Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φανταστω ακομα δεν υπαρχει οδηγος που εγκαθιστουμε ευρωπαικη ρομ για αυτα απο κινα που εχουν εκδοση κινας με γκλομπαλ ρομ

 

Με επιφύλαξη ...

https://forum.xda-developers.com/oneplus-8t/how-to/guide-tmo-variant-conversion-t4188491

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να φανταστω ακομα δεν υπαρχει οδηγος που εγκαθιστουμε ευρωπαικη ρομ για αυτα απο κινα που εχουν εκδοση κινας με γκλομπαλ ρομ
Υπαρχει διαφορετικη διαδικασια πλεον για τα κινητα που ειναι απο Κινα; Με το Oneplus5 δεν ειχα κανενα προβλημα στο να περναω roms.
Link to comment
Share on other sites

 

Απλα αναφερει για KB2007 και εγω εχω το ΚB2000...Ειμαι και λιγο πολυ αρχαριος σε αυτα οποτε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλα αναφερει για KB2007 και εγω εχω το ΚB2000...Ειμαι και λιγο πολυ αρχαριος σε αυτα οποτε:lol:

OnePlus 8T model numbers

 

- KB2000 (Chinese variant)

- KB2001 (Indian variant)

- KB2003 (European variant)

- KB2005 (International variant)

- KB2007 (T-Mobile variant)

 

Οσοι το αγόρασαν από Ευρώπη έχουν το KB2003 και όσοι από Κίνα global το ΚΒ2000

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα μίνι review μετά από λίγο καιρό που το έχετε παίδες! Το ψήνω να το παραγγείλω σύντομα αλλά έχω κάποιες επιφύλαξεις σε κάμερα, φλατ οθόνη και γενική premium αίσθηση .

Τωρινή συσκευή 1+7pro. Με gcam είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι..πολύ καλή συσκευή, premium αίσθηση ναυαρχίδας,πολύ καλό grip στο χέρι, οθόναρα με 120 Hz, πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας με android 11,φόρτιση από άλλο πλανήτη και τέλος κάμερα όπως τα ξέρεις όχι κορυφαία αλλά αξιοπρεπέστατη, πραγματικό flagship killer.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το 6. Μπορώ να κόψω επαγγελματικό τιμολόγιο οπότε μου βγαίνουν πιο οικονομικά οι συσκευές. Κοίταξα και το 8 pro αλλά δεν ξέρω αν θα με βολέψει η κυρτή οθόνη καθώς δεν χρειάζομαι επίσης ασύρματη φόρτιση και αδιαβροχοποιηση. Ουσιαστικά για την κάμερα θα το έπαιρνα. Σε όλα τα άλλα με καλύπτει πλήρως το 8t. Και σκέφτομαι ότι λογικά καλύτερη θα είναι η κάμερα από το 6. Δεν υπάρχει και κάποιο συγκριτικό με αυτό το μοντέλο.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το 8 pro έχει ελαφρώς καλύτερη κάμερα αλλά όχι σε βαθμό που να δικαιολογεί τέτοια διαφορά στην τιμή, νομίζω πως με το 8t θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στον "Γερμανό" δεν αναφέρει στα χαρακτηριστικά ότι είναι 5g. Είναι παράβλεψη ή υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στον "Γερμανό" δεν αναφέρει στα χαρακτηριστικά ότι είναι 5g. Είναι παράβλεψη ή υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα?

 

Δεν φαινεται να ειναι μοντελο κινας η εισαγωγη απο τριτη χωρα,βλεπω 2 ετη εγγυηση.Οποτε απλα ειναι παραλειψη μιας και στην Ελλαδα δεν υπαρχει 5G ουτε καν για επιχειρησεις

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σε ευχαριστώ. Οπότε το δίλημμά μου τώρα είναι ή αυτό στα 580€ ή το xiaomi mi 10t pro στα 430€ (με επιστροφή). Εκτός και εάν δώσω 270€ και φτιάξω την οθόνη στο s10+, που έχει ραγισει...
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα μίνι review μετά από λίγο καιρό που το έχετε παίδες! Το ψήνω να το παραγγείλω σύντομα αλλά έχω κάποιες επιφύλαξεις σε κάμερα, φλατ οθόνη και γενική premium αίσθηση .

Τωρινή συσκευή 1+7pro. Με gcam είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

https://www.androidauthority.com/oneplus-8t-vs-oneplus-upgrade-1165966/

 

Στη θέση σου θα περίμενα. Λογική αναβάθμιση από 7pro είναι το 8 pro.

Στο 7 pro έχεις μεγαλύτερη Pixel Density (515 ppi vs 402 ppi) , telephoto zoom.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.com/global/support/softwareupgrade/details?code=PM1605596915581

 

What's new? (ΑΑ Global Version)

System

• Increased the success rate when registering fingerprint and improved experience

• Optimized the media file scanning feature to make searching faster

• Further optimized system power consumption and increase battery life

• Fixed the issue that the app cache has not been deleted correctly after the app uninstalled

• Fixed the issue that the screen may flash when using fingerprint unlock

• Optimized system performance and improve stability

 

Camera

• Optimized camera white balance and improved imaging quality

 

Network

• Continuously optimize network connection stability and improved gaming experience

• Improve the stability of video calls

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Χάι γκάις!! Ενδιαφερομαι για το 8Τ αγορά με τιμολόγιο. Εκτός από άμαζον, σε ελλάδα έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Χάι γκάις!! Ενδιαφερομαι για το 8Τ αγορά με τιμολόγιο. Εκτός από άμαζον, σε ελλάδα έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνετε?

Και εγω,οποτε περιμενω απαντησεις...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια έρευνα αγοράς, η χαμηλότερη τιμή που βρήκα σε αμαζον είναι 490€ χωρίς ΦΠΑ κι από κοτσοβολο 516€. Από το επίσημο σαιτ και από Κίνα δεν υπάρχει η δυνατότητα για τιμολογιο.

 

Αυτο που με χαλάει είναι ότι μπορείς να το πάρεις απο bangood με ΦΠΑ στα 504€. Και στο σκρουτζ παίζουν στο περίπου ίδιες τιμές με κοτσοβολο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια έρευνα αγοράς, η χαμηλότερη τιμή που βρήκα σε αμαζον είναι 490€ χωρίς ΦΠΑ κι από κοτσοβολο 516€. Από το επίσημο σαιτ και από Κίνα δεν υπάρχει η δυνατότητα για τιμολογιο.

 

Αυτο που με χαλάει είναι ότι μπορείς να το πάρεις απο bangood με ΦΠΑ στα 504€. Και στο σκρουτζ παίζουν στο περίπου ίδιες τιμές με κοτσοβολο

 

Σε ποιο Amazon το βρήκες? Εγώ τις τελευταίες μέρες που κοιτάω το Lunar Silver (128gb) είναι είτε σε έλλειψη είτε το βρίσκω μεταχειρισμένο.

 

Επίσης και στο Skroutz το βλέπω γύρω στα 540€ (μετά την αποφορολόγηση)..

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Στο ιταλικό Amazon έχει 490€. Έδωσα την παραγγελία με σκοπό να περιμένω για όταν γίνει διαθέσιμο αλλά μου έστειλαν μήνυμα μετά από μια μέρα ότι θα είναι διαθέσιμο 10-15 Ιανουαρίου. Την ακύρωσα και είμαι και εγώ στο ψάξιμο.

 

Στον Κωτσοβολο μου βγαίνει 548€. Κάνω λάθος;

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο ιταλικό Amazon έχει 490€. Έδωσα την παραγγελία με σκοπό να περιμένω για όταν γίνει διαθέσιμο αλλά μου έστειλαν μήνυμα μετά από μια μέρα ότι θα είναι διαθέσιμο 10-15 Ιανουαρίου. Την ακύρωσα και είμαι και εγώ στο ψάξιμο.

 

Στον Κωτσοβολο μου βγαίνει 548€. Κάνω λάθος;

 

Όχι, σωστά το λες. Κι επίσης, έχει μόνο το Aquamarine Green κι όχι το ασημί.

Αμάν πια με αυτά τα προβλήματα της OP με τις διαθεσιμότητες...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως για όποιον το θέλει πιο άμεσα, το επίσημο site είναι μονόδρομος.. (εγώ προσωπικά δεν θέλω από Banggood κλπ)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...