Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με μία λέξη, ναι!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

αντι του itunes ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω???

 

ειχα ενα και ξεχασα την ονομασια του

3utools?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mol said:

Ναι ρε! Έσπασα το κεφάλι μου να το θυμηθώ........

🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος στο iPhone να μπορέσω να συγχρονίσω τους σελιδοδείκτες μαζί με τους κωδικούς και όλα από το chrome στο Safari?

Ψάχνοντας στο internet είδα μόνο αν έχεις Mac κάτι το οποίο δεν έχω

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, δεν ξέρω έαν έχει απαντηθεί το ερώτημα μου αλλά δεν βρήκα κάτι ψάχνωντας . Εχώ iphone 15 και προσπαθώ να κάνω hotspot σε windows 11 pro   Η σύνδεση γίνεται αλλά δεν ανοίγουν όλα τα site ( Mερικά ανοίγουν άλλα όχι.) Βγάζει συνήθως μνμ site ureachable ή οταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιο πρόγραμμα που θέλω για τη δουλειά μου μου βγάζει error 12007 Πριν που έιχα samsung κινητό δεν έιχα κανένα πρόβλημα με hotspot .... Eψάξα και δοκίμασα διάφορα που βρήκα στο internet αλλά καμία λύση δεν δουλεύει . Εχεί αντιμετωπίσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ?? 

 

 

Edited by eliask2004
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2024 at 11:56 ΜΜ, eliask2004 said:

Kαλησπέρα, δεν ξέρω έαν έχει απαντηθεί το ερώτημα μου αλλά δεν βρήκα κάτι ψάχνωντας . Εχώ iphone 15 και προσπαθώ να κάνω hotspot σε windows 11 pro   Η σύνδεση γίνεται αλλά δεν ανοίγουν όλα τα site ( Mερικά ανοίγουν άλλα όχι.) Βγάζει συνήθως μνμ site ureachable ή οταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιο πρόγραμμα που θέλω για τη δουλειά μου μου βγάζει error 12007 Πριν που έιχα samsung κινητό δεν έιχα κανένα πρόβλημα με hotspot .... Eψάξα και δοκίμασα διάφορα που βρήκα στο internet αλλά καμία λύση δεν δουλεύει . Εχεί αντιμετωπίσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ?? 

 

 

το παρατηρησα και εγω προχθες για να ειμαι ειλικρινης...εκανα επανεκκινηση το λαπτοπ και μετα ολα μια χαρα...δεν ξερω τι εφταιγε αλλα δεν ασχοληθηκα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας.

Ειμαι κατοχος samsung a52s. Σκεφτομαι να μπω στον κοσμο του iphone. Δεν ειχα ποτε.

Με ενδιαφερει η μπαταρια, φωτογραφια, μουσικη, βιντεο, καμια ταινια πιο σπανια, browsing, social, και καμια πρωτοτυπη εφαρμογη.

δεν εχω καταλαβει πως παει με τα iphones. Καθε χρονο οταν βγαινει ενα λογισμικο πχ ios18, το παιρνουν ολα τα προηγουμενα και οι μονες διαφορες των μοντελων ειναι στη κατασκευη της συσκευης? Δηλαδη αν παρω το 14, δε θα υστερει σε δυνατοτητες απο το 15?

Ακουσα οτι το 16, θα εχει ios 18 η κατι τετοιο, το οποιο δε θα το εχουν τα προηγουμενα ουτε θα το αποκτησουν.

αν εχει καποιος τον χρονο, θα ηθελα μια μικρη επεξηγηση.

Ευχαριστω

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RAVEN_ said:

Γεια σας.

Ειμαι κατοχος samsung a52s. Σκεφτομαι να μπω στον κοσμο του iphone. Δεν ειχα ποτε.

Με ενδιαφερει η μπαταρια, φωτογραφια, μουσικη, βιντεο, καμια ταινια πιο σπανια, browsing, social, και καμια πρωτοτυπη εφαρμογη.

δεν εχω καταλαβει πως παει με τα iphones. Καθε χρονο οταν βγαινει ενα λογισμικο πχ ios18, το παιρνουν ολα τα προηγουμενα και οι μονες διαφορες των μοντελων ειναι στη κατασκευη της συσκευης? Δηλαδη αν παρω το 14, δε θα υστερει σε δυνατοτητες απο το 15?

Ακουσα οτι το 16, θα εχει ios 18 η κατι τετοιο, το οποιο δε θα το εχουν τα προηγουμενα ουτε θα το αποκτησουν.

αν εχει καποιος τον χρονο, θα ηθελα μια μικρη επεξηγηση.

Ευχαριστω

Με το που βγει update το παίρνουν όλα τα μοντέλα iphone μέχρι και 5 χρόνια πισω νομίζω. Έτσι έχουν όλα τα τηλέφωνα την ίδια έκδοση λογισμικού αλλά κάποιες δυνατότητες που έχουν και σχέση με το hardware πηγαίνουν μονο σε καινούργια μοντέλα. Γενικά όμως η εμπειρία χρήσης είναι παρόμοια.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, RAVEN_ said:

Γεια σας.

Ειμαι κατοχος samsung a52s. Σκεφτομαι να μπω στον κοσμο του iphone. Δεν ειχα ποτε.

Με ενδιαφερει η μπαταρια, φωτογραφια, μουσικη, βιντεο, καμια ταινια πιο σπανια, browsing, social, και καμια πρωτοτυπη εφαρμογη.

δεν εχω καταλαβει πως παει με τα iphones. Καθε χρονο οταν βγαινει ενα λογισμικο πχ ios18, το παιρνουν ολα τα προηγουμενα και οι μονες διαφορες των μοντελων ειναι στη κατασκευη της συσκευης? Δηλαδη αν παρω το 14, δε θα υστερει σε δυνατοτητες απο το 15?

Ακουσα οτι το 16, θα εχει ios 18 η κατι τετοιο, το οποιο δε θα το εχουν τα προηγουμενα ουτε θα το αποκτησουν.

αν εχει καποιος τον χρονο, θα ηθελα μια μικρη επεξηγηση.

Ευχαριστω

Το πρωτότυπη εφαρμογή δεν κατάλαβα . Κατά τα άλλα έχει χαθεί η έννοια του κινητού. Τί ταινίες θες να δεις σε ένα κινητό ; Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν οι σινεμαδες ούτε οι μεγάλες τηλεοράσεις. Δεν μου φταις εσύ αλλά διαβάζω κάτι πράγματα και δεν μπορώ . 

Λοιπόν πάμε στα ενδότερα . Ακόμα και 5 τηλέφωνα πίσω  παίρνουν το ios 18 απλώς τελευταίο 15 iphone  θα δουλεύει το intelligence. Κάμερες social , και τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει επιλογή να μην βγαίνει αυτό το παράθυρο ώστε αν θέλω να επιλέγω ανοιχτή ακρόαση με μια μόνο κίνηση ;

IMG_0572~2.PNG

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stefanidisg said:

Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει επιλογή να μην βγαίνει αυτό το παράθυρο ώστε αν θέλω να επιλέγω ανοιχτή ακρόαση με μια μόνο κίνηση ;

IMG_0572~2.PNG

Αν έχεις κι άλλη συσκευή συνδεδεμένη όπως φαίνεται εδώ, δεν νομίζω να γίνεται...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οποτε στο τελευταίο iphone, το 16, εκεί θα έχει το intelligence, οχι στα πιο πίσω.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, RAVEN_ said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οποτε στο τελευταίο iphone, το 16, εκεί θα έχει το intelligence, οχι στα πιο πίσω.

Λογικά ναι. Θα φανεί στην παρουσίαση...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας. Θα γινω και εγω πρωτη φορα στην ζωη μου κατοχος iphone μετα απο τοσα χρονια και μετα απο τοσες android συσκευες κυριως oneplus ( κατοχος oneplus 10t 5g προς στιγμην ) και θα προβω σε αγορα iphone 16 pro max αυτην την στιγμη. 
Οποιος μπορει θα ηθελα να μου δωσει καποια tip & tricks σαν πρωταρης τι μπορω να κανω και τι να ξερω κλπ. 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klaudio97 said:

Καλησπερα σας. Θα γινω και εγω πρωτη φορα στην ζωη μου κατοχος iphone μετα απο τοσα χρονια και μετα απο τοσες android συσκευες κυριως oneplus ( κατοχος oneplus 10t 5g προς στιγμην ) και θα προβω σε αγορα iphone 16 pro max αυτην την στιγμη. 
Οποιος μπορει θα ηθελα να μου δωσει καποια tip & tricks σαν πρωταρης τι μπορω να κανω και τι να ξερω κλπ. 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Για αρχή κατέβασε την εφαρμογή move to ios στο android κινητό σου και όταν ανοίξεις πρώτη φορά το iPhone στο αρχικό setup διάλεξε μεταφορά από android ώστε να περάσεις σχεδόν τα πάντα από το παλιό στο καινούριο.

Από εκεί και πέρα δεν έχει και πολύ ιδιαίτερο να προσέξεις. Όλες οι εφαρμογές της Google είναι στο store, άρα μπορείς να τις χρησιμοποιησεις όπως πριν.

Αν θες μεταφορά αρχείων από και προς το pc, κατεβάζεις στο pc το 3utools.

Και κάτι τελευταίο, κατέβασε οπωσδήποτε το swift keyboard της Microsoft γιατί το μαμά πληκτρολόγιο είναι για τ'ανάθεμα!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Εχω 2 ακομα ερωτησεις ειδα οτι 16 pro max η φορτισει θα φτανει στα 40w ποιον φορτιστει να παρω; θα μπορεσω να βρω στον κοτσοβολο τετοιον φορτιστει οταν παραλαβω το κινητο η θα πρεπει να προβω σε καποια παραγγελια μεσω ιντερνετ; Επισης θελω και ενα καλο τζαμακι και θηκη και εχω δει οτι η τιμες ξεφευγουν λιγο ( Ειδα θηκη για 15 pro max απο istorm στα 60 ευρω 🤣 ) Οποιος μπορει να μου προτεινει κατι η να μου δειξει καποιο site κλπ θα το εκτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2024 at 3:23 ΠΜ, RAVEN_ said:

Γεια σας.

Ειμαι κατοχος samsung a52s. Σκεφτομαι να μπω στον κοσμο του iphone. Δεν ειχα ποτε. age of war

Με ενδιαφερει η μπαταρια, φωτογραφια, μουσικη, βιντεο, καμια ταινια πιο σπανια, browsing, social, και καμια πρωτοτυπη εφαρμογη.

δεν εχω καταλαβει πως παει με τα iphones. Καθε χρονο οταν βγαινει ενα λογισμικο πχ ios18, το παιρνουν ολα τα προηγουμενα και οι μονες διαφορες των μοντελων ειναι στη κατασκευη της συσκευης? Δηλαδη αν παρω το 14, δε θα υστερει σε δυνατοτητες απο το 15?

Ακουσα οτι το 16, θα εχει ios 18 η κατι τετοιο, το οποιο δε θα το εχουν τα προηγουμενα ουτε θα το αποκτησουν.

αν εχει καποιος τον χρονο, θα ηθελα μια μικρη επεξηγηση.

Ευχαριστω

Τα iPhone γενικά έχουν καλή διάρκεια μπαταρίας, αλλά αυτό εξαρτάται από το μοντέλο και την χρήση σου. Το iPhone 14 και το iPhone 15 προσφέρουν καλύτερη διαχείριση ενέργειας σε σχέση με παλαιότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...