Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παντως μου φενεται πολυ δυσκολο να αντεξει στο καλοκαιρι τοσο ευκολα με τοση πιεση με ενα intercooler τι να σου πω

 

Λοιπον επειδη καταλαβαινω οτι εμπειρια απο rallye δεν εχεις, αρα σταματα να κανεις τον "εξυπνο". Δεν αναλυω πλεονεκτηματα απλα ξεκαθαριζω καποια πραγματα που για σενα και καποιους αλλους που δεν ετυχε να οδηγησουν rallye ειναι αγνωστα!

 

κοιτα πραγματικα δεν εχω καταλαβει υπαρχουν αμαξια που εγινε θρυλοι επειδη εστριβαν Punto gt rallye skyline supra παρχουν αλλα που ειναι θρυλοι επειδη πανε με πολλα χωρις προβλημα ειναι λιγο ατοπο το να λεμε για το rallye με το gt καθως δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε πάλι.. Έχεις προσωπική εμπειρία; Ή το λες επειδή στο είπαν; Και δεν έρχεται κανένας ρε φίλε να αναλύσει το οτιδήποτε. Όταν γράφονται ανακρίβειες και ψευτιές λογικό δεν είναι εγώ ή οποιοσδήποτε που έχει εμπειρία και από τα 2 να πει κάτι παραπάνω; Ξεκολλήστε επιτέλους!

 

ΕΛΕΟΣ!

Ρε Φιλε ξεκολλα εσυ με το Rally σου! Που θα μου το συγκρινεις με το Golf !!

Ενας Φιλος μου εχει το Punto GT 330 hp (δυναμομετρημενο) δηλαδη αυτος τι πρεπει να κανει? Οποιος εχει ΒΜW Μ3 να του λεει: "φιλε μπορει να εχεις Μ3 αλλα εμενα το Punto μου ειναι πιο ελαφρυ απο το δικο σου, στα ριχνω!!''

Θα τρελαθουμε τελειως!! :blink: :w00t:

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Φιλε ξεκολλα εσυ με το Rally σου! Που θα μου το συγκρινεις με το Golf !!

Ενας Φιλος μου εχει το Punto GT 330 hp (δυναμομετρημενο) δηλαδη αυτος τι πρεπει να κανει? Οποιος εχει ΒΜW Μ3 να του λεει: "φιλε μπορει να εχεις Μ3 αλλα εμενα το Punto μου ειναι πιο ελαφρυ απο το δικο σου, στα ριχνω!!''

Θα τρελαθουμε τελειως!! :blink: :w00t:

 

λιγα για τα πουντο μην παρω πισω το δικο μου και δεις πως ριχνει ενα πουντο σε m3 με 1200 κιλα:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ti na po re pedia?Mia erotisi ekana sxetika me to an mporeso na patiso kanena rallaki kai egine olokliri fasaria.Telos panton.Mporei kapoios na mas enimerosei gia tous xronous pou kanei to TSI

Xρονοι TSI

 

0-60: 3,9

0-80: 5,8

0-100: 8,5

0-120: 11,7

400ρη: 16,2

1000ρη: 29,8

 

Και σε μαμα rally η saxo θα τα ριχνεις και ας εχουν σκουπα και εξατμιση αλλωστε εχω συγκρινει και τα 2 με χρονους και εψαξα και βρηκα αυτους τους χρονους για rally

 

0-100: 8,7

0-1000ρη: 30.3

 

Οσο για φτιαγμενα μη τα συγκρινεις παλι, γιατι το Golf παιρνει καλυτερο φτιαξιμο.

 

Αρα τελειωνει εδω η συζητηση....

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

"Άσε που το rallye στα 180 - 200 τρέμει ολόκληρο όπως επίσης το παίρνει ο αέρας στην εθνική... "

 

Σε αυτό διαφώνησα ρε φίλε...Ούτε ο αέρας το παίρνει στην εθνική ούτε τρέμει ολόκρηρο. Γι'αυτό αμφιβάλλω για τη προσωπική σου εμπειρία. Ή μπήκες σε παρτάλι.

 

Νορμάλ 106 με νορμάλ GT άμα κάνει καλή εκκίνηση το GT δε θα έχει πρόβλημα. Το έχω γράψει 100 φορές. Όταν το 106 είναι σκούπα-εξάτμιση, είναι μπροστά.

Noμιζεις οτι κερδιζει ενα αμαξι με σκουπα και εξατμιση τιποτα ??

Μαλιστα..

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

οχι καλε μην το ξαναπεις αυτο αμαξι να μην κερδισει τιποτα αμα αλλαξει το χειροτερο συστημα που ειχε φτιαχτει ποτε για αμαξι αυτο του 106 με ενα βαρελακι bmc και μια 76αρα απο χταποδια μεχρι πισω?....το ram air το εχεις ακουστα?.......
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ρε παιδιά ότι δεν έχει intercooler; Αν είναι δυνατον...

 

http://img517.imageshack.us/img517/825/tsiairflowbx2.th.png

 

Oops sorry για το λάθος, μα που το έχουν καταχωνιάσει όσο κι αν το έψαχνα ...

 

Πρέπει να είναι αρκετά μικρό

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

Oops sorry για το λάθος, μα που το έχουν καταχωνιάσει όσο κι αν το έψαχνα ...

 

Πρέπει να είναι αρκετά μικρό

Ναι πολύ μικρό, εδώ άμα δεις πιο προσεκτικά στο σχήμα θα διαπιστώσεις ότι το φίλτρο αέρα είναι πιο μεγάλο από τον κινητήρα... :lol: :lol: :lol: :lol: :p

 

Xρονοι TSI

 

0-60: 3,9

0-80: 5,8

0-100: 8,5

0-120: 11,7

400ρη: 16,2

1000ρη: 29,8

 

Και σε μαμα rally η saxo θα τα ριχνεις και ας εχουν σκουπα και εξατμιση αλλωστε εχω συγκρινει και τα 2 με χρονους και εψαξα και βρηκα αυτους τους χρονους για rally

 

0-100: 8,7

0-1000ρη: 30.3

 

Οσο για φτιαγμενα μη τα συγκρινεις παλι, γιατι το Golf παιρνει καλυτερο φτιαξιμο.

 

Αρα τελειωνει εδω η συζητηση....

 

0,2 διαφορά στο 0-100 είναι πολύ μικρή... Δλδ μια κακή αλλαγή μπορεί να κρίνει το παιχνίδι ή ένας λίγος ευτραφής οδηγός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oops sorry για το λάθος, μα που το έχουν καταχωνιάσει όσο κι αν το έψαχνα ...

 

Πρέπει να είναι αρκετά μικρό

Δεν νομίζω ότι είναι είναι μικρό, θα πάω κάτω μετα να σου βγάλω πραγματική φωτο ;)
Link to comment
Share on other sites

Xρονοι TSI

 

0-60: 3,9

0-80: 5,8

0-100: 8,5

0-120: 11,7

400ρη: 16,2

1000ρη: 29,8

 

Και σε μαμα rally η saxo θα τα ριχνεις και ας εχουν σκουπα και εξατμιση αλλωστε εχω συγκρινει και τα 2 με χρονους και εψαξα και βρηκα αυτους τους χρονους για rally

 

0-100: 8,7

0-1000ρη: 30.3

 

Οσο για φτιαγμενα μη τα συγκρινεις παλι, γιατι το Golf παιρνει καλυτερο φτιαξιμο.

 

Αρα τελειωνει εδω η συζητηση....

τι κανει?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: εδω η top secret ειχε ασχοληθει με το 106 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

sostos o filos.I diafora eine tromera mikri.Mou ekane entiposi pantos ayti i toso mikri diafora apo dio amaksia me terastia diafora varous
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Nai omws gia parathrhste 0-400 poso exei to golf ;) kai poso to 106 giati sto xiliari einai polu logiko na exei kalutero xrono to golf mias kai exei tourbina
Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Noμιζεις οτι κερδιζει ενα αμαξι με σκουπα και εξατμιση τιποτα ??

Μαλιστα..

 

βασικα ενα θα πω. Πρεπει να εισαι απο τους κλασικους μη αντικειμενικους που δεν μπορεισ να αναγνωρισεις πλεονεκτηματα σε αλλα αυτοκινητα παρα μονο του δικου σου, αν αυριο παρεις ενα αλλο θα ειναι για τα ματια σου το καλυτερο (και καλα κανεις) αλλα να εισαι αντικειμενικος!Μην εισαι κολημενος σε κατι που πραγματικα δεν ισχυει. Ειπα ειχα rallye 4 χρονια, τωρα εχω GT, ασε με να ξερω κατι παραπανω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ρε παιδιά ας μη το συνεχίσουμε. VWRulez αφου νομίζεις ότι τα περνάς εντάξει αγόρι μου, μπράβο. Δε θα κάτσω να παίζω τώρα, έχω κάνει πάνω από 500 ανοίγματα με 100 διαφορετικά αυτοκίνητα. Άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω. Τα 106 σκούπα εξάτμιση φτάνουν τα 140 άλογα με το καλημέρα. Τι άλλο θες; Video; Έχω και από αυτό.

 

Άμα θες σου φέρνω εντελώς νορμάλ ραλλύ, το δικό μου για σκούπα εξάτμιση και ένα εκεντροφοράτο για να δοκιμάσεις. Με πμ σε παρακαλώ. Έλεος. Ξεκολλήστε. ΕΛΕΟΣ!

 

Σε παρακαλώ μην ξαναασχοληθείς με το σαραβαλάκι μας, εντάξει; Μείνε στο θέμα...

 

οχι καλε μην το ξαναπεις αυτο αμαξι να μην κερδισει τιποτα αμα αλλαξει το χειροτερο συστημα που ειχε φτιαχτει ποτε για αμαξι αυτο του 106 με ενα βαρελακι bmc και μια 76αρα απο χταποδια μεχρι πισω?....το ram air το εχεις ακουστα?.......

 

:lol::lol::lol:

 

Ρε hydro ξέρω ότι δε συμπαθείς τα 106 αλλά με αυτά που ακούω εδώ μέσα δεν αντέχω...

 

Λοιπόν για να ξεμπερδεύουμε, video με το 106 μου και το GT του φίλου μου. Το δικό μου είναι 139 άλογα δυναμομετρημένο, μόνο που τώρα δεν έχει καν τη σκούπα. Είναι το Gti, 60 κιλά πιο βαρύ από το απλό rallye λόγω a/c, δερμάτων κλπ Το GT είναι εργοστασιακό και δικάβαλο.

 

http://www.lumenz.net/vids/golf106.wmv

 

Άμα θέλετε θα σας τα γράψει και το παιδί. Τι άλλο να κάνω; Πραγματικά τέτοιο κόλλημα δεν έχω συναντήσει από κανένα και για τίποτα ρε παιδιά. Το Golf αυτό δεν είναι κοντράμαξο. Είναι πολλά άλλα. Είναι άνετο, ποιοτικό, γρήγορο κλπ. Οι κόντρες είναι για 1000 λόγους έξω από τα νερά του. Ας το σταματήσουμε εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ρε παιδιά ας μη το συνεχίσουμε. VWRulez αφου νομίζεις ότι τα περνάς εντάξει αγόρι μου, μπράβο. Δε θα κάτσω να παίζω τώρα, έχω κάνει πάνω από 500 ανοίγματα με 100 διαφορετικά αυτοκίνητα. Άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω. Τα 106 σκούπα εξάτμιση φτάνουν τα 140 άλογα με το καλημέρα. Τι άλλο θες; Video; Έχω και από αυτό.

 

Άμα θες σου φέρνω εντελώς νορμάλ ραλλύ, το δικό μου για σκούπα εξάτμιση και ένα εκεντροφοράτο για να δοκιμάσεις. Με πμ σε παρακαλώ. Έλεος. Ξεκολλήστε. ΕΛΕΟΣ!

 

Σε παρακαλώ μην ξαναασχοληθείς με το σαραβαλάκι μας, εντάξει; Μείνε στο θέμα...

 

 

 

:lol::lol::lol:

 

Ρε hydro ξέρω ότι δε συμπαθείς τα 106 αλλά με αυτά που ακούω εδώ μέσα δεν αντέχω...

 

Λοιπόν για να ξεμπερδεύουμε, video με το 106 μου και το GT του φίλου μου. Το δικό μου είναι 139 άλογα δυναμομετρημένο, μόνο που τώρα δεν έχει καν τη σκούπα. Είναι το Gti, 60 κιλά πιο βαρύ από το απλό rallye λόγω a/c, δερμάτων κλπ Το GT είναι εργοστασιακό και δικάβαλο.

 

http://www.lumenz.net/vids/golf106.wmv

 

Άμα θέλετε θα σας τα γράψει και το παιδί. Τι άλλο να κάνω; Πραγματικά τέτοιο κόλλημα δεν έχω συναντήσει από κανένα και για τίποτα ρε παιδιά. Το Golf αυτό δεν είναι κοντράμαξο. Είναι πολλά άλλα. Είναι άνετο, ποιοτικό, γρήγορο κλπ. Οι κόντρες είναι για 1000 λόγους έξω από τα νερά του. Ας το σταματήσουμε εδώ..

 

ισα ισα αυτα δεν με συμπαθουσαν οταν ειχα το πουντο:p με τελικη σχεση 3.986 λιγα με ειχαν :p

Link to comment
Share on other sites

nai re pedia.Dikaio exei o vasilis.Se ligo tha fame kai kleidoma.Kospste to edo i sinexiste to me pm.Eleos pia
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι, και η άποψή μου θα ήταν να περιμένεις...

 

http://www.bb-automobiltechnik.de

Link to comment
Share on other sites

εχω μιλησει και με revo και μου ειπαν οτι το προγραμμα τους θα βγει σε περιπου ενα μηνα.ακομα δεν εχω σκοπο να κανω κατι εχω μονο 9000 χιλιομετρα.
Link to comment
Share on other sites

εχω μιλησει και με revo και μου ειπαν οτι το προγραμμα τους θα βγει σε περιπου ενα μηνα.ακομα δεν εχω σκοπο να κανω κατι εχω μονο 9000 χιλιομετρα.
Για το gt ε; Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για το tsi. Άντε να δούμε :)
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που θα το ρωτησω παλι αλλα τοσο καιρο δε πηρα απαντηση. Καμια εξατμιση, σκαστρα εχει βαλει κανεις ???

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει σκάστρα ανοικτού τύπου για αυτό το μοτέρ γιατί θα μπερδεύει τους αισθητήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το thread αλλα ομολογώ οτι αρχίζει να με κουράζει πολύ...

 

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ; Γιατί μερικοί ζορίζετε τα αυτοκίνητά σας; Διαβάζω για κάτι 1ες και 2ες στον κόφτη και σκέφτομαι αν σε κανένα χρόνο θα μας φταίει η παλιοVW με τους αναξιόπιστους κινητήρες της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...