Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Golf TSI 3500 Km

 

Προβλήματα (?)

 

Μετά από ένα μακρύ και γρήγορο ταξίδι στη βόρειο Ελλάδα, επέστρεψα σήμερα το απόγευμα, και έχω να παρατηρήσω :

 

Το κοντέρ δείχνει 10 περισσότερα χιλιόμετρα από αυτά που πηγαίνεις. Έδειχνε 215 km/h ενώ το GPS έδειχνε 205 km/h. Αυτό στις μεγάλες ταχύτητες στις μικρότερες, που ταξίδευα για περισσότερη ώρα από 160 km/h δηλαδή έως 180 km/h η διαφορά είναι μικρότερη.

 

Στην ευθεία η συμπεριφορά των φρένων ήταν άριστη, μάλιστα κάποια στιγμή που «ξεχάσθηκα» και είδα το κόκκινο ενώ το «περνούσα» (για την ακρίβεια λίγο πριν το περάσω) με περίπου 60 km/h, με απότομο φρενάρισμα (εννοείται ότι άναψε ABS) σταμάτησε σχεδόν άμεσα, αφού με πόνεσε η ζώνη ασφαλείας.

 

Ανησυχητικό πάντως είναι η συμπεριφορά των φρένων όταν σε δεξιά απαλή στροφή με 180 km/h τα ακούμπησα απαλά ίσα για να ελαττώσω λιγάκι, μου έδωσε την αίσθηση βάρκας.

Αυτό με τρόμαξε πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν ήταν από κάποιο αυτόματο σύστημα (ABS, ESP ASR XXX, YYY ή δεν ξέρω εγώ ποιο) αλλά ένιωσα έντονα την ανάγκη να διορθώσω με το τιμόνι, ευτυχώς όπως σκέφτηκα και εκ των υστέρων, άφησα το φρένο και πάτησα γκάζι (αφού με έπαιρνε).

 

Παρόμοιες συμπεριφορές έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ?

 

 

Παντα τα κοντερ των αυτοκινητων (συμβατικων) δεν δειχνουν τα πραγματικα χιλιομετρα.Δεν αποτελει προβλημα

Υπαρχει μια ρυθμιση στο clima δεν την θυμαμε τωρα ....εχει ποσταριστει και πιο πισω ,που σου δειχνει αν θες την πραγματικη ταχυτητα του οχηματος,

εγω που την εχω τεσταρει με gps ειναι ακριβως η ιδια

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα ειδα το πρωτο tsi 140 με την μουρη του gt και τα μαυρα φωτιστικα...Πολυ καλο θα ελεγα δεν γραφει πουθενα gt sport μονο πισω γραφει το γνωστο tsi

Peri koroidias o logos.Phga 20/07/2007 gia na dw teleutaia fora to GT Sport 1.400cc 140hp prin to kleisw.Den prolava omws logw xronou kai emeina Savatokyriako na skeftw ti xrwma to thelw kai me poses portes telika.Mphka se site na to ksanadw! Akoma kai sto UK site ths VW giati to Ellhniko den leei mia.Parapempw: http://www.volkswagen.co.uk/new_cars/golf ,pros ekplhksin mou eida vazontas to deikth tou pontikiou epanw sto logotypo GT Sport,dinei tis prwtes plhrofories gia thn kainourgia ekdosh.Kai ola okey se oti afora thn kainourgia maska,spoiler...alla...zantes?? Ap'oti leei h VW sto GT Sport paketo exei valei kai zantes 17'' ClassiXs' kai elastika 225/45. Vlepe kai auto: http://www.drive.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3766&Itemid=61 To autokinhto ths ektheshs forouse 16'' Mugelo 205 elastiko kai opoiadhpote allh zanta mono paraggelia me to antitimo se xrhma kai prosmonh 3,5 mhnwn.Yp'opsin oti th sygekrimenh zanta thn forage to prohgoumeno montelo,dhladh to Sportline, prin vgalei to paketo GT Sport h VW kai apokthsei thn kainourgia maurh maska me to logotypo GT Sport kai ta spoiler sto xrwma to autokinhtou klp.Epishs,an koitaksei kaneis sto Uk site kai dei ta optionals, tha dei oti sta standard h VW gia to GT Sport exei anti-theft alarm!!! Emena kai kala mou ton ekane dwro!!!Na mhn anaferw arithmo hxeiwn pou o pwlhths eipe 6,enw h VW tou vazei 8! MHPWS TELIKA MAS POULANE AKOMA TO sportline 1.400cc 140hp kai den exei erthei to neo GT Sport 1.400cc 140hp akoma sthn Ellada kai vazoun epanw monoi tous osa vlepei h pethera??? Tha paw ksana,auth th fora sthn KARENTA gia na dw dyo leptomereies akoma.Xrwmiwmena koumpia sto kentro ths konsolas sta plaina kai katw apo thn othonh kai ti apegine to ypovraxiwnio empros (tempelhs gia osous den to katalavan etsi)

Link to comment
Share on other sites

re paidia sas akou olous me ta problimatakia sas kai tis xares sas alla!!

 

den exei k@blwsei kaneis na balei skastra sto gt ?????

:blink:

 

egw... exw psaksei olh thn ellada alla tipota :mad: mexri kai sthn 7h diethnh ekthesh tous rwthsa olous kai den eixe kanenas idea... oloi sto tha kai sto tha kai tpt sto telos :mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

egw... exw psaksei olh thn ellada alla tipota :mad: mexri kai sthn 7h diethnh ekthesh tous rwthsa olous kai den eixe kanenas idea... oloi sto tha kai sto tha kai tpt sto telos :mad:[/quoted

 

 

diladi paketo file mou!!!

na exeis tourbato kai na min exeis skastra???M@l@ki@

i skastra einai ola ta euro!!!

 

bbbbbbbbbbbbbmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm stafffffffffff!!!!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Peri koroidias o logos.Phga 20/07/2007 gia na dw teleutaia fora to GT Sport 1.400cc 140hp prin to kleisw.Den prolava omws logw xronou kai emeina Savatokyriako na skeftw ti xrwma to thelw kai me poses portes telika.Mphka se site na to ksanadw! Akoma kai sto UK site ths VW giati to Ellhniko den leei mia.Parapempw: http://www.volkswagen.co.uk/new_cars/golf ,pros ekplhksin mou eida vazontas to deikth tou pontikiou epanw sto logotypo GT Sport,dinei tis prwtes plhrofories gia thn kainourgia ekdosh.Kai ola okey se oti afora thn kainourgia maska,spoiler...alla...zantes?? Ap'oti leei h VW sto GT Sport paketo exei valei kai zantes 17'' ClassiXs' kai elastika 225/45. Vlepe kai auto: http://www.drive.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3766&Itemid=61 To autokinhto ths ektheshs forouse 16'' Mugelo 205 elastiko kai opoiadhpote allh zanta mono paraggelia me to antitimo se xrhma kai prosmonh 3,5 mhnwn.Yp'opsin oti th sygekrimenh zanta thn forage to prohgoumeno montelo,dhladh to Sportline, prin vgalei to paketo GT Sport h VW kai apokthsei thn kainourgia maurh maska me to logotypo GT Sport kai ta spoiler sto xrwma to autokinhtou klp.Epishs,an koitaksei kaneis sto Uk site kai dei ta optionals, tha dei oti sta standard h VW gia to GT Sport exei anti-theft alarm!!! Emena kai kala mou ton ekane dwro!!!Na mhn anaferw arithmo hxeiwn pou o pwlhths eipe 6,enw h VW tou vazei 8! MHPWS TELIKA MAS POULANE AKOMA TO sportline 1.400cc 140hp kai den exei erthei to neo GT Sport 1.400cc 140hp akoma sthn Ellada kai vazoun epanw monoi tous osa vlepei h pethera??? Tha paw ksana,auth th fora sthn KARENTA gia na dw dyo leptomereies akoma.Xrwmiwmena koumpia sto kentro ths konsolas sta plaina kai katw apo thn othonh kai ti apegine to ypovraxiwnio empros (tempelhs gia osous den to katalavan etsi)

 

αν και με τους λατινικους χαρακτήρες ηταν λιγο κουραστικο, το διαβασα το μήνυμα σου... λοποιν ο εξοπλισμός δεν ειναι σε όλες τις χωρες ο ίδιος... Καποια βασικά στοιχεία εξοπλισμού ειναι standard αλλα υπαρχουν διαφορές απο χώρα σε χώρα...οπως πχ ζαντες και συναγερμός. Αλλωστε οπως θα δείς ο συναγερμός που σου κανουν δωρο δεν ειναι ο εργοστασιακός, αλλά ένας after market. για να σου δώσω και καποια πχ πριν από χρονια το Polo 16v (100ps) στην Ελλαδα ερχοταν με 15" και ταμπουρα πισω σε άλλες αγορες της ευρωπης ηταν με 14" και δισκους. Σημερα το Golf GTi στην Ελλαδα εχει clima και στην Αμερικη απλο Α/C. Kαθε χωρα λοιπόν εχει τη δυνατοτητα να προσαρμόζει το αυτοκινητο στις "αναγκες" της εκάστοτε αγοράς.

Θα ελεγα λοιπόν οτι δε σε κοροϊδεύουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

File kai emena eixe to idio provlima (tsi140) kai diapistosa oti eixe diaroi afou to tsekeran stin antiprosopia!

Loipon mou alaksan ena eksartima kai einai ok tora! :)

 

Μου το είχε εμφανίσει και εμένα ένα Σάββατο μεσημέρι που κατέβαινα την Συγγρού χαλαρά. Τότε είχα 500 χιλιόμετρα.

Σταμάτησα στον Ιππόδρομο , άνοιξα το καπό, και το ντεπόζιτο του νερού φαινόταν άδειο Μόλις το άνοιξα έκανε κάτι σαν «αναρρόφηση» και γέμισε. Μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν έπαιρνε αέρα.

Έκτοτε κανένα πρόβλημα και τώρα έχω 2500 χιλιόμετρα.

 

Πάντως αν μάθεις κάτι πες μας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia sas akou olous me ta problimatakia sas kai tis xares sas alla!!

 

den exei k@blwsei kaneis na balei skastra sto gt ?????

:blink:

 

Νομίζω ότι η σκάστρα είναι πιεζοηλεκτρική όχι δηλ. σαν τις κοινές του εμπορίου...

Link to comment
Share on other sites

αν και με τους λατινικους χαρακτήρες ηταν λιγο κουραστικο, το διαβασα το μήνυμα σου... λοποιν ο εξοπλισμός δεν ειναι σε όλες τις χωρες ο ίδιος... Καποια βασικά στοιχεία εξοπλισμού ειναι standard αλλα υπαρχουν διαφορές απο χώρα σε χώρα...οπως πχ ζαντες και συναγερμός. Αλλωστε οπως θα δείς ο συναγερμός που σου κανουν δωρο δεν ειναι ο εργοστασιακός, αλλά ένας after market. για να σου δώσω και καποια πχ πριν από χρονια το Polo 16v (100ps) στην Ελλαδα ερχοταν με 15" και ταμπουρα πισω σε άλλες αγορες της ευρωπης ηταν με 14" και δισκους. Σημερα το Golf GTi στην Ελλαδα εχει clima και στην Αμερικη απλο Α/C. Kαθε χωρα λοιπόν εχει τη δυνατοτητα να προσαρμόζει το αυτοκινητο στις "αναγκες" της εκάστοτε αγοράς.

Θα ελεγα λοιπόν οτι δε σε κοροϊδεύουν...

 

Etsi opws ta leei o vwgt einai,se alles xwres den kikloforei kan to Tsi i kikloforei me alli onomasia.

Pantws to neo Gt Sport (140PS) tha exei 16'',

to mono pou tha allazei tha einai i maska,ta maura fwta,to MP3,to econ sto clima,i onomasia kai fisika i timoula pou tha einai kata 420 e pio panw.Telos!

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Peri koroidias o logos.Phga 20/07/2007 gia na dw teleutaia fora to GT Sport 1.400cc 140hp prin to kleisw.Den prolava omws logw xronou kai emeina Savatokyriako na skeftw ti xrwma to thelw kai me poses portes telika.Mphka se site na to ksanadw! Akoma kai sto UK site ths VW giati to Ellhniko den leei mia.

 

Για το ελληνικο site της VW εχεις απολυτο δικιο!Αργουν πολυ να το ενημερωσουν και δεν προσφερει την ιδια πληροφορηση με τα ξενα.Για το αν ειναι η δεν ειναι GTsport,θα συμφωνησω με τον VwGt και πραγματι εχει να κανει με τις αναγκες της αγορας.Αλλωστε η αυξηση στην τιμη εδω ηταν "μονο" 430ευρω ενω στις αγορες του εξωτερικου ειναι μεγαλυτερη γυρω στα 1200-1400ευρω.Γι αυτο ισως και περιελαμβανε τις ζαντες 17",ESP,διπλα διακοσμητικα εξατμισης κλπ.Με ενα απλο "χτυπημα" VW Golf GTsport στo google-πραγμα που εχεις κανει προφανως-και προσεκτικη αναζητηση,θα βρεις πολλα ομοια δελτια τυπου στο διεθνη τυπο για το θεμα τιμης,εξοπλισμου και τη χωρα.Παντως το ψαξιμο κανενα δεν εβλαψε και καλα κανεις και το κοιτας το θεμα.Καπως ετσι πρεπει να λειτουργουμε ολοι εαν θελουμε να θεωρουμαστε συνειδητοποιημενοι καταναλωτες!(των 22000+ευρω,βεβαιως βεβαιως!)

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Paidia exei parathrisei kaneis oti sthn 4h ta granazia gratzounane kapws entona?Eidika otan afhnw to amaksi na rollarei xwris gazi.Kai epishs h opisthen shmera mou kollhse ki eprepe na to tsoulisw gia na ksekwlhsei.To exei psaksei kaneis?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM.ΕΙΔΑ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ GOLF GT ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000 ΣΤΡΟΦΕΣ.ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ TURBO.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΣΒΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΚΑΡΕΝΤΑ, ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΚΛΑΠΕΤΟ (ΚΑΠΑΚΙ) ΤΟΥ TURBO.ΜΟΥ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΛΕΓΧΟ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΛΙΣ ΜΕ 3000km.
Link to comment
Share on other sites

Paidia exei parathrisei kaneis oti sthn 4h ta granazia gratzounane kapws entona?Eidika otan afhnw to amaksi na rollarei xwris gazi.Kai epishs h opisthen shmera mou kollhse ki eprepe na to tsoulisw gia na ksekwlhsei.To exei psaksei kaneis?

 

μηπως είχες κλιματισμό αναμμένο όταν άκουγες το θόρυβο?μπορεί να μην έχει σχέση με το κιβώτιο. Κ μενα μου είχε κολλήσει η όπισθεν μια φορά. Μπορεί να είναι κ θέμα στρωσίματος.Τώρα κουμπώνουν και ξεκουμπώνουν όλες πολύ γλυκα. Έχω επίσης να παρατηρήσω έναν άλλο θόρυβο που κάνει που κ που. Όταν σβήνεις τον κινήρα, καμιά φορά ακούγεται ένα 'ΧΡΑΑΑΑΠ' λες και πάιρνει 'ανάποδες' ο κινητήρας!

 

Στο πρόβλημα που αναφέρω κάποια ποστ πιο πριν και έχω παραθέσει και τα βιντεάκια με τον ήχο, μου είπαν από την ΔΕΛΤΑ ΚΑΡ ότι παιζει να είναι τροχαλία αντλίας νερού και ότι το χει παρουσιάσει ήδη σε μερικά. Τη δευτέρα το πάω για έλεγχο.

 

Κάτι άλλο, έχει παρατηρήσει ποτέ κανείς το τουρμπο να αργεί να 'πάρει'. Σα να αργεί να φορτώσει ας πούμε κ να πιάνει ξαφνικά. Μου χει κανει κανα 2 περιεργα. Λες και δε φόρτωνε ομαλα και έμενε για κάποιο διάστημα χωρίς τούρμπο...

 

Και κάτι τελευταίο. Λάδια 5-30 με τέτοιες θερμοκρασίες είναι τα κατάλληλα για αυτό το μοτέρ?Στη γερμανία είναι πολύ πιο χαμηλές οι θερμοκρασιες...

 

Γενικώς το αμάξι έχει αρχίσει να με ανησυχεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απολαυστε το αυτοκινητο και μηνμιζεριαζετε μην γινεστε ψειρες το αμαξι πριν βγει εχει περασει απο πολυωρο ελεγχο απολαυστε το αυτοκινητο ειναι η δικη μου προταση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kala to apolamvanw den lew.Alla edaksei eipa se periptwsh pou htan kapoio provlima kai hksere kaneis.Kai mena exei arghsei mia dyo fores na mpei to turbo alla to thewrisa kathara thema syggireias isws na pathsa to gazi se lathos strofes isws na htan stis stofes pou den leitourgei o compressor kai mhn eixe arketa kaysaeria gia na arpaksei amesws giati mou synevei se xalarh diadromh pou pathsa apotoma to gazi.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απολαυστε το αυτοκινητο και μηνμιζεριαζετε μην γινεστε ψειρες το αμαξι πριν βγει εχει περασει απο πολυωρο ελεγχο απολαυστε το αυτοκινητο ειναι η δικη μου προταση

 

ακου τον ήχο από τα βιντεάκια (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1976269#post1976269). Δεν πρόκειται για μιζέρια φίλε μου. Γενικώς ειμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να γινόμαστε δούλοι του αυτοκινήτου μας κ ψείρες, αλλά αν σκας 21 χιλιαρικα από την τσέπη σου κ το ακούς στους πρώτους μήνες να κάνει σαν τρακτερ λες ήμαρτον πια....Μακάρι να είναι κάτι απλό (τροχαλία αντλίας νερού όπως είπανε, και όχι τπτ άλλο πιο 'βαρυ')

 

Υ.Γ. ο πολύωρος έλεγχος που λές δεν έχει σχέση με τις καταπονήσεις που δέχεται ένα αυτοκίνητο σε πραγματικές συνθήκες.. Συμφωνώ με την απόλαυση, και το πράττω όσο μπορώ...αλλά και στα 3 ταξίδια που έκανα ρε π...η μου, ήρθε σα διάολος αυτός ο παλιοήχος και σταμάταγα στην άκρη να κρυώσει το αμάξι. Ρόμπα.... να νομίζεις ότι περνάει τρακτέρ από δίπλα σου και να είσαι εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γκολφάκιδες

 

Παίδες μην ξεχνάτε ότι το αυτοκίνητο που πήραμε είναι φορτωμένο με νέα τεχνολογία και κατά κάποιον τρόπο είμαστε ολίγον πειραματόζωα. Πράγμα που το ξέραμε πιστεύω πριν το αγοράσουμε. Αλλά το αγοράσαμε έτσι για την καύ…. μας. Αλλιώς θα παίρναμε ένα άλλο με 80 90 ίππους ιαπωνικό που δεν παθαίνει τίποτα. Και ένα καλό που είπε ένας φίλος όταν είχε πάει με την γυναίκα του να πάρει αυτοκίνητο (την Alfa 159 την cabrio). Του λέει η γυναίκα του όχι αυτό δεν μου αρέσει να πάρουμε την Mercedes και η απάντηση του ήταν η εξής. Ρε γυναίκα η Mercedes είναι σαν την γυναίκα σου καλή, σταθερή, δεν κάνει ζημίες και λοιπά αλλά την να την κάνεις δεν την θέλεις. Ενώ η Alfa είναι σαν την γκόμενα θέλεις να είσαι μαζί της και ας κάνει συνέχεια ζημίες. Καλό ε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πείραααααα !!!!!!!

 

Είναι ουάουυυυυυυ

 

Καλοριζικο και καλοταξιδο λοιπον φιλε μου...Καλη υπομονη και με το στρωσιμο ! Ιδιως τωρα με τις εξωτερικες θερμοκρασιες που επικρατουν δυο φορες προσοχη...45C η Εθνικη οδος το απογευμα,με ελαφρο παντα το δεξι !( ...στους 49C σταματουν μεχρι και τα 737 να πετουν... )

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γκολφάκιδες

 

Παίδες μην ξεχνάτε ότι το αυτοκίνητο που πήραμε είναι φορτωμένο με νέα τεχνολογία και κατά κάποιον τρόπο είμαστε ολίγον πειραματόζωα. Πράγμα που το ξέραμε πιστεύω πριν το αγοράσουμε. Αλλά το αγοράσαμε έτσι για την καύ…. μας. Αλλιώς θα παίρναμε ένα άλλο με 80 90 ίππους ιαπωνικό που δεν παθαίνει τίποτα. Και ένα καλό που είπε ένας φίλος όταν είχε πάει με την γυναίκα του να πάρει αυτοκίνητο (την Alfa 159 την cabrio). Του λέει η γυναίκα του όχι αυτό δεν μου αρέσει να πάρουμε την Mercedes και η απάντηση του ήταν η εξής. Ρε γυναίκα η Mercedes είναι σαν την γυναίκα σου καλή, σταθερή, δεν κάνει ζημίες και λοιπά αλλά την να την κάνεις δεν την θέλεις. Ενώ η Alfa είναι σαν την γκόμενα θέλεις να είσαι μαζί της και ας κάνει συνέχεια ζημίες. Καλό ε!!!!!!

 

Sorry kiolas alla egw tha protimousa tin mercedes kai as einai koutsi,stravi kai asximi,apokleietai na einai xeiroteri apo tin Alfa.

Telos.

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

ακου τον ήχο από τα βιντεάκια (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1976269#post1976269). Δεν πρόκειται για μιζέρια φίλε μου. Γενικώς ειμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να γινόμαστε δούλοι του αυτοκινήτου μας κ ψείρες, αλλά αν σκας 21 χιλιαρικα από την τσέπη σου κ το ακούς στους πρώτους μήνες να κάνει σαν τρακτερ λες ήμαρτον πια....Μακάρι να είναι κάτι απλό (τροχαλία αντλίας νερού όπως είπανε, και όχι τπτ άλλο πιο 'βαρυ')

 

Υ.Γ. ο πολύωρος έλεγχος που λές δεν έχει σχέση με τις καταπονήσεις που δέχεται ένα αυτοκίνητο σε πραγματικές συνθήκες.. Συμφωνώ με την απόλαυση, και το πράττω όσο μπορώ...αλλά και στα 3 ταξίδια που έκανα ρε π...η μου, ήρθε σα διάολος αυτός ο παλιοήχος και σταμάταγα στην άκρη να κρυώσει το αμάξι. Ρόμπα.... να νομίζεις ότι περνάει τρακτέρ από δίπλα σου και να είσαι εσυ...

 

εγω στη θεση σου αν μου το ξανακανε δεν θα εκανα στην ακρη αλλα ισα ισα που θα το πιεζα και οτι γινει! Τι την εχουμε την εγγυηση

!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω ένα ωραίο gadget για το iPod που βρήκα τυχαία στο Internet.

 

Για ρίξτε μια ματιά ούτε τρύπες ούτε εγκατάσταση τίποτα και με 10-15 ευρουδάκια. Σαν το αυγό του Κολόμβου κάτι!!!!! Το μονό που δεν ξέρω είναι που θα το βρείτε να το αγοράσετε.

 

http://www.globalsourcesdirect.com/servlet/the-iPod-Accessories-cln-iPod-FM-Transmitters/Categories

Link to comment
Share on other sites

Για oσους ενδιαφερονται για το θεμα της ενισχυσης του RCD νεοτερα εδω:

http://www.blaupunkt.com/gr/amplifiers_110.asp.(Διορθωμενο thanks!)

 

Οπως ισχυριζεται η εταιρεια ειναι κατασκευασμενος ετσι ωστε να συνεργαζεται με εργοστασιακες πηγες,δε χρειαζεται κοψιμο καλωδιων και δεν επηρεαζει το διαγνωστικο συστημα του εγκεφαλου.+++ το οτι υπαρχει ειδικη πριζα για RCD300/500,εισοδος για i pod,mp3 players και μια extra εξοδος για εναν ακομη ενισχυτη!!!Απομενει φυσικα να μαθουμε και τις τιμες τους...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...