Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έκανα άλλη μια νυχτερινή βόλτα και γέλασα πολύ.

 

Κάποιος πιτσιρικάς ερχόταν δίπλα μου σε κάθε φανάρι και με ρωτούσε διάφορα για το αυτοκίνητο. Στο τέλος μου ζήτησε να το ανοίξω λίγο και να με ακολουθήσει. Πραγματικά... Ένα - δυο φανάρια πιο κάτω σταμάτησε και μου είπε οτι το turbo του δίνει τρομερή ώθηση.

 

Φαντάζεστε την έκφρασή του όταν του είπα οτι το αυτοκίνητο το έχω στο στρώσιμο και οτι δεν ξεπέρασα τις 3000 στροφές σε καμιά περίπτωση...

AFTOS TI AMAKSI EIHE????????:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και άλλο ένα:

 

Κάποιος με ceicento είχε κολλήσει πίσω μου και μου αναβόσβηνε τα φώτα (μετά από φανάρι και ενώ είχα 2α και 2000 στροφές)... Τι ήθελε να πει ο ποιητής; Η συνέχεια; Έκανα δεξιά για να προσπεράσει και άρχισα σιγά σιγά σιγά να ανεβάζω ταχυτητούλες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SE MENA AKOMA DEN EKANE KANENAS TON MANGA!!!!

MONO EGO TON EKANA STON PATERA MOU OTAN EIHE AFTOS TO GOLF KAI GO IMOUN DIPLA TOU ME TO CIQUECENTO ME TA 900 OLOKLIRA KYVIKA KAI ENNOEITAI POS KOLOSE O DADDYS!!!!!!!!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SE MENA AKOMA DEN EKANE KANENAS TON MANGA!!!!

MONO EGO TON EKANA STON PATERA MOU OTAN EIHE AFTOS TO GOLF KAI GO IMOUN DIPLA TOU ME TO CIQUECENTO ME TA 900 OLOKLIRA KYVIKA KAI ENNOEITAI POS KOLOSE O DADDYS!!!!!!!!!!:lol: :lol:

 

Εμένα πάντως μου έριξε ένα rx8. Ο τύπος είχε σταματήσει δίπλα μου και με κοιτούσε (εννοείται οτι εκείνη την ώρα άρχισα να σκύβω στο ντουλαπάκι και δήθεν να ψαχουλεύω). Όταν άναψε το φανάρι τον έβλεπα κι εγώ... να φεύγει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έριξε ένα rx8. Ο τύπος είχε σταματήσει δίπλα μου και με κοιτούσε (εννοείται οτι εκείνη την ώρα άρχισα να σκύβω στο ντουλαπάκι και δήθεν να ψαχουλεύω). Όταν άναψε το φανάρι τον έβλεπα κι εγώ... να φεύγει...
http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

 

:cry:

MIN AGHONESAI EINAI EPEIDH TO STRONEIS AKOMA!!!!!:D

 

NA SOU RIKSEI ENA 1300ARAKI!!!! NTROPI!!!!:D

PANTOS KAI GO STI THESI SOU THA EPSAHNA GIA ORA STO NTOULAPAKI PISTEVO, I THA TO EPAIZA O ANETOS POU DEN ME ENDIAFEROUN OI KONTRES STA FANARIA DIOTI OPOS KAI NA TO KANOUME EHOUME POLY ANOTERO AFTOKINITO APO TO RX-8 MONO KAI MONO POU DEN POULAME MOURI ME TIS KAMPYLES TOU AFTOKINITOU MAS ETSI???;)

Link to comment
Share on other sites

...OPOS KAI NA TO KANOUME EHOUME POLY ANOTERO AFTOKINITO APO TO RX-8 MONO KAI MONO POU DEN POULAME MOURI ME TIS KAMPYLES TOU AFTOKINITOU MAS ETSI???;)

 

Να προσθέσω στα παραπάνω οτι εμείς δεν θέλουμε ένα τρελά πουσαρισμένο αυτοκίνητο. Αν θέλαμε θα αγοράζαμε το golf gt :lol: :lol:

 

Να σου πω την αλήθεια θα το έπαιρνα το rx8 μόνο που θα έπρεπε να στείλω τη μάνα μου ή τον πατέρα μου σε διαιτολόγο σε περίπτωση που θα ήθελα να τους πάω μαζί βόλτα.

 

Για να σοβαρευτώ και για να μην παρεξηγηθώ:

 

Φυσικά και είναι πολύ ανώτερο αυτοκίνητο και εννοείται οτι ο κινητήρας μας δεν είναι τρελά πουσαρισμένος (αν συνυπολογίσεις τα υλικά κατασκευής του και τον τρόπο λειτουργίας του).

Link to comment
Share on other sites

Για να σοβαρευτώ και για να μην παρεξηγηθώ:

 

Φυσικά και είναι πολύ ανώτερο αυτοκίνητο και εννοείται οτι ο κινητήρας μας δεν είναι τρελά πουσαρισμένος (αν συνυπολογίσεις τα υλικά κατασκευής του και τον τρόπο λειτουργίας του).

 

ENNOEITAI RE ILIASANDRO!!!!

ALLA OTI THA ESTELNES GONEIS SE DIAITOLOGO GIA VOLTA ME RX-8 DEN NOMIZO NA EKANES PLAKA!!!:lol: :lol: :lol: POLY KALO!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ENNOEITAI RE ILIASANDRO!!!!

ALLA OTI THA ESTELNES GONEIS SE DIAITOLOGO GIA VOLTA ME RX-8 DEN NOMIZO NA EKANES PLAKA!!!:lol: :lol: :lol: POLY KALO!!!:lol: :lol:

 

Τη μητέρα μου δε θα την έβαζα με τίποτα μέσα. Συνηθίζει να τρώει στο αυτοκίνητο.

 

Και καλά να τη βάλεις... Άντε να τη βγάλεις μετά...

Link to comment
Share on other sites

Τη μητέρα μου δε θα την έβαζα με τίποτα μέσα. Συνηθίζει να τρώει στο αυτοκίνητο.

 

Και καλά να τη βάλεις... Άντε να τη βγάλεις μετά...

 

:lol: :lol:

EHEIS RENTA APOPSE E???

 

THA MAS PETHANEIS:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην είναι άσχετα τα παραπάνω... βλέπω τους χώρους του gt και δεν πιστεύω στα μάτια μου. Πολύ ψηλό, πολύ ευρύχωρο... Δε σε πνίγει ρε παιδί μου... Πάντως τα καθίσματα είναι τοποθετημένα λίγο χαμηλα. Και καλά του οδηγού και του συνοδηγού που ανεβαίνουν. Αν κάτσει κάποιος κοντός πίσω δε βλέπει τίποτα (το δοκίμασα... κάθισα προσαρμοσμένος στο ύψος του πατέρα μου και έμεινα)

 

Άντε καληνύχτα για σήμερα... Αυριο ξημερώνει μια άλλη gtμέρα.

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην είναι άσχετα τα παραπάνω... βλέπω τους χώρους του gt και δεν πιστεύω στα μάτια μου. Πολύ ψηλό, πολύ ευρύχωρο... Δε σε πνίγει ρε παιδί μου... Πάντως τα καθίσματα είναι τοποθετημένα λίγο χαμηλα. Και καλά του οδηγού και του συνοδηγού που ανεβαίνουν. Αν κάτσει κάποιος κοντός πίσω δε βλέπει τίποτα (το δοκίμασα... κάθισα προσαρμοσμένος στο ύψος του πατέρα μου και έμεινα)

 

Άντε καληνύχτα για σήμερα... Αυριο ξημερώνει μια άλλη gtμέρα.

 

EHEI KAI ILIOROFI TO DIKO SOU ETSI DEN EINAI???

 

KAI PAROLA AFTA EINAI PSILO???

DEN EHO MPEI SE GOLF ME ILIOROFI ALLA SE OTI AFTOKINITO KAI AN EHO MPEI VRISKEI TO KEFALI MOU KAI EIMAI 1.85 KAI GI AFTO MOU TIN EIHE PSILODOSEI TO THEMA OROFIS!!

 

+1 STIN VW LOIPON:)

Link to comment
Share on other sites

EHEI KAI ILIOROFI TO DIKO SOU ETSI DEN EINAI???

 

KAI PAROLA AFTA EINAI PSILO???

DEN EHO MPEI SE GOLF ME ILIOROFI ALLA SE OTI AFTOKINITO KAI AN EHO MPEI VRISKEI TO KEFALI MOU KAI EIMAI 1.85 KAI GI AFTO MOU TIN EIHE PSILODOSEI TO THEMA OROFIS!!

 

+1 STIN VW LOIPON:)

 

Ανακαλώ για λίγο την καληνύχτα...

 

Μου ρίχνεις 10 πόντους αλλά το έχω δοκιμάσει και με τη φίλη μου που είναι στο υψος σου (Θα την αλλάξω κι αυτή μόνο που δεν τη δέχεται πίσω η αντιπροσωπεία. Είναι εκτός εγγύησης). Μπροστα είναι λίγο χαμηλό, πίσω είναι πολύ άνετο, δεν έχω δοκιμάσει με ριγμένα τα καθίσματα (για να σε πληροφορήσω και για το μήκος του αυτοκινήτου ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλώ για λίγο την καληνύχτα...

 

Μου ρίχνεις 10 πόντους αλλά το έχω δοκιμάσει και με τη φίλη μου που είναι στο υψος σου (Θα την αλλάξω κι αυτή μόνο που δεν τη δέχεται πίσω η αντιπροσωπεία. Είναι εκτός εγγύησης). Μπροστα είναι λίγο χαμηλό, πίσω είναι πολύ άνετο, δεν έχω δοκιμάσει με ριγμένα τα καθίσματα (για να σε πληροφορήσω και για το μήκος του αυτοκινήτου )

 

GI AFTO EHEIS TIN OROFI OTAN TIN VAZEIS MESA... TIN ANOIGEIS KAI EVYRYTHING IS COOL!!!!;) ;)

 

OI PERASTIKOI MPOREI NA ANAROTITHOUNE GIATI AFTO TO KORITSI VAZEI KAI VGAZEI TO KEFALI TIS APO TIN ILIOROFI???? TI THELEI NA DEI TELOSPANTON???:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήμαρτον. Δεν είναι αμάξι για κόντρες. Και προπάντων μην το συγκρίνετε με λάθος οχήματα. Γιατί το RX-8 είναι πισωκίνητο coupe, όχι hot hatch. Και μόνο η μετάδοση καθορίζει μια εντελώς διαφορετική φιλοσοφία για το κάθε αυτοκίνητο. Ακόμα και το κόστος είναι αρκετά διαφορετικό αν ληφθούν υπόψη όλοι οι παράγοντες.

 

Επιπλέον, το αυτοκίνητο δεν ανήκει στην κατηγορία των GTI, αλλά όπως λέει και το όνομά του, σε αυτή των GT. Το οποίο σημαίνει Grande Turisme, δηλαδή -σε ελεύθερη μετάφραση- "αυτοκίνητο για ταξίδια". Ούτε για κόντρες είναι ούτε για αναβάσεις, ούτε για ειδικές. Τώρα, αν σε αυτές τις δοκιμασίες τα καταφέρνει καλύτερα από τα άλλα αυτοκίνητα της κατηγορίας του, τόσο το καλύτερο για τη VW ;) και για εμάς :).

 

Ο δε "GT" χαρακτήρας του ενισχύεται από το συνολικό background της σχεδίασης και διάθεσης ενός τέτοιου οχήματος. Και αν και τα έχω ξαναπεί, να επαναλάβω εν τάχει ότι το ζητούμενο από τον TSΙ ήταν η οικονομία χωρίς κατ' ανάγκη θυσία στις επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα την αλλάξω κι αυτή μόνο που δεν τη δέχεται πίσω η αντιπροσωπεία. Είναι εκτός εγγύησης

 

Αυτό είναι το πρόβλημα με τα μεγάλα μοντέλα! Δεν κρατάνε μεταπωλητική αξία :lol: , οπότε στην τελική δε σε συμφέρει να το αλλάξεις! Αυτό που λέμε "το παίρνεις και το παντρεύεσαι" :lol: :lol: :lol: Άσε που έχουν και αυξημένο κόστος χρήσης & συντήρησης ;)

 

Γιαυτό παίρνεις ένα καινούριο "μικρό" να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

den katalaves oti kaname plaka re dj_aris!!! ta eipame afta eksalou poli pio prin na to agorasoume to gt otan merikoi merikoi mas legane pos an to ftiaksoume tha spasei ktl. kai an thimasai imouna apo tous protous pou eiha pei oti oute ftiaksimo hreiazetai oute einai gia kontres.

 

aplos leme kamia m@l@ki@ pou kai pou na pernaei i ora!!!!:)

:respect: :respect: :respect:

Link to comment
Share on other sites

den katalaves oti kaname plaka re dj_aris!!! ta eipame afta eksalou poli pio prin na to agorasoume to gt otan merikoi merikoi mas legane pos an to ftiaksoume tha spasei ktl. kai an thimasai imouna apo tous protous pou eiha pei oti oute ftiaksimo hreiazetai oute einai gia kontres.

 

aplos leme kamia m@l@ki@ pou kai pou na pernaei i ora!!!!:)

:respect: :respect: :respect:

 

Έτσι ακριβώς...

 

Δεν πουλάμε μούρη στα μικρότερα αυτοκίνητα και δεν μας ενδιαφέρουν τα sport, coupe κλπ. Έχουμε απλά ένα άνετο και αρκετά ασφαλές αυτοκίνητο που μας υπόσχεται οτι δε θα μας εκθέσει σε καταστάσεις καθημερινής - φυσιολογικής οδήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, απλά έκανα μερικές επισημάνσεις για να καταλάβουν όλοι για τι αυτοκινήτο μιλάμε!

 

Δε θέλουμε εξάλλου να γεμίσει ο τόπος με φτιαγμένα GT οδηγούμενα από κάγκουρες υπό το άκουσμα γυφτομπαρόκ σουξέ... :p

 

Τώρα που τα είπα πάω να βρω καμιά Celica με αεροτομή-σιδερώστρα να τα στήσουμε!!! :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

PANTOS DEN KSERO ALLA MOU FAINETAI POS OLOI EHOUNE MIA MANIA NA TO PROSPERASOUNE TO GOLFAKI!!!

 

MOLIS GYRISA APO MIA 2-ORI DIADROMI ME TON PATERA MOU EGO ODIGOUSA ALLA DEN EIHA KATHOLOU OREKSI GIA GRIGORI ODIGISI E KALA MILAME ENAT TYPOS ME MIA BMW MONTELO KAPOU +-95 SEIRA 3 TORA DEN KSERO 16 ITAN 18 ITAN 20 ITAN PANTOS "M" DEN ITAN:) E TI IKANOPOIISI EIHE MOLIS ME PERASE KAI META APO LIGO SE KATI FANARIA ENA A3 PALI TA IDIA TO EFTANE KOFTES 1-H 2-A KTL KAI GO O KAKOMOIRIS EPEIDI PLISIAZA SPITI MOU (KAI EPEIDI EMATHA KAI APO TO FORUM TO COOLDOWN GIA TIN TURBINA) TO PIGAINA ME 2000 STROFES!!!

 

TI NA PO AFTOI OI TYPOI EINAI AKSIOI APORIAS ORES ORES

ISOS NA THELOUN NA POUNE STIN KAFETERIA "TO KAINOURGIO TO GT DE LEEI MIA GIA TIN PLAKA MOU TO SKISA ME PROTH"

 

ANYWAY

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχω ένα μικρό πρόβλημα: Το τιμόνι δεν είναι ακριβώς στη θέση της ευθείας. Δηλαδή αν το βάλω ακριβώς ευθεία και ξεκινήσω, το αυτοκίνητο θα πάει ελαφρώς δεξιά. Και όταν λέω ελαφρώς, το εννοώ. Δεν είναι κάτι ουσιαστικό, αλλά για κάποιον που το οδηγεί κάθε μέρα είναι εμφανές και ενοχλητικό.

 

Προσοχή! Το αυτοκίνητο δεν "τραβάει" δεξιά από μόνο του. Απλά μάλλον έχει στραβώσει το τιμόνι.

 

Τι έχετε να προτείνετε; Αν το πάω να το κοιτάξουν και βγάλουν το τιμόνι για να το ξαναβάλουν ευθεία, φοβάμαι μήπως το κάνουν ακόμα χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα να εχει τοποθετηθει λαθος το τιμονι .

 

 

ισως καποια ευθυγραμιση ζυγοσταθμιση στις ζαντες να χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

+1 Πολλες φορες τα αυτοκινητα ερχονται λαθος ευθυγραμμισμενα απο το εργοστασιο! Να το πας στην αντιπροσωπεια για να στο φτιαξουν μεσα στην εγγυηση...
Link to comment
Share on other sites

+1 Πολλες φορες τα αυτοκινητα ερχονται λαθος ευθυγραμμισμενα απο το εργοστασιο! Να το πας στην αντιπροσωπεια για να στο φτιαξουν μεσα στην εγγυηση...

 

Παιδιά δε νομίζω ότι είναι θέμα ευθυγράμμισης, γιατί όπως είπα όταν αφήσεις το τιμόνι το αυτοκίνητο δεν τραβάει. Απλά το τιμόνι είναι στραβά. Και δεν είμαι σίγουρος αν ήταν έτσι απ'την αρχή ή το έκανα εγώ (ίσως σε κάποιο κράσπεδο - σε παρκάρισμα). Πάντως θα τους το πάω, αυτό είναι βέβαιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...