Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχω επικοινωνήσει με την ΚΟΣΜΟΚΑΡ και περιμένω την Πέμπτη – Παρασκευή την απάντησή τους . . . .

 

. . . με ειδοποίησαν από τον έμπορο που το έχω παραγγείλει ότι «. . . το καράβι φτάνει 12 με 13 / 7 /2007 . . . . θα το εκτελωνίσουν 13 με 16 / 7 και θα είναι έτοιμο για την παράδοση σε εμένα 20 με 25 / 7 . . . . »

 

Από τις αρχές του ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ η παραγγελία μέχρι καλή ώρα το τέλος του ΙΟΥΛΙΟΥ μιλάμε για 6 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου λετε στο gt στην αρχη οταν πατατε η στο τελος οταν επανερχετε ο συμπλεχτης δεν εκανει ενα κλικ πρωτα?Ελαφρια καπου σαν να μαγκωνει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia to TSI xreiazetai anavathmysi sta frena opws kai dhpote.Kserei kaneis poso stoixizoun ta frena tou GTI?

 

Γιατί το λες αυτό... δεν είναι αρκετά δυνατά και θέλουν πολύ πάτημα, ζεσταίνονται εύκολα, μπαίνει γρήγορα τα ABS???? :worry:

 

BTW, περιμένω το GT sport τέλος του μήνα :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό... δεν είναι αρκετά δυνατά και θέλουν πολύ πάτημα, ζεσταίνονται εύκολα, μπαίνει γρήγορα τα ABS???? :worry:

 

BTW, περιμένω το GT sport τέλος του μήνα :)

 

Ολα τα παραπανω που ειπες;) Εχει αναφερθει πολλες φορες απο τους κατοχους του TSi οτι τα φρενα ειναι απαραδεκτα.

Καλοριζικο και καλοταξιδο

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπανω που ειπες;) Εχει αναφερθει πολλες φορες απο τους κατοχους του TSi οτι τα φρενα ειναι απαραδεκτα.

Καλοριζικο και καλοταξιδο

 

καλημερα,

εγω παντως θα προτεινα μια αλλαγη στα τακακια με καποια πιο σκληρα.... το ιδιο προβλημα ειχα στην μηχανη μου αλλα βαζοντας τακακια αλλης εταιρειας τα πραγματα εγιναν πολυ πολυ καλυτερα και πλεον τολμω να πω οτι εχω κορυφαια φρενα.....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσος χρόνος χρειάζεται για να έρθει Ελλάδα το Golf από την εβδομάδα παραγωγής του? Για την ακρίβεια το δικό μου κατασκευάστηκε στις 26 Ιουνίου 2007, 26η εβδομάδα παραγωγής δηλαδή.
Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγω παντως θα προτεινα μια αλλαγη στα τακακια με καποια πιο σκληρα.... το ιδιο προβλημα ειχα στην μηχανη μου αλλα βαζοντας τακακια αλλης εταιρειας τα πραγματα εγιναν πολυ πολυ καλυτερα και πλεον τολμω να πω οτι εχω κορυφαια φρενα.....

Θα συμφωνήσω!

Link to comment
Share on other sites

"Απαράδεκτα"....βαριές κουβέντες

πάντως το να θέλουν πολύ δύναμη και να μπαίνει γρήγορα το ABS είναι αντιφατικά...μήπως απλώς τα μαμίσια λάστιχα είναι τις πλάκας?

Link to comment
Share on other sites

Paidia to TSI xreiazetai anavathmysi sta frena opws kai dhpote.Kserei kaneis poso stoixizoun ta frena tou GTI?

 

Για να πάρεις μια ιδέα από Χρυσή Ευκαιρία :

 

"ΦΡΕΝΑ από VW Golf GTi, μοντ. '06, τιμή 700 ευρώ Τηλ..."

 

Καινούρια περνούν τα 900 Ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O eliasj me kalypse.As poume ama xreiaste na epitaxynw kai meta na patisw apotoma frena mpenei amesws to abs kai to amaksi glystraei poly.Ftaiei ki o dromos panta pou einai gyali opou ki an pas, alla me to proigoumeno amaksi stous idious dromous frenara kalytera.Ta lastyxa einai pirelli p7.To amaksi to exw mia evdomada ki exw kanei gyrw sta 1400 klm se ola einai para poly kalo ews koryfaio alla xthes ta xreiastika giati epitxaxyna apo 30+ sta 60++ kai xreiastike na patisw freno kathws anapse portokali kai agxwthika an tha kataferw na stamatisw egairws kai eixa xwro gyrw sta 10 metra apo to fanari kai thn wra pou pathsa freno.Pisteyw pws ama valw diskoplakes kai daganes apo GTI kai sto mellon kapoia alla elastika ta pragmata na veltiwthoun para poly,giati opws kai na to kanoume ta frena einai asfaleia kai me ayta den paizoume.Episis tha xreiastoun allagh kai ta pisw frena,gnwrizei kapoios?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το να θέλουν τα φρένα πολύ πάτημα στο πεντάλ δε σημαίνει ότι δεν είναι δυνατά, είναι θέμα υποβοήθησης και μόνο.

 

Δεν είναι δυνατά όταν με 120 και σε καλή άσφαλτο (πχ. Αττική Οδό, Εγνατία κλπ.) δεν μπορούν να μπλοκάρουν τους τροχούς και να ενεργοποιήσουν το ΑΒS.

Iσχύει κάτι τέτοιο?

 

Το ότι το ΑΒS μπαίνει εύκολα σημαίνει είτε ότι τα Pirelli είναι για τα μπάζα (πολύ πιθανό) ή ότι εκ κατασκευής το ΑΒS είναι ευαίσθητο.

Οτιδήποτε από τα 2 και να συμβαίνει, η κατάσταση μόνο θα χειροτερέψει με πιο δυνατά φρένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια ρε παιδες... Τα φρενα μου εμενα μου αρκουν αν και δεν εχω pirelli εχω hankook εχω κανει και 160-0 και η συμπεριφορα τους μου αρεσε.. βεβαια πρωτο μου αυτοκινητο ειναι οποτε τι ξερω απο αυτα?? τεσπα...

 

Εχει βαλει κανεις σας ηχεια πισω aftermarket? ισχυει οτι υπαρχει αναμονη της καλωδιωσης η πρεπει να μου τ γδυσουν ολο?

 

το καημενο τ gofaki m einai για τ πρωτο service tou!! 14960! ><Και ακομα να σπασει ο κινητηρας :lol: :p ><

 

ΑΑΑΑ εχει κανεις προβλημα στην αλλαγη 1ης-2ας? παταω τερμα συμπλεκτη και στισ υψηλες στροφες μου γρατσουναει!!! γιαττιιιιιιι? (θα 3ερω συντομα το γιατι...:rolleyes: )

 

τελικα εχουμε TSI h Gt Sport?

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποσο κοστιζει να κανω την μασκα του Tsi Gt sport? δεν ειναι θεμα καγκουριας για να προλαβω πολλους! το ιδιο αυτοκινητο ειναι και το βγαζει η vw etsi! λοιπον καποιος να με φωτισει? και φυσικα... αν 3ερετε τι πρεπει να αλλαξω..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το να θέλουν τα φρένα πολύ πάτημα στο πεντάλ δε σημαίνει ότι δεν είναι δυνατά, είναι θέμα υποβοήθησης και μόνο.

 

Δεν είναι δυνατά όταν με 120 και σε καλή άσφαλτο (πχ. Αττική Οδό, Εγνατία κλπ.) δεν μπορούν να μπλοκάρουν τους τροχούς και να ενεργοποιήσουν το ΑΒS.

Iσχύει κάτι τέτοιο?

 

Το ότι το ΑΒS μπαίνει εύκολα σημαίνει είτε ότι τα Pirelli είναι για τα μπάζα (πολύ πιθανό) ή ότι εκ κατασκευής το ΑΒS είναι ευαίσθητο.

Οτιδήποτε από τα 2 και να συμβαίνει, η κατάσταση μόνο θα χειροτερέψει με πιο δυνατά φρένα!!!

Εγω εχω Michellin. Το προβλημα μου δεν ειναι οτι μπαινει ευκολα το ABS ουτε το να παταω δυνατα το φρενο. Δεν ειμαι ικανοποιημενος απο τη δυναμη που εχουν τα φρενα να σταματησουν το αμαξι γρηγορα και ασφαλες. Και αν κοιταξεις σε μετρησεις, δυστηχως ειναι ο μονος τομεας που το TSi δε τα παει καλα σε αποσταση ακινητοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

τα συμπτοματα που γραφονται παραπανω δειχνουν ανεπαρκεια ελαστικων και οχι

φρενων,κατα τη γνωμη μου,

αν δοκιμασετε καποιο ημι-σλικ οπως τα pirelli P zero rosso θα δειτε μεγαλη διαφορα στο φρεναρισμα αλλα και στις στροφες.

to GT or not to GT?[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβαλλω οτι ειναι θεμα αποκλειστικα ελαστικων. Παιζουν ρολο, αλλα για μενα τα φρενα του TSi απλα δεν ειναι καλα. Οδηγω και αλλα αμαξια φιλε μου και εχω και ενα C30. Νομιζω επομενως οτι μπορω να κρινω αν ειναι καλα η οχι
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσος χρόνος χρειάζεται για να έρθει Ελλάδα το Golf από την εβδομάδα παραγωγής του? Για την ακρίβεια το δικό μου κατασκευάστηκε στις 26 Ιουνίου 2007, 26η εβδομάδα παραγωγής δηλαδή.

 

3-4 εβδομάδες

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Γεια ρε παιδες... Εχει βαλει κανεις σας ηχεια πισω aftermarket? ισχυει οτι υπαρχει αναμονη της καλωδιωσης η πρεπει να μου τ γδυσουν ολο?

ΑΑΑΑ εχει κανεις προβλημα στην αλλαγη 1ης-2ας? παταω τερμα συμπλεκτη και στισ υψηλες στροφες μου γρατσουναει!!! γιαττιιιιιιι? (θα 3ερω συντομα το γιατι...:rolleyes: )

 

τελικα εχουμε TSI h Gt Sport?

 

αναφορικα με τα ηχεια πισω... μιλας για 3d? αν ναι τοτε τα πραγματα ειναι οπως τα λες... πρεπει να το ξηλωσουν ολο... μαλιστα σε δυο μερη που εχω ρωτησει μου ειπαν οτι ειναι μεγαλος μπελας και μου προτεινουν να τα βαλω στην εταζερα... (plus oτι μπορει να μπει και μεγαλυτερο ηχειο) χαρακτηριστικα ο ενας μου λεει "αν τα θες πισω σου κανω δωρο τα ηχεια αλλα θα μου πληρωσεις την εργασια :p " οποτε αν και δεν μου πολυ αρεσουν τα ηχεια στην εταζερα αν βαλω εκει θα τα βαλω... το προβλημα δηλαδη δεν ειναι η καλωδιωση αλλα το βαλεις τα ηχεια στο πισω μερος... πρεπει να βγει ολη η επενδυση.

σχετικα με την αλλαγη απο 1η-2α ενας φιλος που εχει το tsi (140) εχει το ιδιο προβλημα και περιμενει να δει τι θα του πουν... (βεβαια ειναι εταιρικο οποτε δεν πολυ-νοιαζεται)...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση ίσως ακουστεί και χαζή απλά δε το έχω παρατηρήσει σε κάποιο άλλο αμάξι και ίσως και να έχει ειπωθεί και σε προηγούμενες σελίδες δεν γνωρίζω , έχω το GT και χθες δοκίμασα κάτι στο αμάξι δλδ , όπως ήταν σταματημένο με χειρόφρενο άρχισα να πατάω το γκάζι δλδ να μαρσάρω κοινώς αυτό που παρατήρησα ήταν ότι γύρο στις 3,500 στροφές έκανε ένα ξαφνικό κενό και ουσιαστικά όσο και να πατούσα το γκάζι πάνω από 4,000 στροφές δεν πήγαινε. Αυτό είναι κάτι το φυσιολογικό δλδ να λειτουργεί σαν ασφάλεια του αμαξιού , γιατί όσο κινείται το αμάξι έστω και με νεκρά αυτό φυσικά δεν παρουσιάζεται

 

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος που είμαι σίγουρος πως υπάρχουν πολλοί ας μου απαντήσει αν είναι κάτι φυσιολογικό η πρέπει να κάνω κάτι πλέον.

Link to comment
Share on other sites

έχω το GT και χθες δοκίμασα κάτι στο αμάξι δλδ , όπως ήταν σταματημένο με χειρόφρενο άρχισα να πατάω το γκάζι δλδ να μαρσάρω κοινώς αυτό που παρατήρησα ήταν ότι γύρο στις 3,500 στροφές έκανε ένα ξαφνικό κενό και ουσιαστικά όσο και να πατούσα το γκάζι πάνω από 4,000 στροφές δεν πήγαινε. Αυτό είναι κάτι το φυσιολογικό δλδ να λειτουργεί σαν ασφάλεια του αμαξιού , γιατί όσο κινείται το αμάξι έστω και με νεκρά αυτό φυσικά δεν παρουσιάζεται

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος που είμαι σίγουρος πως υπάρχουν πολλοί ας μου απαντήσει αν είναι κάτι φυσιολογικό η πρέπει να κάνω κάτι πλέον.

 

Οδήγηση για εντυπωσιασμό ή τέλεση αυτοσχέδιων αγώνων; 700ευρω κυριε μου....:p περα από την πλακα ετσι κανει οπως το λες... τωρα γιατι υπαρχει η διαφορα μεταξυ ακινησιας και κινησης με νεκρα δεν το ξερω... (παντως και η lambo ετσι κανει φτανει μεχρι 4,000rpm και μετα εκτοξευεται...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση ίσως ακουστεί και χαζή απλά δε το έχω παρατηρήσει σε κάποιο άλλο αμάξι και ίσως και να έχει ειπωθεί και σε προηγούμενες σελίδες δεν γνωρίζω , έχω το GT και χθες δοκίμασα κάτι στο αμάξι δλδ , όπως ήταν σταματημένο με χειρόφρενο άρχισα να πατάω το γκάζι δλδ να μαρσάρω κοινώς αυτό που παρατήρησα ήταν ότι γύρο στις 3,500 στροφές έκανε ένα ξαφνικό κενό και ουσιαστικά όσο και να πατούσα το γκάζι πάνω από 4,000 στροφές δεν πήγαινε. Αυτό είναι κάτι το φυσιολογικό δλδ να λειτουργεί σαν ασφάλεια του αμαξιού , γιατί όσο κινείται το αμάξι έστω και με νεκρά αυτό φυσικά δεν παρουσιάζεται

 

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος που είμαι σίγουρος πως υπάρχουν πολλοί ας μου απαντήσει αν είναι κάτι φυσιολογικό η πρέπει να κάνω κάτι πλέον.

 

Εχει κοφτη στροφων στις 4000 περιπου οταν πατας συμπλεκτη η εχεις νεκρα.Εμποδιζει ετσι τις <ντραγκστεραδικες> εκκινησεις προστατευοντας τη μεταδοση απο υπερβολικες καταπονησεις.Το συγκεκριμενο συστημα υπαρχει και σε αλλα αυτοκινητα πχ. evo

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε φίλε μου τι εντυπωσιασμό να κάνω και τι αγώνες έτσι απλά όπως ήταν σταματημένο πριν το βάλω στο garage αποφάσισα να ακούσω λίγο το γκάζι , όπως είπα επειδή δεν είμαι και πολύ γνωστής των θεμάτων αυτών έπαθα λίγο anyway χαιρομαι και για την πλάκα και για την απάντηση σου πάνω απο όλα.
Link to comment
Share on other sites

(παντως και η lambo ετσι κανει φτανει μεχρι 4,000rpm και μετα εκτοξευεται...)

 

top gear ???? gti vs lambo???

meta tis 4.000 rpm --- bye bye GTi :lol:

 

ante diorganwste kanena event mesa apo to myphone na mazeutoume ta GT :p: blink:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...