Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα. Μια χαρά παίζει. Με τα προηγούμενα ακουστικά της oneplus που είχαν 3.5 mm jack. Και κλήση απάντησα κανονικά και η μουσική ακούγεται κανονικά. Αν χάνει κάτι σε ποιότητα η μουσική δεν μπορώ να το ξεχωρίσω.

 

Μεγειά! Ωραίο, καλό αυτό. Βέβαια εμένα δεν είναι της OP τα ακουστικά αλλά ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα. Αλλιώς θα πρέπει να τα πάρω κι αυτά...

 

@flandra αυτό πήρες, σωστά? Περίεργο που παίζει πάντως, αφού αναφέρει "Note: Only work with OnePlus 6T, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro."

Μήπως δεν το έχουν ενημερώσει?

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεγειά! Ωραίο, καλό αυτό. Βέβαια εμένα δεν είναι της OP τα ακουστικά αλλά ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα. Αλλιώς θα πρέπει να τα πάρω κι αυτά...

 

@flandra αυτό πήρες, σωστά? Περίεργο που παίζει πάντως, αφού αναφέρει "Note: Only work with OnePlus 6T, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro."

Μήπως δεν το έχουν ενημερώσει? ������

 

Αυτό πήρα ναι. Και εμένα μου έκανε εντύπωση που δεν αναγράφεται για αυτό τους έστειλα email και πήρα την απάντησή που έχω στην προηγούμενη σελίδα (που δεν πολυκαταλαβαινω τα τεχνικά που λέει).

Ξαναλέω ότι ακούω μουσική σαν απλή ακροάτρια, δεν ξέρω ειδικα για μπάσα, ψηλές, χαμηλές κλπ.

Μόλις το δοκίμασα και με άσχετα ακουστικά και δουλεύει.

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι φαίνεται λίγο πιο φτηνό από ότι περίμενα. Το καλώδιο του είναι αρκετά ψιλό. Πιο ψιλό από το OTG που έχω της εταιρείας.

Επίσης δεν ακούγεται πλέον το όνομα αυτού που σε καλεί όταν φοράς τα ακουστικά . Δεν φταίνε τα ακουστικά, έχουν αφαιρέσει τη λειτουργία . Την είχα συνηθίσει στο 6...

 

Έχει βρει κάποιος τρόπο να αλλάξει το χρώμα της κάθε sim??? Όχι το όνομα.

Αυτό https://forums.oneplus.com/threads/tutorial-change-sim-accent-color.532916/ δούλεψε στο 6, όχι όμως εδώ.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήρα ναι. Και εμένα μου έκανε εντύπωση που δεν αναγράφεται για αυτό τους έστειλα email και πήρα την απάντησή που έχω στην προηγούμενη σελίδα (που δεν πολυκαταλαβαινω τα τεχνικά που λέει).

Ξαναλέω ότι ακούω μουσική σαν απλή ακροάτρια, δεν ξέρω ειδικα για μπάσα, ψηλές, χαμηλές κλπ.

Μόλις το δοκίμασα και με άσχετα ακουστικά και δουλεύει.

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι φαίνεται λίγο πιο φτηνό από ότι περίμενα. Το καλώδιο του είναι αρκετά ψιλό. Πιο ψιλό από το OTG που έχω της εταιρείας.

Επίσης δεν ακούγεται πλέον το όνομα αυτού που σε καλεί όταν φοράς τα ακουστικά . Δεν φταίνε τα ακουστικά, έχουν αφαιρέσει τη λειτουργία . Την είχα συνηθίσει στο 6...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την λεπτομερή απάντηση. Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ :luck:

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την λεπτομερή απάντηση. Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ :luck:

Να είσαι καλά.

 

Το δακτυλικο αποτύπωμα είναι χάλια μαύρα. Έχω το τζαμακι, δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Τα έβαλα δεύτερη φορά και πάλι τα ίδια.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα είναι χάλια μαύρα. Έχω το τζαμακι, δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Τα έβαλα δεύτερη φορά και πάλι τα ίδια.

 

Να μην κάνεις το ίδιο λάθος με μένα.

Εβαλα το τζαμάκι χωρίς να αφαιρέσω πρώτα την εργοστασιακή προστατευτική μεβράνη.

Ήταν τόσο καλά τοποθετημένη που νόμιζα ότι δεν υπήρχε κατι στο γυαλί.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα είναι χάλια μαύρα. Έχω το τζαμακι, δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Τα έβαλα δεύτερη φορά και πάλι τα ίδια.

 

Να μην κάνεις το ίδιο λάθος με μένα.

Εβαλα το τζαμάκι χωρίς να αφαιρέσω πρώτα την εργοστασιακή προστατευτική μεβράνη.

Ήταν τόσο καλά τοποθετημένη που νόμιζα ότι δεν υπήρχε κατι στο γυαλί.

 

Την έχω βγάλει δεν φταίει αυτή.

Έχει βγει update από ότι διάβαζα που υποτίθεται ότι βελτιώνει το θέμα αλλά δεν μου έχει έρθει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει update από ότι διάβαζα που υποτίθεται ότι βελτιώνει το θέμα αλλά δεν μου έχει έρθει.

 

Το δικό μου είναι στην Oxygen OS 11.0.6.7.KB05AA

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην προηγούμενη.

Υπάρχει μέσω oxygen updater αλλά φοβάμαι να το περάσω.

Το δακτυλικο θα πιάσει μια στις δέκα. Πάρα πολύ εκνευριστικό.

 

Μόλις διάβασα ένα σχόλιο στο forum της oneplus για αοενεεγοποιηση του εφέ στο δακτυλικο αποτύπωμα. Το έκανα και δουλεύει πολύ καλύτερα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήρα ναι. Και εμένα μου έκανε εντύπωση που δεν αναγράφεται για αυτό τους έστειλα email και πήρα την απάντησή που έχω στην προηγούμενη σελίδα (που δεν πολυκαταλαβαινω τα τεχνικά που λέει).

 

Ξαναλέω ότι ακούω μουσική σαν απλή ακροάτρια, δεν ξέρω ειδικα για μπάσα, ψηλές, χαμηλές κλπ.

 

Μόλις το δοκίμασα και με άσχετα ακουστικά και δουλεύει.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι φαίνεται λίγο πιο φτηνό από ότι περίμενα. Το καλώδιο του είναι αρκετά ψιλό. Πιο ψιλό από το OTG που έχω της εταιρείας.

 

Επίσης δεν ακούγεται πλέον το όνομα αυτού που σε καλεί όταν φοράς τα ακουστικά . Δεν φταίνε τα ακουστικά, έχουν αφαιρέσει τη λειτουργία . Την είχα συνηθίσει στο 6...

 

 

 

Έχει βρει κάποιος τρόπο να αλλάξει το χρώμα της κάθε sim??? Όχι το όνομα.

 

Αυτό https://forums.oneplus.com/threads/tutorial-change-sim-accent-color.532916/ δούλεψε στο 6, όχι όμως εδώ.

Το χρώμα της σιμ αλλάζει σε κάποια αππς τηλεφώνου, πχ. Εγώ χρησιμοποιώ το true phone που έχει τέτοια ρύθμιση, ενώ στην στοκ εφαρμογή όχι.

 

Το δακτυλικό σε μένα δουλεύει τέλεια, εκεί που έχω μικροθεματακια είναι με κολλήματα σε κάποιες εφαρμογές, πχ. Το blue mail που χρησιμοποιώ για την επαγγελματική μου αλληλογραφία. Υποθέτω δεν έχουν συντονιστεί ακόμη τα αππς με το 11.

 

Στάλθηκε από το KB2000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα της σιμ αλλάζει σε κάποια αππς τηλεφώνου, πχ. Εγώ χρησιμοποιώ το true phone που έχει τέτοια ρύθμιση, ενώ στην στοκ εφαρμογή όχι.

 

Το δακτυλικό σε μένα δουλεύει τέλεια, εκεί που έχω μικροθεματακια είναι με κολλήματα σε κάποιες εφαρμογές, πχ. Το blue mail που χρησιμοποιώ για την επαγγελματική μου αλληλογραφία. Υποθέτω δεν έχουν συντονιστεί ακόμη τα αππς με το 11.

 

Στάλθηκε από το KB2000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις τζαμακι επάνω; δεν το φαντάστηκα να περάσω τα αποτύπωμα τα πριν το βάλω.

 

Προς το παρόν εγώ δεν έχω θέμα με κάποια εφαρμογή. Δες αν θες το spark για email. Δουλεύει άψογα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την συσκευή. Θα σεταρω μέσα στο Σαββατοκύριακο και θα σας πω εντυπώσεις. Ο χρόνος φόρτισης είναι εξωπραγματικός πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την συσκευή. Θα σεταρω μέσα στο Σαββατοκύριακο και θα σας πω εντυπώσεις. Ο χρόνος φόρτισης είναι εξωπραγματικός πάντως.

 

Καλοδουλευτη!!! Να τη χαρείς!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ρύθμιση για αλλαγή της ανάλυσης της οθόνης; Πηγαίνω ρυθμίσεις- προβολή - οθονη - για προχωρημένους αλλά δεν βρίσκω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ρύθμιση για αλλαγή της ανάλυσης της οθόνης; Πηγαίνω ρυθμίσεις- προβολή - οθονη - για προχωρημένους αλλά δεν βρίσκω κάτι.

 

Τα Hz εννοείς; ρυθμός ανανέωσης;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ την ανάλυση της οθόνης hd 720p fhd 1080p qhd κλπ

Όχι δυστυχώς εγώ δεν ξέρω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ την ανάλυση της οθόνης hd 720p fhd 1080p qhd κλπ
Αν είχε QHD ανάλυση θα σε άφηνε να το κατεβάσεις σε FHD. Εφόσον το 8T έχει FHD ανάλυση, δε γίνεται να πάει πιο κάτω. Κανένα smartphone με FHD ανάλυση δεν το κάνει αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα η συσκευή είναι αγορασμενη από το ευρωπαϊκό site της oneplus αναφορικά με την εγγύηση δήλωσα το imei στο site της oneplus χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο; Δεν μου έστειλαν κάποια απόδειξη σε χαρτί και η πληρωμή έγινε μέσω paypal.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, μετά από 5 χρόνια samsung S6 προχώρησα σε παραγγελία από Κωτσόβολο στο Lunar Silver, βόλεψαν οι άτοκες γιατί ντούκου σε τέτοια κατηγορία τιμής ούτε λόγος.

Θυμάμαι είχα φάει ένα σκάλωμα με την One+ εκείνο τον καιρό που πήρα το S6, αλλά δεν έμπλεξα με Κίνες κλπ.

Από τα reviews και τα hands-on που είδα, λογικά η μετάβαση θα προκαλέσει πολιτισμικό σοκ, ενώ δείχνει και πολύ όμορφο, κλασικές αξίες One+ συσκευών

Άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, μετά από 5 χρόνια samsung S6 προχώρησα σε παραγγελία από Κωτσόβολο στο Lunar Silver, βόλεψαν οι άτοκες γιατί ντούκου σε τέτοια κατηγορία τιμής ούτε λόγος.

Θυμάμαι είχα φάει ένα σκάλωμα με την One+ εκείνο τον καιρό που πήρα το S6, αλλά δεν έμπλεξα με Κίνες κλπ.

Από τα reviews και τα hands-on που είδα, λογικά η μετάβαση θα προκαλέσει πολιτισμικό σοκ, ενώ δείχνει και πολύ όμορφο, κλασικές αξίες One+ συσκευών

Άντε να δούμε!

 

Είναι πολλή καλή η 1+ όπως το κινητό που επέλεξες. Με το καλό να το παραλάβεις και να το χαρείς.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα η συσκευή είναι αγορασμενη από το ευρωπαϊκό site της oneplus αναφορικά με την εγγύηση δήλωσα το imei στο site της oneplus χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο; Δεν μου έστειλαν κάποια απόδειξη σε χαρτί και η πληρωμή έγινε μέσω paypal.

 

Θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή oneplus care;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θελω να ρωτησω εαν τωρα με το 5G εχετε συνδεθει στο δικτυο και οως ?

Εχετε κανει πιο πριν τη διαδικασια με τα αρχεια που αναφερετε στο Community forum της Oneplus ? Εχετε παρει μεσω ΟΤΑ με την τελευταια αναβαθμιση τη δυνατοτητα του 5G και δεν χρειαστηκε να κανετε κατι παρα μονο να επικοινωνησετε με τον παροχο κινητης τηλεφωνιας ? Η μηπως εχει γινει αυτοματα η μεταβαση στο δικτυο 5G?

Ρωταω ενημερωτικα, μια και στα 8 και 8 Pro πρεπει να κανεις τη διαδικασια με τα αρχεια, να βαλεις την καρτα σε συσκευη συμβατη συμφωνα με τη λιστα παροχων κινητης και να την ενεργοποιησεις και μετα να τη βαλεις στη συσκευη Oneplus σου. Βεβαια στο επομενο update η δυνατοτητα θα χαθει και θα πρεπει να ξανακανεις τη διαδικασια απο την αρχη. Οποτε τραγικα τα πραγματα.

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω λιγο επειδη σκεφτομαι μαλλον να το παρω με προβληματιζει λιγο στα εικονιδια των εφαρμογων εμφανιζονται οι ειδοποιησεις οπως fb messenger viber instagram ktl με νουμερακια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...