Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν μείνει μερικά τόπικ ακόμα που δεν το έγραψες.

 

:lol::lol::lol: Κλαίω...

 

Εγώ σκέφτομαι...

H πρώτη βίντεο κλήση σε 5G έγινε από τον Μητσοτάκη...

Όλοι/ες ξέρετε... τι θα συμβεί! :X:cry::!:

 

77934-1608216889-full.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές, από το Pixel screen.178de0786e5ac43f880e72c6b542e05a.jpg

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Μπήκα από τη σελίδα, μέσω VPN, και ολοκλήρωσα εκεί την εγγραφή και μου ανοίγει κανονικά και στο κινητό. Το προβλημα είναι ότι όταν κάνω claim ένα παιχνίδι, αν προσπαθήσω να το ανοίξω, μου βγάζει ότι δεν υποστηρίζεται στη χώρα μου. Αν δοκιμάσω να ανοίξω το παιχνίδι ενώ είμαι συνδεδεμένος σε VPN μου βγάζει την ταχύτητά μου είναι χαμηλή, αναμενόμενο. Μάλλον είσαι από τους τυχερούς πού έπεσες στην περίπτωση να σου δουλεύει χωρίς να κάνεις τίποτα, μάλλον οι υπόλοιποι θα πρέπει να περιμένουμε :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει μερικά τόπικ ακόμα που δεν το έγραψες.

 

Είσαι από αυτούς που έλεγαν ότι το 5g θα έρθει το 2030 και ότι το VOLTE δεν είναι σημαντικό;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από αυτούς που έλεγαν ότι το 5g θα έρθει το 2030 και ότι το VOLTE δεν είναι σημαντικό;

 

Είμαι από αυτούς που μας έχεις ζαλίσει τον έρωτα με το spam σου.

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/pos-na-energopoiiseis-to-5g-sto-smartphone-soy-vima-vima/

 

Για όσους είναι ρουτ και ενδιαφέρονται να ενεργοποιήσουν το 5G στο Pixel τους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που όπως και γω, ακόμα περιμένει να φύγει από Γαλλία μέσω fnac? Δεν ξέρουν πότε θα τους έρθει, δε ξέρουν τίποτα βασικά. Κακό customer service.
Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/pos-na-energopoiiseis-to-5g-sto-smartphone-soy-vima-vima/

 

 

 

Για όσους είναι ρουτ και ενδιαφέρονται να ενεργοποιήσουν το 5G στο Pixel τους.

Γράφει κάτι που δεν είδα για ρουτ και P5;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γράφει κάτι που δεν είδα για ρουτ και P5;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Έχει γίνει αναφορά σε άλλα φόρουμ ότι με root μπορείς να ενεργοποιήσεις το VOLTE και το 5G.

 

Εγώ προσωπικά δεν το έχω και πολύ με το root αλλά κάποιοι που τους αρέσει να ασχολούνται με αυτά θα μπορούσαν να τα ενεργοποιήσουν θεωρητικά.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ το μισό forum κλαίει που έχει πάρει 5G συσκευές και δεν μπορούν να τις δουλέψουν ακόμα ως 5G, εκτός από κάτι επιλεγμένα Samsung, Τσαόμι και iPhone, αλλά ...... τα Pixels φταίνε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη και να το πάρουν τι θα καταλαβουν

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε περιπτωση, πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι η διαδικασια πιστοποιησης συσκευων με τους παροχους σε καθε χωρα για το 5G ειναι σταδιακη δυστυχως - το οτι δεν ειμαστε στο πρωτο κυμα φυσικα και δεν ειναι το ιδανικο, αλλα οπως εχω γραψει και ξανα η Google θα παρασχει καλυψη ΚΑΙ σε χωρες που δεν εχει εμπορικη παρουσια οπως πχ στην Τουρκια, αρα αργα ή γρηγορα και σε εμας. Ετσι κι αλλιως το χρονοδιαγραμμα καλυψης του 5G στην χωρα δεν υλοποιειται ουτε σε ενα ουτε σε δυο τριμηνα, οποτε λιγη υπομονη απο ολους δεν ειναι και τοσο ποαραλογο...

Με το VoLTE απο την αλλη, που ειναι μια ωριμη και χρησιμη τεχνολογια, η όποια γκρινια ειναι σαφεστατα δικαιολογημενη - και αυτο ομως δεν μας επηρεαζει αμεσα οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου κλησης, αφου η καταργηση του 3G αναμενεται πρακτικα στο 1ο τριμηνο του 2022 συν το οτι δεν ειναι απιθανο η λιστα με τα υποστηριζομενα δικτυα κινητης να διευρυνθει, αν και για αυτο δεν εχει διαρρευσει καμια σχετικη πληροφορια ως τωρα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε περιπτωση, πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι η διαδικασια πιστοποιησης συσκευων με τους παροχους σε καθε χωρα για το 5G ειναι σταδιακη δυστυχως - το οτι δεν ειμαστε στο πρωτο κυμα φυσικα και δεν ειναι το ιδανικο, αλλα οπως εχω γραψει και ξανα η Google θα παρασχει καλυψη ΚΑΙ σε χωρες που δεν εχει εμπορικη παρουσια οπως πχ στην Τουρκια, αρα αργα ή γρηγορα και σε εμας. Ετσι κι αλλιως το χρονοδιαγραμμα καλυψης του 5G στην χωρα δεν υλοποιειται ουτε σε ενα ουτε σε δυο τριμηνα, οποτε λιγη υπομονη απο ολους δεν ειναι και τοσο ποαραλογο...

Με το VoLTE απο την αλλη, που ειναι μια ωριμη και χρησιμη τεχνολογια, η όποια γκρινια ειναι σαφεστατα δικαιολογημενη - και αυτο ομως δεν μας επηρεαζει αμεσα οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου κλησης, αφου η καταργηση του 3G αναμενεται πρακτικα στο 1ο τριμηνο του 2022 συν το οτι δεν ειναι απιθανο η λιστα με τα υποστηριζομενα δικτυα κινητης να διευρυνθει, αν και για αυτο δεν εχει διαρρευσει καμια σχετικη πληροφορια ως τωρα

 

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα.

 

Στο μόνο που θα διαφωνήσω είναι ότι το 3G σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της Cosmote θα καταργηθεί μέσα στο 2021.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφω απο το site της Cosmote: "Η σταδιακή απενεργοποίηση του 3G θα αρχίσει από τον Σεπτέμβριο του 2021 με στόχο να ολοκληρωθεί στο τέλος του 2021"

Εγραψα λοιπον για πρωτο τριμηνο 2022 εν γνωσει μου, υποθετοντας οτι καθε "στοχος" εν Ελλαδι, παντα υποκειται σε μια μικρη απόκλιση :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ το μισό forum κλαίει που έχει πάρει 5G συσκευές και δεν μπορούν να τις δουλέψουν ακόμα ως 5G, εκτός από κάτι επιλεγμένα Samsung, Τσαόμι και iPhone, αλλά ...... τα Pixels φταίνε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Για τα iPhone αναμενόμενο να είναι όλη η σειρά 12 στην λίστα,τα Xiaomi έκπληξη,στην Samsung μάλλον τους έχει μείνει μεγάλο στοκ από S 20 ultra και γι'αυτό έχει μόνο αυτό...

Όσο αφορά τα Pixel πιστεύω κάποια στιγμή θα είναι συμβατά και αυτά...

Link to comment
Share on other sites

και οι πάροχοι να υποστήριζαν το 5g δεν θα το βλεπαμε. Οπως εχουμε πει ειναι κλειδωμενο απο google και δεν φαινεται να θελει να το ενεργοποιησει. Απλα το ξεχναμε ....

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/78578350?hl=en

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/79134505?hl=en

Καλά εσύ τραγούδα :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κλειδωμένο. Δεν έχει ενεργοποιηθεί για τους παρόχους μας. Μη παίζετε με τις λέξεις και παραπληροφορειτε.

Έχει ελάχιστες μέρες που ανακοίνωσαν 5G οι δικοί μας πάροχοι, σε επόμενο update θα συμπεριληφθεί η χώρα μας.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κλειδωμένο. Δεν έχει ενεργοποιηθεί για τους παρόχους μας. Μη παίζετε με τις λέξεις και παραπληροφορειτε.

Έχει ελάχιστες μέρες που ανακοίνωσαν 5G οι δικοί μας πάροχοι, σε επόμενο update θα συμπεριληφθεί η χώρα μας.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να είναι έτσι όμως υπάρχουν χώρες που έχουν πολύ καιρό 5G και δεν το έχουν ενεργοποιήσει ακόμα εκεί από την Google.

 

Ελπίζω μαζί με το 5G να ενεργοποιήσουν και το VOLTE.

Link to comment
Share on other sites

Το πουλάει κανένας σας;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Θα περιμένω και το update του Ιανουαρίου μπας και.. και θα το βάλω αγγελία.
Pixel 5;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Pixel 5;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Βα'ι'ε σκέφτεσαι το 5??Θα το πουλήσεις το 4XL??

 

Βάιε αν πας σε Pixel 5... θα πάω και εγώ! Πες ν΄αρχίσω να μαζεύω λεφτά! :X:cry:

 

Το Pixel 4 XL (λευκό) δεν το πουλάω! Συλλεκτικό λόγω Soli Radar και Neural Core! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι να είναι έτσι όμως υπάρχουν χώρες που έχουν πολύ καιρό 5G και δεν το έχουν ενεργοποιήσει ακόμα εκεί από την Google.

 

Ελπίζω μαζί με το 5G να ενεργοποιήσουν και το VOLTE.

 

Ρε παιδιά... Η Cosmote έχει μόνο 10 συσκευές... Που αν το δούμε συνολικά είναι από 3 εταιρίες!

Πιστοποιημένα 5G smartphones COSMOTE

iPhone 12 mini

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

Samsung Galaxy S20 Ultra

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10

 

Και εμείς μιλάμε για το Pixel 5...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...