Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε η 12.1.5.0 αλλά είναι για Mi pilots only....οπότε αναμένουμε....περιμένουμε.
Αν την περάσει κάποιος ας ενημερώσει αν όλα είναι οκ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσει κάποιος ας ενημερώσει αν όλα είναι οκ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν μπορώ και ούτε πρόκειται να μου έρθει είναι για beta testers τους mi pilots που θα παίρνουν τα updates σχετικά με την 12.5 έκδοση...οπότε ίσως αυτό το update όποτε έρθει μπορεί να έχει κάποια στοιχεία από 12.5 για να έχουμε ομαλή μετάβαση από miui 12 σε miui 12.5..ιδωμεν...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο

 

Αλλά ναι οποίος την βάλει να μας πει εντυπωσεις

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Η λεπτότερη θήκη που μπορείς να πάρεις με καλό grip και γενικά ποιοτική όχι όμως σιλικόνης και όχι με τόσο μεγάλη προστασία είναι η nillkin frosted hard case.Την αγοράζω σε όλα τα κινητά μου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, όμως ενδιαφέρομαι μόνο για διάφανη σιλικόνης. Είχα μία ultra slim 0.3mm στο 1+ μου με mocolo τζάμι για 22 μήνες φοβερή αίσθηση συνολικά τζαμιού και κρατήματος στο χέρι και επειδή εδώ η συσκευή είναι ήδη μεγάλη , βαριά και ογκώδη ψάχνω για κάτι απλό λιτό μαζεμένο με το γκριπ της σιλικόνης ( όχι σκληρό back cover που γλιστράει).

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι είναι πιο ποιοτική.

Λεπτή λεπτή δεν είναι. Άλλα δεν είναι και rugged. Άλλη η ομορφιά της πολύ λεπτής, άλλη η ομορφιά της πιο μπαμπάτσικης.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-diskoli-i-prosarmogi-toy-android-11-sto-miui-1261824-2/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως με βρίσκει σύμφωνο το ποστ με βάση αυτά που παρακολουθώ και σε άλλα νήματα με κορυφαία android phones.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 10 pro 359€ ή Xiaomi mi 10 T pro 549€;;;

 

 

 

Ποιο απο τα δυο;;;

 

Αξιζουν τα 200 ευρω παραπανω για το mi 10 T pro;;;

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10662&idPhone2=10437#diff-

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφικά και μόνο εγώ θα τα έδινα. Στα υπόλοιπα ούτως ή άλλως είναι ίδια.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ε δεν είναι τα ίδια. Βασικά έχουν μόνο διαφορές

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι τα ίδια. Βασικά έχουν μόνο διαφορές

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ζητώ συγνώμη από τους φίλους εδω, διάβασα λανθασμένα mi10 t VS mi 10 t pro. Έχετε απόλυτο δίκιο.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 10 pro 359€ ή Xiaomi mi 10 T pro 549€;;;

 

 

 

Ποιο απο τα δυο;;;

 

Αξιζουν τα 200 ευρω παραπανω για το mi 10 T pro;;;

Ανάλογα. Αν είσαι απαιτητικός gamer θα πας στο mi 10. Eπισης το mi 10 έχει ois. Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτό δεν αξίζει να δώσεις τα παραπάνω. Μια χαρά ικανοποίηση θα έχεις από το άλλο και 200 ευρώ στην τσέπη.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη σειρά μου να πω ότι, έχοντας το mi 10t για λίγες μέρες τώρα, έχω σοκαριστεί με τη μπαταρία. Εύκολα πάνω από 12 ώρες sot με WiFi . Το δουλεύω αρχικά στα 90hz. Σκέφτηκα μετα από κάνα 6μηνο να πάω στα 144hz για να έχω κάτι παραπάνω σε βάθος χρόνου

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xiaomi redmi note 10 pro 359€ ή Xiaomi mi 10 T pro 549€;;;

 

 

 

Ποιο απο τα δυο;;;

 

Αξιζουν τα 200 ευρω παραπανω για το mi 10 T pro;;;

Βασικά εκτός από τα χρήματα που είσαι διατεθειμένος να δώσεις, παίζει ρόλο και ποια συσκευή έχεις τώρα. Εγώ πχ είχα το poco f1 το οποίο με ικανοποιουσε απόλυτα σε όλα πλην μπαταρίας. Όταν χάλασε σκέφτηκα να πάω σε φθηνή σχετικά συσκευή λόγω μπάτζετ αλλά θα ξενέρωνα αν έπαιρνα χειρότερη συσκευή από αυτή που ήδη είχα. Κι έτσι έκανα την υπέρβαση και πήρα το mi 10t

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη σειρά μου να πω ότι, έχοντας το mi 10t για λίγες μέρες τώρα, έχω σοκαριστεί με τη μπαταρία. Εύκολα πάνω από 12 ώρες sot με WiFi . Το δουλεύω αρχικά στα 90hz. Σκέφτηκα μετα από κάνα 6μηνο να πάω στα 144hz για να έχω κάτι παραπάνω σε βάθος χρόνου

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά εκτός από τα χρήματα που είσαι διατεθειμένος να δώσεις, παίζει ρόλο και ποια συσκευή έχεις τώρα. Εγώ πχ είχα το poco f1 το οποίο με ικανοποιουσε απόλυτα σε όλα πλην μπαταρίας. Όταν χάλασε σκέφτηκα να πάω σε φθηνή σχετικά συσκευή λόγω μπάτζετ αλλά θα ξενέρωνα αν έπαιρνα χειρότερη συσκευή από αυτή που ήδη είχα. Κι έτσι έκανα την υπέρβαση και πήρα το mi 10t

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα εχω το Huawei P20 pro απο το οποιο ημουν πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα.

Ελπιζω οτι θα βρω το ιδιο ή παραπανω στο xiaomi mi 10 T pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω το Huawei P20 pro απο το οποιο ημουν πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα.

 

Ελπιζω οτι θα βρω το ιδιο ή παραπανω στο xiaomi mi 10 T pro

Ναι. Μετά από p20 pro καλό είναι να πας σε κάτι πιο premium κι όχι redmi note 10. Θα σε καλύψει το mi 10t pro

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λεπτότερη θήκη που μπορείς να πάρεις με καλό grip και γενικά ποιοτική όχι όμως σιλικόνης και όχι με τόσο μεγάλη προστασία είναι η nillkin frosted hard case.Την αγοράζω σε όλα τα κινητά μου.

 

τελικά με έπεισες και πήγα την πήρα σήμερα. τόσο καιρό φορουσα αυτή που είχε μέσα η συσκευασία του κινητού και ναι μου φαινόταν ογκώδη παρόλο που έχω μεγάλα δάχτυλα.

μπορεί να είναι μαύρη αλλά έχει ωραία αίσθηση και πλέον νιώθεις το κινητό πολύ λεπτό.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μακράν η πρώτη μου επιλογή σε θήκη για ότι κινητό είχα πάντα ήταν η nillkin Frosted. Αναδεικνύει την σιλουέτα του κινητού, και έχει απίστευτη αίσθηση στην αφή. Και στο mi10 μου τώρα έχω μαύρη, και μπλε, καθώς και στο poco x3 έχουμε την ίδια.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακράν η πρώτη μου επιλογή σε θήκη για ότι κινητό είχα πάντα ήταν η nillkin Frosted. Αναδεικνύει την σιλουέτα του κινητού, και έχει απίστευτη αίσθηση στην αφή. Και στο mi10 μου τώρα έχω μαύρη, και μπλε, καθώς και στο poco x3 έχουμε την ίδια.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Αυτήν εννοείς;;; 88261a8389d38ad551615f1cccd19d4a.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Απλά σε εσάς στο mi10 t έχει και περιμετρικα προστασία λόγω της επίπεδης οθόνης, ενώ σε εμάς στο mi10 έχει λίγο διαφορετικό κόψιμο δεξιά / αριστερά λόγω της κυρτης οθόνης. Γενικά όμως έχει καταπληκτική αίσθηση στην αφή και πολύ λεπτή σιλουέτα. Επίσης έχω και την Nillkin Textured nylon fiber case που βλέπω ότι βγαίνει κσι για εσάς και έχει και αυτή εκπληκτική ποιότητα αίσθηση αφής και design απλά βγαίνεις μόνο σε μαύρο.

Στο x3 έχουμε και την camshield της ίδιας εταιρείας με ανοιγμένο κάλυμμα στην κάμερα για πλήρη προστασία του φακού. Απλά εκείνη (τουλάχιστον στο poco) είναι πιο πληθωρική γύρω γύρω και αλλοιώνει την σιλουέτα του κινητού. ( το poco φυσικά είναι και πιο ογκωδες σε σχέση με τα mi)

 

Αν πάλι θες διαφανή, τότε Nillkin Nature Series TPU*. Απλά να θυμάσαι ότι κιτρινιζουν με τον χρόνο. (όπως όλες φυσικά η tpu)

 

 

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Απλά σε εσάς στο mi10 t έχει και περιμετρικα προστασία λόγω της επίπεδης οθόνης, ενώ σε εμάς στο mi10 έχει λίγο διαφορετικό κόψιμο δεξιά / αριστερά λόγω της κυρτης οθόνης. Γενικά όμως έχει καταπληκτική αίσθηση στην αφή και πολύ λεπτή σιλουέτα. Επίσης έχω και την Nillkin Textured nylon fiber case που βλέπω ότι βγαίνει κσι για εσάς και έχει και αυτή εκπληκτική ποιότητα αίσθηση αφής και design απλά βγαίνεις μόνο σε μαύρο.

Στο x3 έχουμε και την camshield της ίδιας εταιρείας με ανοιγμένο κάλυμμα στην κάμερα για πλήρη προστασία του φακού. Απλά εκείνη (τουλάχιστον στο poco) είναι πιο πληθωρική γύρω γύρω και αλλοιώνει την σιλουέτα του κινητού. ( το poco φυσικά είναι και πιο ογκωδες σε σχέση με τα mi)

 

Αν πάλι θες διαφανή, τότε Nillkin Nature Series TPU*. Απλά να θυμάσαι ότι κιτρινιζουν με τον χρόνο. (όπως όλες φυσικά η tpu)

 

 

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Είδα αυτή την nylon fiber στο aliexpress, είναι ελαστική?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πλάτη είναι σχέδον ακαμπτη και με μια όμορφη σκληρή /υφασμάτινη υφή . Το πλαίσιο είναι λίγο ελαστικό (όχι σαν τις tpu διαφανές)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά με έπεισες και πήγα την πήρα σήμερα. τόσο καιρό φορουσα αυτή που είχε μέσα η συσκευασία του κινητού και ναι μου φαινόταν ογκώδη παρόλο που έχω μεγάλα δάχτυλα.

μπορεί να είναι μαύρη αλλά έχει ωραία αίσθηση και πλέον νιώθεις το κινητό πολύ λεπτό.

ναι έχουν πολύ ωραία αίσθηση οι frosted της nillkin. Δεν ξέρω σε επίπεδα προστασίας όμως(πτώση). Στο s8 που έχει και curved οθόνη την θεωρούσα απίστευτα επίφοβη. Τώρα στο mi10t pro που η οθόνη είναι επίπεδη είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Μια ερώτηση. Από τότε που έγινε η αναβάθμιση σε Android 11 στο MI 10T PRO μου, δεν παίζει σωστά ο poco launcher. Τα gestures δεν δουλεύουν καθόλου και το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο με τα on screen buttons. Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Έχετε βρει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...