Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο κουραγιο φιλε....εμπλεξες ασχημα.....

 

 

αλήθεια τι θα γίνει?

επισκευάζουν μόνο όσα είναι εκτός εγγύησης!

όσα είναι εντός....δεν τα αναλαμβάνουν!

αυτο δεν το καταλαβα....

πριν μερικες βδομαδες μου δωσανε πισω ενα ασιατικο ν97 επειδη ηταν εκτος εγγύησης...(εγω οταν το αγορασα δεν ειχα ιδεα οτι ηταν απο ασια....)

μου ειπαν μαλιστα οτι και να το πληρωσεις δεν στο φτιάχνουμε...:mad:

αναγκάστηκα και το στειλα γαλλια(και αμφιβαλλω αν θα τα ξαναδω ποτε τωρα) για επισκευή......

τωρα μου λετε οτι κινητα εκτος εγγύησης τα αναλαμβανουν...

ρε παιδια τι γινεται.....????

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι;

Πηγα το νοκια της γυναικας μου στο νοκια store του Π.Φαληρου γιατι ειχε προβλημα με την αυτονομια του. Η μπαταρια τελειωνε μεσα σε 4-5 ωρες χωρις χρηση.

Το αφηνω, τους παιρνω τηλ. μετα απο 4 μερες και μου λενε οι ανθρωποι οτι το κινητο ειναι αριστο, το προβλημα ειναι στη μπαταρια.

Λεω, το φτιαξατε, δηλαδη να ερθω να το παρω

Ναι μου λεει, οποτε θελετε ελατε.

 

Σημερα το πρωι λοιπον, παει η γυναικα μου και της λεει το εξης:

Εμεις εδω δεν αλλαζουμε μπαταριες, μονο ελεγχο κανουμε. Θα παρετε αυτο το χαρτακι και θα πατε στη Βουλιαγμενης για να σας αλλαξουν την μπαταρια

 

Τι κουλα ειναι αυτα ρε παιδια;

Δηλαδη τα νοκια stores δεν αλλαζουν ελαττωματικες μπαταριες; Και ειχε μπαταριες στο μαγαζι. Δηλαδη, αν ηθελα να αγορασω, θα αγοραζα, αλλα για αντικατασταση μεσω εγγυησης πρεπει να τρεχω στη Γλυφαδα.

 

Μας υποχρεωσαν......

φιλε μου κανεις ενα λαθος

ολα τακαταστηματα NOKIA STORES θα μπορουσαν να σου αλλαξουν την μπαταρια εαν τους ειχε δωσει μπαταριες για αντικατασταση η alphacopy.Οι μπαταριες που ειδες ειναι προς πωληση και οχι για αντικατασταση εντος εγγυησης

ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΝΟΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κανεις ενα λαθος

ολα τακαταστηματα NOKIA STORES θα μπορουσαν να σου αλλαξουν την μπαταρια εαν τους ειχε δωσει μπαταριες για αντικατασταση η alphacopy.Οι μπαταριες που ειδες ειναι προς πωληση και οχι για αντικατασταση εντος εγγυησης

ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΝΟΚΙΑ

 

Ενταξει φιλε μου,λυθηκε το ζητημα εδω και καιρο. Και τελικα δεν ηταν στην μπαταρια αλλα στην πλακετα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΝΟΚΙΑ

 

Δηλαδη? θα ανοιξει service η ΝΟΚΙΑ στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κανεις ενα λαθος

ολα τακαταστηματα NOKIA STORES θα μπορουσαν να σου αλλαξουν την μπαταρια εαν τους ειχε δωσει μπαταριες για αντικατασταση η alphacopy.Οι μπαταριες που ειδες ειναι προς πωληση και οχι για αντικατασταση εντος εγγυησης

ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΝΟΚΙΑ

 

ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΜΑΣ... ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΡΕ ΝΟΚΙΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΜΑΣ... ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΡΕ ΝΟΚΙΑ

ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ (ΕΝΤΟΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ) ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

ΟΤΙ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ (ΕΝΤΟΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ) ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

ΟΤΙ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Ολοι φωνάζαμε να φύγει η alphac(l)opy.Εφυγε επιτέλους.Ολα θα φτιάξουν πολύ σύντομα.Οσο για τις εγγυήσεις δεν χάνουμε ουτε μια μέρα.Λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει το 6630 μου σε επισημο καταστημα της νοκια στις σερρες,επειδη μου εβγαζε μονο λευκη οθονη,και το μονο που προσπαθησαν να κανουν ηταν αναβαθμιση.απο τη στιγμη που δεν πετυχε,δεν ασχοληθηκαν αλλο με το κινητο.αναγκαστηκα και το πηγα σε καταστημα επισκευης κινητων,οπου μου ειπαν οτι πηρε νερα μεσα και χαλασε η πλακετα(ή κατι παρομοιο) και οτι θα κοστισει 65 ευρω.απλα επειδη δεν εμπιστευομαι και πολυ,υπαρχει τροπος να το στειλω αθηνα το κινητο για να φτιαχτει?ή μηπως γνωριζετε καποιο τροπο να το κανω μονος μου?

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει το 6630 μου σε επισημο καταστημα της νοκια στις σερρες,επειδη μου εβγαζε μονο λευκη οθονη,και το μονο που προσπαθησαν να κανουν ηταν αναβαθμιση.απο τη στιγμη που δεν πετυχε,δεν ασχοληθηκαν αλλο με το κινητο.αναγκαστηκα και το πηγα σε καταστημα επισκευης κινητων,οπου μου ειπαν οτι πηρε νερα μεσα και χαλασε η πλακετα(ή κατι παρομοιο) και οτι θα κοστισει 65 ευρω.απλα επειδη δεν εμπιστευομαι και πολυ,υπαρχει τροπος να το στειλω αθηνα το κινητο για να φτιαχτει?ή μηπως γνωριζετε καποιο τροπο να το κανω μονος μου?

 

Λοιπον αν θες σωστη δουλεια και εγω απο Σερρες ειμαι και ειχα χειροτερα σε ενα Ε52 παρτο και πηγαινε Θεσσαλονικη...ουτε στο Νοκια στις Σερρες ουτε φανταζομαι στον mobilo αν το πηγες θα σου κανουν δουλεια.Το μονο αυτη την στιγμη σωστο Επισημο σερβις για θεσσαλονικη ειναι το ΝΟΚΙΑ store στον ευοσμο καραολη και Δημητριου 182 ... επισιμο σερβις αψογα τα παιδια ... οτι περναει απο το χερι τους θα στο κανουν.. Μην την ψαχνεις αλλου να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω zero για τα infos,οποτε ευκαιρεσω θα το παω για να το δουνε και μακαρι να μπορει να φτιαχτει..:happy::happy:

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

απο 2 μαρτιου που εδωσα το κινητο για σερβις ακομα περιμενω. Ελπιζω να μην πηγε στην avatron ι δεν ξερω εγω πως λεγεται μια εταιρια εδω ελλαδα που κανει σερβις σε πολλες μαρκες διοτι δεν ακουσα τα καλυτερα λογια. Κανεις κανενα νεο σχετικα με το τι γινεται με την αντιπροσωπεια? θα ανοιξει συντομα δικα της καταστηματα η νοκια?
Link to comment
Share on other sites

22 μαρτιου και ακομα περιμενω :( η αληθεια ειναι μου εχει λειψει πολυ το N97 moυ και την βγαζω περα με το 6630 που εχω. (ασε που τωρα καταλαβα ποσο μπροστα εχουμε παει με τα κινητα)
Link to comment
Share on other sites

22 μαρτιου και ακομα περιμενω :( η αληθεια ειναι μου εχει λειψει πολυ το N97 moυ και την βγαζω περα με το 6630 που εχω. (ασε που τωρα καταλαβα ποσο μπροστα εχουμε παει με τα κινητα)

 

καλο κουραγιο φιλε...

εγω να δεις τι τραβαω....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247151&page=216

καταραμένο αυτο το ν97 ...

25 δεκεμβριου το αγορασα...και ακομη δεν το χαρηκα....:lol::lol:

περιμενω...ακομη.......

αν επιτρέπεται τι προβλημα ειχε το κινητο σου...?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο αποφασισα να το παω για το προβλημα με το καπακι της καμερας που ειχανε τα πρωτα και να δουνε για κατι περιεργη διαφορα στα χρωματα πανω δεξια στην οθονη. Τους ειπα να τσεκαρουνε και το σημα διοτι δεν μου φανηκε τοσο δυνατο οσο αλλα νοκια που ειχα
Link to comment
Share on other sites

οκ καλα ξεμπερδεματα.......και στους 2 μας...και καλο κουραγιο....:lol::lol:

εμενα πλεον σπασανε τα νευρα μου...δεν εχω αλλα με αυτο το μαμημενο το κινητο...

:lol:

οτι χειροτερο εχω αγορασει ποτε....απο νοκια....

αντε και του χρονου...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το service τι έγινε? Το έχει ακόμα η alpha copy? Το ανέλαβε κάποιος άλλος? Θα το αναλάβει η ΝΟΚΙΑ? Έχουμε κανένα νέο? ΄Η όλα είναι στον αέρα?
Link to comment
Share on other sites

alphacopy τελος το ανελαβε η nokia θε ενημερωθητε στην 01/04/2010

 

απο 2 μαρτιου που εδωσα το κινητο για σερβις ακομα περιμενω. Ελπιζω να μην πηγε στην avatron ι δεν ξερω εγω πως λεγεται μια εταιρια εδω ελλαδα που κανει σερβις σε πολλες μαρκες διοτι δεν ακουσα τα καλυτερα λογια. Κανεις κανενα νεο σχετικα με το τι γινεται με την αντιπροσωπεια? θα ανοιξει συντομα δικα της καταστηματα η νοκια?

 

ηδη εχει αρχισει η τεχνικη εουσιοδοηση

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως που πέρασα έξω από τα κεντρικά της Alpha Copy στη Θεσσαλονίκη, η ταμπέλα της Nokia έλειπε. Γράφει μόνο Alpha Copy. Ας ελπίσουμε πως θα δούμε επιτέλους σοβαρό σέρβις, που να σέβεται τον πελάτη, γιατί το μόνο που έκανε η Alpha Copy ήταν να δυσφημίζει τη Nokia.
Link to comment
Share on other sites

27 μαρτιου και ακομα περιμενω ρωτησα τι γινεται ακομα στην αντιπροσωπεια μου λενε. Ρωταω αν ειναι alpha copy και μου λενε οχι η teleservices εκανα ενα google kai ειδα οτι ειναι της arvato ας ελπισουμε να κανουνε σωστο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

TEΛΟΣ η alphacopy(επιτελους):whip::whip: Εμαθα οτι το τεχνικο προσωπικο της δεν ξεπερνα τα 2 ατομα.

Μεχρι στιγμης υπαρχει η teleservice....:X

 

Ρωταω αν ειναι alpha copy και μου λενε οχι η teleservices εκανα ενα google kai ειδα οτι ειναι της arvato ας ελπισουμε να κανουνε σωστο σερβις.

 

Σωστο service με τεχνικους απο την alpha copy?:lol::lol::lol::lol:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα μου λενε στο πλαισιο οτι η teleservices (arvato) τους λενε οτι περιμενανε ανταλακτικο απο 16/3 και ακομα να ερθει και ειναι σε αναμονη. Απο 1/3 περιμενω ακομα ελεος...
Link to comment
Share on other sites

Ακουσα οτι ορισμενα nokia store θα γυρισουν σε sony ericsson και οτι την συμφωνια την εκλεισε η alphacopy.Εχετε ακουσει τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

nokia authorized point in greece

εξουσιοδοτημενα σημεια νοκια στην ελλαδα

http://www.nokia.gr στην συνεχεια βρειτε ενα καταστημα επιλεξτε περιοχη και ειστε ετοιμοι

ευχαριστουμε για την υπομονη σας

 

nokiacaremegara@ovi.com

 

Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα μου λενε στο πλαισιο οτι η teleservices (arvato) τους λενε οτι περιμενανε ανταλακτικο απο 16/3 και ακομα να ερθει και ειναι σε αναμονη. Απο 1/3 περιμενω ακομα ελεος...

τι ανταλλακτικο περιμενεις?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χαρά σας φίλοι.

 

Μπήκα στον κόπο και διάβασα όλο το thread, και τις 45 σελίδες.

Δούλευα ως τεχνικός σε Νοκια stores απο το καλοκαίρι του 2002 ως και το καλοκαίρι του 2008.

 

Έφυγα απο τα Νοκια stores, αλλά και γενικά απο την κινητή τηλεφωνία όταν είδα πως μετά απο 6 χρόνια στον χώρο, δεν υπήρχαν σοβαρές προοπτικές, δεν υπήρχε εξέλιξη και βιοσιμότητα, και όταν είδα πως ότι επαγγελματισμό να έδειχνα εγώ προσωπικά αλλά και η επιχείρηση που εργαζόμουν, υπήρχε ο δεινόσαυρος ονόματι ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ που τον ανερούσε με αποτέλεσμα να μην υπάρχει μέρα σχεδόν χωρίς κόντρες με τους πελάτες (με το δίκιο τους) χωρίς όμως δική μου ευθήνη ή έστω της επιχείρησης στην οποία εργαζόμουν.Υπήρχαν και μικροπροστριβές με τον εργοδότη μου, αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν βλέπεις μια επιχείρηση σε κεντρικότατο δρόμο της Αθήνας να κάνει μετα βίας 200e ταμείο την ημέρα εκ των οποίων τα 36 (τότε) ήταν ΦΠΑ, τα 30-40 μεροκάματό μου, άλλα 30-40 μεροκάματο της κοπέλας μπροστά, ένα σημαντικό ποσοστό προμηθευτές (ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ) και πάγοια έξοδα, καταλαβαίνει κανείς ότι δεν πας πουθενά όταν έχεις ένα κατάστημα και βγάζεις καθαρό κερδος 50-60 ευρώ την ημέρα σαν κατάστημα.

Και την έκανα με ελαφρά αρκετά πριν το καράβι βουλιάξει. Και ευτυχώς για εμένα και δυστυχώς για άλλους που την πάτησαν, δικαιώθηκα.

 

Και λέω την πάτησαν, γιατί η ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ, απο κάποιο σημείο και μετά δεν άνοιγε καταστήματα με κριτήριο εμπορικά (βιοσιμότητα, κερδοφορία, εξυπηρέτηση του πελάτη κλπ) αλλά απλά και μόνο για να πάρει το καπέλο του franchise απο τους ονειροπόλους....Θες να ανοίξεις ΝΟΚΙΑ shop στο χωριό σου?Ναι αμέ.Δώσε τα μαμούνια και παίρνεις ταμπέλα...Δώσε και μαμούνια να πάρεις και την ελάχιστη πρώτη παραγγελεία.Έτσι δεν γίνονται δουλειές.

 

Και έφτασε ο κάθε τυχάρπαστος που άρμεγε γίδια πιο πρiν, ή είχε εστιατόριο ή ήταν οτιδήποτε άλλο εκτός απο σοβαρός επαγγελματίας του χώρου, να έχει ΝΟΚΙΑ store, να προσπαθεί άλλες φορές να εξυπηρετήσει πελάτες, αλλά να αποτυγχάνει λόγω άγνοιας και ασχετοσύνης με το αντικείμενο, άλλες φορές να κάνει λαμογιές σε χώρο που λόγω τρομερού ανταγωνισμού ούτε σηκώνει, ούτε συγχωρεί τέτοιες συμπεριφορές, και άλλες φορές να είναι σοβαρότατος, επαγγελματίας, γνώστης και με μεράκι, αλλά να του κόβει τα φτερά η ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ με την αδιαφορία, προχειρότητα, ερασιτεχνισμό της και έλλειψη προσανατολισμού, στρατηγικής, σχεδίου, επικοινωνίας και όλα τα μοίρια στραβά που είχε.

 

Είχα την τύχη να συνεργαστώ με επιχειρηματίες οι οποίοι είχαν αρχές.Ο πρώτος, μεγάλος επαγγελματίας του χώρου πολλά χρόνια τώρα, την έκανε με ελαφρά

απο την "ομπρέλα" της ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ πρωτού καν οι άλλοι ακόμα και εγώ υποψιαστούν ότι πάει να στραβώσει η δουλειά...Το 2006..και τότε έμοιαζε σε όλους παράλογο πως ένας τόσο έμπειρος επιχειρηματίας την κάνει έτσι στην ψύχρα χωρίς να αντιμετωπίζει κανένα οικονομικό πρόβλημα..Ο τύπος όμως τα είχε 400, μην πω και 500 και έβλεπε πολύ μπροστά γι αυτό είναι και εκεί που είναι..Ακόμα στον χώρο της κινητής επι 20 συναπτά έτη, απο γεννήσεώς της στην Ελλάδα δηλαδή και πάντα κερδοφόρος και λειτουργικός.

 

Ο άλλος επιχειρηματίας που συνεργάστηκα, άπειρος, άσχετος, αλλά με όρεξη, μεράκι, διάθεση, φιλότιμο και αρχές.Για καλή του τύχη και με τις πολύ έντονες προσπάθειες και πιέσεις που κατέβαλε,αλλά και των καλών επαγγελματικών αρχών του, είναι ακόμα εδώ μετά την κατάρρευση της συνεργασίας ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ- ΝΟΚΙΑ, σε ΝΟΚΙΑ store, μακρυά απο την "ΟΜΠΡΕΛΑ" ευτυχώς αυτή τη φορά και δόξα το θεό με τις προοπτικές όλες υπέρ του αυτή τη φορά, αφού το γελοίο φαινόμενο να υπάρχουν 10 ΝΟΚΙΑ store σε ακτίνα 10 χιλιομέτρων και αντί να κερδοφορούν να ανταγωνίζονται μεταξύ τους, σταμάτησε.

 

Τα 6 χρονάκια αυτά τα ματάκια μου είδαν πολλά....τα αυτάκια μου άκουσαν πιο πολλά...Ευτυχώς δεν είδα καμμία αναφορά ούτε θετική ούτε αρνητική για κάποιο απο τα καταστήματα που εργαζόμουν, για το διάστημα που εργαζόμουν σε αυτά..Άρα σίγουρα δεν ήμουν τρόμπας....

 

Δεν θα ξεχάσω τον 50αρη μπάρμπα που έχει πάρει καινούριο το 5210, απο άλλο κατάστημα, και μου σκάει με τσαμπουκά και μου λέει δεν παίζει το φιδάκι, το έχω 5 μέρες, άλλαξέ το...Του λέω δεν μπορώ να το αλλάξω, για αλλαγή πας ή εκεί που το πήρες (DOA) ή το στέλνω κεντρικά.Μπορώ όμως να του κάνω μια αναβάθμιση να ξεκολλήσει και σε 10 λεπτάκια θα είστε έτοιμος, δεν υπάρχει λόγως να ταλαιπωρείστε με 2 εβδομάδες αναμονή απο τα κεντρικά αφού ούτε αυτοί θα το αλλάξουν πιθανότατα για αυτή την βλάβη...Και χτυπιότανε....

 

Πολλούς δεν θα ξεχάσω....Ούτε τα μούτρα μου κάθε φορά που γύρναγε τηλέφωνο απο τα κεντρικά μετά απο 1 μήνα και είτε ήταν ανεπισκεύαστο είτε είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα ή ακόμα χειρότερα καινούριο πρόβλημα...Γιατί να απολογούμαι εγώ για τις ...άλλων και τι να πεις σε έναν άνθρωπο που μόνο δίκιο έχει, αλλά και εσύ έχεις δίκιο γιατί έκανες ότι μπορούσες και ότι έπρεπε, και ακόμα παραπάνω, αλλά οι συνεργάτες σου σε κρέμασαν?

 

Για αυτά όλα τα παραπάνω και άλλους λόγους την έκανα με ελαφρά εγκαίρως και είμαι μια χαρά και δεν μετανοιώνω ούτε στιγμή και έχω ρίξει μαύρη πέτρα στον χώρο της κινητής.

 

Σας τα γράφω όμως όλα αυτά ανακουφισμένος που επιτέλους έφυγε η ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ απο την ΝΟΚΙΑ και με την ειλικρινή καλή πίστη πως πλέον θα μπορείτε να εξυπηρετείστε απο αυτούς τους λίγους επαγγελματίες που μείνανε με τον τρόπο που σας αξίζει.

 

Τα λέμε.

Edited by itsjustme
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο πόστ.:)

Όλοι ελπίζουμε να φτιάξουν τα πράγματα και να επιβιώσουν - καταξιωθούν αυτοί που πραγματικά αξίζουν, οι επαγγελματίες και όχι οι καιροσκόποι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...