Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

δεν ξερω για της daytona, παντως ξερω ενα κιτ που βγαζει ενα μαγαζι στην αθηνα 180 κυβικα, αλλο σασμαν ,καμπανες, ρευματα στροφαλοι κεφαλες κυλ/να, δλδ το μονο που μενει ειναι τα καρτερ, και με fcr28 το δινει μονο 1300 ευρω!

 

σοβαρα μιλας???:yahoo:

τηλεφωνο?διευθυνση?κατι βρε αδερφε...

μ εφτιαξες τη μερα!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Ο κολλητός μου πήρε πριν κανα μήνα μια Derbi Senda Limited Edition 50cc. Επειδή το μηχανάκι δεν του δίνει την απολυτη καυλα που ζητάει με έβαλε να ρωτήσω άν ξέρει κανείς αν πουλουνται στο εμποριο φτηνα ανταλλακτικα. ΠΧ Κανα Κυλινδροπίστονο βρε αδερφε και καμια εξατμιση.
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας???:yahoo:

τηλεφωνο?διευθυνση?κατι βρε αδερφε...

μ εφτιαξες τη μερα!:w00t:

δεν ξερω τιποτα, το μονο που ξερω ειναι οτι φορανε αυτο το κιτ 2 μηχανακια πανω στην ιστιαια, και πατανε z250 και dinamik για πλακα και δν τους εχει βγαλει κανενα προβλημα. 3 μαγαζια πουλανε ανταλακτικα εκει, και το φερνουν το κιτ απο αθηνα. θα ρωτησω και θα μαθω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Ο κολλητός μου πήρε πριν κανα μήνα μια Derbi Senda Limited Edition 50cc. Επειδή το μηχανάκι δεν του δίνει την απολυτη καυλα που ζητάει με έβαλε να ρωτήσω άν ξέρει κανείς αν πουλουνται στο εμποριο φτηνα ανταλλακτικα. ΠΧ Κανα Κυλινδροπίστονο βρε αδερφε και καμια εξατμιση.

κυλ/να βγαζουν σιγουρα, και reed. για εξατμιση αν δε βρει, παραγγελνει σε μαγαζι με ανταλακτικα χειροποιητη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

dmkia δουλεύω delivery όχι όμως με το δικό μου παπί...:p

 

Ρε παιδιά 1237€ αυτό το κιτάκι...

Takegawa 124cc +R

http://www.hondaminitrail.com/GIFS/P779.jpg

 

Αξίζει...?:happy:

 

'Η μάλλον αυτό... που είναι πιο οικονομικό...

R-STAGE BORE STROKE UP KIT (TYPE-1) 12V MONKEY R CRANK 106CC R20

http://www.takegawa.nl/img/big.php?id=510

757.50€(Χωρίς ΦΠΑ)

 

Αντε μετά να στην μπεί κανένας...:O

Το μόνο που θές είναι ένα γκαράζ με 15 κάμερες, 5 συναγερμούς, 10 βοδυguards για να μην τα πάρει κανένα τσογλ@νι...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ πως γίνεται να βάλουμε στροφόμετρο στο παπί...?:happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

re pedia tha trellatho.Pira tilefono simera sto mexis(stin thesaloniki) k mou eipan oti gia innova 55 WISECO den iparxoun etoimes flantzes.Prepei na steilo ton kilindro gia na kanoun ftiaktes flantzes k kostizoun 25 eyro+metaforika
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

re pedia tha trellatho.Pira tilefono simera sto mexis(stin thesaloniki) k mou eipan oti gia innova 55 WISECO den iparxoun etoimes flantzes.Prepei na steilo ton kilindro gia na kanoun ftiaktes flantzes k kostizoun 25 eyro+metaforika

:blink: Είναι σοβαροί οι άνθρωποι? ΕΛΕΟΣ...

:worry:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Απο παντου θελουν να τρωνε οι αλητες !!! :mad: ακου εκει δεν εχουν φλατζα! :wacko:
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δν ξέρω τα έχω δει όλα πλέον...

 

Με πρόδωσε το hondaki σήμερα....:(

 

Έβαλα βαλβίδες, τσιμούχες, ράουλα, μπιέλα καινούρια όλα γνησια...

Έχω κάνει 110 χμ (πιο χαλαρά χιλιόμετρα δν γίνεται... χωρις 2ο άτομο χωρίς στροφές πολλές, χωρίς πολύ δούλεμα...)

 

Πρίν λίγο πήγαινα σε ένα φιλαράκι και καθώς σταματάω το παπί σβήνει ξαφνικά...:( Δοκιμάζω μίζα, μανιβέλα τπτ... Άνοιγω το γκάζι την ώρα που πατάω μίζα ή μανιβέλα και δουλεύει αλλά μόλις αφήνω το γκάζι σβήνει.......:( :cry:

Πάπαλα το παπί...............

 

Τώρα ακούω λαικούρα και κρασί μπας κ μ περάσει η στενοχώρια.......

Για πείτε ρε παιδια....

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Cloud αλλαξες ολα αυτα χωρις να αλλαξεις κυλινδρο και πιστονι;για μενα απο αυτα που λες καταλαβαινω οτι δεν κραταει συμπιεση ή κατι παιζει με το καρμπυρατερ σου...

GATE_1908 το ειδα εγω,ετσι χωρις φτερα ειχα κι εγω το αστρεα αλλα με τα παραμικρα νερα που παταγα ξερεις τι γινοταν,ασε οταν εβρεχε,δεν μπορουσα να παω πουθενα οποτε τα ξαναεβαλα :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το αγορασα το πειρα χωρις φτερα και ηταν χριστουγεννα,ετσι οπως εβρεχε κιολας ειχα γινει πατουρα.χωματα στα ματια κ.λ.π.τα εβαλα παλι σημερα τα καθαρισα κιολας ισιωσα και το τιμονι που ηταν θεοστραβο.πηγαινα βραδυ βολτα και το φως βαραγε αριστερα πανω στα ματια των αλλων οδηγων.παντως για να μην τα πολυλογο καμια σχεση χωρις φτερα ειναι πολυ πιο αγρημι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δν ξέρω τα έχω δει όλα πλέον...

 

Με πρόδωσε το hondaki σήμερα....:(

 

Έβαλα βαλβίδες, τσιμούχες, ράουλα, μπιέλα καινούρια όλα γνησια...

Έχω κάνει 110 χμ (πιο χαλαρά χιλιόμετρα δν γίνεται... χωρις 2ο άτομο χωρίς στροφές πολλές, χωρίς πολύ δούλεμα...)

 

Πρίν λίγο πήγαινα σε ένα φιλαράκι και καθώς σταματάω το παπί σβήνει ξαφνικά...:( Δοκιμάζω μίζα, μανιβέλα τπτ... Άνοιγω το γκάζι την ώρα που πατάω μίζα ή μανιβέλα και δουλεύει αλλά μόλις αφήνω το γκάζι σβήνει.......:( :cry:

Πάπαλα το παπί...............

 

Τώρα ακούω λαικούρα και κρασί μπας κ μ περάσει η στενοχώρια.......

Για πείτε ρε παιδια....

κοιταξες αν πεταει ρευμα???

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

kai na po oti evala moufa pistoni.Wiseco evala gamoto.K den eine tpt allo apla to mixankai to ftiaxno krifa apo ton mpampa mou k de mporo na steilo ton kilindro stin thes/niki
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το παπάκι.. Συμπίεση έχει αρκετή μαλιστα... Έφτεγε η βενζίνη που έβαλα απο ένα παλιο βενζινάδικο... Είχε γεμίσει το φιλτράκι με σκουπιδάκια... Πήγα και τον ξέχεσα στο βενζινάδικο μετα...

 

Thanx Guys...:happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Guyz ligh vohtheia!

 

Exw ena honda innova 125 kai epeidh xenerwnw otan to odhgaw giati exw sunhthisei th dunamh tou, thelw etsi xwris na epemvw ston kinhthra, na to ftiaxw ligo!:D

 

Peite mou pragmata pou mporw na kanw kai proteinete proionta.

 

Den thelw na dwsw polla xrhmata gia auto tha prothmousa tis value for money metatropes!:O

 

Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Guyz ligh vohtheia!

 

Exw ena honda innova 125 kai epeidh xenerwnw otan to odhgaw giati exw sunhthisei th dunamh tou, thelw etsi xwris na epemvw ston kinhthra, na to ftiaxw ligo!:D

 

Peite mou pragmata pou mporw na kanw kai proteinete proionta.

 

Den thelw na dwsw polla xrhmata gia auto tha prothmousa tis value for money metatropes!:O

 

Thanks:)

 

Κλασσικά όπως όλοι... Πάντα ζητάμε κτ απο παραπάνω...:happy:

Απο money πόσα σκέφτεσαι να διαθέσεις...?

 

Κλασσικά... Εξάτμιση, καρμπυρατέρ... μετά πάμε κυλινδρα κ τέτοια... ;)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά όπως όλοι... Πάντα ζητάμε κτ απο παραπάνω...:happy:

Απο money πόσα σκέφτεσαι να διαθέσεις...?

 

Κλασσικά... Εξάτμιση, καρμπυρατέρ... μετά πάμε κυλινδρα κ τέτοια... ;)

 

Apo xrhmata exartatai posh dunamh tha dwsei parapanw!Alla opws eipa den thelw na to kanw turbo apla zhtaw kati parapanw!Epishs an ginetai na vrw metaxeirismena parts akoma kalutera!

 

Ama valw carb kai exatmish ti diafora sthn katanawsh tha dw?

Link to comment
Share on other sites

Akousa oti 8a bgei kainourgio chaly einai ali8eia? tin pire allos tin etaireia
Άδραξε τη μέρα και μην άφησεις ούτε στιγμή της ζώης σου να περνάει χωρίς να της δίνεις την αξία που της αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μηχανακι, τωρα πιο ακριβος δεν ξερω

παλιο μηχανακι απο την honda.σταματησε η παραγωγη του πριν 15 χρονια.

και βεβαια ηταν πολυ ακυρο και δεν προκειτε να ξαναβγαλουν τετοιο μηχανακι και με τοσες μικρες ροδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...