Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε η ωρα για το TSi :D

Μια ερώτηση....ποιός απο τους αντιπροσώπους της Αθήνας δίνει τις καλύτερες τιμές για ανταλλαγή?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα περι 17άρες πρέπει να είναι λάθος.

Ρώτησα σε δύο αντιπροσωπείες και μου είπαν ότι παραμένουν 16άρες.

Και εγώ αυτό ξέρω. 17άρες ζάντες έχουν τα μεγαλύτερα μοντέλα και όχι το TSi. Στο προηγούμενο όμως post εγώ απλά παράθεσα το κείμενο από το web site του Drive.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα για το TSi :D

Μια ερώτηση....ποιός απο τους αντιπροσώπους της Αθήνας δίνει τις καλύτερες τιμές για ανταλλαγή?

ευχαριστώ

 

Φίλε,

 

Μετά από έρευνα της αγοράς και επίσκεψη σε όλους σχεδόν τους εμπόρους της Αθήνας, πήρα την καλύτερη τιμή ανταλλαγής από τον Φιλοσίδη και την χειρότερη από την Auto Marin.

 

Αψογη και σχολαστική εξυπηρέτηση, έκανα άνετα την ανταλλαγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε,

 

Μετά από έρευνα της αγοράς και επίσκεψη σε όλους σχεδόν τους εμπόρους της Αθήνας, πήρα την καλύτερη τιμή ανταλλαγής από τον Φιλοσίδη και την χειρότερη από την Auto Marin.

 

Αψογη και σχολαστική εξυπηρέτηση, έκανα άνετα την ανταλλαγή.

 

Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια γι'αυτόν.

βουρ για Βύρωνα

αλήθεια, είχες πάει και από Παζαρόπουλο και αν ναι, η τιμή που σου έδωσε ήταν κοντά στον Φιλοσίδη ή στην Auto Marin?

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παρήγγειλα σε blue-graphite 25 Ιουνίου:D και μου είπαν ότι θα έρθει γυρω στο Σεπτέμβρη. γιατι έβαλα και κάτι extra. Ανυπομονώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια γι'αυτόν.

βουρ για Βύρωνα

αλήθεια, είχες πάει και από Παζαρόπουλο και αν ναι, η τιμή που σου έδωσε ήταν κοντά στον Φιλοσίδη ή στην Auto Marin?

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε aris71,

 

Ο κανόνας λέει ότι πας "όπου πιάσεις" την καλύτερη τιμή. Έτσι πριν αγοράσεις το Golf φρόντησε να γίνεις καλός πωλητής του παλαιού σου αυτοκινήτου και να κάνεις με τον όποιο έμπορο μια καλή συμφωνία υπέρ σου. Συνήθως όμως οι έμποροι είναι 'γατόνια' και ξέρουν να χειριστούν την ανταλλαγή υπέρ τους.

 

Εμεινα μάλιστα άφωνος όταν 2-3 έμποροι (και ο Παζαρόπουλος) μου έδωσαν την ίδια τιμή για το παλαιό μου αυτοκίνητο !!!( ούτε συνενοημένοι να ήταν).

 

Στον Φιλοσίδη που πήρα την καλύτερη τιμή, έκλεισα τελικά την ανταλλαγή / αγορά του Golf.

 

(Σου προτείνω να γνωστοποιήσεις και στο Forum το αυτοκίνητο που πουλάς .. ποτέ δε ξέρεις .. )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia den koitate k to rx8 apo 26xil leei to 192

Με τη λογικη σου γιατι να μη κοιταξει το Corsa OPC τοτε, που εχει και το RX-8?;) και ειναι φτηνιαρικο?

Link to comment
Share on other sites

Re paidia to niwthei kaneis na glystraei stis strofes?Niwthw oti se psilokleistes strofes me elaxisto gazi einai etoimo na fygei apo thn poria tou.Foraw Pirelli P7..Ta kserei kaneis?Enw se anoiktes strofes niwthw oti to elegxw ki as phgainw kai me xilia.Ayto to glystrima giati to aisthanomai toso entono?
Link to comment
Share on other sites

Re paidia to niwthei kaneis na glystraei stis strofes?Niwthw oti se psilokleistes strofes me elaxisto gazi einai etoimo na fygei apo thn poria tou.Foraw Pirelli P7..Ta kserei kaneis?Enw se anoiktes strofes niwthw oti to elegxw ki as phgainw kai me xilia.Ayto to glystrima giati to aisthanomai toso entono?

 

Γιατι μπαινεις γρηγορα στις στροφες:lol: Ειναι παντως προβλεψιμο και ευκολα ελεγχομενο. Δε νομιζω να σου δημιουργει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

E twra ti rwtas?:p Eimai sthn fash pou to dokimazw kai eida pws se paratetamenes kleistes strofes me ligo gazi parapanw vgainei pros ta eksw.Akoma to Golf einai mpemphs opote pisteyw argotera na exw mia pio oloklhromenh eikona.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Re paidia to niwthei kaneis na glystraei stis strofes?Niwthw oti se psilokleistes strofes me elaxisto gazi einai etoimo na fygei apo thn poria tou.Foraw Pirelli P7..Ta kserei kaneis?Enw se anoiktes strofes niwthw oti to elegxw ki as phgainw kai me xilia.Ayto to glystrima giati to aisthanomai toso entono?

 

Pirelli P7 ήταν τα μαμίσια του 307 μου. Η εντύπωση που είχα ήταν θετική και ιδιαίτερα σε βρεγμένο. Τα άλλαξα στα 34.000 χλμ γιατί ενώ είχα αρκετή γόμα και στις στροφές ήταν ΟΚ στην επιτάχυνση μου σπίναρε γρήγορα και κυρίως στο φρενάρισμα έμπαινε γρήγορα το ABS.

Τα άλλαξα με Pirelli PZero Rosso που είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ?

 

Οτιδήποτε απλά ποιό ελεύθερο στο μαμά φιλτροκούτι (K&N νομίζω) , δεν θα δείς μεγάλη διαφορά με το φίλτρο , πρέπει να του βάλεις και ένα τελικό εξάτμισης , εκεί θα δείς διαφορά θα ανεβάζει ποιό άνετα στις υψηλές στροφές με πολλά χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία για να συνδέσω το iPod με το RCD300. Μου είπαν ότι τα «καλώδια» κάνουν 125 ευρώ και η εργασία 60 ευρώ και ότι θα πρέπει να τους αφήσω το αμάξι όλη τη μέρα (???). Αν είναι δυνατό όλη την μέρα ?

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ?

Το έχει βάλει κανείς και αν ναι με τη κόστος και που ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά ξέρει κανείς αν το TSI φοράει καδένα ή ιμάντα???

 

Το είχα ρωτήσει στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι έχει καδένα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχθες ειδα απο κοντα το GT SPORΤ.

Οι διαφορες λοιπον ειναι η μασκα του GT με το λογοτυπο GT SPORT,το σημα GT στο τιμονι,τα σκουρα φωτα εμπρος σαν του GTI, οι ταπετσαριες ιδιες με του GT, τα διακοσμητικα του ταμπλο δεν ειναι πια με ανοξειδωτο look αλλα σε black onyx,ιδια δηλαδη με του GT,το πληκτρο ECON στον κλιματισμο που τωρα γραφει A/C,και το RCD ειναι με MP3.

Αυτα ειδα και αυτα ειναι συμφωνα και με τον πωλητη!

Επισης η αυξηση στην τιμη ειναι 430 euro.

Link to comment
Share on other sites

ολοι μαμα τα εχετε?κανενας "γρηγορος"??!!

 

Για δειτε εδω να καταλαβετε τι εννοω...

http://www.auto-option.fr/php/template.php?page=./news/news_searchLink.php&string=golf&lang=1

Link to comment
Share on other sites

ολοι μαμα τα εχετε?κανενας "γρηγορος"??!!

 

Εγώ έχω βάλει πράσινο νέον, αυτοκόλλητα στις πόρτες, μπλε λεντάκια στα πιτσιλιστήρια και spinners στις ζάντες. :ninja:

 

Μετά από όλες αυτές τις επεμβάσεις ουσίας νιώθω το αυτοκίνητο πιο σταθερό στο δρόμο, έχει κερδίσει +20 χλμ τελική και είναι 10% πιο οικονομικό. :p :p :p

 

 

ΥΓ: Αμάν πια με τους kaggoures...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει πράσινο νέον, αυτοκόλλητα στις πόρτες, μπλε λεντάκια στα πιτσιλιστήρια και spinners στις ζάντες. :ninja:

 

Μετά από όλες αυτές τις επεμβάσεις ουσίας νιώθω το αυτοκίνητο πιο σταθερό στο δρόμο, έχει κερδίσει +20 χλμ τελική και είναι 10% πιο οικονομικό. :p :p :p

 

 

ΥΓ: Αμάν πια με τους kaggoures...

+1 Τελειως δυτικα προαστεια. Τι αλλο θα δουμε ρε παιδια?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

+1 Τελειως δυτικα προαστεια. Τι αλλο θα δουμε ρε παιδια?:wacko:

 

Συμφωνω για τους καγκουρες ομως το δυτικα προαστεια ακουγεται λιγο ρατσιστικο δεν νομιζεις???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...