Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά γίνονταν εδώ και καιρό με την beta EEA που σας είχα μιλήσει:

Τώρα σε ειδικό Launch Event στις 8 Φεβρουαρίου επίσημα, η κυκλοφορία του ΜΙUΙ 12.5

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-12-5-global-launch-event/

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-12-5-has-a-completely-new-haptic-feedback-system-57387-2/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος το wifi calling με cosmote στη συγκεκριμένη συσκευή να πει εντυπώσεις?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μόνο έτσι θα δούμε άσπρη μέρα όσοι ασχολούμαστε με το άθλημα! 37f074d6cf2dc9519fa4af24500d673b.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν το κανουμε ρουτ χάνουμε την εγγυηση οπως στα samsung?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανουμε ρουτ χάνουμε την εγγυηση οπως στα samsung?

Θεωρητικά ναι, αλλά μόλις flashaρεις με το tool της xiaomi την αρχική εργοστασιακή rom που γίνεται σχετικά εύκολα έχεις πάλι εγγύηση.

Έχω δεν έχουμε προστασίες τύπου knox!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γίνονταν εδώ και καιρό με την beta EEA που σας είχα μιλήσει:

Τώρα σε ειδικό Launch Event στις 8 Φεβρουαρίου επίσημα, η κυκλοφορία του ΜΙUΙ 12.5

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-12-5-global-launch-event/

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-12-5-has-a-completely-new-haptic-feedback-system-57387-2/

Από εβδομάδα θα βγει και recruitment

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι, αλλά μόλις flashaρεις με το tool της xiaomi την αρχική εργοστασιακή rom που γίνεται σχετικά εύκολα έχεις πάλι εγγύηση.

Έχω δεν έχουμε προστασίες τύπου knox!

 

Και αν βαλουμε μια dev rom ,τι διαφορά θα εχουμε απο αυτην που εχω τώρα?Ποια τα πλεονεχτηματα?Θυμαμαι παλια ειχα πάρει το xiaomi redmi note 3 απο Kινα,πριν ερθει στο πλαίσιο.Ειχε αγγλοκινεζικα,και ειχα βαλει μια dev απο την ελληνικη κοινοτητα της Miui ,που εκανε το κινητο φουλ ελληνικο.Τωρα που ολες οι ρομ εχουν ελληνικά,τι αλλες διαφορες υπάρχουν?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα και σήμερα....https://xiaomi.eu/community/threads/21-1-27-28.59717/

 

CHANGELOG

 

System

New - MIUI 12.5 update [Redmi Note 9 4G/Redmi 9T]

New - New super wallpaper: Weather

Optimization - Restored Widevine L1 support [Mi 9 SE, Mi 9 Lite]. If it isn't restored for you on Netflix (HD badge next to movie's title or Widevine L1 status on Display specifications), try to clear Netflix app data

 

Clock

Fix - Couldn't dismiss alarm without unlocking the screen lock first

 

Gallery

Fix - Heavy internet data usage due to libraries being re-downloaded

 

Settings

New - Activated new "Sound & touch" settings for supported devices [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10T/Pro, Mi 11, Mi 9 Pro 5G]

Fix - "Individual apps" list for Dark mode loaded slowly or failed to load, and some installed apps and games were missing (excluding system apps)

 

Security

New - You can see your battery health status in Battery stats now (certain devices)

 

App vault

New - You can manage wallpaper and App vault cards blur separately on supported devices

Optimization - Tapping search icon launches selected Home screen search bar provider now

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος το wifi calling με cosmote στη συγκεκριμένη συσκευή να πει εντυπώσεις?

 

Ναι δουλευει μια χαρα χωρις προβληματα. ετσι το εχω απο τη μερα που το πηρα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν έχει βγει καποια gcam που να μην έχει κολλήματα κ να έχει καλές φωτογραφίες?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν έχει βγει καποια gcam που να μην έχει κολλήματα κ να έχει καλές φωτογραφίες?

 

Αυτη που εχει απο το gcamator σου δημιουργει προβληματα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατά λάθος στα 60hz τις τελευταίες 3-4 ημέρες. Κάτι δε μου καθόταν αλλά λόγω φόρτου δεν ασχολήθηκα.

Ήταν μια εγκατάσταση του vanced που με ταλαιπώρησε με την απενεργοποίηση του miui opt.

Μην πολυλογώ το πήρα χαμπάρι σήμερα.

Εκτιμώ πλέον πάρα πολύ τα 144hz. Στα δικά μου μάτια είναι τεράστια η διαφορά στο smoothness των μενού και animations.

Χάνεις φυσικά σε μπαταρία, αλλά πάλι η 1 μέρα βγαίνει ανεμπόδιστα με heavy use από το πρωί ως το βράδυ.

 

Αλήθεια, το έχει κανείς σταθερά στα 90hz, το ενδιάμεσο; έχει μεγάλη διαφορά;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Αυτη που εχει απο το gcamator σου δημιουργει προβληματα ;

 

Την είχα ξεχάσει αυτή την εφαρμογή....όντως έκανε εγκατάσταση gcam ..,πολύ καλύτερη από την αρχική ...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατά λάθος στα 60hz τις τελευταίες 3-4 ημέρες. Κάτι δε μου καθόταν αλλά λόγω φόρτου δεν ασχολήθηκα.

Ήταν μια εγκατάσταση του vanced που με ταλαιπώρησε με την απενεργοποίηση του miui opt.

Μην πολυλογώ το πήρα χαμπάρι σήμερα.

Εκτιμώ πλέον πάρα πολύ τα 144hz. Στα δικά μου μάτια είναι τεράστια η διαφορά στο smoothness των μενού και animations.

Χάνεις φυσικά σε μπαταρία, αλλά πάλι η 1 μέρα βγαίνει ανεμπόδιστα με heavy use από το πρωί ως το βράδυ.

 

Αλήθεια, το έχει κανείς σταθερά στα 90hz, το ενδιάμεσο; έχει μεγάλη διαφορά;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονίμως στα 144 καμία υπαναχώρηση κι όπως πολύ σωστά έγραψες τα πάντα γίνονται ομαλά και ξεκούραστα για τα μάτια μας. Μόνο σε έκτακτες ανάγκες κ περιπτώσεις σε κάποιο ταξίδι κλπ καταστάσεις στα χαμηλά hz . Εξάλλου η μπαταρία του είναι βράχος και μεγάλη σε χωρητικότητα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια μαυρη θήκη για το κινητό απλη αν την θελει κάποιος και μπορει να ερθει να την παρει απο πατησια μου λεει.......με πμ.......αν δεν ενδιαφερθεί κανεις την παω ανακύκλωση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια μαυρη θήκη για το κινητό απλη αν την θελει κάποιος και μπορει να ερθει να την παρει απο πατησια μου λεει.......με πμ.......αν δεν ενδιαφερθεί κανεις την παω ανακύκλωση.

 

Καμία φώτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχη λινκ για κατεβασμα της 12,0,18,0 γιατι εμενα δεν μου την βγαζει εχω MIUI GLOBAL12.0.13.0 QJDEUXM
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ερώτηση, αξίζει στα 495 το pro στο πλαίσιο η να περιμένω το 11 που βγαίνει σε λιγες μέρες? Edited by RSAROUKLA
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχη λινκ για κατεβασμα της 12,0,18,0 γιατι εμενα δεν μου την βγαζει εχω MIUI GLOBAL12.0.13.0 QJDEUXM

 

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900386

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ερώτηση, αξίζει στα 495 το pro στο πλαίσιο η να περιμένω το 11 που βγαίνει σε λιγες μέρες?

 

Το mi 11 λογικά θα είναι καλύτερο τηλέφωνο αλλά μην το περιμένεις κάτω από 800 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ. Περίμενε το 11 με κοπή τιμολογίου ουσιαστικά θα βγει στην αρχική τιμή του 10Τ Pro.

Εγώ βέβαια που δεν καίγομαι για τον επεξεργαστή αιχμής ,ούτε για amoled οθόνη και ούτε για κορυφαίο επίπεδο κάμερας επέλεξα το Mi 10 T με τα μισά λεφτά ουσιαστικά. Αυτό δεν σημαίνει πως το Mi 11 δεν είναι συνολικά ένα αρκετά καλύτερο τηλέφωνο για αυτό και σου πρότεινα να περιμένεις την έλευση του σε μερικές ημέρες ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί chomp για τα sms του χτιπανε οι ηχοι;; εγω οτι και να του κανω μονο δόνηση εχει οποτε δεν ακοω οταν ερθει ενα μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...