Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Οκ σόρρυ...........Κοίτα στο ίδιο site πάντως έχει μια κεφαλή τετραβάλβιδη αλλά είναι για kazer.Θα πρέπει να ανοίξεις το μπουζόνια και να βάλεις κυλινδροπίστονο kazer

 

 

 

1:Έχεις δίκιο,αλλά αν το στρώσεις σωστά και το έχεις μια κόντρα το μήνα δεν σπάει

2:Αφού είναι <μόνο>53.2 χιλιοστά πάνω από τα μαμά.Τι περίμενεις,να κολλήσει????

3:Ε,εντάξει και σε νησιά υπάρχουν μερικα άτομα που θα βάζουν κόντρες.

4:Νόμιζα πως είχες glx,γιατί το γράφεις στην υπογραφή σου:O

 

2 astrea και 2 glx :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 astrea και 2 glx :p

 

Έλεος ρε τι τα κάνεις όλα αυτά????:confused:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε τι τα κάνεις όλα αυτά????:confused:

 

2 μαμα για βολτες και 2 φτιαγμενα για καγκουριες :lol:..Το ενα το φτιαγμενο το astrea ειναι του πατερα μου επειδη μου ειπε να του προτεινω πραγματα για να πηγαινει λιγο καλυτερα π.χ καμια εξατμιση αλλα εγω το εκανα καινουργιο :D..Μονο τα 2 ειναι δηλωμενα..Δηλαδη το ενα το glx το μαμα και το astrea του πατερα μου,τα αλλα 2.......:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

2 μαμα για βολτες και 2 φτιαγμενα για καγκουριες :lol:..Το ενα το φτιαγμενο το astrea ειναι του πατερα μου επειδη μου ειπε να του προτεινω πραγματα για να πηγαινει λιγο καλυτερα π.χ καμια εξατμιση αλλα εγω το εκανα καινουργιο :D..Μονο τα 2 ειναι δηλωμενα..Δηλαδη το ενα το glx το μαμα και το astrea του πατερα μου,τα αλλα 2.......:lol::lol:

 

Ωχ δηλαδή δεν έχουν άδεια??Φίλε πρόσεχε:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φότο έχεις να μας δείξεις????:rolleyes:Ε και πάλι 900€ για 22,5 στρόφαλο είναι πολύ καλο value for money.Τώρα επειδή είναι Κίνα δεν θέλω να ξέρω από αξιοπιστία:blink:

 

ναι ρε ενταξει. αλλα τι να το κανεις αν σπαει καρτερ και σασμαν. φτιαχνεις ενα honda και γινεται τουμπανο. εγω παντος επειδη εχω προσωπικη εμπειρια δενν ξαναπαιρνω ουτε για πλακα τετοιο μοτερ.

 

ποιος σας ειπε οτι στα νησια δεν βαζουνε κοντρες????????????? στα νησια εχουν τα καλυτερα μηχανακια και στην πατρα και αθηνα βεβαια. αν δειτε τι στοιχηματα παιζουν θα φρυξετε. ειδικα οταν τρεχουν σεινεργεια μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε ενταξει. αλλα τι να το κανεις αν σπαει καρτερ και σασμαν. φτιαχνεις ενα honda και γινεται τουμπανο. εγω παντος επειδη εχω προσωπικη εμπειρια δενν ξαναπαιρνω ουτε για πλακα τετοιο μοτερ.

 

ποιος σας ειπε οτι στα νησια δεν βαζουνε κοντρες????????????? στα νησια εχουν τα καλυτερα μηχανακια και στην πατρα και αθηνα βεβαια. αν δειτε τι στοιχηματα παιζουν θα φρυξετε. ειδικα οταν τρεχουν σεινεργεια μεταξυ τους.

 

Βασικά,ούτε εγώ θα ξαναπάρω κινέζικο μοτέρ:OΑλλά αν δεν έχει και τα λευτά,οι κινέζοι είναι μονόδρομος.:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χωραει να βαλω κυλινδρο 54μμ αλυμινιου στα καρτερ του c50 μου? μετρισα σημερα ποσο ειναι ανηγμενο και μου βγηκε στα 55,5-56 mm :)
honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι και ειδικά αλουμινίου δεν θα βρεις.. Οι αλουμινίου που είναι απο μέσα 54 απο έξω είναι περίπου 57,5 οπότε δεν χωράει. Μαντέμι μπορεί να βρεις αλλά αλουμίνιο σίγουρα όχι
Link to comment
Share on other sites

Βασικά,ούτε εγώ θα ξαναπάρω κινέζικο μοτέρ:OΑλλά αν δεν έχει και τα λευτά,οι κινέζοι είναι μονόδρομος.:O

 

ναι ρε αλλα αμα δωσω 600 ευρω και μετα εχω ενα μοτερ χαλασμενο και να το κοιταω αστα. και δεν υπαρχουν ανταλλακτικα κιολας. με 600 φτιαχνεις ενα τουμπανο 53-54 χιλιοστα και δεν εχεις προβληματα. οτι να χτηπαει ουτε να καιει λαδι.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε αλλα αμα δωσω 600 ευρω και μετα εχω ενα μοτερ χαλασμενο και να το κοιταω αστα. και δεν υπαρχουν ανταλλακτικα κιολας. με 600 φτιαχνεις ενα τουμπανο 53-54 χιλιοστα και δεν εχεις προβληματα. οτι να χτηπαει ουτε να καιει λαδι.

 

Με 600 ευρω το κανεις υπερτουμπανο το 4χρονο σ αυτα τα χιλιοστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία αν βγάλω αυτόν εδώ τον κύλινδρο που εχω τώρα

 

http://www.stelpet.gr/shark-astrea-52mm-1.html

 

και βάλω αυτόν (σε αλουμινίου όχι μαντεμι)

 

http://www.stelpet.gr/sanren-astrea-53mm.html

 

θα δω καμιά διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια:)λοιπον φτιαχνω ενα μοτερ c50 με ενα Manual που εχω:) και θελω να μου πειτε μερικε πατεντες για να γινει καλο....!!δεν με νιαζουν τα λευτα γιατι θα φτιαχτει σιγα σιγα με μερακι :D εγω λεω να βαλω στροφαλομπιεαλα της AaSa 54mm διαδροματο τριγονικο και 56mm πιστονι πομπε με racing ρευματα

τι λετε πειτε μου προτασις για ενα καλο φτιαξημο:happy:

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια:)λοιπον φτιαχνω ενα μοτερ c50 με ενα Manual που εχω:) και θελω να μου πειτε μερικε πατεντες για να γινει καλο....!!δεν με νιαζουν τα λευτα γιατι θα φτιαχτει σιγα σιγα με μερακι :D εγω λεω να βαλω στροφαλομπιεαλα της AaSa 54mm διαδροματο τριγονικο και 56mm πιστονι πομπε με racing ρευματα

τι λετε πειτε μου προτασις για ενα καλο φτιαξημο:happy:

 

τα ρευματα θα λεγα να τα πειραξεις τελευταια,μεχρι κ καθολου,εκκεντροφορο,βαλβιδες απο κεφαλη,μετα ενα πιστονι σαν αυτο που ειπες,κ τακεκαβα δεν ειναι ασχημο,μπορεις να βαλεις και FCR καρμπ,εξατμιση καμια yoshimura η καλυτερα Over,καποια νικελωματα-γυαλισματα,και μια καλη φανοποιια,να γινει πεεεενα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν βρήκα κανένα καλό πίσω φτερό για το στρογγυλοφάναρο μου (όλα τα ιμιτασιόν που πήρα ήταν στραβά) μου είπε ένας μάστορας άμα θέλω να μου δώσει σκελετό από c50 6v μαζί με το πιρούνι, για να κόψω το φτερό, 30 ευρώ

τι λέτε αξίζει τόσο να το πάρω?:worry: (ο σκελετός δεν έχει χαρτιά)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν βρήκα κανένα καλό πίσω φτερό για το στρογγυλοφάναρο μου (όλα τα ιμιτασιόν που πήρα ήταν στραβά) μου είπε ένας μάστορας άμα θέλω να μου δώσει σκελετό από c50 6v μαζί με το πιρούνι, για να κόψω το φτερό, 30 ευρώ

τι λέτε αξίζει τόσο να το πάρω?:worry: (ο σκελετός δεν έχει χαρτιά)

 

ε βεβαια,εδω αλλοι με 30ε παιρνουν ενα λαστιχο,ή φαναρια μπρος-πισω,οχι σκελετο:O μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια:)λοιπον φτιαχνω ενα μοτερ c50 με ενα Manual που εχω:) και θελω να μου πειτε μερικε πατεντες για να γινει καλο....!!δεν με νιαζουν τα λευτα γιατι θα φτιαχτει σιγα σιγα με μερακι :D εγω λεω να βαλω στροφαλομπιεαλα της AaSa 54mm διαδροματο τριγονικο και 56mm πιστονι πομπε με racing ρευματα

τι λετε πειτε μου προτασις για ενα καλο φτιαξημο:happy:

 

αυτο το manual που εχεις μπορεις να μας το στειλεις σε ηλεκτρονική μορφή???:blink:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το manual που εχεις μπορεις να μας το στειλεις σε ηλεκτρονική μορφή???:blink:

 

ναι βεβαιος:)

http://rapidshare.com/files/300976132/manual.exe

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

εχει οντως διαφορα το μοτερ του στρογγυλου (12βολτου) με (6βολτου)??

εχω ακουσει οτι το 6βολτο εχει μεγαλυτερες βαλβιδες και κονδοτερη μπιελα...

Link to comment
Share on other sites

εχει οντως διαφορα το μοτερ του στρογγυλου (12βολτου) με (6βολτου)??

εχω ακουσει οτι το 6βολτο εχει μεγαλυτερες βαλβιδες και κονδοτερη μπιελα...

 

Το 6βολτο ειναι πλατινοφορο ενω το 12βολτο εχει ηλεκτρονικη,το 6βολτο εχει πραγματι κοντυτερη μπιελα(αρπαζει πολυ στα χαμηλα) και πολυ μεγαλυτερες βαλβιδες στην 72αρα κεφαλη καθως και πολυ μεγαλυτερο αυλο εισαγωγης,το σασμαν στο 6βολτο εχει τιν πρωτη πισω(1-Ν-2-3) ενω στο 12βολτο κανονικα...με λιγα λογια για 72αρι το 6βολτο ειναι ρουκετα συγκριτικα με κατι αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...