Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to kalokairi meta apo 8500km peripou sto tsi mou diapistwsa ena pragmataki...kathws mia mera valthika na to katharisw mesa exw eipa meta na dw kai ligo ton kinitira...anoixa na elegxw ti stathmi ladiwn(me kinitira kryo kai se isiwma to amaxi) kai paratirisa oti itan oriaka katw apo ti stathmi pou einai normal...ta elegxa 2-3 fores akoma kai afou diapistwsa pali to idio apofasisa oti tha eprepe na syblirwsw ladia (kai me vasi panda to egxeiridio tou golf sto amaxi). pira tin antiproswpeia na rwtisw gia ti reystotita twn ladiwn kai meta piga se pratirio na parw ta ladia...i alitheia einai oti de xreiastike oute 250ml gia na ftasei i stathmi sto epithymito orio...

 

P.S.:-ayto den to eipa gia na tromokratisw kosmo apla thewrisa swsto na enimerwsw.

-to aytokinito den evgale kapoia endeixi oti ypirxe elleipsi ladiwn(diladi den ekane kapoio sfalma to idio), egw to paratirisa ayto k thewrisa swsto na syblirwsw giati 2 meres meta eixa na kanw taxidi.

You don't score until you score.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δε λεω πως ακυρωνται (δε νομιζω πως κανεις θα θυσιαζε 2αεροσακους για ενα δερματινο σαλονι)... αλλα όπως ειπε και ο eliasj στην περιπτωση που χρειαστει να ανοιξουν φοβαμαι οτι ισως τα προκαθορισμενα σημεια (οπου θα "ανοιξουν" τα γαζια και θα βγει ο αεροσακος) δεν ειναι τοσο καλα μελετημενα και υπαρξει δυσλειτουργια...

βεβαια αυτος ειναι ενας δικος μου φοβος (αν και απο οτι βλεπω και μερικων αλλων) Βεβαια γενικα δεν εμπιστευομαι τον καθε μαστρο-μητσο... (ειτε φορα τα χρωματα μιας αντιπροσωπειας ειτε τα χρωματα μιας after market φιρμας...)

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου (καθως και τα άλλα παιδιά του forum) για τις πληροφορίες σου καθώς και για τους φόβους σεχτικά με τους αερόσακους(το ίδιο το είχα και εγώ και γι' αυτό ρώτησα).

Σχετικά με την οθόνη Plus , τι παραπάνω έχει σχετικά με την απλή(εκτός ότι ειναι μεγαλύτερη ).

Επίσης οι καθρέφτες του οδηγού & συνοδηγού κλέινουνε ηλεκτρικά ή χειροκίνητα.

 

Ευχαριστώ και καλημέρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Cuba for ever my friend .....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου (καθως και τα άλλα παιδιά του forum) για τις πληροφορίες σου καθώς και για τους φόβους σεχτικά με τους αερόσακους(το ίδιο το είχα και εγώ και γι' αυτό ρώτησα).

Σχετικά με την οθόνη Plus , τι παραπάνω έχει σχετικά με την απλή(εκτός ότι ειναι μεγαλύτερη ).

Επίσης οι καθρέφτες του οδηγού & συνοδηγού κλέινουνε ηλεκτρικά ή χειροκίνητα.

 

Ευχαριστώ και καλημέρα.

 

εκτος του οτι ειναι μεγαλύτερη και απεικονίζει με διαφορετικό τροπο τις διαφορες ενδείξεις..(αντι για λαμπακια εχει animations). το κυριότερο ειναι οτι μπορεις να κανεις αρκετες ρυθμισεις (δεν τις θυμάμαι μιας και δεν εχω βάλει) αλλα για να σου πω ενα πχ. οταν το παρέλαβα ολα τα μηνύματα ηταν στα γερμανικα, αν ειχα plus θα μπορούσα να αλλάξω μονος μου στα αγγλικά, τωρα ομως αναγκαστικά να παω στην αντιπροσωπεία ισως κάποιος που εχει μπορει να σου δώσει πιο ουσιαστικά παραδείγματα Για το δεύτερο θεμα νομιζω πως εξακολουθούν να ειναι μην ειναι ηλεκτρικά ανακληνομενοι. Εγω το ειχα παραγγείλει με ηλεκτρικα ανακλυνομενους (το πακετο περιελαμβανε επισης αισθητήρες βροχης-φωτων, αυτόματο εσωτερικό αντιθαμβωτικο καθρέπτη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exw valei tin othoni Plus sto diko mou TSI kai mporw na pw oti epeidi einai poly mirko to kotstos tis aksizei sigoura ta lefta tis!!Ektos apo to oti einai megalyterh kai apeikonizei diaforetika tis plirofories tou autokinhtou opws gia paradeigma otan prepei na valeis venzini me animation diladi kai minima stin othoni sou dinei tin dynatotita na rythmiseis kai alla pragmata kai na deis!Endeiktika anaferw kapoia oti se periptwsi pou xreiastei to otidipote to autokinhto gia service tha emfanistei minima stin othoni pou tha sou leei ti prepei na ginei( auto to diavasa sto manual den to exw dei akoma proswpika kathoti akoma to autokinhto den xreiazetai kati!)Episis mporeis na provaleis stin othoni plus tis endeikseis tou radiofwnou kai genika tou RCD diladi ama exeis CD mesa mporeis na valeis na vlepeis stin othoni poio kommati paizei auth ti stigmi!Auto einai poly voliko eidika ama exeis kai ta xeiristiria sto tomini na allazeis ta kommatia kai na koitas tin othoni PLUS(symvoulh mou opoios mporei na valei kai ta xeiristiria mias kai egw ekana vlakeia kai den ta evala enw an exeis ta xeiristiria mazi me tin othoni PLUS tin opoia xeirizesai apo auta meta einai poly kalytera!!)Episis kai otan exeis radiofwno h othoni Plus deixnei tous stathmous kathws kai ta minimata RDS an exei o stathmos!Epipleon leitourgies einai oti mporeis na valeis orio taxititas eite epeidi den trexeis eite epeidi exeis xionolastixa kai molis perasei to orio se proeidopoiei hxitika kai panw stin othoni mporeis na rythmiseis diafora themata pou afouroun tis asfaleies tou autokinhtou na kleidwnoun automata kai kati tetoia mporeis na rythmiseis kapoia pragmata apo ta fwta tou autokinhtou kai kapoia alla ta opoia den exw poly psaksei!Telos ti allo endeiktika apeikonizei parapanw apo tin apli othoni einai posh wra exei perasei apo ti stigmi pou exei parei mprosta o kinitiras posa km exeis dianysei apo ti stigmi pou pire mprosta o kinitiras tin katanalwsi mesa se auta ta km kai isws kai na xei kati akoma pou mou ksefeugei!Elpizw na se katatopisa kapoios!Gnwmi mou pantws einai na tin valeis kai eidika an exeis tin dynatotita na valeis kai ta xeiristiria sto timoni!
Link to comment
Share on other sites

Exw valei tin othoni Plus sto diko mou TSI kai mporw na pw oti epeidi einai poly mirko to kotstos tis aksizei sigoura ta lefta tis!!Ektos apo to oti einai megalyterh kai apeikonizei diaforetika tis plirofories tou autokinhtou opws gia paradeigma otan prepei na valeis venzini me animation diladi kai minima stin othoni sou dinei tin dynatotita na rythmiseis kai alla pragmata kai na deis!Endeiktika anaferw kapoia oti se periptwsi pou xreiastei to otidipote to autokinhto gia service tha emfanistei minima stin othoni pou tha sou leei ti prepei na ginei( auto to diavasa sto manual den to exw dei akoma proswpika kathoti akoma to autokinhto den xreiazetai kati!)Episis mporeis na provaleis stin othoni plus tis endeikseis tou radiofwnou kai genika tou RCD diladi ama exeis CD mesa mporeis na valeis na vlepeis stin othoni poio kommati paizei auth ti stigmi!Auto einai poly voliko eidika ama exeis kai ta xeiristiria sto tomini na allazeis ta kommatia kai na koitas tin othoni PLUS(symvoulh mou opoios mporei na valei kai ta xeiristiria mias kai egw ekana vlakeia kai den ta evala enw an exeis ta xeiristiria mazi me tin othoni PLUS tin opoia xeirizesai apo auta meta einai poly kalytera!!)Episis kai otan exeis radiofwno h othoni Plus deixnei tous stathmous kathws kai ta minimata RDS an exei o stathmos!Epipleon leitourgies einai oti mporeis na valeis orio taxititas eite epeidi den trexeis eite epeidi exeis xionolastixa kai molis perasei to orio se proeidopoiei hxitika kai panw stin othoni mporeis na rythmiseis diafora themata pou afouroun tis asfaleies tou autokinhtou na kleidwnoun automata kai kati tetoia mporeis na rythmiseis kapoia pragmata apo ta fwta tou autokinhtou kai kapoia alla ta opoia den exw poly psaksei!Telos ti allo endeiktika apeikonizei parapanw apo tin apli othoni einai posh wra exei perasei apo ti stigmi pou exei parei mprosta o kinitiras posa km exeis dianysei apo ti stigmi pou pire mprosta o kinitiras tin katanalwsi mesa se auta ta km kai isws kai na xei kati akoma pou mou ksefeugei!Elpizw na se katatopisa kapoios!Gnwmi mou pantws einai na tin valeis kai eidika an exeis tin dynatotita na valeis kai ta xeiristiria sto timoni!

 

 

Ευχαριστώ φίλε για τις πολύτιμες πληροφορίες , Θα βάλω και τα χειριστήρια στο τιμόνι αλλα και την οθόνη Plus (αν δεν κανω λαθος ειναι μαζί πακέτο και κάνουμε 512€) .Λέω σήμερα να περάσω απο την αντιπροσωπεία και να το ξαναδώ και να κάνω κάποιες ερωτήσεις στον πωλητή(σήμερα με πήρε τηλ. ο πωλητής,είχα να πάω εδώ και 7 ημέρες και ανησύχησε και μου είπε ότι θα μου κάνει καλύτερη τιμή-Παζαρόπουλος) .

Τα λέμε παιδιά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Cuba for ever my friend .....
Link to comment
Share on other sites

Exw valei tin othoni Plus sto diko mou TSI kai mporw na pw oti epeidi einai poly mirko to kotstos tis aksizei sigoura ta lefta tis!!Episis mporeis na provaleis stin othoni plus tis endeikseis tou radiofwnou kai genika tou RCD diladi ama exeis CD mesa mporeis na valeis na vlepeis stin othoni poio kommati paizei auth ti stigmi!

Εννοεις οτι δειχνει Track1, Track 2, κτλ. Δεν δειχνει τι παιζει το RCD300

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι δειχνει Track1, Track 2, κτλ. Δεν δειχνει τι παιζει το RCD300

 

nai auto ennow oti deixnei poio noumero kommati paizei oxi ta onomata h plirofories gia ta kommatia den ypostirizei tetoia dynatotita oute h othoni PLUS oute to RCD 300 parolo pou sto radiofwno otan yparxei RDS ta minimata emfanizontai kanonika kai stin othoni PLUS!An exeis kai cdiera stou deixnei kai poio noumeri cd an thymamai kala

Link to comment
Share on other sites

simera pou piga stin vw eida eixan 1 brand new golf me 122ps!!!mias kai eimoun viastikos dn rwtisa tpt!!!mporei kaneis na mou pei diafores apo to gt kai to tsi me ta 140ps???

 

Filika Scottas;):)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Se oti afora ta +30 aloga gia to tsi,opws eipan kai merikoi filoi tha xreiastei na allaxei KAI frena KAI anartiseis KAI pi8anon kai zantes opote to kostos sigoura den tha einai 1000 euro alla much more gia na exei kai tin akereotita tou amaxiou fisika kai na min ginoume kagkoures tis genias MAXPOWER.

Oson afora to golf me ta 122hp nomizw pws den axizei afou me 1000 euro parapanw pairneis to tsi.An kai to GT itan pio akrivo kata 1000 euro apo to tsi tha ekana kapoies 8isies gia na to parw,alla den einai...

Δε μπορω να καταλαβω την λογικη αυτη?? Τι σχεση εχει η αναρτηση και η ζαντες ακομα και τα φρενα?? Εγω βαζοντας το προγραμμα αλλαζω της επιδοσεις (δε λεω μπορει να αλλαξει η τελικη του αυτοκινητου απο 205 σε 220) δηλαδη εκει που θα εκανα μια προσπερασει (π.χ μιας νταλικας) σε 15 sec με το προγραμμα αυξανωντας την ροπη θα χρειαστει 11 sec (με μια ταχυτητα γυρω στα 80 χλμ...) ελπιζω να καταλαβαινεις το σκεπτικο μου.. δε θελω το προγραμμα για να παω με 220 αντι για 205 απλα για να κερδισω καποιες καλυτερες επιδοσεις και να κανω ενα πιο ανετο ταξιδι ... απο την στιγμη που θα κινουμε μεσα σε αυτα τα ορια (δηλ να μην ξεπερνας την ανωτερη ταχυτητα του TSI που ειναι τα 205 χλμ) δε νομιζω να ειναι αναγκαια τα παραπανω. φιλικα...

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Filtate VWrulez to skeptiko sou einai swsto alla an se ayth thn prosperash pou les panw sthn epitaxynsh xreiastei na frenareis logo dierxomenou aytokinhto sto antitheto reyma isws ayth thn parapanw roph na einai kalytero na exeis kai parapanw dynamh gia na thn stamatiseis.To idio,isws kai perissotero, isxyei fysika kai gia mesa sthn polh.Twra h anarthsh ontws na mhn einai toso anagaia analoga thn xrhsh dhladh an ta xrhshmopoieies se stofes kalo tha htan na yparxei pio sport anarthsh.

 

PS ama vapseis kai kokkino to spoiler to TSI tha ginei sketo koukli!

 

PS Pws sas fainontai oi Zantes MOMO GT-R sto golf?17ares!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω την λογικη αυτη?? Τι σχεση εχει η αναρτηση και η ζαντες ακομα και τα φρενα?? Εγω βαζοντας το προγραμμα αλλαζω της επιδοσεις (δε λεω μπορει να αλλαξει η τελικη του αυτοκινητου απο 205 σε 220) δηλαδη εκει που θα εκανα μια προσπερασει (π.χ μιας νταλικας) σε 15 sec με το προγραμμα αυξανωντας την ροπη θα χρειαστει 11 sec (με μια ταχυτητα γυρω στα 80 χλμ...) ελπιζω να καταλαβαινεις το σκεπτικο μου.. δε θελω το προγραμμα για να παω με 220 αντι για 205 απλα για να κερδισω καποιες καλυτερες επιδοσεις και να κανω ενα πιο ανετο ταξιδι ... απο την στιγμη που θα κινουμε μεσα σε αυτα τα ορια (δηλ να μην ξεπερνας την ανωτερη ταχυτητα του TSI που ειναι τα 205 χλμ) δε νομιζω να ειναι αναγκαια τα παραπανω. φιλικα...

 

VWRulez den sou lew oti prepei nte kai kala na valeis kalitera frena kai anartiseis alla opws eipe poli swsta o filos SkyZero3 pithanon na ta xreiasteis,giati na eisai sigouros pws to amaxi me +30 hp kai me poso parapanw ropi tha allaxei sto stisimo,stis strofes den tha einai to idio oute kai sti epitanxisi ALLA kai oute sto frenarisma.Entelws filika...

P.S. kai na min vaweis ton profilaktira mia xara einai den xalieme.

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Entelws pliroforiaka rwtisa ston pazaropoulo gia na valw ton pisw profilaktira tou GTI sto TSI (mono to katw meros) kai mou eipe 69e to antalaktiko + kamia 100ara ta perastika.

Skeftomai na parw mono to antalaktiko kai na to valw se diko mou man opws episis kai tin dipli apoplixi stin exatmisi (fasi Gt dld).

Tha ithela na rwtisw tin gnwmi sas kiriws autoi pou to exoun kanei opws o filos VWRulez.

P.S. To amaxi den to exw parei akoma fisika,prwta o Theos teli Oktovri Gt sport leuko.

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Filtate VWrulez to skeptiko sou einai swsto alla an se ayth thn prosperash pou les panw sthn epitaxynsh xreiastei na frenareis logo dierxomenou aytokinhto sto antitheto reyma isws ayth thn parapanw roph na einai kalytero na exeis kai parapanw dynamh gia na thn stamatiseis.To idio,isws kai perissotero, isxyei fysika kai gia mesa sthn polh.Twra h anarthsh ontws na mhn einai toso anagaia analoga thn xrhsh dhladh an ta xrhshmopoieies se stofes kalo tha htan na yparxei pio sport anarthsh.

 

PS ama vapseis kai kokkino to spoiler to TSI tha ginei sketo koukli!

 

PS Pws sas fainontai oi Zantes MOMO GT-R sto golf?17ares!

 

Προσωπικα 17` ζαντες θα εβαζα μονο του GTI... (θα εψαχνα να τις βρω μεταχειρσμενες) τωρα οσο για τις MOMO GT-R ειναι πολυ καλες ποιοτικα αλλα δε ξερω αν θα ταιραζαν στο Golf, ασε που εχουν και πολυφορεθει, θα εψαχνα κανενα διαφορετικο σχεδιο ...

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στην αντιπροσωπεια για αλλαγη γρυλου,και ανεφερα στον μηχανικο οτι εδω και 20 μερες εχω περιοδικα ενα "γρατσουνισμα" στην αλλαγη απο 1 σε 2 στις 3500 με 3800 στροφες.Αμεσως μου ειπε οτι ειναι το γνωστο προβλημα με το ¨συχρονιζε της δευτερας" και μου προτεινε να παραγειλει τα ανταλακτικα για να το φτιαξουν.Σε ερωτηση μου αν το προβλημα λυνετε με αυτη την αλλαγη ή μπορει να ξαναεμφανιστη...μου ειπε οτι λυνετε και δεν προκειτε να ξαναεμφανιστη γιατι δορθωσαν την ******* που ειχαν κανει στην vw με το συχρονιζε.ειδωμεν λοιπον.....

Οποτε οποιος καταλαβει προβλημα ...κατευθειαν για αλλαγη οσο ειναι στην εγγυηση.

Με χαλαει βεβαια που καινουργιο αυτοκινητο με 16000 χλμ θα μεινει 2 μερες στο συνεργειο και θα κατεβει και λυθει το σασμαν.

Παντως μου ειπε οτι το προβλημα υπαρχει στις πρωτες παρτιδες gt και tsi.

 

 

Παρτε και 2 φωτο απο tsi με προφυλακτηρα απο gti.Πραγματικο κουκλι.

 

 

http://img292.imageshack.us/img292/3453/tsigtibq2.th.jpg

 

http://img521.imageshack.us/img521/1209/tsigti2wg5.th.jpg

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στην αντιπροσωπεια για αλλαγη γρυλου,και ανεφερα στον μηχανικο οτι εδω και 20 μερες εχω περιοδικα ενα "γρατσουνισμα" στην αλλαγη απο 1 σε 2 στις 3500 με 3800 στροφες.Αμεσως μου ειπε οτι ειναι το γνωστο προβλημα με το ¨συχρονιζε της δευτερας" και μου προτεινε να παραγειλει τα ανταλακτικα για να το φτιαξουν.Σε ερωτηση μου αν το προβλημα λυνετε με αυτη την αλλαγη ή μπορει να ξαναεμφανιστη...μου ειπε οτι λυνετε και δεν προκειτε να ξαναεμφανιστη γιατι δορθωσαν την ******* που ειχαν κανει στην vw με το συχρονιζε.ειδωμεν λοιπον.....

Οποτε οποιος καταλαβει προβλημα ...κατευθειαν για αλλαγη οσο ειναι στην εγγυηση.

Με χαλαει βεβαια που καινουργιο αυτοκινητο με 16000 χλμ θα μεινει 2 μερες στο συνεργειο και θα κατεβει και λυθει το σασμαν.

Παντως μου ειπε οτι το προβλημα υπαρχει στις πρωτες παρτιδες gt και tsi.

 

 

Παρτε και 2 φωτο απο tsi με προφυλακτηρα απο gti.Πραγματικο κουκλι.

 

 

http://img292.imageshack.us/img292/3453/tsigtibq2.th.jpg

 

http://img521.imageshack.us/img521/1209/tsigti2wg5.th.jpg

 

Να με συμπαθάς,,,,, αλλά τι πήγες και έκανες?????????????

Άμα είσαι μάγκας πάνε πάρε ένα GTI!!!!

Και όχι να μας το παίζεις μάγκας με ενα ιμιτασιον GTI!!!!

 

Πάλι συγνώμη αλλα αυτά τα κάνουν μόνο οι κάγκουρες!!!!!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάς,,,,, αλλά τι πήγες και έκανες?????????????

Άμα είσαι μάγκας πάνε πάρε ένα GTI!!!!

Και όχι να μας το παίζεις μάγκας με ενα ιμιτασιον GTI!!!!

 

Πάλι συγνώμη αλλα αυτά τα κάνουν μόνο οι κάγκουρες!!!!!! :ninja:

+1:up: Και ειδικα το logo TSi στη θεση GTi :shock:........ Τι να πω, γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ευχαριστώ φίλε για τις πολύτιμες πληροφορίες , Θα βάλω και τα χειριστήρια στο τιμόνι αλλα και την οθόνη Plus (αν δεν κανω λαθος ειναι μαζί πακέτο και κάνουμε 512€) ..

 

Τελικά χτές πήγα σε αντιπροσωπεία V.W. και η τιμή του πακέτου (με τα χειριστήρια στο τιμόνι-δερμάτινο + την οθόνη Plus)είναι τελικά 341€ . Αρκετά καλή τιμή αν σκεφτείς τι προσφέρει.

 

Πάω αύριο στον Παζαρόπουλο(μου έχει κανει την καλύτερη προσγορά ) για να το κλείσω ώστε να το έχω στις αρχές του 2008.

Σχετικά με τις αλλές της μάσκας από Τsi σε Gti κατά την γνώμη μου είναι μπαλώματα .Καλύτερα να αγοράσεις το αμαξι το Gti από την αρχή παρά να προσπαθείς ένα υποδεέστερο μοντέλο να το κάνεις να μοιάσει με το gti (χωρίς παρεξήγηση).

[sIGPIC][/sIGPIC] Cuba for ever my friend .....
Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάς,,,,, αλλά τι πήγες και έκανες?????????????

Άμα είσαι μάγκας πάνε πάρε ένα GTI!!!!

Και όχι να μας το παίζεις μάγκας με ενα ιμιτασιον GTI!!!!

 

Πάλι συγνώμη αλλα αυτά τα κάνουν μόνο οι κάγκουρες!!!!!! :ninja:

 

 

και βεβαια δεν σε συμπαθω....

Αν καταλαβαινες και διαβαζες προσεκτικα τι εγραψα θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι το δικο μου .Το ειδα απλα στην αντιπροσωπεια και το εβγαλα φωτο...για οσους θα ηθελαν να το δουν πως ειναι!!!!

Ετσι ειναι.....αν δεν μπορεις.....καλυτερα να μασας ..παρα να μιλας...

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στην αντιπροσωπεια για αλλαγη γρυλου,και ανεφερα στον μηχανικο οτι εδω και 20 μερες εχω περιοδικα ενα "γρατσουνισμα" στην αλλαγη απο 1 σε 2 στις 3500 με 3800 στροφες.Αμεσως μου ειπε οτι ειναι το γνωστο προβλημα με το ¨συχρονιζε της δευτερας" και μου προτεινε να παραγειλει τα ανταλακτικα για να το φτιαξουν.Σε ερωτηση μου αν το προβλημα λυνετε με αυτη την αλλαγη ή μπορει να ξαναεμφανιστη...μου ειπε οτι λυνετε και δεν προκειτε να ξαναεμφανιστη γιατι δορθωσαν την ******* που ειχαν κανει στην vw με το συχρονιζε.ειδωμεν λοιπον.....

Οποτε οποιος καταλαβει προβλημα ...κατευθειαν για αλλαγη οσο ειναι στην εγγυηση.

Με χαλαει βεβαια που καινουργιο αυτοκινητο με 16000 χλμ θα μεινει 2 μερες στο συνεργειο και θα κατεβει και λυθει το σασμαν.

Παντως μου ειπε οτι το προβλημα υπαρχει στις πρωτες παρτιδες gt και tsi.

 

 

Παρτε και 2 φωτο απο tsi με προφυλακτηρα απο gti.Πραγματικο κουκλι.

 

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα με το ότι άλλαξες τη μάσκα... Σε καμμία περίπτωση "καγκουριά" φίλε μου!!

 

Η γνώμη μου είναι ότι η αλλαγή αυτή είναι πολύ "τίμια" και σε καμμιά περίπτωση δεν δείχνει να "πουλάει μαγκιά". Το ότι μπροστά γράφει "TSi" και όχι "GTI" πιστεύω ότι το αποδεικνυει αυτό. Απλώς αλλάχτηκε η μάσκα με μία αντικειμενικά πολύ πιό όμορφη για μένα - και επίσης το ότι έβαλες και φωτό για να την δούνε και άλλοι στο forum είναι σωστότατο ώστε να έχουν μιά ιδέα για το αποτέλεσμα πριν δώσουν τα ωραία τους λεφτούλια !!!!

 

+1

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!shmera paraggeila to tsi me tous 122hp..se treis tha to exw..ti sxolia exete na peite?

 

Kαλορίζικο!

Πόσο σου βγήκε με το κλειδί στο χέρι?

Γράψε σχόλια όταν το παραλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στην αντιπροσωπεια για αλλαγη γρυλου,και ανεφερα στον μηχανικο οτι εδω και 20 μερες εχω περιοδικα ενα "γρατσουνισμα" στην αλλαγη απο 1 σε 2 στις 3500 με 3800 στροφες.Αμεσως μου ειπε οτι ειναι το γνωστο προβλημα με το ¨συχρονιζε της δευτερας" και μου προτεινε να παραγειλει τα ανταλακτικα για να το φτιαξουν.Σε ερωτηση μου αν το προβλημα λυνετε με αυτη την αλλαγη ή μπορει να ξαναεμφανιστη...μου ειπε οτι λυνετε και δεν προκειτε να ξαναεμφανιστη γιατι δορθωσαν την ******* που ειχαν κανει στην vw με το συχρονιζε.ειδωμεν λοιπον.....

Οποτε οποιος καταλαβει προβλημα ...κατευθειαν για αλλαγη οσο ειναι στην εγγυηση.

Με χαλαει βεβαια που καινουργιο αυτοκινητο με 16000 χλμ θα μεινει 2 μερες στο συνεργειο και θα κατεβει και λυθει το σασμαν.

Παντως μου ειπε οτι το προβλημα υπαρχει στις πρωτες παρτιδες gt και tsi.

 

 

Παρτε και 2 φωτο απο tsi με προφυλακτηρα απο gti.Πραγματικο κουκλι.

 

 

http://img292.imageshack.us/img292/3453/tsigtibq2.th.jpg

 

http://img521.imageshack.us/img521/1209/tsigti2wg5.th.jpg

Γαματο ειναι!!! αστους να λενε... το GTI εχει 31.000 Ε και οχι 21.000 Ε...

Ποσο σου κοστισε συνολικα ??

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια δεν σε συμπαθω....

Αν καταλαβαινες και διαβαζες προσεκτικα τι εγραψα θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι το δικο μου .Το ειδα απλα στην αντιπροσωπεια και το εβγαλα φωτο...για οσους θα ηθελαν να το δουν πως ειναι!!!!

Ετσι ειναι.....αν δεν μπορεις.....καλυτερα να μασας ..παρα να μιλας...

 

ΟΥΠΣΣΣΣ!!!

 

ΓΡΑΨΕ ΑΚΥΡΟ... έλα μη θυμώνεις και μου μείνεις...

 

Αυτος που το χει πάντως πρεπει να είναι μεγάλος κάγκουρας

Link to comment
Share on other sites

Entelws pliroforiaka rwtisa ston pazaropoulo gia na valw ton pisw profilaktira tou GTI sto TSI (mono to katw meros) kai mou eipe 69e to antalaktiko + kamia 100ara ta perastika.

Skeftomai na parw mono to antalaktiko kai na to valw se diko mou man opws episis kai tin dipli apoplixi stin exatmisi (fasi Gt dld).

Tha ithela na rwtisw tin gnwmi sas kiriws autoi pou to exoun kanei opws o filos VWRulez.

P.S. To amaxi den to exw parei akoma fisika,prwta o Theos teli Oktovri Gt sport leuko.

και εγω στην αντιπροσωποια το εβαλα τον πισω προφυλακτηρα και μου κοστισε 69 Ε + 30 E η τοποθετηση.... τις μπουκες σε εξατμισα 60 Ε.

Συνολο 160 Ε αλλα αξιζε ;)

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάς,,,,, αλλά τι πήγες και έκανες?????????????

Άμα είσαι μάγκας πάνε πάρε ένα GTI!!!!

Και όχι να μας το παίζεις μάγκας με ενα ιμιτασιον GTI!!!!

 

Πάλι συγνώμη αλλα αυτά τα κάνουν μόνο οι κάγκουρες!!!!!! :ninja:

 

και βεβαια δεν σε συμπαθω....

Αν καταλαβαινες και διαβαζες προσεκτικα τι εγραψα θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι το δικο μου .Το ειδα απλα στην αντιπροσωπεια και το εβγαλα φωτο...για οσους θα ηθελαν να το δουν πως ειναι!!!!

Ετσι ειναι.....αν δεν μπορεις.....καλυτερα να μασας ..παρα να μιλας...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα με το ότι άλλαξες τη μάσκα... Σε καμμία περίπτωση "καγκουριά" φίλε μου!!

 

Η γνώμη μου είναι ότι η αλλαγή αυτή είναι πολύ "τίμια" και σε καμμιά περίπτωση δεν δείχνει να "πουλάει μαγκιά". Το ότι μπροστά γράφει "TSi" και όχι "GTI" πιστεύω ότι το αποδεικνυει αυτό. Απλώς αλλάχτηκε η μάσκα με μία αντικειμενικά πολύ πιό όμορφη για μένα - και επίσης το ότι έβαλες και φωτό για να την δούνε και άλλοι στο forum είναι σωστότατο ώστε να έχουν μιά ιδέα για το αποτέλεσμα πριν δώσουν τα ωραία τους λεφτούλια !!!!

 

+1

 

Γαματο ειναι!!! αστους να λενε... το GTI εχει 31.000 Ε και οχι 21.000 Ε...

Ποσο σου κοστισε συνολικα ??

 

ΟΥΠΣΣΣΣ!!!

 

ΓΡΑΨΕ ΑΚΥΡΟ... έλα μη θυμώνεις και μου μείνεις...

 

Αυτος που το χει πάντως πρεπει να είναι μεγάλος κάγκουρας

 

και εγω στην αντιπροσωποια το εβαλα τον πισω προφυλακτηρα και μου κοστισε 69 Ε + 30 E η τοποθετηση.... τις μπουκες σε εξατμισα 60 Ε.

Συνολο 160 Ε αλλα αξιζε ;)

 

 

 

:shoot::kill::shoot::kill::whip::rocket::rocket::hunter:

 

 

Ειναι ολα θεμα γουστου!!!!!!

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...