Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

ti pantenta re file pare ena masoupie-steka(pane mazi), psalidi anartisis, mpoukales mprostines,xeroulia se xitirio valta pano na pezis mlkia meta ap tin omorfia apla pragmata eleos :D

k ama xis kiala fragka kantou k kamia aerografia na goustareis :mad:

http://img132.imageshack.us/img132/9049/ofaraa6fv.jpg

varia tou ofi i fanela...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδες εμενα η κεφαλη πανω γραφει κατι σαν j-f και το f ειναι σαν αναποδο.αν πατε στο mygallery στο ονομα μου εβαλα μια φωτογραφια της.αν καταλαβατε ποια λεω ειναι καλη?αυτες οι j-k ειναι καλες?
Link to comment
Share on other sites

Η τετραβάλβιδη φυσικα αλλα κάνει 3200€.

εντάξει, είπαμε οτι ειναι ακριβή, αλλα ούτε τα μισά απο αυτά που γράφεις δεν ειναι ;-) Να σας πληροφορήσω πάντως οτι απο Ιαπωνία, το Takegawa πιστόνι για τη συγκεκριμένη κεφαλή έχει 12000Yen δηλαδή 84 euro!!:wacko:

Παντως σε αυτή τη σελίδα την έχουν γυρω στα 200.000Υ δηλαδή γύρω στα 1500 κυμαίνεται η τιμή. Αλλα και σε ευρωπαικά site 1300-1600 την ειχα βρει.

οι twin spark ειναι στα 700ευρω και η αντλία λαδιού της τακε 36! Μας ψιλοπηδαν στην ευρώπη! συμφέρει να πας ιαπωνία και να αγοράσεις απο κει τα πραματα!! O ροτορας της KITACO, που ο dmkias τον ευρισκε 350-450 κανει 188ευρώ!!

αντε να σας δώσω τη σελίδα να ζαχαρώσετε τίποτα!

http://www.winmc.com/index2.html

διαλέχτε το πρώτο μπλε κουτάκι και δείτε ;-)

 

καλο μπανιστήρι!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ρωτήσει στον ακυριακόπουλο και μου είχε πει τόσα. Πολύ καλες οι τιμες πάντως απο ιαπωνία. Orestis μηπως ξέρεις πόσο θα στοιχίσει να παραγκείλω έναν εκκεντροφόρο R20 απο το εξωτερικό και πώς θα το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ειπαμε στην Ελλάδα, ο'τι αρπάξει ο καθένας!!! Αστα να πανε... Εξαρτάται απο που θα το πάρεις. Αν το πάρεις απο Αμερική/Ιαπωνία θα χρειαστει να πληρώσεις μεταφορικά και εκτελωνισμό. Απο χώρα της ΕΕ όμως τα μεταφορικά ειναι λιγα και διακινείς οπως γουστάρεις τα αγαθά. Η μλκ ειναι οτι δεν συνορεύουμε με καμια χώρα της ΕΕ, δλδ αμα συνορεύαμε με Ιταλία, καθε μερα απο κει θα ψωνίζαμε :p τεσπα, ζησε την ελληνική πραγματικότητα, ή ψάξε στα ευρωπαικα sites...
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Loipon ego exo ena FX 200 kibika foraei tetrabalbii kefali,44 karmpirater,64 mm kilindro,60 mm strofalo kai TURBO ;)

Teliki taxitita 250 km

Aneta exo ta Zitakia .....

:D

xaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα πες του poul-20 εμενα το παπι μου παει με την ταχυτητα του φωτος αλλα το κακκο ειναι οτι δεν εχω καλα φρενα και σταματαει στο φεγγαρι μονο.

περα απο την πλακα εμενα που ειχε πιασει γυρω στα 180 με το νιτρο και το μηχανακι ηταν αερας κοπανιστος.χωρια οτι δεν μπορουσα να κρατηθω πανω του.ποσο μαλλον με 250.μην τρελαθουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

TSALAS_PETROS αν βαλεις πιο αγριο εκκεντροφορο απο τον μαμισιο ΠΡΕΠΕΙ να βαλεις πιο σκληρα ελλατηρια στις βαλβιδες,υπαρχουν στο εμποριο της kitako και της takegawa.βαλβιδες γιατι να αλλαξεις; sorry αλλα δεν ξερω τιμες να σου πω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλαρακι το μηχανακι εβγαζε γυρο στα 165 χλμ αλλα ηταν ολο τακεκαβα.μονο εμβολο κυλινδρο ειχα φτιαχτα.και ρευματα ειχα ποτορα τισ κιτακο απο κυριακοπουλο για ντργστερ μετατροπες που με καταληλο φτιαξιμο εφτανε τισ 19000 στροφες.αλλο αν ποτε δεν το ειχα φτασει τοσο πσηλα.απο αξιοπιστια μην περιμενεισ και πολλα.αν 8εσ κατα καποιο τροπο αξιοπιστια πρεπει να βαλεισ τα καλυτερα πραγματα που 8α βρεισ.
Link to comment
Share on other sites

να θεσω ενα ερωτημα το οπιο δεν εχει θυχτει ποτε?το θετω λοιπον.απο θερμοκρασια τα παπια σας ανεβαζουν πολυ?εμενα που δεν εχεω και ψυγειο ζεστενεται πολυ ευκολα.με μια μικρη βολτα το μοτερ ζεματαει.εχω επανω βεβαια την μαμισια την εξατμιση αλλα και πριν τα ιδια ηταν.το εχω 56,5.
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα πες του poul-20 εμενα το παπι μου παει με την ταχυτητα του φωτος αλλα το κακκο ειναι οτι δεν εχω καλα φρενα και σταματαει στο φεγγαρι μονο.

περα απο την πλακα εμενα που ειχε πιασει γυρω στα 180 με το νιτρο και το μηχανακι ηταν αερας κοπανιστος.χωρια οτι δεν μπορουσα να κρατηθω πανω του.ποσο μαλλον με 250.μην τρελαθουμε κιολας.

 

 

 

Po re file....esi eisai poli grigoros re.....epiases 180 me to strogilofanaro e ???????

xaxaxaxaxa sou fainete logiko auto pou les esi tora e ?

as erxosouna Kriti prin 4 mines pou ipirxe to mixanaki kai 8a eblepes.......

kai kati allo filaraki...........otan anoigeis stin e8niki kai se stamatane opos les se pane mesa den se grafoune gia auto min mas les blakeies oti se grapsane kai etsi....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

poul_20 αν θυμαμαι καλα στο ποστ του GATE_1908 εγραφε οτι ηταν γνωστοι του αυτοι που τον σταματησαν,οποτε λογικο ηταν να τον γραψουν να τον αφησουν να φυγει γλυτωνοντας τον απο τα χειροτερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

poul_20 αν θυμαμαι καλα στο ποστ του GATE_1908 εγραφε οτι ηταν γνωστοι του αυτοι που τον σταματησαν,οποτε λογικο ηταν να τον γραψουν να τον αφησουν να φυγει γλυτωνοντας τον απο τα χειροτερα.

 

 

 

File Liapo katarxas sebomai auta pou 3ereis gia ta maxinakia kai ta loupa.....

Oso gia auto pou eipes den einai dinaton na min ton paroune mesa.....edo kai otan mia kontra blepoume mas pernoun mesa......

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

poul_20 εχω κανει κι εγω ταρζανιες στους δρομους κι εχω σκεφτει πολλες φορες σαν μπατσος για καποιους που βλεπω στον δρομο.αν λοιπον εβλεπα καποιον γνωστο στον δρομο να κανει ταρζανιες η θα τον αφηνα χωρις να του κανω τπτ η αν ημουν σκληροπυρηνικος μπατσος που δεν χαριζεται ουτε στην μανα του θα τον εσκιζα χωρις να τον παω μεσα.απλα κι ωραια.

οσο για τις κοντρες που απλα ειμαστε θεατες και τις παρακολουθουμε και μας πηγαινουν μεσα το κανουν για να σπαστουν μερικοι και σιγα σιγα να λιγοστεψει ο κοσμος και το ''φαινομενο'' της κοντρας.αλλα λογαριαζουν χωρις τον ξενοδοχο φιλε μου γιατι απλα οι κοντρες δεν θα σταματισουν ποτε!τις εχει ο ελληνας βαθεια μεσα του απο τοτε που γυρνουσε σαν πιτσιρικας με το ποδηλατο του κι οταν εβλεπε καποιον αλλον με ποδηλατο καταλαβαινετε τι παιχνιδι γινοταν!και πιο παλια ακομα που δεν υπηρχαν ποδηλατα ο κοσμος ετρεχε με αλογα ακομα και με γαιδουρια!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

poul_20 εχω κανει κι εγω ταρζανιες στους δρομους κι εχω σκεφτει πολλες φορες σαν μπατσος για καποιους που βλεπω στον δρομο.αν λοιπον εβλεπα καποιον γνωστο στον δρομο να κανει ταρζανιες η θα τον αφηνα χωρις να του κανω τπτ η αν ημουν σκληροπυρηνικος μπατσος που δεν χαριζεται ουτε στην μανα του θα τον εσκιζα χωρις να τον παω μεσα.απλα κι ωραια.

οσο για τις κοντρες που απλα ειμαστε θεατες και τις παρακολουθουμε και μας πηγαινουν μεσα το κανουν για να σπαστουν μερικοι και σιγα σιγα να λιγοστεψει ο κοσμος και το ''φαινομενο'' της κοντρας.αλλα λογαριαζουν χωρις τον ξενοδοχο φιλε μου γιατι απλα οι κοντρες δεν θα σταματισουν ποτε!τις εχει ο ελληνας βαθεια μεσα του απο τοτε που γυρνουσε σαν πιτσιρικας με το ποδηλατο του κι οταν εβλεπε καποιον αλλον με ποδηλατο καταλαβαινετε τι παιχνιδι γινοταν!και πιο παλια ακομα που δεν υπηρχαν ποδηλατα ο κοσμος ετρεχε με αλογα ακομα και με γαιδουρια!

 

 

Sto proto exeis poli dikio.....einai analoga ton mpatso pou 8a sou tixei......ego kikloforo me ena Innova tora.......kaname tarzanies opos les me alla 3 atoma...2 GLX kai ena Z....loipon kai blepoume zitades.....ego kai to z figame kai piasane ta GLXakia.....3ereis ti trabi3an ta paidia....o enas mpatsos itan alitis re....tous pire tis tautotites kai tous leei an den pei poioi imastan emeis i 2 8a tous tis katasxesi....alla eutixos itan kalos mpatsos o allos kai ta afise ta paidia apo to tmima....alla tous kratisan ta mixanakia......katalabes tora file mou?

Sto deutero tora exeis pali dikio.....pantou iparxoun kontres kai pote den 8a stamatisoun.....ego pisteuo oti stin eparxia einai perisotero auto alla mporei na kano kai la8os....ego eimai 16 kai kabalao mixanaki apo ta 10 mou pou eperna to strogilofanaro tou papou mou....na sou kano mia erotisi?stin perioxi sou iparxoun paranoma sinergeia?

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μολις 30 και καβαλαω μηχανακια απο τα 11-12.για τα παρανομα συνεργεια φανταζομαι οτι λες αυτα που δεν εχουν αδεια λειτουργειας.δεν ξερω κανενα αλλα ολο και καποιο θα υπαρχει.αργα η γρηγορα ομως βγαζουν αδεια γιατι αν τους πιασουν...στην αθηνα μενω μιας και ειπες για περιοχη.ολοι μας κανουμε ενα λαθος ομως φιλε,εστω και μια εξατμιση να φοραμε ειμαστε παρανομοι,οποτε μην περιμενουμε να βγουμε απο πανω στους μπατσους ;) σκεψου και το αλλο,ανθρωποι ειναι κι αυτοι και κανουν την δουλεια τους ρισκαροντας και ακουγοντας καθημερινα ΤΙΣ δικαιολογιες.αλλα να εχουν κι αυτοι καποιον σεβασμο απεναντι μας,ουτε νταϊδες να το παιζουν ουτε καταχρηση του νομου να κανουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μολις 30 και καβαλαω μηχανακια απο τα 11-12.για τα παρανομα συνεργεια φανταζομαι οτι λες αυτα που δεν εχουν αδεια λειτουργειας.δεν ξερω κανενα αλλα ολο και καποιο θα υπαρχει.αργα η γρηγορα ομως βγαζουν αδεια γιατι αν τους πιασουν...στην αθηνα μενω μιας και ειπες για περιοχη.ολοι μας κανουμε ενα λαθος ομως φιλε,εστω και μια εξατμιση να φοραμε ειμαστε παρανομοι,οποτε μην περιμενουμε να βγουμε απο πανω στους μπατσους ;) σκεψου και το αλλο,ανθρωποι ειναι κι αυτοι και κανουν την δουλεια τους ρισκαροντας και ακουγοντας καθημερινα ΤΙΣ δικαιολογιες.αλλα να εχουν κι αυτοι καποιον σεβασμο απεναντι μας,ουτε νταϊδες να το παιζουν ουτε καταχρηση του νομου να κανουν.

 

 

nai auta enoo.....edo iparxoun 2....tou aderfou mou kai allo ena.....emena o aderfos mou re den exei enilikio8ei akoma ara den mporei na bgalei adeia...alla min nomizeis....mas exoun kanei efodo oi mpatsoi kai apo tin stigmi pou den brikan tipota klemeno figan......kai as itan mesa 20 mixanakia den mas eipan tipota....kai na sou po kai mia kali fasi.....eftia3e o aderfos mou ena dragsteropapo kai tin Kiriaki trexei me enan filo mas pou pire tora to diploma dragster alla einai o kaliteros odigos sta Xania stis kontres kai trexei tin Kiriaki sto Timpaki......kalo e ?

gia mena den iparxei kanenas nomimos....kai an iparxoun 8a einai ligoi....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

paidia mathate oti ola ta prostima diplasiastikan e?163 eyro egine to kranos.66 eyro eginan ta kathreptakia.Gmseta....
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Po re file....esi eisai poli grigoros re.....epiases 180 me to strogilofanaro e ???????

xaxaxaxaxa sou fainete logiko auto pou les esi tora e ?

as erxosouna Kriti prin 4 mines pou ipirxe to mixanaki kai 8a eblepes.......

kai kati allo filaraki...........otan anoigeis stin e8niki kai se stamatane opos les se pane mesa den se grafoune gia auto min mas les blakeies oti se grapsane kai etsi....

αν αμφιβαλεις πες μου να σου στειλω το βιντεακι.ξεκιναω στα 140 απο το κοντερ του αυτοκινητου που με τραβαγαν βιντεο και μετα θα δεις την συνεχεια.δωσε μου το e-mail σου να σου στειλω και φωτογραφιες αν θελεις.στειλε μου και εσυ απο το δικο σου κανα βιντεο και καμια φωτογραφια να το δω και εγω.

εγω σου λεω γυρω στα 180 πρεπει να πηγαινα και δεν μπορουσα να κρατηθω στην σελα.εσυ με 250 δηλ. τι εκανες?με τιποτα δεν πηγες με 250 χμ με fx...

gate1908@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...