Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλά δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω το κλασικό 3μηνο + ....

 

 

Δεν ειναι ξεφτιλα ρε παιδια?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το αντιθετο ειναι.εδω καποτε για το clio ειπανε σε γνωστο μου παραδοση σε 2 μηνες μονο και μονο για το οτι ηθελε αλλο χρωμα.και δεν μιλαμε για κανα clio 2λιτρο.το 1.2 me ta 76ps.
Link to comment
Share on other sites

Tελικά ρε παιδιά το παρήγγειλα επιτέλους το αυτοκίνητο κι εγώ αλλά δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω το κλασικό 3μηνο + ....

 

Θυμάμαι που είχα πάει εδώ στον Βόλο και κοιτούσα έτσι για τιμές κ εξοπλισμούς κτλ και μου είπε αμα το παραγγείλεις σήμερα 2-3 μέρες θα είναι εδώ αλλα άμα πας τώρα τζίφος... Είναι ανάλογα τι κίνηση πέφτει κ.α:(

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Και αναλογα με το τι αυτοκινητο θελεις... Μπορεις παντως να ρωτησεις αν υπαρχει κανενα ετοιμοπαραδοτο και αν συμφωνεις με τα χρωματα τον εξοπλισμο κλπ να το παρεις σε 10 μερουλες! Εγω ετσι εκανα αλλα απο την αλλη εχασα τα χειρηστηρια στο τιμονι και το Mp3 player (εβαλα aftermarket!) οποτε μικρο το κακο! ;)
Link to comment
Share on other sites

cloud που πηγες στον Βολο ? και γω Βολο μενω και οταν εψαχνα για αντιπροσωπια για να το αγορασω το GT ειχα βρει μονο μια που θυμιζε το γωνιακο καταστημα τησ συμφορας ! :p

 

Α παρεπιπτοντως πριν κανα 2 βδομαδες αρχισα να ακουω εναν θορυβο οποτε περνουσα πανω απο λακουβες , ενας φιλος μου που τον ακουσε μου ειπε οτι ειναι μαλλον η κρεμαγιερα ! επισης καποιες φορες τριζει ο συμπλεκτης :( Θα παρω αυριο την αντιπροσωπια και θα τους πω να περασω να το κοιταξουν ! Εχει τυχει κατι αναλογο σε κανεναν ?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά ρε παιδιά το παρήγγειλα επιτέλους το αυτοκίνητο κι εγώ αλλά δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω το κλασικό 3μηνο + ....

 

Από περιέργεια, έβαλες κάτι επιπλέον στον εξοπλισμό;

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ TSI 140PS SPORTLINE ΜΕ EXTRA TO RCD500 (ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ MP3 PLAYER) ΑΝΤΙ ΤΟΥ RCD300 KAI TO ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΥΠΟΒΡΑΧΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 3 ΜΕ 31/5 ΜΗΝΕΣ!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ TSI 140PS SPORTLINE ΜΕ EXTRA TO RCD500 (ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ MP3 PLAYER) ΑΝΤΙ ΤΟΥ RCD300 KAI TO ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΥΠΟΒΡΑΧΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 3 ΜΕ 31/5 ΜΗΝΕΣ!!!

 

Είσαι 100% σίγουρος ότι το RCD500 παίζει mp3; Έλεγξε το καλύτερα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. Εγώ ξέρω ότι η μοναδική διαφορά είναι ότι παίρνει 6 cd στην κονσόλα, δεν ξέρω κάτι για mp3, εκτός αν άλλαξαν κάτι στα νέα μοντέλα...

 

Εδώ πάντως δε λέει κάτι για mp3: http://www.blaupunkt.com/de/7642225360_main.asp

 

PS: Άντε με το καλό! Join the TSI club :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΣΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ RCD ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ MP3 Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΑ EXTRA KAI ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΤΟ RCD500 ΠΑΙΖΕΙ MP3! (ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ!!!!)

ΤΟ SITE ΤΗΣ BLAUPUNKT TO ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ MP3!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΕΧΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΦΑΝΟΥΝΕ ΑΙΩΝΕΣ!

ΑΝΥΠΟΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΩ!!!!!

 

 

 

 

 

 

PS. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΑΛΟΓΑ (ΕΙΧΑ ΕΝΑ CORSA 1.2 75PS!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...κι εγώ είχα ένα Seicento (55ps)! Δηλαδή τώρα έχω παραπάνω από τα τριπλάσια! Όμως αυτό είναι η μισή αλήθεια. Η άλλη μισή είναι ότι ήταν το πιο διασκεδαστικό αυτοκίνητο που είχα ποτέ!

 

Πάντως οι επιδόσεις είναι θέμα συνήθειας. Μετά από 2-3 μήνες δε θα σου κάνει πλέον εντύπωση, εκτός αν ξαφνικά οδηγήσεις ένα "απλό" (δηλαδή με γύρω στους 100-110 ίππους) αυτοκίνητο. Εγώ πλέον αναρωτιέμαι ποιό θα είναι άραγε το επόμενο αυτοκίνητο μου...

 

For the record, ποιά έκδοση πήρες και πόσο σου έφτασε τελική;

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι 3 μήνες αναμονής. Υπάρχουν και χειρότερα....

φίλος με Ζ4 6 μήνες περίπου, άλλος με megane cabrio, 11....

sorry για το Off topic.

 

απο την πλευρά μου, το ψάχνω για ελαφρώς μεταχειρισμένο απο Γερμανία και παίρνω ιδέες για το τελικό κόστος με εκτελωνισμούς κτλ να δώ αν με συμφέρει.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδαίτερη εμπειρία πάνω στο θέμα, νομίζω ότι για το συγκεκριμένο μοντέλο δε σε συμφέρει, λόγω κυβισμού. Για το R32 το συζητάμε :lol:

 

Εξάλλου, όπως μπορεί κανείς να διαπιστώσει και από εδώ: http://www.volkswagen.de/vwcms_publish/vwcms/master_public/virtualmaster/de31/beratungundkauf/neuwagen/preisfinder.html?ModelType=3, το TSI στη Γερμανία ξεκινάει από 20.850€, δηλαδή αισθητά ακριβότερο απ' ότι εδώ...

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως οι επιδόσεις είναι θέμα συνήθειας. Μετά από 2-3 μήνες δε θα σου κάνει πλέον εντύπωση, εκτός αν ξαφνικά οδηγήσεις ένα "απλό" (δηλαδή με γύρω στους 100-110 ίππους) αυτοκίνητο. Εγώ πλέον αναρωτιέμαι ποιό θα είναι άραγε το επόμενο αυτοκίνητο μου...

 

For the record, ποιά έκδοση πήρες και πόσο σου έφτασε τελική;

 

.....Θα σου κάνει εντύπωση όμως το ότι θα προσπερνάς το 90 % των αυτοκινήτων που θα συναντάς σαν να εναι ... ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΑ !!!:lol: :p

 

....ως προς το επόμενο αυτοκίνητο....S3 με 285 HP από 1,8 TSI ???

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, έβαλες κάτι επιπλέον στον εξοπλισμό;

 

Επιπλέον τα 4 πίσω ηχεία, υποβραχιόνιο, cruise control, πίσω αερόσακκους, το plus trip και μετά από πολύ σκέψη συναγερμό.... Τέλος φυσικά σε λευκό!!!!

Υπάρχει άραγε άλλο πανελλήνια;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοεις S3 265hp απο τον 2λιτρο TFSi! ;)

 

μαλλον εννοει τον 2.0 TFSI

 

Ναι, φυσικα εχεις δικιο... Εκ παραδρομης εγραψα TSi αντι για TFSi! ;) :sorry:

 

Οχι ρε παιδιά, ενοώ τον ΤSI στα 1,8 lt με τα 285 άλογα που θα βγεί σε 3-4 χρονάκια (όταν θα κοιτάμε για το επόμενο αυτοκίνητο απο το GT) και θα βάζει η AUDI στο νέο S3 (του ... 2010)

(...Προφητεία ήταν το Post, όχι πραγματικότητα) :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΟΓΑ!

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ "ΛΙΓΟ" Α Κ Ρ Ι Β Α !!!!!!!!!!!!!!:(

ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ EVO ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜΟΤΟ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 50000!!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC - OFF TOPIC - OFF TOPIC - OFF TOPIC - OFF TOPIC

 

Και η επέλαση των φτηνών turbo συνεχίζεται!

 

Peugeot 207 GT 1,6T 150hp με 19.900€ και τρελό εξοπλισμό (ρίξτε μια ματιά τι έχει επάνω)!

 

OFF TOPIC - OFF TOPIC - OFF TOPIC - OFF TOPIC - OFF TOPIC

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!

ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ.

ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΥΤΟ!

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε,καλα... 20.000€ δεν το λες και φτηνο παντως?!?!?!

Μιλαμε για 7.500.000δρχ... ;)

Παντως η τιμη φαινεται αρκετα καλη και το μοτερ πολλα υποσχομενο.. Απο εξοπλισμο σκιζει και νομιζω οτι θα κοψει καποιες πωλησεις απο το Tsi!

Επισης ερχεται και εκδοση GTi με 175 αλογα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...