Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή μετα το ξεκλείδωμα δουλευει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μετα το ξεκλείδωμα δουλευει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλεύει αλλά θα σου κάνει Format τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αλλά θα σου κάνει Format τη συσκευή.
Εννοείται,στο λέει κιόλας .

Τα υπόλοιπα,αν βάλεις μια official,ρομ ή τέλος πάντων μια φυσιολογική,θα λειτουργεί κανονικά η συσκευή,καθώς και όλες οι εφαρμογές .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ας αρχίσουμε -αν θέλεις- από το unlock bootloader (με official τρόπο) που λες και εσύ στο μήνυμά σου για να δεις πόσο απλά γίνεται σύμφωνα με τις συστάσεις και το firm της Xiaomi! https://en.miui.com/unlock/

Υ.Γ. Όλα φτάνουν στην ώρα τους για εκείνους που ξέρουν να περιμένουν. (θέλει και κάποιες μέρες το άτιμο να ξεκλειδώσει! Backup και καλή διάθεση πρώτα απ' όλα!)

Μπαλζάκ, 1799-1850, Γάλλος συγγραφέας

Σε απλά ελληνικά....

Για να ξεκλειδώσουμε τον bootloader της συσκευής μας χρειαζόμαστε ένα mi account.

ΜΗΝ σας φοβίσουν τα όσα γράφουν διότι όλα λειτουργούν κανονικά μετά το ξεκλείδωμα της συσκευής και δεν χάνεται καμία δυνατότητα.

Η διαδικασία του ξεκλειδώματος γίνεται με το νέο Mi unlock tool για λόγους ασφαλείας, και παράλληλα

με το ξεκλείδωμα κάνει και Factory Reset - Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων και διαγραφή και του internal storage.

Οπότε καλύτερα πρώτα να κρατήσετε αντίγραφα από τα προσωπικά σας δεδομένα !

Επαληθεύστε τις οδηγίες από εδώ: https://xiaomi-miui.gr/com...2019/?pageNo=1

 

Πλέον φίλε μου δεν ασχολουμαι τα έκανα αυτά όταν είχα όρεξη πιο μικρός. Όπως έχουν γίνει οι καιροι όλη μας ή ζωή από επαγγελματικά μέχρι προσωπικά περνάει μέσα από τα smartphone καλώς ή κακώς. Δεν θέλω να χάσω τον ύπνο μου με το να μην δουλεύουν τα μισά πράγματα στο κινητό (τράπεζες, εφαρμογές σταθερης/κινητής, τηλεόρασης, vowifi/volte κλπ) και να μην έιναι και ασφαλής η χρήση του απλά και μονο για να παίρνω νωρίτερα αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον φίλε μου δεν ασχολουμαι τα έκανα αυτά όταν είχα όρεξη πιο μικρός. Όπως έχουν γίνει οι καιροι όλη μας ή ζωή από επαγγελματικά μέχρι προσωπικά περνάει μέσα από τα smartphone καλώς ή κακώς. Δεν θέλω να χάσω τον ύπνο μου με το να μην δουλεύουν τα μισά πράγματα στο κινητό (τράπεζες, εφαρμογές σταθερης/κινητής, τηλεόρασης, vowifi/volte κλπ) και να μην έιναι και ασφαλής η χρήση του απλά και μονο για να παίρνω νωρίτερα αναβαθμίσεις.

 

Οι επίσημοι οδηγοί είναι. Δεν ρισκάρεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μη ασφαλής η χρήση του κινητού,θα είναι μόνο άμα δε ξέρεις τι κατεβάζεις η που μπαίνεις .

Κάτι που ισχύει και για τους υπολογιστές μας.

Στην καθημερινή χρήση,δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα .

Αν θυμάστε παλιά οι xiaomi συσκευές είχαν ξεκλειδωτο τον bootloader

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην 12.0.18 όταν κατεβάζετε το κέντρο ελέγχου σταμάτησε να εξαφανίζεται ή πάλι το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

και μένα μόλις μου ήρθε η 12.0.18.0.. 325ΜΒ οπότε security update DEC2020 - δεν αναφέρει κάτι άλλο ως changelog.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

και μένα μόλις μου ήρθε η 12.0.18.0.. 325ΜΒ οπότε security update DEC2020 - δεν αναφέρει κάτι άλλο ως changelog.

 

ακριβώς ετσι

Link to comment
Share on other sites

Πλέον φίλε μου δεν ασχολουμαι τα έκανα αυτά όταν είχα όρεξη πιο μικρός. Όπως έχουν γίνει οι καιροι όλη μας ή ζωή από επαγγελματικά μέχρι προσωπικά περνάει μέσα από τα smartphone καλώς ή κακώς. Δεν θέλω να χάσω τον ύπνο μου με το να μην δουλεύουν τα μισά πράγματα στο κινητό (τράπεζες, εφαρμογές σταθερης/κινητής, τηλεόρασης, vowifi/volte κλπ) και να μην έιναι και ασφαλής η χρήση του απλά και μονο για να παίρνω νωρίτερα αναβαθμίσεις.

 

διαβαζα και νομιζα οτι τα ειχα γραψει εγω ... συμφωνω σε ολα ετσι ειμαι και εγω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!τα Xiaomi εχουν dual view video με ταυτοχρονη προβολη μπρος και πισω καμερας?δηλαδη vlog view?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση...

Κάποιος που θα πάρει από ελληνικό κατάστημα την συσκευή στην Ευρωπαϊκή της παραλλαγή (συγκεκριμένα το Mi10T Pro) χωρίς custom rom και άλλες παρεμβάσεις, θα εκμεταλλευτεί σωστά τις δυνατότητες του τηλεφώνου χωρίς πολλά bugs ή όχι;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!τα Xiaomi εχουν dual view video με ταυτοχρονη προβολη μπρος και πισω καμερας?δηλαδη vlog view?

 

Ναι βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση...

 

Κάποιος που θα πάρει από ελληνικό κατάστημα την συσκευή στην Ευρωπαϊκή της παραλλαγή (συγκεκριμένα το Mi10T Pro) χωρίς custom rom και άλλες παρεμβάσεις, θα εκμεταλλευτεί σωστά τις δυνατότητες του τηλεφώνου χωρίς πολλά bugs ή όχι;

Ε προφανώς και ναι.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το να επιλέγεις εφαρμογές να εξαιρούνται από το dark theme κινητού είναι πολύ χρήσιμο καθώς σε κάποιες τα αποτελέσματα είναι όχι και τόσο ικανοποιητικά.

Το πρόβλημα όμως είναι πως δε μου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές. Συγκεκριμένα 2 παιχνίδια που έχω στο κινητό. Έχει κανείς κάποια ιδέα;

Επίσης στην εφαρμογή πλοήγησης Waze, κόβει τις φωνητικές πχ στην επομένη έξοδο στρίψτε δεξι... αντί για δεξιά κλπ.

Δοκίμασα από το μενού ήχου να βγάλω το αυτόματο Έξυπνη και να το βάλω στη φωνή αλλά χωρίς διαφορά στο αποτέλεσμα.

 

MI 10T - EU 12.0.18

 

f8d3316a21a3ad37b5e8c649105024d0.jpg

 

abbda95d89c71ec97af8346cb5d17b67.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε ολους.Πλεον ειμαι κατοχοςτου MI10T προερχόμενος απο samsung s10e, και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Για την καμερα θα πώ οτι ειναι καλύτερη απο το s10 σε μπροστινη,και σε μακρινες φώτο,καθως και στο macro φακο που το s10 δεν εχει.Στις βραδινες με απόλυτο σκοτάδι το s10 Υπερέχει.εκανα διάφορα τεστ στο μου.Εκλεισα τα φωτα και αφησα να φαινεται μονο το λαμπάκι της τηλεορασης.Το S10 μπορει να φωτογραφησει το λαμπάκι και λίγο γυρω απο αυτό,αλλα το Mi10t φωτογραφιζει μονο το λαμπάκι,και γυρω γυρω σκοτάδι.Σε δοκιμη με λίγο παραπάνω φως σε δωματιο με κατεβασμενο το ρολο,με ελαχιστο φως απο τις τρύπες,το Μι 10t βγάζει μια πολυ ρεαλιστικη φωτογραφία ,οπως την βλέπει το μάτι μας.Τοs 10 εκει την βγάζει με περισσοτερο φώς,φαινοντε περισσοτερα αντικείμενα στην φωτογραφία,αλλα με πολυ θορυβο.Αρα πάνω κάτω η καμερα του s10 και του μι10 κοντράροντε.

Τωρα η απορία ειναι για το 5G.τοπήρα χτες και το δοκιμασα σε περιοχη Νέο Ηράκλειο,Νέα Ιωνία,Καλογρεζα,Μεταμορφωση,και δεν δειχνει πουθενα 5g.Εχω wind ,το χω στις ρυθμισεις και σε 5g και σε volte.Που πρέπει να πάω για να πιάσει?Κατω απο κεράια 5g?δε μπορω να καταλαβω.Πρέπει να αλλάξω σιμ?ξερει κανεις?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον να αλλάξεις εταιρεία κινητής καλύτερα

Την εχω πολλα χρόνια,επειδη διατηρώ ενα πολυ φθηνο πακέτο.Εννοεις εχει βαλει τις λιγοτερες κεραιες?

Δοκιμασα και μια καρτα vodafone,αλλα αυτην δεν εχει καν την επιλογη να βαλω 5g

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

@therion1985 να το χαρείς ✌️ εξαιρετικό κινητό και η κάμερα του είναι όπως τα έγραψες χωρίς ακρότητες. Εμένα με καλύπτει. Όσον αφορά το 5g χρειάζεται υπομονή διότι η Wind δεν έχει επεκτείνει το δίκτυο της ακόμη. Αυτή την στιγμή αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η χρήση του τότε είναι μονόδρομος η cosmote όπως έγραψε και το μέλος παραπάνω ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@therion1985 να το χαρείς ✌️ εξαιρετικό κινητό και η κάμερα του είναι όπως τα έγραψες χωρίς ακρότητες. Εμένα με καλύπτει. Όσον αφορά το 5g χρειάζεται υπομονή διότι η Wind δεν έχει επεκτείνει το δίκτυο της ακόμη. Αυτή την στιγμή αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η χρήση του τότε είναι μονόδρομος η cosmote όπως έγραψε και το μέλος παραπάνω ;)

 

οχι δεν με ενδιαφερει το 5g.Mε ενδιαφερει να δουλευουν όλα.Δοκιμασα και μια σιμ vodafone .Σε ουτε αυτη πιανει 5G.Διαβασα οτι εχει κεραια 5G στο golden hall στο μαρουσι.Εγω απέχω απο εκει 1 χιλιομετρο.δε θα επρεπε να πιανει ή πρεπει να μαι κατω απο την κεραια.?Μηπως φταιει η ρομ?απο το πλαισιο το πηρα

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν με ενδιαφερει το 5g.Mε ενδιαφερει να δουλευουν όλα.Δοκιμασα και μια σιμ vodafone .Σε ουτε αυτη πιανει 5G.Διαβασα οτι εχει κεραια 5G στο golden hall στο μαρουσι.Εγω απέχω απο εκει 1 χιλιομετρο.δε θα επρεπε να πιανει ή πρεπει να μαι κατω απο την κεραια.?Μηπως φταιει η ρομ?απο το πλαισιο το πηρα
Μην τρελαίνεσαι αδερφέ!!! Ακόμα έχουμε δρόμο για σωστό 5g. Ακόμα και να σου δείχνει ότι έχεις 5g μπορεί να είναι και εικονικό,και να σέρνεται.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι αδερφέ!!! Ακόμα έχουμε δρόμο για σωστό 5g. Ακόμα και να σου δείχνει ότι έχεις 5g μπορεί να είναι και εικονικό,και να σέρνεται.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι τα εχω δει αυτα.σε τεστ με 4g Plus εχω πιασει καλυτερη ταχυτητα.Ομως ετσι για το ****το.Μηπως θελει καποιες ρυθμισεις απο αυτούς?

 

Πηρα τηλ και μου παν θα μου το ενεργοποιησουν εντος μιας μερας.Δε ξερω αν με δουλευανε γιατι στο σαιτ λενε δεν κανεις καμια κινηση για ενεργοποιηση.Φτανει να εχεις πιστοποιημενη συσκευη

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω δει αυτα.σε τεστ με 4g Plus εχω πιασει καλυτερη ταχυτητα.Ομως ετσι για το ****το.Μηπως θελει καποιες ρυθμισεις απο αυτούς?
Εγώ με κοσμοτε δεν έκανα κατι. Για wind δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε ολους.Πλεον ειμαι κατοχοςτου MI10T προερχόμενος απο samsung s10e, και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Για την καμερα θα πώ οτι ειναι καλύτερη απο το s10 σε μπροστινη,και σε μακρινες φώτο,καθως και στο macro φακο που το s10 δεν εχει.Στις βραδινες με απόλυτο σκοτάδι το s10 Υπερέχει.εκανα διάφορα τεστ στο μου.Εκλεισα τα φωτα και αφησα να φαινεται μονο το λαμπάκι της τηλεορασης.Το S10 μπορει να φωτογραφησει το λαμπάκι και λίγο γυρω απο αυτό,αλλα το Mi10t φωτογραφιζει μονο το λαμπάκι,και γυρω γυρω σκοτάδι.Σε δοκιμη με λίγο παραπάνω φως σε δωματιο με κατεβασμενο το ρολο,με ελαχιστο φως απο τις τρύπες,το Μι 10t βγάζει μια πολυ ρεαλιστικη φωτογραφία ,οπως την βλέπει το μάτι μας.Τοs 10 εκει την βγάζει με περισσοτερο φώς,φαινοντε περισσοτερα αντικείμενα στην φωτογραφία,αλλα με πολυ θορυβο.Αρα πάνω κάτω η καμερα του s10 και του μι10 κοντράροντε.

 

Τωρα η απορία ειναι για το 5G.τοπήρα χτες και το δοκιμασα σε περιοχη Νέο Ηράκλειο,Νέα Ιωνία,Καλογρεζα,Μεταμορφωση,και δεν δειχνει πουθενα 5g.Εχω wind ,το χω στις ρυθμισεις και σε 5g και σε volte.Που πρέπει να πάω για να πιάσει?Κατω απο κεράια 5g?δε μπορω να καταλαβω.Πρέπει να αλλάξω σιμ?ξερει κανεις?

Δοκίμασε και καμία gcam...σε κάποιες περιπτώσεις κάνει θαύματα

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...