Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η συσκευή έχει ατέλειωτη μπαταρία οπότε δεν ασχολούμαι γενικότερα καθόλου θα έλεγα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το MIUI 12 φταίει. Η εφαρμογή της μπαταρίας είχε αναβαθμιστεί όταν είχαμε την MIUI 11 ακόμη. Αλλά τότε έδειχνε σωστά. Μόλις βάλαμε την 12 χάλασε η μέτρηση.

 

Έχει πάρει η συσκευή MIUI 12; Πότε;

Εγώ με την 11.0.4 είμαι ακόμα και το έχω το θεματάκι. Φαίνεται οτι κρατάει στατιστικά μπαταρίας μόνο του τελευταίου 24ώρου..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Αγόρασα δώρο ένα 9S στην μητέρα μου. Η λειτουργία raise to wake ενώ ειναι επιλεγμένη δεν λειτουργεί. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση αλλά παλι μετά απο λίγο σταματάει να δουλεύει. Υπάρχει κάποιο fix?
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει λάβει κανείς το τελευταίο update με MIUI 12 ? Το δικό μου είναι ελληνικό από infoquest 4/64 με την τελευταία σταθερή Global του Αυγούστου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει λάβει κανείς το τελευταίο update με MIUI 12 ? Το δικό μου είναι ελληνικό από infoquest 4/64 με την τελευταία σταθερή Global του Αυγούστου.

 

Αν δεν κάνω λάθος στο δικό μας και στο 9 pro δεν έχουν δώσει ακόμα την 12

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα έχει ξεκινήσει την δίνουν κατά κύματα...

https://www.rprna.com/updates/miui/xiaomi-redmi-note-9-pro-and-redmi-note-9s-miui-12-update-status-23-09/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το εικονίδιο του browser από την κάτω κάτω γραμμή και τώρα δε με αφήνει να προσθέσω το νέο. Καμμία ιδέα τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει κάποιο σφάλμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι απλά με άφησε με 4 εικονίδια στην κάτω μπάρα ενώ είχα 5 και το σέρνω αλλά δεν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις επιλέξει την διάταξη της αρχικής οθόνης σε 4χ6 αντί 5χ6 από τις ρυθμίσεις...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως 5x6 έχω επιλέξει. Το τσέκαρα μόλις. Πραγματικά μάλλον είναι bug του launcher, δεν βρίσκω λύση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής , έχω το redmi note 9s με Mui 11 η εφαρμογή music έχει τη δυνατότητα δημιουργίας ringtone εύκολα . Μέχρι εδώ ωραιότατα, που τα σώζει αυτά ? Γιατί θέλω να φτιάξω και ένα δεύτερο ήχο για ειδοποιήσεις και όταν ξαναφτιάχνεις το γράφει από πάνω από το προηγούμενο και σε αφήνει να το ορίσεις μόνο ως ήχο κλήσης. Οπότε θέλω να το ξεγελάσω να πάω να αντιγράψω το αρχείο που έφτιαξε αλλού και να φτιάξω μετά ένα δεύτερο αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα που σώζει.

 

Εψαξα /system/data/music/ringtones έψαξα στην sd έψαξα στο φάκελο της εφαρμογής τίποτα. Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εν αναμονή , ελληνική συσκευή η δική μου από Media Markt με global σταθερή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 9S EEA Stable V12.0.1.0

OTA Apply for V11.0.4.0

 

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QJWEUXM/miui-blockota-curtana_eea_global-V11.0.4.0.QJWEUXM-V12.0.1.0.QJWEUXM-20eacdfb8a-10.0.zip

 

Όποιος δεν την έχει μπορεί να την περάσει από τον updater

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 9S EEA Stable V12.0.1.0

OTA Apply for V11.0.4.0

 

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QJWEUXM/miui-blockota-curtana_eea_global-V11.0.4.0.QJWEUXM-V12.0.1.0.QJWEUXM-20eacdfb8a-10.0.zip

 

Όποιος δεν την έχει μπορεί να την περάσει από τον updater

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχεις περάσει; Για πες περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανέβηκε στο telegram το update για το redmi note 9s και για την global έκδοση QJWMIXM που του δίνει το MIUI 12

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα και περιμένω να πάρω το κινητό και να την κάνω.

Το έχει ο αδερφός μου μαζί του.

Να περάσω το update 650mb , η όλη την rom 2.2 gb ;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα και περιμένω να πάρω το κινητό και να την κάνω.

 

Το έχει ο αδερφός μου μαζί του.

 

Να περάσω το update 650mb , η όλη την rom 2.2 gb ;

Εγώ κατέβασα και θα περάσω το δεύτερο. Νομίζω είναι καλυτερα

 

Update την πέρασα και όλα δείχνουν οκ. Θα επανέλθω αφού την δουλέψω μια δυο μέρες

 

Update 2 τα Volte και WiFi call παίζουν κανονικά τουλάχιστον με Cosmote που δοκίμασα. Επίσης δεν έχει το πρόβλημα με την πλαϊνή μπάρα αναζήτησης γραμμάτων στις επαφές που έχουν στο note 7. Σε εμάς είναι κανονικά στα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη έκδοση Ggam που έχετε δοκιμάσει ως τώρα για βραδυνές λήψεις; και αν έχετε κ κάποιο xml... Edited by kostasgs
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα από την εφαρμογή xiaomiui miui dowloander για την V11.0.11 που είχα και όλα λειτουργούν άψογα

έχει κάποια νέα πράγματα τα οποία και ψάχνω

Ειναι περίπου 670 mb αν πρόσεξα καλά το ota update

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά αργή η στοκ 12. Υπάρχει τροπος απενεργοποίησης των εφέ? Βλέπω ότι είμαι μονίμως κάτω από το 1,5gb free ram (στο 4αρι) Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά για REDMI NOTE 9S Global από την 11.0.11.0 και όχι από το 9 India 11.0.4.0 11.0.8.0 κλπ..

Απλά κατέβαζετε το αρχείο Global stable update από εδώ

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QJWMIXM/miui-blockota-curtana_global-V11.0.11.0.QJWMIXM-V12.0.1.0.QJWMIXM-baa3f3fd11-10.0.zip

 

Μεταφέρτε το στο φάκελο downloaded_rom

που είναι μέσα στον εσωτερικό χώρο και μετά πατε στην ενημέρωση λογισμικού και επιλέγετε επάνω δεξιά στις τελείες το Επιλογή πακέτου ενημέρωσης.. επιλέγεις το αρχείο update και σε 3 λεπτά είστε με 12.

Εάν δεν εμφανίζεται το Επιλογή πακέτου ενημέρωσης πατάς 10 φορές στο εικονίδιο MIUI11 για να ενεργοποιηθεί.

Καλό update..

 

Αν θέλετε και τη φουλ.ρομ να την έχετε για φλασαρισμα κατεβάζεις από εδώ.

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QJWMIXM/miui_CURTANAGlobal_V12.0.1.0.QJWMIXM_0ea52af7f4_10.0.zip

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν καταλαβαίνω ποιά εννοείτε, αν εννοείτε την 12.0.1.0(QJWMIXM), μόλις ήρθε κανονικά, και πάει σφάιρα. (βέβαια αρχικά όλες σφαίρα πάνε...) Ποιο όμορφο ui και πιο "λογικό"...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...