέχεις ? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

THN ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ GOLFAKI MOY ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ?

ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ , ΑΥΡΙΟ.....?ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ!!!!

ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΩΡΑ, ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ pAZAROPOYLO?

Link to comment
Share on other sites

THN ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ GOLFAKI MOY ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ?

ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ , ΑΥΡΙΟ.....?ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ!!!!

ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΩΡΑ, ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ pAZAROPOYLO?

 

Μπααα.. Καλύτερα να σου πούν τα άλλα παιδιά ή όσοι είναι πελάτες του. Εγώ δεν τον ξέρω.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ KANEIS ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ pAZAROPOYLO ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SERVICE ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ?ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ 190€ ΓΙΑ SERVICE ΣΤΑ 13.000χλμ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ?ΣΥΝ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΗΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ 35€ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!!ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?(ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ...)ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΟΛΑ.ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγω βγηκα σημερα για καφε και ερχεται ενα γνωστος ενος φιλου και πιανουμε κουβεντα για αυτοκινητα και με ρωταει τι αμαξι εχω και του λεω το GT, και μου απανταει: ασε φιλε την πατησες... Διαβασα σε περιοδικο??????:worry: οτι η vw:worry::worry: επαψε να το παραγει:X...Εβγαλαν ΟΛΑ προβλημα στον κινητηρα.... Και λεω απο μεσα μου:blink: Να του απαντησω?:X Δεν μιλησα καν! :lol::p

 

:lol: Άστα φίλε μου. Κι εγώ ίδια ιστορία, με το που λέω για GT αρχίζουν όλοι μαζί λες και είναι κουρδισμένοι! Νά 'τανε η ζήλια ψώρα....;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένες τεχνικές για να σταματήσουν οι τριγμοί από τον αεραγωγό είναι να βγάλεις τα πάνω μέρη του αεραγωγού και όπου έρχονται σε επαφή σκληρά πλαστικά να επαλήψεις με γράσο ή σιλικονούχο γαλάκτωμα (συντήρησης φουσκωτού σκάφους). Και τα δύο δεν χάνουν τις ιδιότητές τους στις υψηλές θερμοκρασίες και δεν μυρίζουν.

 

Κώστας

 

Κοίταξε, εμένα μου το έχουν ανοίξει 2 φορές αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ξέρω αν πρέπει να βάλουν σιλικόνη ή όχι, αλλά δεν είναι και δική μου δουλειά. Μπορείς να δοκιμάσεις να το ανοίξεις μόνος σου (το έχουν κάνει πολλά παιδιά), εγώ όμως δε θα το κάνω γιατί ούτε έχω χρόνο να ασχοληθώ αλλά ούτε και ξέρω πως ακριβώς γίνεται. Απλά θα πάω σε άλλη αντιπροσωπεία :)

 

Σχεδόν οτιδήποτε και να κάνετε ο μικροτριγμοί δεν προκειται να εξανφανιστούν. Να μειωθούν ναι. Το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό. Και καινούρια πλαστικά να βάλετε σε ένα μήνα η ίδια δουλειά θ' αρχίσει. Η σιλικόνη και τα γράσσα ίσως. Αλλά....

 

Εγω που το πηγα οι τριγμοι τελος.Μου βανοιξανε μπροστα ολο το συστημα μου βαλανε στις εγκοπες που κουμπωνει αυτοκολητα που κολανε και απο τις 2 μεριες μαλακα ειναι να αποροφανε τους κραδασμους και τελος.Μπκακαλοδουλεια αλλα το αποτελεσμα μετραει

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν έχω κάτι κανούργιο θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι σήμερα πήγα επιτέλους (22.800χλμ) το αυτοκίνητο στην επίσημη αντιπροσωπεία και αμέσως μετά τον έλεγχο που πραγματοποιήθηκε, παραγγέλθηκαν τα ακόλουθα ανταλλακτικά τα οποία θα αλλαχθούν εντός εγγύησης:

 

1) Γρανάζι 2ας ταχύτητας + συγχρονιζέ

2) Τροχαλία compressor (σφύριζε στις απότομες επιταχύνσεις)

3) Κεντρικός αεραγωγός ταμπλό

 

Σημειώνω ότι η επισκευή θα κάνει 2 μέρες, τα ανταλλακτικά μπορεί να αργήσουν (γιατί ειδικά στα γρανάζια υπάρχει έλλειψη λόγω πολλών βλαβών) και τέλος ότι η αντιπροσωπεία θα μου δώσει δωρεάν αυτοκίνητο αντικατάστασης για αυτό το διάστημα.

 

Πρόκειται για την επίσημη αντιπροσωπεία της Πάτρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηγα οι τριγμοι τελος.Μου βανοιξανε μπροστα ολο το συστημα μου βαλανε στις εγκοπες που κουμπωνει αυτοκολητα που κολανε και απο τις 2 μεριες μαλακα ειναι να αποροφανε τους κραδασμους και τελος.Μπκακαλοδουλεια αλλα το αποτελεσμα μετραει

 

Μπακαλοδουλειές όπως το είπες. Αλλά αφού σταμάτησε οκ. Εγώ έχω αλλάξει 3 φορές τα πλαστικά εκεί και είναι γεγονός ότι αν δεν βάλεις ταινίες ή δεν το δέσεις αλλιώς οι τριγμοί (ελάχιστοι) παραμένουν

 

Αλλαξα για πρώτη φορά λάδια/φίλτρο στα 13.000 χιλ.

 

- 4 λίτρα λάδι 15W-40 €40,26

 

 

Κώστας

 

Εντύπωση μου κάνει. 15W40 βάζω εγώ στο FSI και πριν μια βδομάδα που ρώτησα στα TSI 5W30 έβαζαν. Δεν πειράζει. Είναι και σημαντικά πιο φτηνά. Στο γκρι μπουκάλι που δεν γράφει μαρκα έτσι ? Castrol λένε ότι είναι.

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ,

ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ (11:00pm)ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ (PAZAROPOYLOS)ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVICE TOY GT ΜΟΥ.13.000χλμ ΕΧΩ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 190€.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ?ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ 150€. ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ CAR ΜΟΥ?

 

Γιατί επιμένεις στον Παζαρόπουλο ? Τα λεφτά που ζητάει είναι πάρα πολλά και η εξυπηρέτησή του δεν είναι καλή.

 

Ενημερώνω ότι σήμερα πήγα επιτέλους (22.800χλμ) το αυτοκίνητο στην επίσημη αντιπροσωπεία και αμέσως μετά τον έλεγχο που πραγματοποιήθηκε, παραγγέλθηκαν τα ακόλουθα ανταλλακτικά τα οποία θα αλλαχθούν εντός εγγύησης:

 

1) Γρανάζι 2ας ταχύτητας + συγχρονιζέ

2) Τροχαλία compressor (σφύριζε στις απότομες επιταχύνσεις)

3) Κεντρικός αεραγωγός ταμπλό

 

Σημειώνω ότι η επισκευή θα κάνει 2 μέρες, τα ανταλλακτικά μπορεί να αργήσουν (γιατί ειδικά στα γρανάζια υπάρχει έλλειψη λόγω πολλών βλαβών) και τέλος ότι η αντιπροσωπεία θα μου δώσει δωρεάν αυτοκίνητο αντικατάστασης για αυτό το διάστημα.

 

Πρόκειται για την επίσημη αντιπροσωπεία της Πάτρας.

 

 

Καλά έκανες. Ότι πάθει θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι σήμερα πήγα επιτέλους (22.800χλμ) το αυτοκίνητο στην επίσημη αντιπροσωπεία και αμέσως μετά τον έλεγχο που πραγματοποιήθηκε, παραγγέλθηκαν τα ακόλουθα ανταλλακτικά τα οποία θα αλλαχθούν εντός εγγύησης:

 

1) Γρανάζι 2ας ταχύτητας + συγχρονιζέ

2) Τροχαλία compressor (σφύριζε στις απότομες επιταχύνσεις)

3) Κεντρικός αεραγωγός ταμπλό

 

Σημειώνω ότι η επισκευή θα κάνει 2 μέρες, τα ανταλλακτικά μπορεί να αργήσουν (γιατί ειδικά στα γρανάζια υπάρχει έλλειψη λόγω πολλών βλαβών) και τέλος ότι η αντιπροσωπεία θα μου δώσει δωρεάν αυτοκίνητο αντικατάστασης για αυτό το διάστημα.

 

Πρόκειται για την επίσημη αντιπροσωπεία της Πάτρας.

 

Μπράβο φίλε που προχώρησε η υπόθεση και μάλιστα στα πλαίσια της εγγύησης. Πιστεύω ότι νιώθεις και εσύ ικανοποιημένος. Ετσι δεν είναι ?

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας και ηρθε ξανά η συζητηση στα γραναζια της 2αρας να σας πω πως εχω αρχησει να ανησυχω λιγακι... βλεπετε σε λιγοτερο απο 10 μηνες παπαλα η εγγυηση...

από οτι εχω δει εδω μεσα αλλα και απο συζητησεις με φιλους που εχουν ειτε το 140αρι ή το 170αρι υπαρχουν αρκετες περιπτώσεις βλαβης στη δευτερα...

ρωτησα λοιπον στο συνεργειο αν εχουν καμια σχετικη οδηγια για το θεμα και μου ειπαν οχι... (πχ στον 1.8Τ αλλαζαν χωρις χρεωση τους πολλαπλασιαστες οποτε και να εβγαιναν off).

ετσι λοιπον εστηλα το πιο κατω email στη γερμανια...(τα νουμερα που λεεω ειναι πραγματικα...

 

Dear Mr. Buhlmann,

My name is Konstantinos xxxx. Since August 2006, I have owned a VolksWagen Golf GT (125kW TSi) - Serial Number xxxx. Three (3) of my friends have purchased the GT version (125kW TSi) and two (2) others the TSi (103kW).

I have not experienced any problems with my car so far. Nevertheless, two of my friends that own the Golf GT (125kW) and both friends that own the Golf TSi (103kW), sooner or later, faced a particular problem related to the gearboxes (manual) of their cars. The problem they dealt with was associated with malfunction of the second gear of the gearbox. All of them had their gearboxes repaired for free by the local VW dealer as they were still covered by the two-year guarantee.

Even though my sample is limited, there is a strong pattern pointing towards a mechanical malfunction of the second gear in the GT/TSi versions of VW Golf. While the sample is small to reach this conclusion with 100% certainty, it is sufficient to exclude the possibility of misuse.

Since my guarantee will expire in 10 months, I would like to express my concerns regarding this issue. Moreover I would like to ask you, if VW is planning to notify its distributors for a "no charge" replacement of the second gear in GT/TSi versions.

I firmly believe that it is unfair to VW customers to pay for a repair, in case such a malfunction occurs after the expiration of the two-year guarantee; especially, when we are talking about a manual gearbox, a component that is supposed to have unlimited life.

Thank you in advance for your prompt reply.

Kind regards

 

Konstantinos xxxx

Naval Architect & Marine Engineer

 

η απαντηση ηρθε γρηγορα αλλα δεν μπορώ να πω πως μου αρεσε και πολυ... κυρίως γιατι απο οτι βλεπω δεν ειναι οπως τα λεει ο "φιλος μας"

 

Dear Mr. xxxxxxx,

thank you for your request. We have not noticed any higher number of cases of transmission problems than with other models.

However, there is a relation to problems with tuned vehicles (TSI as well as TDI) where the powertrain is forced under exaggerated torque (due to tuning). Notice: Tuned vehicles are not covered by the Volkswagen guarantee.

But: If there are problems occuring during you ownership, please refer directly to your dealer for quick assistance.

With best regards,

 

Christian Buhlmann

 

τι να κανω να αρχισω να καρφώνω τη δευτερα;;;;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας και ηρθε ξανά η συζητηση στα γραναζια της 2αρας να σας πω πως εχω αρχησει να ανησυχω λιγακι... βλεπετε σε λιγοτερο απο 10 μηνες παπαλα η εγγυηση...

από οτι εχω δει εδω μεσα αλλα και απο συζητησεις με φιλους που εχουν ειτε το 140αρι ή το 170αρι υπαρχουν αρκετες περιπτώσεις βλαβης στη δευτερα...

ρωτησα λοιπον στο συνεργειο αν εχουν καμια σχετικη οδηγια για το θεμα και μου ειπαν οχι... (πχ στον 1.8Τ αλλαζαν χωρις χρεωση τους πολλαπλασιαστες οποτε και να εβγαιναν off).

ετσι λοιπον εστηλα το πιο κατω email στη γερμανια...(τα νουμερα που λεεω ειναι πραγματικα...

 

Dear Mr. Buhlmann,

My name is XXXXXXXXXX. Since August 2006, I have owned a VolksWagen Golf GT (125kW TSi) - Serial Number xxxx. Three (3) of my friends have purchased the GT version (125kW TSi) and two (2) others the TSi (103kW).

I have not experienced any problems with my car so far. Nevertheless, two of my friends that own the Golf GT (125kW) and both friends that own the Golf TSi (103kW), sooner or later, faced a particular problem related to the gearboxes (manual) of their cars. The problem they dealt with was associated with malfunction of the second gear of the gearbox. All of them had their gearboxes repaired for free by the local VW dealer as they were still covered by the two-year guarantee.

Even though my sample is limited, there is a strong pattern pointing towards a mechanical malfunction of the second gear in the GT/TSi versions of VW Golf. While the sample is small to reach this conclusion with 100% certainty, it is sufficient to exclude the possibility of misuse.

Since my guarantee will expire in 10 months, I would like to express my concerns regarding this issue. Moreover I would like to ask you, if VW is planning to notify its distributors for a "no charge" replacement of the second gear in GT/TSi versions.

I firmly believe that it is unfair to VW customers to pay for a repair, in case such a malfunction occurs after the expiration of the two-year guarantee; especially, when we are talking about a manual gearbox, a component that is supposed to have unlimited life.

Thank you in advance for your prompt reply.

Kind regards

 

Konstantinos xxxx

Naval Architect & Marine Engineer

 

η απαντηση ηρθε γρηγορα αλλα δεν μπορώ να πω πως μου αρεσε και πολυ... κυρίως γιατι απο οτι βλεπω δεν ειναι οπως τα λεει ο "φιλος μας"

 

Dear Mr. xxxxxxx,

thank you for your request. We have not noticed any higher number of cases of transmission problems than with other models.

However, there is a relation to problems with tuned vehicles (TSI as well as TDI) where the powertrain is forced under exaggerated torque (due to tuning). Notice: Tuned vehicles are not covered by the Volkswagen guarantee.

But: If there are problems occuring during you ownership, please refer directly to your dealer for quick assistance.

With best regards,

 

Christian Buhlmann

 

τι να κανω να αρχισω να καρφώνω τη δευτερα;;;;:confused:

 

Κωστή,

 

Το κείμενό σου εκφράζει αγωνία / ανησυχία (λογικό) και το δικό τους καχυποψία (παράξενο). Περίμενα να διαβάσω μια διαφορετική τοποθέτηση από αυτούς. Εγω θα γνωστοποιούσα αμέσως την αλληλογραφία στον επόμενο αρμόδιο ζητώντας εξηγήσεις για την ανεπίτρεπτη υπόθεση στην απαντητική επιστολή, που ευθέως σε αδικεί.

 

FORWARD IT TO UPPER LEVEL NOW.

 

(το μόνο σημείο που δεν ήταν τόσο καλογραμμένο στο κείμενό σου ήταν η φράση "associated with malfunction of the second gear of the gearbox" που είναι πολύ τολμηρό να ειπωθεί σε επιστολή τέτοιου είδους)

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωστή,

Το κείμενό σου εκφράζει αγωνία / ανησυχία (λογικό) και το δικό τους καχυποψία (παράξενο). Περίμενα να διαβάσω μια διαφορετική τοποθέτηση από αυτούς. Εγω θα γνωστοποιούσα αμέσως την αλληλογραφία στον επόμενο αρμόδιο ζητώντας εξηγήσεις για την ανεπίτρεπτη υπόθεση στην απαντητική επιστολή, που ευθέως σε αδικεί.

FORWARD IT TO UPPER LEVEL NOW.

Κώστας

 

thanks γιατι καπως ετσι το ειδα και εγω...

και η πλακα ειναι οτι μπλεκει θεματα που δεν εχουν καμια σχεση...

ποιος μηλησε για tuning;;;

αν κανεις εχει βρει καμια λιστα ας μου την περασει γιατι δεν ηταν ευκολο να βρω ατομα για επικοινωνια...

(και αυτον τον ειχα βρει απο τον κυπριο...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks γιατι καπως ετσι το ειδα και εγω...

και η πλακα ειναι οτι μπλεκει θεματα που δεν εχουν καμια σχεση...

ποιος μηλησε για tuning;;;

αν κανεις εχει βρει καμια λιστα ας μου την περασει γιατι δεν ηταν ευκολο να βρω ατομα για επικοινωνια...

 

Να τονίσω ότι το μόνο σημείο που δεν ήταν τόσο καλογραμμένο στο κείμενό σου ήταν η φράση "associated with malfunction of the second gear of the gearbox" που είναι πολύ τολμηρό να ειπωθεί σε επιστολή τέτοιου είδους. Οσο για τον παραλήπτη της αλληλογραφίας αυτής θα πρότεινα την Kosmocar ΑΕ, cc κέντρο παραπόνων Volkswagen Γερμανίας.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παιζει οντως "Γερμανος" ο Βuhlmann!Τι περιμενες να ακουσεις απο εναν τυπο με τετοιο επιθετο?

Θα μας διαφωτισει ο φιλος Kyprios πιστευω,γιατι σε μια προσπαθεια που εκανα με το Γερμανικο Site δεν καταλαβα και πολλα ...

Αληθεια αν καποιος φιλος γνωριζει Γερμανικα ας κανει μια προσπαθεια στο http://www.volkswagen.de/vwcms_publish/vwcms/master_public/virtualmaster/de3.html μηπως βρεθει καποια εναλλακτικη λυση επικοινωνιας...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Το παιζει οντως "Γερμανος" ο Βuhlmann!Τι περιμενες να ακουσεις απο εναν τυπο με τετοιο επιθετο?

Θα μας διαφωτισει ο φιλος Kyprios πιστευω,γιατι σε μια προσπαθεια που εκανα με το Γερμανικο Site δεν καταλαβα και πολλα ...

Αληθεια αν καποιος φιλος γνωριζει Γερμανικα ας κανει μια προσπαθεια στο http://www.volkswagen.de/vwcms_publish/vwcms/master_public/virtualmaster/de3.html μηπως βρεθει καποια εναλλακτικη λυση επικοινωνιας...

 

Εδώ μήπως ?

http://www.volkswagen.com/vwcms_publish/vwcms/master_public/virtualmaster/en2/dialogue.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε που προχώρησε η υπόθεση και μάλιστα στα πλαίσια της εγγύησης. Πιστεύω ότι νιώθεις και εσύ ικανοποιημένος. Ετσι δεν είναι ?

 

Κώστας

 

Αυτό είναι αλήθεια. Όπως επίσης είναι αλήθεια ότι οι επίσημες αντιπορσωπείες παρέχουν καλύτερη εξυπηρέτηση (ISO). Αλλά ας περιμένουμε και το αποτέλεσμα, μη λέμε λόγια στον αέρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγω βασικα θελω να ρωτησω 200ml στις 7000 χλμ. μου εκαψε ειναι καλα .... ειναι να αρχισω να ανησυχώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγω βασικα θελω να ρωτησω 200ml στις 7000 χλμ. μου εκαψε ειναι καλα .... ειναι να αρχισω να ανησυχώ

 

Μπααααααα. Και λίγο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπααααααα. Και λίγο είναι.

 

ο γνωστος υποθετω απο το forum της vw?

να'σαι καλα για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΚΑΤΟΧΟΥ GT, ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΓΡΑΝΑΖΙ ΤΗΣ 2ΑΣ.

ΤΟ ΕΛΕΞΑΝ ΣΤΗΝ AUTONET ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.ΤΑ ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ GT 40.000.ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΝ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.(ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ)ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

 

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΓΙΑ 1ο SERVICE 15.000χλμ.ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ.PAZAROPOULOS vs AUTONET!!!!!ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2.ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΜΑΝΤΙΚΕΣ,ΟΠΩΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ SERVICE KAI O OIKONOMIKOTEROΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ.

 

θΑ ΔΟΥΜΕ.

 

ELIAS

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια. Όπως επίσης είναι αλήθεια ότι οι επίσημες αντιπορσωπείες παρέχουν καλύτερη εξυπηρέτηση (ISO). Αλλά ας περιμένουμε και το αποτέλεσμα, μη λέμε λόγια στον αέρα.

 

Πιο ISO? Το ISO αφορά τα χαρτιά. Χθές που περίμενα μέσα στο συνεργείο για την αλλαγή λαδιών, ένας τεχνικός άλλαζε σε έναν πάγκο γρανάζι στο κιβώτιο του GOLF. Η όλη δουλειά έγινε με ένα αερόκλειδο, ΜΑΤΡΑΚΑ και ΛΟΣΤΑΡΙΑ μέχρι να απλωθούν στο μπάκο όλα τα εξαρτήματα. Η συναρμολόγηση έγινε με τον ίδιο τρόπο και ο τεχνικός είχε μια τέτοια άνεση σαν να συναρμολογούσε LEGO. Η δουλειά του τελείωσε σε 1 ώρα αλλά το κουφάρι του GOLF δίπλα του φανέρωνε ότι για να βγεί/μπεί το κιβώτιο από/στο αυτοκίνητο θα πρέπει να του πήρε 1-2 ημέρες.

 

Η γνώμη μου για το όλο θέμα (επιστολή του φίλου VWGT) είναι ότι πρέπει η κεντρική αντιπροσωπεία να κάνει μια ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ πολιτική αντικατάστασης πχ. με συμμετοχή του πελάτη ή στα πλαίσια της εγγύησης, και να καλύψει κάθε αμφιβολία για την ποιότητα του κιβωτίου και κατά προέκταση για την αξιοπιστία του αυτοκινήτου.

 

Κάτι μου λέει ότι η Kosmocar έχει την ευαισθησία να ανταποκριθεί.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και περι αξιοπιστιας ο λογος,εχουμε νεοτερα και απο την πλευρα των περιοδικων...

 

Το SUPER AUTOCAR Νοεμβριου,μπορει να χαρακτηριστει τευχος Golf GT/TSI !

Eχει αναλυτικη,πολλων σελιδων δοκιμη μακράς διαρκειας 10000km,για το TSI-με αρκετα καλες κριτικες-καθως και επιστολη διαμαρτυριας για εμφανιση προβληματων στο GT,οπου ανταλλασονται βελη μεταξυ Cosmocar και ιδιοκτητη,ο οποιος δε,επικρινει τα περιοδικα για το ποσο αξιοπιστες ειναι τελικα οι δοκιμες τους...

Η παραπανω επιστολη ειναι η ιδια που ειχε δημοσιευτει στο EVO,αφου προφανως ο ιδιοκτητης την εστειλε σε πολλα περιοδικα...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΓΙΑ 1ο SERVICE 15.000χλμ.ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ.PAZAROPOULOS vs AUTONET!!!!!ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2.ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΜΑΝΤΙΚΕΣ,ΟΠΩΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ SERVICE KAI O OIKONOMIKOTEROΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ.

 

θΑ ΔΟΥΜΕ.

 

ELIAS

 

Μπορούμε να πηγαίνουμε για service οπουδήποτε? (εννοώ σε αντιπροσωπείες). Μέχρι τώρα νόμιζα ότι έπρεπε να πηγαίνουμε μόνο εκεί που το αγοράσαμε για να έχουμε την εγγύηση.

Είναι κανείς φίλος από το forum που έχει πάει σε service που να τον αφήνουν να παρακολουθεί όλη τη διαδικασία??

Thanx!

Be well guys!

ilias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...