Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΕΙΖΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΕΞΙΚΟ

 

Μυγόχεσμα

 

Ετυμολογία

[<μύγα + χέζω]

 

Ερμηνεία

(το) ουσ. αποπάτημα της μύγας, η σκοτεινή κηλίδα που αφήνει πάνω στα πράγματα

 

εκτος απο απολυτος γνωστης του μκ5 εισαι και το alter ego του Μπαμπινιωτη ....

τωρα που εχει τελειωσει η εξεταστικη σου σε βλεπω να αλονιζεις παλι......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μυγες? μηπως ηταν απο πουλια?

 

Όχι, απο μύγες ήταν.Κυρίος στο παρπρίζ αλλα το μεγάλο το πάρτυ το έκαναν στο καπό. Σε ορισμένα σημεία οι μάυρες βούλες αρκετές...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απο μύγες ήταν.Κυρίος στο παρπρίζ αλλα το μεγάλο το πάρτυ το έκαναν στο καπό. Σε ορισμένα σημεία οι μάυρες βούλες αρκετές...

 

Μήπως είναι ολόκληρες οι μύγες?

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας από εμένα. Μήπως ξέρετε αν τα μυγοχεσίματα μπορούν να κάνουν ζημιά στο χρώμα(κόκκινο απλό).Το έπλυνα και εκεί που το άφησα είχε πολλές μύγες και την έκαναν την "δουλειά".

 

Με την ευκαρία έχω το tsi 122 dsg. Μέχρι τώρα έχω κάνει 6500km και το μόνο πρόβλημα είναι οι γνωστοί τριγμοί στον κεντρικό αεραγωγό. Το αυτοκίνητο είναι τρέλα και αυτό που γουστάρο είναι και η μικρή του κατανάλωση.

 

δεν κανουν καμια ζημια μην ανησηχεις:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φθηνους υαλοκαθαριστηρες που θα βρουμε; Απ'οτι ξερω οι bosch ειναι ΟΚ αλλα ταυτοχρονα και πανακριβοι.

 

Απαντω στον εαυτο μου και για οποιον ενδιαφερεται. Αγορασα απο το ebay τους bosch aerotwin 979S οι οποιοι ειναι για golf v tsi 122, φανταζομαι και για τα υπολοιπα μοντελα - υπαρχει λιστα συμβατοτητας στη δημοπρασια. Προσοχη μονο γιατι ειναι οι κουμπωτοι - συρταρωτοι, δηλαδη για τα πιο καινουργια μοντελα. Η δημοπρασια (αμεση αγορα) ειναι αυτη http://cgi.ebay.co.uk/Bosch-979S-Scheibenwischer-VW-Golf-5-Jetta-3-1K1-1K2_W0QQitemZ260292417489QQcmdZViewItem?hash=item260292417489&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

Συνολικη τιμη με τα μεταφορικα 28,35 Ευρω. Ηρθαν με couier παρακαλω (!) σε μια εβδομαδα απο την πληρωμη στο κουτακι τους σφραγισμενοι :up:

Link to comment
Share on other sites

Απαντω στον εαυτο μου και για οποιον ενδιαφερεται. Αγορασα απο το ebay τους bosch aerotwin 979S οι οποιοι ειναι για golf v tsi 122, φανταζομαι και για τα υπολοιπα μοντελα - υπαρχει λιστα συμβατοτητας στη δημοπρασια. Προσοχη μονο γιατι ειναι οι κουμπωτοι - συρταρωτοι, δηλαδη για τα πιο καινουργια μοντελα. Η δημοπρασια (αμεση αγορα) ειναι αυτη http://cgi.ebay.co.uk/Bosch-979S-Scheibenwischer-VW-Golf-5-Jetta-3-1K1-1K2_W0QQitemZ260292417489QQcmdZViewItem?hash=item260292417489&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

Συνολικη τιμη με τα μεταφορικα 28,35 Ευρω. Ηρθαν με couier παρακαλω (!) σε μια εβδομαδα απο την πληρωμη στο κουτακι τους σφραγισμενοι :up:

 

28,35 ευρώ οι δύο μπροστινοί, σωστά ? Και είναι καλύτεροι δηλαδή από τους εργοστασιακούς ?

Link to comment
Share on other sites

28,35 ευρώ οι δύο μπροστινοί, σωστά ? Και είναι καλύτεροι δηλαδή από τους εργοστασιακούς ?

 

Ναι οι δυο μπροστινοι ειναι μεσα σε μια συσκευασια (600mm και 475mm). Δεν ξερω αν ειναι καλυτεροι απο τους εργοστασιακους (bosch δε βαζει και η vw; ) γιατι εμενα μου κανανε μα*****α. Πριν παραλαβω το αυτοκινητο ειχε βουτηξει καποιος τους καινουργιους και εβαλε τους δικους του παλιους σε εμενα. Το καταλαβα μετα απο 1+ μηνα οταν τους χρησιμοποιησα σε βροχη και δεν εβλεπα τιποτα.

 

Βρηκα μια καλυτερη λιστα συμβατοτητας http://aa.bosch.de/aa/en/kfz-teile/produktfinder/media/Wiper_blades.pdf .

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι δυο μπροστινοι ειναι μεσα σε μια συσκευασια (600mm και 475mm). Δεν ξερω αν ειναι καλυτεροι απο τους εργοστασιακους (bosch δε βαζει και η vw; ) γιατι εμενα μου κανανε μα*****α. Πριν παραλαβω το αυτοκινητο ειχε βουτηξει καποιος τους καινουργιους και εβαλε τους δικους του παλιους σε εμενα. Το καταλαβα μετα απο 1+ μηνα οταν τους χρησιμοποιησα σε βροχη και δεν εβλεπα τιποτα.

 

Βρηκα μια καλυτερη λιστα συμβατοτητας http://aa.bosch.de/aa/en/kfz-teile/produktfinder/media/Wiper_blades.pdf .

 

Για να μην τα ξαναγράφω,

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&showtopic=21380&view=findpost&p=264996

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι δυο μπροστινοι ειναι μεσα σε μια συσκευασια (600mm και 475mm). Δεν ξερω αν ειναι καλυτεροι απο τους εργοστασιακους (bosch δε βαζει και η vw; ) γιατι εμενα μου κανανε μα*****α. Πριν παραλαβω το αυτοκινητο ειχε βουτηξει καποιος τους καινουργιους και εβαλε τους δικους του παλιους σε εμενα. Το καταλαβα μετα απο 1+ μηνα οταν τους χρησιμοποιησα σε βροχη και δεν εβλεπα τιποτα.

 

Βρηκα μια καλυτερη λιστα συμβατοτητας http://aa.bosch.de/aa/en/kfz-teile/produktfinder/media/Wiper_blades.pdf .

 

σιγουρα ηταν παλιοι ?γιατι κ σε μενα ειχαν προβλημα οχι λογω παλαιοτητας αλλα ο ενας ειχε κερι απο το εργοστασιο με αποτελεσμα να κανει το τζαμι χειροτερο οταν τους εβαζα σε λειτουργια.μου τους αλλαξανε αφου 1 τους φωναξα γιατι μου ειπαν οτι δεν τους καλυπτει η εγγυηση αν εχω διανυσει 1000 χλμ.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πρόσεξα ότι η οι μετρήσεις του trip computer (στο mode 2 που πρέπει να το αρχικοποιείς χειροκίνητα) είχαν μηδενιστεί από μόνοι τους. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο maximum όριο (πχ 10000 km) που μηδενίζει αυτόματα ή να αρχίσω να το ψάχνω?
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πρόσεξα ότι η οι μετρήσεις του trip computer (στο mode 2 που πρέπει να το αρχικοποιείς χειροκίνητα) είχαν μηδενιστεί από μόνοι τους. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο maximum όριο (πχ 10000 km) που μηδενίζει αυτόματα ή να αρχίσω να το ψάχνω?

Μετα απο 99 ωρες 59 λεπτα και 59 δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια τα οποία πιθανότατα για να μη πω σίγουρα έχουν ξανασυζητηθεί και γι αυτό ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη αλλά που να θυμάμαι μετά από τόσο διάβασμα :rolleyes:

 

1) Θα ήθελα τη γνώμη σας για τους αισθητήρες πάρκινγκ. Δεν τους έχω βάλει ακόμα αλλά μπορώ αύριο Δευτέρα να ζητήσω στον Παζαρόπουλο μόλις έρθει το αμάξι να μου τους βάλουν. Επειδή θα τοποθετηθούν εδώ (κόστος € 150) κατά πόσο μπορεί να κάνουν ζημιά στο αμάξι κατά το λύσιμο-δέσιμο του προφυλακτήρα (ζημιά εννοώ πιθανό μελλοντικό τρίξιμο). Τους θεωρείτε χρήσιμους δεδομένου ότι πρόβλημα στο παρκάρισμα ιδιαίτερο δεν έχω ? Απλά επειδή το αμάξι θα είναι λευκό και το παραμικρό ακούμπισμα θα αφήνει πιστεύω σημάδι.

 

2) Μου αρέσει η ιδέα του σετ πεντάλ αλουμινίου και θα ήθελα να μου πείτε αν μπαίνουν μόνο εργοστασιακά κατόπιν παραγγελίας ή είναι ένα αξεσουάρ που μπορώ να ζητήσω να μπει και εδώ όταν έρθει το αμάξι ? Καμμιά ιδέα για κόστος ?Σας αρέσει σαν ιδέα ή το θεωρείτε πολύ μεγάλη καγκουριά ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

1) Θα ήθελα τη γνώμη σας για τους αισθητήρες πάρκινγκ. Δεν τους έχω βάλει ακόμα αλλά μπορώ αύριο Δευτέρα να ζητήσω στον Παζαρόπουλο μόλις έρθει το αμάξι να μου τους βάλουν. Επειδή θα τοποθετηθούν εδώ (κόστος € 150) κατά πόσο μπορεί να κάνουν ζημιά στο αμάξι κατά το λύσιμο-δέσιμο του προφυλακτήρα (ζημιά εννοώ πιθανό μελλοντικό τρίξιμο). Τους θεωρείτε χρήσιμους δεδομένου ότι πρόβλημα στο παρκάρισμα ιδιαίτερο δεν έχω ? Απλά επειδή το αμάξι θα είναι λευκό και το παραμικρό ακούμπισμα θα αφήνει πιστεύω σημάδι.

 

2) Μου αρέσει η ιδέα του σετ πεντάλ αλουμινίου και θα ήθελα να μου πείτε αν μπαίνουν μόνο εργοστασιακά κατόπιν παραγγελίας ή είναι ένα αξεσουάρ που μπορώ να ζητήσω να μπει και εδώ όταν έρθει το αμάξι ? Καμμιά ιδέα για κόστος ?Σας αρέσει σαν ιδέα ή το θεωρείτε πολύ μεγάλη καγκουριά ! ! !

 

1) προσωπικά εχω βαλει (εργοστασιακους) και τους θεωρώ ιδιαίτερα χρήσιμους (γιατι και εγω ως παρκαδορος θα ημουν σκετη αποτυχια). Προβλήματα απο το λύσιμο δέσιμο δε νομιζω να έχεις... και η τιμή καλή είναι (σε σύγκριση με τους εργαστασιακους οι οποιοι βεβαια ειναι πιο εμφανίσιμοι ;))

2) περι ορέξεως ουδέν σχόλιο... αν σου αρεσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ηταν παλιοι ?γιατι κ σε μενα ειχαν προβλημα οχι λογω παλαιοτητας αλλα ο ενας ειχε κερι απο το εργοστασιο με αποτελεσμα να κανει το τζαμι χειροτερο οταν τους εβαζα σε λειτουργια.μου τους αλλαξανε αφου 1 τους φωναξα γιατι μου ειπαν οτι δεν τους καλυπτει η εγγυηση αν εχω διανυσει 1000 χλμ.

 

Τους ειχα καθαρισει παρα πολλες φορες με αρνητικο αποτελεσμα. Οι καινουργιοι ειναι καταπληκτικοι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια τα οποία πιθανότατα για να μη πω σίγουρα έχουν ξανασυζητηθεί και γι αυτό ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη αλλά που να θυμάμαι μετά από τόσο διάβασμα :rolleyes:

 

1) Θα ήθελα τη γνώμη σας για τους αισθητήρες πάρκινγκ. Δεν τους έχω βάλει ακόμα αλλά μπορώ αύριο Δευτέρα να ζητήσω στον Παζαρόπουλο μόλις έρθει το αμάξι να μου τους βάλουν. Επειδή θα τοποθετηθούν εδώ (κόστος € 150) κατά πόσο μπορεί να κάνουν ζημιά στο αμάξι κατά το λύσιμο-δέσιμο του προφυλακτήρα (ζημιά εννοώ πιθανό μελλοντικό τρίξιμο). Τους θεωρείτε χρήσιμους δεδομένου ότι πρόβλημα στο παρκάρισμα ιδιαίτερο δεν έχω ? Απλά επειδή το αμάξι θα είναι λευκό και το παραμικρό ακούμπισμα θα αφήνει πιστεύω σημάδι.

 

2) Μου αρέσει η ιδέα του σετ πεντάλ αλουμινίου και θα ήθελα να μου πείτε αν μπαίνουν μόνο εργοστασιακά κατόπιν παραγγελίας ή είναι ένα αξεσουάρ που μπορώ να ζητήσω να μπει και εδώ όταν έρθει το αμάξι ? Καμμιά ιδέα για κόστος ?Σας αρέσει σαν ιδέα ή το θεωρείτε πολύ μεγάλη καγκουριά ! ! !

 

1)για να μην τρυπησεις προφυλακτηρα βαλε την ταινια της magneti marelli

ειναι αυτοκολητη μπαινει στον προφυλακτηρα στο εσωτερικο του μερος και παιζει τον ρολο των αισθητηρων. πολυ καλη κανει 40-50Ε. και μετα οτι σου παρει ο ηλεκτρολογος να την τοποθετησει. εγω εδωσα συνολο 100Ε και ειναι σουπερ. μην βαλεις εκει αισθητηρες ειναι ακριβοι 150Ε. με 40-50 βρισκεις και μετα θες αλλα 50 για τοποθετηση.

2) μπορει να μπουν και μετα οποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

1)για να μην τρυπησεις προφυλακτηρα βαλε την ταινια της magneti marelli

ειναι αυτοκολητη μπαινει στον προφυλακτηρα στο εσωτερικο του μερος και παιζει τον ρολο των αισθητηρων. πολυ καλη κανει 40-50Ε. και μετα οτι σου παρει ο ηλεκτρολογος να την τοποθετησει. εγω εδωσα συνολο 100Ε και ειναι σουπερ. μην βαλεις εκει αισθητηρες ειναι ακριβοι 150Ε. με 40-50 βρισκεις και μετα θες αλλα 50 για τοποθετηση.

2) μπορει να μπουν και μετα οποτε θες.

 

Δεν χρειαζεται βγαλσιμο ο προφυλακτηρας. Γινονται οι τρυπες πανω του και περνανε τα καλωδια. Βγαλσιμο χρειαζεται η επενδυση εσωτερικα στην πισω κολονα.

Αν το αυτοκινητο σου ειναι ασπρο καλυτερα να βαλεις απο καπου που διαθετουν αισθητηρες σε ασπρο χρωμα γιατι το μαυρο πανω σε ασπρο θα ειναι σαν τη μυγα μεσα στο γαλα. Γνωμη μου ειναι να βαλεις ουτως η αλλως μονο δυο αισθητηρες.

Ειναι αρκετοι. Οι τεσσερις ειναι πολλοι για το αμαξωμα του Γκολφ και δειχνει σαν γαζωμενο.Παντως προσπαθησε να τους βρεις στο χρωμα σου. Εγω απο ebay τους πηρα απο Αμερικη 30 ευρω (το σετ με τα μεταφορικα) και στο χρωμα που ηθελα.Η εργασια 40 ευρω μου στοιχισε, συνολο 70.

 

Τα πενταλ ειναι θεμα γουστου, υπαρχουν απο ebay και αυθεντικα απο r32 αν θυμαμαι καλα γυρω στα 70 ευρω το σετ. Η αντιπροσωπεια φαρμακειο.

Μην νομιζεις οτι θα πιανουν καλυτερα. Μονο οταν εχεις λαστιχενιους πατους.

Για σενα που εισαι γυναικα και με τα παπουτσια που φορατε μαλλον θα ειναι πιο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια προσεξα οτι οταν ρωτησει η Ζουζουνα κατι, τσακιζομαστε να πρωτοαπαντησουμε (με το καλο βεβαια). Κατι αλλα περνανε απαρατηρητα.

Και μετα σου λενε δεν υπαρχουν αντρες πια!!!!!

Εδω στα φορουμ για αυτοκινητα, για οποια λεει οτι γιναμε ειδος υπο εξαφανιση.

Εγω δυστυχως ειμαι παντρεμενος, προηγουνται οι ελευθεροι.

Τελος off topic.

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εγω θελω να βαλω(δεν εβαλα απο τον παζαροπουλο γιατι θα μου βαζανε μαυρους κ το αυτοκινητο ειναι ανθρακι κ θα φαινοντουσαν σαν ΚΟΥΜΠΟΤΡΥΠΕΣ) καλυτερη λυση ως τωρα ειναι το πλαισιο πινακιδας το οποιο ενσωματωνει 2 αισθητηρες οποτε ΟΥΤΕ τρυπηματα ΟΥΤΕ ταινιες.Κοστος αγορας 130 (το μειονεκτημτα αυτου η τιμη οπως καταλαβαινετε φιλοι μου)

Ασχετο με το παραπανω αλλα επειδη με απασχολει αρκετα

Οποιος εβαλε ΧΕΝΟΝ kit aftermarket ας μας πει μαρκα κ τιμη.Σκεφτομαι να παραγγειλω απο ebay mtec συνολο 230 ευρω αλλα βρισκω κ πιο φτηνους.το θεμα ειναι οτι απο το γωστο φορουμ vw

εχω δει αρκετα ποστ στα οποια προτεινουν τα mtec.Εσεις τι λετε ?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Για ακόμη μία φορά χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια σας.

Πήρα σήμερα τηλ. στον Παζαρόπουλο και μίλησα με τον αγαπημένο μου πωλητή (πραγματικά είναι πολύ εξυπηρετικός, τουλάχιστον προς το παρόν). Μετά από αρκετή συζήτηση οι αισθήτήρες θα μπουν εκεί, στο χρώμα του αμαξώματος και τελικά θα είναι δώρο !!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια προσεξα οτι οταν ρωτησει η Ζουζουνα κατι, τσακιζομαστε να πρωτοαπαντησουμε (με το καλο βεβαια). Κατι αλλα περνανε απαρατηρητα.

Και μετα σου λενε δεν υπαρχουν αντρες πια!!!!!

Εδω στα φορουμ για αυτοκινητα, για οποια λεει οτι γιναμε ειδος υπο εξαφανιση.

Εγω δυστυχως ειμαι παντρεμενος, προηγουνται οι ελευθεροι.

Τελος off topic.

 

Μα είστε όλοι τόσο gentlemen :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Για ακόμη μία φορά χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια σας.

Πήρα σήμερα τηλ. στον Παζαρόπουλο και μίλησα με τον αγαπημένο μου πωλητή (πραγματικά είναι πολύ εξυπηρετικός, τουλάχιστον προς το παρόν). Μετά από αρκετή συζήτηση οι αισθήτήρες θα μπουν εκεί, στο χρώμα του αμαξώματος και τελικά θα είναι δώρο !!!

 

Oι πωλητες ειναι παντα εξυπηρετικοι και κανουν οτι μπορουν για να σε πεισουν να παρεις ενα αμαξι και να σε κρατουν χαρουμενο μεχρι να παρεις το αμαξι. Σου λενε αυτο που θες να ακουσεις..αν δε δεις το αμαξι με ολα αυτα που ζητας με τα ματια σου μην πιστευεις κανεναν.

 

Τωρα παμε στο θεμα μας :

1) Αισθητηρες, κατα τη γνωμη μου ειναι χρησιμοι σε σημαντικο βαθμο, αλλα να ειναι οπωσδηποτε βαμμενοι στο χρωμα του αμαξωματος γιατι θα φαινονται πολυ ασχημα. ετσι τους πηρα κ εγω και δεν φαινονται σχεδον καθολου.

2)Πενταλ αλουμινιου. Επειδη παραγγειλα πριν 2 βδομαδες ξερω ακριβως τις τιμες. Τα κλασσικα απο το GTI κανουν 120 ευρω μαζι σετακι(3 τεμαχια) και το footrest παει ξεχωριστα στα 20 ευρω. ολα αυτα για παραγγελια απο αντιπροσωπεια. απο το ebay θα τα παρεις φθηνοτερα. η τοποθετηση ειναι απλη κι ευκολη και μπορει να γινει σχεδον απο οποιονδηποτε με τα καταλληλα εργαλεια. υπαρχουν παρα πολλα manuals στο internet.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Πενταλ αλουμινιου. Επειδη παραγγειλα πριν 2 βδομαδες ξερω ακριβως τις τιμες. Τα κλασσικα απο το GTI κανουν 120 ευρω μαζι σετακι(3 τεμαχια) και το footrest παει ξεχωριστα στα 20 ευρω. ολα αυτα για παραγγελια απο αντιπροσωπεια. απο το ebay θα τα παρεις φθηνοτερα. η τοποθετηση ειναι απλη κι ευκολη και μπορει να γινει σχεδον απο οποιονδηποτε με τα καταλληλα εργαλεια. υπαρχουν παρα πολλα manuals στο internet.

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Θα το κοιτάξω πιο αναλυτικά αν και η γνώμη του KIRRA ότι πιθανόν να γλυστράνε λόγω γυναικείων παπουτσιών νομίζω ότι είναι αρκετά βάσιμη. Το είχα σκεφτεί και γω και γι' αυτό έχω κάποιες επιφυλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Θα το κοιτάξω πιο αναλυτικά αν και η γνώμη του KIRRA ότι πιθανόν να γλυστράνε λόγω γυναικείων παπουτσιών νομίζω ότι είναι αρκετά βάσιμη. Το είχα σκεφτεί και γω και γι' αυτό έχω κάποιες επιφυλάξεις.

 

Επειδη ειχα και στο παλιο μου αυτοκινητο μπορω να πω οτι ναι γλιστρανε. Γλιστρανε ομως οχι λογω παπουτσιων αλλα οταν τα παπουτσια ειναι αρκετα βρεγμενα απο κατω. Παντως δεν μου ειχαν ποτε δημιουργησει ιδιαιτερο προβλημα και δε θυμαμαι ποτε να εχασα καποιο πενταλ εξαιτιας τους. αναμεσα στο αλουμινιο υπαρχουν λαστιχενια πατακια στα οποια γαντζωνεται ο πατος του παπουτσιου. Απλα τα νιωθεις σιγουρα καπως πιο γλιστερα στις γωνιες συγκριτικα με τα κανονικα οταν ειναι βρεγμενα. :rolleyes:

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...