Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρει κανείς όλους τους τύπους λάμπας του GT? Που μπορώ να τους δω? (Μικρές λάμπες, Μεσαία, Μεγάλη σκάλα, προβολάκια). Το μόνο που ξέρω είναι ότι τα μεσαία είναι Η7.

 

Μεσαία και μεγάλα: Η7

Θέσεως: ψείρες (2GL)

Προβολάκια: ΗΒ4 (λεγονται και 9006)

 

Yπάρχει όμως και περίπτωση τα προβολάκια να έχουν άλλο τυπο λάμπας (υπάρχουν δύο τύποι που τοποθετούνται στο Golf, θα πρέπει να ξεβιδώσεις το προβολάκι αφού βγάλεις το μαύρο διακοσμητικό πλαστικό που το περιβάλλει για να δείς τον τύπο της λάμπας.Το πλαστικό βγαίνει αν ξεβιδώσεις την μικρή βίδα που υπάρχει και το τραβήξεις με προσοχή-είναι κουμπωτό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε κάποιο άλλο forum απάντησαν:

1) "Οι ψείρες λέγονται W5W και όχι ΟΕΜ

 

Πίσω έχει:

 

Φλας H6W

Φρένο P21W

Ομίχλης P21W

Όπισθεν P21W

Θέσεως P21W"

 

2) "Μεσαιες Η7

μεγαλα Η7

προβολακια ομιχλης Η11

Ψειρες κλασσικες ΟΕΜ"

 

Τι από αυτά είναι αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά εδώ:

 

 

2006 VOLKSWAGEN Golf

 

Low beam headlamp

H7LL

 

High beam headlamp

H7LL

 

Parking light

3457LL

 

Front turn signal

2827

3457LL

 

Rear turn signal

7506

7506LL Long Life Upgrade: Up to twice the life of the standard lamp

 

Tail light

5008

 

Stop light

7506

7506LL Long Life Upgrade: Up to twice the life of the standard lamp

 

High mount stop light

Assembly

 

Fog/Driving light

H3-55W

H3ST Silverstar High Performance Lighting: The Whiter and Brighter Halogen

 

License plate

6418

 

Back up light

7506

7506LL Long Life Upgrade: Up to twice the life of the standard lamp

 

Front sidemarker

2825

 

Rear sidemarker

5008

 

Glove box

6428

 

Map light

2825

6418

 

Dome light

6411

 

Step/Courtesy light

2825

6418

 

Trunk/Cargo area

2825

 

____________________________________________________

 

The applications presented in this replacement guide have been compiled using the best information available from the vehicle manufacturers at the time of your search. This guide is intended for general information purposes only, not to be construed as any type of warrantee as to any particular application. For specific applications the vehicle owner's manual should be consulted.

Link to comment
Share on other sites

ta nikel koumpakia denoun omorfa? kai o fotismos sta koumpia nomizo ine pros to kokkino pou dixni pisteyo omorfa, sosta?

Ολα τα κουμπια στη κοσολα ειναι Νικελ, κοκκινου φωτισμου. Πραγματι δενουν πολυ ομορφα με το συνολο του αυτοκινητου. θα παραθεσω photos αργοτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re pedia pira simera sto kalogeropoulo na rotiso gia othones k akousa eksofrenikes times.850 eyro i othoni kenwood k 1150 i othoni JVC.Panakriva.Piga simera stin antisprosopeia k rotisa an mporoume na valoume ipodoxi usb stin ergostasiaki pigi(RCD300).Mou eipan na peraso ayrio.As elpiso na akouso kala nea ayrio
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το απογευμα ειμαι κι εγω ενας πανευτυχης κατοχος ενος μαυρου Golf TSI - Sportline :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

@ GaNgBaNg:

Καλοτάξιδο... Ελαφρύ πόδι μικρέ ;)

 

@ Glouf125_Innova:

Εγώ περιμένω τιμή για αυτό:

http://www.dension.com/icelinkgateway300.php

 

Αν ήταν να επιλέξω dvd-nav θα περίμενα γι αυτό:

http://www.navigadget.com/index.php/2006/11/20/pioneer-avic-d3-with-ipod-connection/

http://www.pioneerelectronics.com/pna/v3/pg/press/release/detail/0,,2076_310069589_372897088,00.html

Link to comment
Share on other sites

re pedia pira simera sto kalogeropoulo na rotiso gia othones k akousa eksofrenikes times.850 eyro i othoni kenwood k 1150 i othoni JVC.Panakriva.Piga simera stin antisprosopeia k rotisa an mporoume na valoume ipodoxi usb stin ergostasiaki pigi(RCD300).Mou eipan na peraso ayrio.As elpiso na akouso kala nea ayrio

Loipon telika to e-bay einai sotirio!!!

Parelaba to:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150072215838&sspagename=ADME:L:AAQ:US:1

 

Ekana egkatastasi xthes kai einai proto !!

Mpainei sto ntoulapaki poly eykola. Koumponei piso apo to RCD 300 kaiiiiii fygame!!

Sto kouti sou dinei ena USB se SD adaptor. Ftiaxneis merika folder me CD01 - CD02 kai .... CD0x ta gemizeis MP3 kai efygesi !!! Ebala kai ena zeygari hxeia piso kai ola me ola ayta eimai tora pia etoimos gia taksidia !!

 

Magkes an sas endiaferi mono musiki sto autokinito tote me 100 euros gia to "MP3 Audio Link for Volkswagen" pano sto rcd300 eiste etoimoi.

An thelete kalitero hxo kai den eiste poli apaititikoi valte kai ena zeygari hxeia piso kai telos.

Allios skaste ta fragka parte TV's DVD's Blue rays kai HD kai 7+1 DTS Home Car cinema kai eiste etoimoi :) :)

Ayta oti thelete ping.

Link to comment
Share on other sites

Loipon telika to e-bay einai sotirio!!!

Parelaba to:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150072215838&sspagename=ADME:L:AAQ:US:1

 

Ekana egkatastasi xthes kai einai proto !!

Mpainei sto ntoulapaki poly eykola. Koumponei piso apo to RCD 300 kaiiiiii fygame!!

Sto kouti sou dinei ena USB se SD adaptor. Ftiaxneis merika folder me CD01 - CD02 kai .... CD0x ta gemizeis MP3 kai efygesi !!! Ebala kai ena zeygari hxeia piso kai ola me ola ayta eimai tora pia etoimos gia taksidia !!

 

Magkes an sas endiaferi mono musiki sto autokinito tote me 100 euros gia to "MP3 Audio Link for Volkswagen" pano sto rcd300 eiste etoimoi.

An thelete kalitero hxo kai den eiste poli apaititikoi valte kai ena zeygari hxeia piso kai telos.

Allios skaste ta fragka parte TV's DVD's Blue rays kai HD kai 7+1 DTS Home Car cinema kai eiste etoimoi :) :)

Ayta oti thelete ping.

Ayto fenete poli endiaferon alla dose mas plirofories.Posi mnimi exei to adaptor,poso kostise sinolika(agora+metaforika+perastika),xronos paradosis.K tora dld apla sindeeis ton adaptora me to RCD300 k akous tragoudia apo ekei?

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA

οπως εχω ξανααναφερει περιμενω και εγω τον αλλο μηνα να παραλαβω το μαυρο gt μου. Βασικα θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με τα εξης

Αναμφισβητητα δεν ανφερομαι στα θετικα του αυτοκινητου τοσο αισθητικα οσο και τεχνολογικα. Εκει που εχω ενσταση ειναι σε μερικα μονο πραγματακια που αφορουν το αισθητικο μερος και θα ηθελα τις γνωμες σας. Αυτα που δεν μου αρεσουν λοιπον πολυ στο αμαξι και θελω την κριτικη σας ειναι τα εξης :

1. Τα νικελενια κουμπια στην κονσολα, σπορτιβ μεν αλλα νομιζω οτι σε ολομαυρα ηταν ποιο ομορφα

2. Οι ζαντες, θα τις προτειμουσα πενταστερες και οχι πολυακτινες, ενω νομιζω οτι γενικα τα ζαντολαστιχα διχνουν μικροτερα απο 225/45/17

3. Το πισω μερος του αυτοκινητου δεν μου πολυαρεσει και ειδικα τα στρογγυλεμενα φαναρια

4. Ενω γενικα ειναι μεγαλο αμαξι, διχνει μικρο

Φυσικα επαναλαμβανω πως το αμαξι ειναι πολυ καλο, αλλωστε το εχω παραγγειλει , απλα τωρα αναφερω τι δεν μου πολυκαθετε καλα και θελω τις αποψεις σας, ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA

οπως εχω ξανααναφερει περιμενω και εγω τον αλλο μηνα να παραλαβω το μαυρο gt μου. Βασικα θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με τα εξης

Αναμφισβητητα δεν ανφερομαι στα θετικα του αυτοκινητου τοσο αισθητικα οσο και τεχνολογικα. Εκει που εχω ενσταση ειναι σε μερικα μονο πραγματακια που αφορουν το αισθητικο μερος και θα ηθελα τις γνωμες σας. Αυτα που δεν μου αρεσουν λοιπον πολυ στο αμαξι και θελω την κριτικη σας ειναι τα εξης :

1. Τα νικελενια κουμπια στην κονσολα, σπορτιβ μεν αλλα νομιζω οτι σε ολομαυρα ηταν ποιο ομορφα

2. Οι ζαντες, θα τις προτειμουσα πενταστερες και οχι πολυακτινες, ενω νομιζω οτι γενικα τα ζαντολαστιχα διχνουν μικροτερα απο 225/45/17

3. Το πισω μερος του αυτοκινητου δεν μου πολυαρεσει και ειδικα τα στρογγυλεμενα φαναρια

4. Ενω γενικα ειναι μεγαλο αμαξι, διχνει μικρο

Φυσικα επαναλαμβανω πως το αμαξι ειναι πολυ καλο, αλλωστε το εχω παραγγειλει , απλα τωρα αναφερω τι δεν μου πολυκαθετε καλα και θελω τις αποψεις σας, ευχαριστω!

eilkikrina de mporo na se katalaveno.Na mou peis gia tis zantes pou den eine oraies ok alla esi les oti to piso meros tou aytokinitou den eine oraio.E ayto eine to golf.Eine ligo akira ayta pou les

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

eilkikrina de mporo na se katalaveno.Na mou peis gia tis zantes pou den eine oraies ok alla esi les oti to piso meros tou aytokinitou den eine oraio.E ayto eine to golf.Eine ligo akira ayta pou les

 

+1. Πράγματι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια δεν ειπα οτι ειναι ασχημο, απλα αν ψαξω κατι που δεν με τρελαινει στο αμαξι ειπα εινα αυτα που ανεφερα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε, και εμενα με αηδιαζει αυτο το εμετικο τελικο καζανακι που εχει η 147 το οποιο εχει και ενα μπουρι σαν καλαμακι :lol: αλλα σε καμια περιπτωση αυτο δεν θα με απετρεπε απο την αγορα της... ;)

Μαλλον κατι τετοιο εννοει και ο φιλος μας!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε, και εμενα με αηδιαζει αυτο το εμετικο τελικο καζανακι που εχει η 147 το οποιο εχει και ενα μπουρι σαν καλαμακι :lol: αλλα σε καμια περιπτωση αυτο δεν θα με απετρεπε απο την αγορα της... ;)

Μαλλον κατι τετοιο εννοει και ο φιλος μας!

nai.sigoura.Kanena aytokinito den eine teleio.Se merika simeia sigoura tha exei kapoies ateleies.O filos omos milaei genika gia to skafos toy aytokinitou kai gia kati to opoio fisika den allazei.Gia ayto leo oti eine ligo akira.Filika panta

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

παιδεια ειναι καθαρα αισθητικο και υποκειμενικο το θεμα.Κανενα αυτοκινητο δεν ειναι τελειο, ακομα κ στα πολυ πολυ ακριβα μοντελα , υπαρχουν καποια πραγματα που δεν καθονται πολυ καλα. Εγω δεν αναφερθηκα σε ολο το σκαφος, ειπα μονο για το στρογγυλεμενο πισω μερος (φαναρια) και τα νικελα στην κονσολα και τις ζαντες.Επισης εκ φυσεως ειμαι τελειομανης και δυσκολος, οποτε παντα σε καθε αυτοκινητο οσο τελειο και να ειναι βρισκω καποιες ατελειες.

εξαλλου σας ειπα οτι ειναι για μενα πολυ πολυ καλη επιλογη γι αυτο και το επελεξα. Και απο οτι βλεπω η ταση ολων των βιομηχανιων ειναι σε αυτξ την κατευθυνση. Ενα πολυ ομορφο κ επισης γρηγορο που θα βγει ας πουμε ειναι το corsa opc 190p , αλλα δεν μπορεις να μπεις σε αυτη την διαδικασια γιατι συνεχως βγαινουν καινουργια κια ομορφα αυτοκινητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πιστεύω οτι το πίσω μέρος του golf V είναι απο τα πιό ωραία που κυκλοφορούν...Οσο για το corsa opc ωραίο φαίνεται, αλλα δεν θα έπαιρνα ποτέ όπελ έναντι vw.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πιστεύω οτι το πίσω μέρος του golf V είναι απο τα πιό ωραία που κυκλοφορούν...Οσο για το corsa opc ωραίο φαίνεται, αλλα δεν θα έπαιρνα ποτέ όπελ έναντι vw.

sigoura. Sigkekrimena ti deytera o ksaferdos mou pire to neo corsa k pragmatika to golf eine klaseis anotero apo to corsa k genika apo ta opel.Theoro entelos askopo p.x. na agoraseis ena astra OPC to opoio kostizei oso ena golf GTI k eilikrina panta to astra tha eine piso se ola tou.Den eine tixaio alloste oti se ola ta sigkritika test sti katigoria GTI to glof GtI eine proto eno to astra OPC eine teleytaio

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Για να μην δημιουργηθούν παρξηγήσεις...Προσωπική άποψη είναι αυτή που διατύπωσα...Απλα, έχω κάποιες επιφυλάξεις για την όπελ.Θείος μου με astra και φίλοι μου με corsa δεν μου έχουν πεί και τα καλύτερα. Προσωπικά, τρώω μεγάλη ξενέρα με το κίτρινο φωτισμό στο κέντρο του ταμπλό των όπελ...Και πάνω που πήγαμε στην έκθεση αυτοκινήτου με τους φίλους μου μιας και εγω και ένας άλλος ψαχνόμασταν για αγορά, λέω μακάρι τωρα που θα δω το νέο corsa να μήν έχει το φωτισμό αυτο στο ταμπλό (ξερετε, η οθονίτσα που λέει διάφορες πληροφορίες) τσάκ! φάτσα κάρτα πάλι. Λέω γιατι ρε γαμώτο, και είναι αρκετά βελτιωμένο το κορσάκι. Καλά μην υπερβάλλω κιόλας, ο λόγος που δεν το πήρα δεν είναι αυτο το κόλλημα που έχω...Είναι κυρίως το ότι ποτέ δεν είχα σε εκτίμηση την όπελ και ένας άλλος λόγος ...Αυτός ο λόγος καθόταν λίγα μέτρα πιό μακριά και γύρω του είχε μαζέψει πολύ κόσμο που το θαύμαζαν...Golf GT λέγεται και την ερχόμενη εβδομάδα το παραγγέλνω σε candy white χωρις κανένα εξτρά πάνω του με την ελπίδα οτι δεν θα περιμένω 3 μήνες να μου το φέρουν!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην δημιουργηθούν παρξηγήσεις...Προσωπική άποψη είναι αυτή που διατύπωσα...Απλα, έχω κάποιες επιφυλάξεις για την όπελ.Θείος μου με astra και φίλοι μου με corsa δεν μου έχουν πεί και τα καλύτερα. Προσωπικά, τρώω μεγάλη ξενέρα με το κίτρινο φωτισμό στο κέντρο του ταμπλό των όπελ...Και πάνω που πήγαμε στην έκθεση αυτοκινήτου με τους φίλους μου μιας και εγω και ένας άλλος ψαχνόμασταν για αγορά, λέω μακάρι τωρα που θα δω το νέο corsa να μήν έχει το φωτισμό αυτο στο ταμπλό (ξερετε, η οθονίτσα που λέει διάφορες πληροφορίες) τσάκ! φάτσα κάρτα πάλι. Λέω γιατι ρε γαμώτο, και είναι αρκετά βελτιωμένο το κορσάκι. Καλά μην υπερβάλλω κιόλας, ο λόγος που δεν το πήρα δεν είναι αυτο το κόλλημα που έχω...Είναι κυρίως το ότι ποτέ δεν είχα σε εκτίμηση την όπελ και ένας άλλος λόγος ...Αυτός ο λόγος καθόταν λίγα μέτρα πιό μακριά και γύρω του είχε μαζέψει πολύ κόσμο που το θαύμαζαν...Golf GT λέγεται και την ερχόμενη εβδομάδα το παραγγέλνω σε candy white χωρις κανένα εξτρά πάνω του με την ελπίδα οτι δεν θα περιμένω 3 μήνες να μου το φέρουν!

oraios file.Poli kali i epilogi sou.Vevea exo to TSI alla argotera me ena programataki tha eime dipla dipla me to GT.Poli kalo aytokinito se epidoseis,asfaleia,anesi kai omorfia.I timi tou vevea de pernei ola ta respect alla apo tin alli les aksizei ta lefta tou re gam...to

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Ayto fenete poli endiaferon alla dose mas plirofories.Posi mnimi exei to adaptor,poso kostise sinolika(agora+metaforika+perastika),xronos paradosis.K tora dld apla sindeeis ton adaptora me to RCD300 k akous tragoudia apo ekei?

O antaptoras einai ena mikro kouti kai apla bazeis ena stikaki USB me osi mnimi theleis.Ego eho 1GB stick kai exo balei mesa 250 -300 tragoudia.

To kostos itan 100 euros sinolika kai i egkatastasi itan poli apli.

Den mou kostise tipota afou tin idia stigmi evala kai ta piso ixeia.

Pantos einai ena koumpoma sto cd changer adaptor kai einai etoimo :)

Link to comment
Share on other sites

Vevea exo to TSI alla argotera me ena programataki tha eime dipla dipla me to GT.
Θα χρειαστείς φρένα όμως γιατί τα φρένα του TSI δεν φτάνουν για ακόμα 30 άτια.:p

 

Απο ότι έχω δει το απλό TSI έχει ίδια φρένα μ'αυτά του 1600. Μου φάνηκε περιέργο γιατί έχει και 30 άλογα παραπάνω απο το 1.6 FSI.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που πήρα απο τον Καλογερόπουλο για το gateway 300 ήταν 335 €.

 

Ομολογώ οτι είναι αρκετά τσιμπημένη και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο.

Το προϊόν κοστίζει 219€ + 50€ (τοποθέτηση) = 265€

 

Συγκριτικά με το Xcarlink πιστεύω οτι το gateway 300 αξίζει περισσότερο μόνο για κάποιον που ενδιαφέρεται να έχει usb + ipod μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...