Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξερει κανενας ρε παιδια πως και οι 2 καθρεπτες κουνιονται μαζι?

σε ενα test drive που εκανα ετσι ηταν.Το δικο μου Φτιαχνεις ξεχωριστα αριστερο - δεξι

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως ξερει κανενας ρε παιδια πως και οι 2 καθρεπτες κουνιονται μαζι?

σε ενα test drive που εκανα ετσι ηταν.Το δικο μου Φτιαχνεις ξεχωριστα αριστερο - δεξι

Thanks

 

Μπορείς να το αλλάξεις αυτό. Το default συνήθως είναι να ρυθμίζονται και οι 2 ταυτόχρονα. Τις περισσότερες φορές έτσι βολεύει. Πήγαινε σε κάποιο εξουσιοδοτημένο και άλλαξέ το.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας ρε παιδια πως και οι 2 καθρεπτες κουνιονται μαζι?

σε ενα test drive που εκανα ετσι ηταν.Το δικο μου Φτιαχνεις ξεχωριστα αριστερο - δεξι

Thanks

 

Μπορείς να το αλλάξεις αυτό. Το default συνήθως είναι να ρυθμίζονται και οι 2 ταυτόχρονα. Τις περισσότερες φορές έτσι βολεύει. Πήγαινε σε κάποιο εξουσιοδοτημένο και άλλαξέ το.

Αν εχεις οθονη Plus το αλλαζεις και μονο σου απο τα settings.

P.S. Σαν παλιος εδω μεσα να σε καλωσορίσω Δημητρη :)

Link to comment
Share on other sites

ποιοσ εχει βαλει 2πλη αποληξη στην εξατμιση του ωστε το tsi gt sport να ειναι το ιδιο ομορφο οπως το GT επιισης γνωριζει κανεισ ποσο εχουν οι ζαντεσ του GTi?

οσον αφορα την εξατμιση αξειζει να βαλεισ την αποληξη η να την αλλαξεις ολοκληρη μαζι και το καζανακι.

ειναι το ιδιο καλη μια aftermarket οπωσ και η εργοστασιακη?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ι.

ειναι το ιδιο καλη μια aftermarket οπωσ και η εργοστασιακη?

Μια aftermarket είναι καλύτερη από την εργοστασιακή :)
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις οθονη Plus το αλλαζεις και μονο σου απο τα settings.

P.S. Σαν παλιος εδω μεσα να σε καλωσορίσω Δημητρη :)

 

Γεια σου ρε Λιάκο !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας ρε παιδια πως και οι 2 καθρεπτες κουνιονται μαζι?

σε ενα test drive που εκανα ετσι ηταν.Το δικο μου Φτιαχνεις ξεχωριστα αριστερο - δεξι

Thanks

Οταν φτιαχνεις τον αριστερο καθρεφτη κουνιεται αυτοματα και ο δεξιος κατα την ιδια κινηση

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις οθονη Plus το αλλαζεις και μονο σου απο τα settings.

P.S. Σαν παλιος εδω μεσα να σε καλωσορίσω Δημητρη :)

 

Δυστυχως δεν Εχω οθονη plus.Αυτη Μπαινει Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου dis.

Πριν αρχίσω την με την αντικατάσταση και τοποθέτηση ηχείων στις εμπρός και πίσω πόρτες θέλω να σου κάνω μία ερώτηση. Όταν αρχίζει το ξήλωμα του rcd300 το κλειδί του αυτοκίνητου πρέπει να είναι τοποθετημένο στην κλειδαριά και αν ναι σε ποια θέση.

 

:help::help:Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτιαχνεις τον αριστερο καθρεφτη κουνιεται αυτοματα και ο δεξιος κατα την ιδια κινηση

 

Εμενα οχι Αλλα μπορει να αλλαξε η ρυθμιση γιατι τους ειπα να μου γυρισουν την γλωσσα Ελληνικα,και το συνδεσαν σε ενα εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου dis.

Πριν αρχίσω την με την αντικατάσταση και τοποθέτηση ηχείων στις εμπρός και πίσω πόρτες θέλω να σου κάνω μία ερώτηση. Όταν αρχίζει το ξήλωμα του rcd300 το κλειδί του αυτοκίνητου πρέπει να είναι τοποθετημένο στην κλειδαριά και αν ναι σε ποια θέση.

 

:help::help:Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γεια σου Νίκο.

 

Το κλειδί βγάλτο τελείως καλύτερα για να μην ξεχαστείς και το γυρίσεις. Όχι πως θα γίνει κάτι σοβαρό αλλά θα καταγράψει σφάλματα. Για παράδειγμα αν έχεις βγάλει τη φύσα από τον διακόπτη των alarm και την ειδοποίηση για τον αερόσακο συνοδηγού ακριβώς από κάτω και δώσεις ρεύμα (γυρίσεις στη δεύτερη σκάλα) θα καταγράψει σφάλμα στον αερόσακο και θα ανάψει το αντίστοιχο εικονίδιο στο καντράν. Κάποιοι βγάζουν τον - πόλο της μπαταρίας (πολλά σφάλματα μετά) κυρίως όταν ανακατεύονται με τους αερόσακους (false bang !!!!) αλλά στην περίπτωση αυτή δεν χρειάζεται.

 

Όπως θέλεις. Και σφάλματα να καταγράψει δεν τρέχει τίποτα. Για να μην χάνεις χρόνο όμως μετά σβήνοντάς τα βγάλτο τελείως καλύτερα. Πρόβλημα σοβαρό πάντως δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν Εχω οθονη plus.Αυτη Μπαινει Ελλαδα?

 

Εμενα οχι Αλλα μπορει να αλλαξε η ρυθμιση γιατι τους ειπα να μου γυρισουν την γλωσσα Ελληνικα,και το συνδεσαν σε ενα εργαλειο

 

Αφού δεν έχεις οθόνη plus πήγαινε στην εξουσιοδοτημένη αντιπροσωπέια που σου άλλαξαν την γλώσσα να σου το ρυθμίσουν με το VAS. Δεν είναι τίποτα δύσκολο και δεν χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου DIS,

 

Το έβαλες το ΒΤ ?

 

 

Μπαααα. Βαρέθηκα Κώστα. Είμαι και αναποφάσιστος. Δεν πρόλαβα να ρωτήσω και για την εργοστασιακή βάση.

Link to comment
Share on other sites

ποιοσ εχει βαλει 2πλη αποληξη στην εξατμιση του ωστε το tsi gt sport να ειναι το ιδιο ομορφο οπως το GT επιισης γνωριζει κανεισ ποσο εχουν οι ζαντεσ του GTi?

οσον αφορα την εξατμιση αξειζει να βαλεισ την αποληξη η να την αλλαξεις ολοκληρη μαζι και το καζανακι.

ειναι το ιδιο καλη μια aftermarket οπωσ και η εργοστασιακη?

Φιλε charlie,σου παραθετω μερικες προηγουμενες σελιδες,που θα απαντησουν ως ενα βαθμο τα ερωτηματα σου...

Εξατμιση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79752&page=249

Ηχεια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79752&page=210

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79752&page=237

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79752&page=253

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Το Σ/Κ πήγα ένα ταξιδάκι Αθήνα - Ξάνθη και πάλι πίσω και παραθέτω κάποια στατιστικά για όσους ενδιαφέρονται.

(Golf GT 14.000km)

 

Απόσταση: 1566 km

Μέση Κατανάλωση: 8.3 lt / 100 km (apo trip computer)

Μέση Ταχύτητα: 109 km / h

Πραγματική μέση κατανάλωση: 9 lt / 100 km (141.23 lt βενζίνη για 1566km)

Βενζίνη: 45 λτ 100άρα, 96 λτ 95άρα

 

Υ.Γ: Το ταξίδι με τέτοια ροπή και τέτοια κατανάλωση γίνεται απόλαυση!

TSi rulez

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Το Σ/Κ πήγα ένα ταξιδάκι Αθήνα - Ξάνθη και πάλι πίσω και παραθέτω κάποια στατιστικά για όσους ενδιαφέρονται.

(Golf GT 14.000km)

 

Απόσταση: 1566 km

Μέση Κατανάλωση: 8.3 lt / 100 km (apo trip computer)

Μέση Ταχύτητα: 109 km / h

Πραγματική μέση κατανάλωση: 9 lt / 100 km (141.23 lt βενζίνη για 1566km)

Βενζίνη: 45 λτ 100άρα, 96 λτ 95άρα

 

Υ.Γ: Το ταξίδι με τέτοια ροπή και τέτοια κατανάλωση γίνεται απόλαυση!

TSi rulez

με τι ρυθμο το πηγαινες στην εθνικη οδο περιπου? τι ρυθμο ειχες τεμπη πλαταμωνα μαλλιακο? παντως αμα εχεις το GT 170 σου συνιστω να βαζεις παντα 100αρα

Link to comment
Share on other sites

Οδηγωντας απο Αθηνα-Κοζανη φουλαρα στην Λαμια.Απο Λαμια-Κοζανη- Ιωαννινα-Αρτα-Ιωαννινα 672χλμ και φουλαρα Ιωαννινα με 42 λιτρα.Μεση καταναλωση 6,2 λιτρα/100χλμ.Απο Ιωαννινα-Κοζανη-Αθηνα

670χλμ και φουλαρα Αθηνα με 42,5 λιτρα.Μεση καταναλωση 6,3 λιτρα/100χλμ.Οδηγουσα με τα ορια και cruise control στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης,και σταση με διαμονη σε ολες τις πολεις.Το αυτοκινητο GT170ps με τρια ατομα και αποσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι στον τροπο οδηγησης,στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης οδηγουσα με 6η στο κιβωτιο και cruise control με μεγιστη ταχυτητα στην εθνικη 120χλμ και 80χλμ στους επαρχιακους.Και μονο σε κανα δυο σημεια της διαδρομης το πηγα μεχρι 180χλμ.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις Κοζανη-Αθηνα το εκανα σε 6 ωρες.Κοζανη-Ιωαννινα απο Κονιτσα 219χλμ σε 3,5 ωρες.Και Ιωαννινα-Κοζανη απο Μετσοβο 170χλμ σε 3 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μια φορα με το GT170 που εχω εκανα Σερρες-Αθηνα σε 5 ωρες και 20 λεπτα γυρω στα 600 χιλιομετρα δηλαδη με ταχυτητες απο 140-160 στον αυτοκινητοδρομο και αρκετα χαμηλοτερες στα γνωστα σημεια και εκαψε 1 ρεζερβουαρ =~ 55 λιτρα super αμολυβδη
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις Κοζανη-Αθηνα το εκανα σε 6 ωρες.Κοζανη-Ιωαννινα απο Κονιτσα 219χλμ σε 3,5 ωρες.Και Ιωαννινα-Κοζανη απο Μετσοβο 170χλμ σε 3 ωρες.

 

Για νταλίκα πολύ καλά τα βρίσκω τα νούμερα. :) Για ένα GT όμως? ..

Το αυτοκίνητο, ειδικά στην διαδρομή από Ιωάννινα-Κοζάνη μέσω Μετσόβου, είναι στο στοιχείο του για sport driving και δεν σου κρύβω ότι την ροπή που χάρηκε ο φίλος στις ευθείες, εγώ θα την επιζητούσα στις στροφές. Και σε τέτοιες περιπτώσεις .. ποιός νοιάζεται για την κατανάλωση.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορυ φίλοι που δεν έγραψα για τον τρόπο οδήγησης! (GT 170 ναι!)

 

Στον πηγαιμό η οδήγηση ήταν normal - σβέλτη, δηλ αυτοκινητόδρομοι 140 - 170 ενώ Μαλλιακό και Τέμπη με τη μάζα. Η μέση κατανάλωση ήταν στο 7.8.

Στην επιστροφή, γύρισα αργά χθές το βράδυ χωρίς κίνηση, οπότε Εγνατία 180+ για 1ώρα, Θεσαλλονικη-Κατερίνη 180+, Τέμπη με τη ροή, αυτοκινητόδρομος Τέμπη - Λαμία 180+ για 1ώρα, Μαλιακός με τη ροή και απο το νέο κομματι Καμένα Βουρλα - Αθήνα 200+ για 1,5 ώρα (Υλίκη 140 - 180, έτσι για τον φίλο COSTAS που του αρέσουν οι στροφές).

Τελικά το 8,3 - 9 λτ /100κμ το βρίσκω αποδεκτό.

 

Να σημειώσω πως με το ιδιο αυτοκινητο έχω κινηθει σε εθνικές οδούς πολυ οικονομικά σε νούμερα δηλαδη που λένε και οι υπολοιποι παραπανω (~6,5 λτ/100κμ).

 

Απλά χθές ειπα να χαρώ το "GT" του μοντέλου!!

(και να καταλαβουν κατι Leon, bmw 3 κλπ ότι κάτι έχει να πει και το 1400 το GOLF ...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...