Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κατέβασα κι εγώ... Ωραίο βελούδινη αίσθηση το MIUI 12 αρε σιαομάρα μας έχεις καλομάθει τα τελευταία χρόνια. Όσον αφορά την γραμματοσειρά την άλλαξα κι εγώ την επιλογή σε Xs από small που ήταν. Ήταν που ήταν σούπερ το κινητάκι πήρε ένα δυνατό φρεσκάρισμα μετά από ένα εξάμηνο περίπου που το έχω στα χέρια μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι του γιού μου και το δουλεύω όλη μέρα σήμερα με περασμένο το νέο MIUI 12. Μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο bug και το μόνο που διαπιστώνω πως δεσμεύει περισσότερη ραμ έχει περίπου 800 κάτι ΜΒ ελεύθερα με μπόλικες εφαρμογούλες ανοιχτές μόνιμα...you tube , tik tok viber, 2 browsers kiwi & Samsung με 3 καρτέλες στον καθένα φωτογραφική ... Πάντως άνετο για την πρώτη μέρα ,αεράτο γρήγορο ακόμη πιο γρήγορο θα έλεγα και σμουθ σε όλα του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει κανεις super wallpaper? καταφερα να το περασω με το google wallpapers αλλα στην οθονη κλειδωματος μου κραταει

αυτο το wallpaper που ειχα πριν,ενω εχω επιλεξει το super earth να ειναι στην οθονη κλειδωματος και στην αρχικη. το εχει παθει κανεις αλλος;

 

 

Edit: το βρηκα,πρεπει πρωτα να επιλεξεις μια οποιαδηποτε αλλη live ταπετσαρια κ μετα ειναι οκ.

Edited by Hernan
Link to comment
Share on other sites

Στου κολητου που ηρθε η 12,εγινε πολυ πιο αργο.

 

Ας του κάνει κανα δυο reboot,να το κλείσει κι ένα βράδυ θα είναι κομπλέ μετά ✌️ εκτός αν το έχει χιλιοφορτωμένο με πολλές και βαριές εφαρμογές...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 12 το κιν πετάει!!!!

 

Και στο δικό μου μια χαρά πάει.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω πάρει ένα Xiaomi Redmi 9s εδώ και δύο μήνες. Εχω μερικές απορείες. Η λειτουργία "raise to wake" κάθε λίγο θέλει επανεκκίνηση για να κάνει την δουλειά της. Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό; Επίσης παρατήρησα ότι οι ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης αντί να έχουν το χαρακτηριστικό ήχο, γίνεται ανακοίνωση του περιεχομένου της ειδοποίησης, όσο κι αν προσπάθησα δεν βρήκα τρόπο να το αλλάξω. Επειδή ειναι για συγγενικό μου πρόσωπο που δεν κατέχει την τεχνολογία θέλω να λειτουργεί όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα και εύκολα.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω πάρει ένα Xiaomi Redmi 9s εδώ και δύο μήνες. Εχω μερικές απορείες. Η λειτουργία "raise to wake" κάθε λίγο θέλει επανεκκίνηση για να κάνει την δουλειά της. Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό; Επίσης παρατήρησα ότι οι ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης αντί να έχουν το χαρακτηριστικό ήχο, γίνεται ανακοίνωση του περιεχομένου της ειδοποίησης, όσο κι αν προσπάθησα δεν βρήκα τρόπο να το αλλάξω. Επειδή ειναι για συγγενικό μου πρόσωπο που δεν κατέχει την τεχνολογία θέλω να λειτουργεί όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα και εύκολα.

 

Για τις ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης θα πας στις ρυθμίσεις και θα κλείσεις την επιλογή *φωνητικό μήνυμα ειδοποίησης"

Για πιο εύκολα όταν ανοίξεις το μενού "Ρυθμίσεις" πληκτρολογισε "Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης"...

Για το raise to wake μήπως έχεις και άλλες επιλογές ενεργοποιημενες και μπερδεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης θα πας στις ρυθμίσεις και θα κλείσεις την επιλογή *φωνητικό μήνυμα ειδοποίησης"

Για πιο εύκολα όταν ανοίξεις το μενού "Ρυθμίσεις" πληκτρολογισε "Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης"...

Για το raise to wake μήπως έχεις και άλλες επιλογές ενεργοποιημενες και μπερδεύετε;

 

Δεν βρίσκω την επιλογή «φωνητικό μήνυμα ειδοποίησης» στις Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης. Δεν την βρίσκω σε κανένα μενού. Μάλλον έτσι θα λειτουργεί και δεν αλλάζει. Όσο για το raise to wake, το κινητό έχει μόνο τις out of the box εφαρμογές + Viber και ένα εορτολόγιο.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα και κάτι με το MIUI 12 και το κινητό είναι πυραυλάκι! Από bug στην χρήση που του γίνεται καθημερινά δε έχει παρουσιαστεί το παραμικρό. Μπαταρία παραμένει κλασσικά βράχος και η όλη αισθητική του ui του όμορφη με σβέλτες μεταβάσεις. Good job Xiaomi ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..

Έχω μερικές μέρες που παρέλαβα το κινητό, εντυπώσεις άριστες!!!

Θέλω μόνο να ρωτήσω... πήρε αναβάθμιση στην 12.01 (QJWEUXM) και απ'ότι βλέπω έχουν αντικατασταθεί οι εφαρμογές τηλέφωνο, επαφές και μηνύματα της Xiaomi από τις αντίστοιχες της Google.. είναι και σε σε εσάς έτσι; Δεν δίνεται η επιλογή να διαλέξεις ποιες θέλεις προσωπικά.. και ένα δεύτερο δεν υπάρχει στην μπάρα επάνω διακόπτης για τον συγχρονισμό να μπορείς να ανοίγεις και να κλείνεις, είναι δηλ συνέχεια ανοιχτό;

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για το πρώτο όπως το λες, απλά κατεβάζεις άλλες εφαρμογές εάν δεν σε ικανοποιούν και έτσι ήταν και πριν το MIUI 12.

Για το δεύτερο ερώτημα σου δεν το είχα διαπιστώσει, όντως ο συγχρονισμός αφαιρέθηκε με το MIUI 12 , ενώ υπήρχε κανονικά και μόνο μέσω των ρυθμίσεων του μενού με τους λογαριασμούς επιλέγεις αν θέλεις να συγχρονίζουν ή όχι. Ούτε εγώ έχω βρει κάποιον άλλο τρόπο αφού στην επεξεργασία δεν σου δίνει την επιλογή να προσθέσεις...αν κάποιος άλλος τι έχει βρει να μας τι πει και σε μας.

Ευχαριστώ πολύ!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα.

Για φλασαρισμα είναι;

Γιατί μέσω updater δεν την αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για φλασαρισμα είναι;

Γιατί μέσω updater δεν την αναγνωρίζει.

 

Για update μέσα από το κινητό.

Μόλις την έκανα από 12.0.1 σε 12.0.2.

Με ποια έκδοση είσαι

Πρόσεχε όμως είναι η global έκδοση και το πακέτο update είναι να πας από την 12.0.1 στην 12.0.2

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

New update available! (via OTA)

Device: Redmi Note 9S Global

Codename: #curtana

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.0.2.0.QJWMIXM | 10.0

Size: 2.5 GB

MD5: 2870fe290a12a2a0a4946afb85913a8a

Changelog:

[Control center]

New: Tapping a blank spot in Control center closes it now

Optimization: Control center layout in landscape mode

[system]

Updated Android Security Patch to October 2020. Increased system security.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για update μέσα από το κινητό.

Μόλις την έκανα από 12.0.1 σε 12.0.2.

Με ποια έκδοση είσαι

Πρόσεχε όμως είναι η global έκδοση και το πακέτο update είναι να πας από την 12.0.1 στην 12.0.2

 

Global σταθερή 12.0.1.0. (QJWEUXM) ...Το update αυτής είδα ότι είναι.

Την κατέβασα στην συσκευή αλλά δεν την βρίσκει. Με τον ίδιο τρόπο είχα βάλει και την 12.0.1.0...

Link to comment
Share on other sites

Global σταθερή 12.0.1.0. (QJWEUXM) ...Το update αυτής είδα ότι είναι.

Την κατέβασα στην συσκευή αλλά δεν την βρίσκει. Με τον ίδιο τρόπο είχα βάλει και την 12.0.1.0...

 

Μην μπερδεύεσαι.

Είσαι με 12 αλλά EU (QJWEUXM)

Αυτή πού ποσταρησα είναι η GLOBAL QJWMIXM δεν είναι για σένα.

 

 

Εδώ είσαι εσύ αν έχεις QJWEUXM

 

https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QJWEUXM/miui-blockota-curtana_eea_global-V12.0.1.0.QJWEUXM-V12.0.2.0.QJWEUXM-2f38a983db-10.0.zip

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι.

Είσαι με 12 αλλά EU (QJWEUXM)

Αυτή πού ποσταρησα είναι η GLOBAL QJWMIXM δεν είναι για σένα.

 

Ναι...έχει δίκιο. Μετά είδα το EU στην γραμματοσειρά.

Μπερδεύτηκα επειδή γράφει στην συσκευή MIUI12 Global σταθερή...

Βρήκα και το update της ευρωπαϊκής έκδοσης...

Θα το περάσω σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε πριν λίγο και η τελευταία σταθερή Global 12.0.2 με patches Οκτωβρίου. Εκεί στην Xiaomi αν συνεχίσουν έτσι μου φαίνεται θα κατακτήσουν την κορυφή για τα καλά... μαζί με την realme έχουν γίνει αγαπημένες εταιρίες σε πολλά είδη ηλεκτρονικών στο σπίτι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα την 12.0.2. Αλλά θα περιμένω λίγο, όπως και με την 12.0.1 που δεν την έχω περάσει ακόμα. Φοβάμαι μην έχει κάτι χοντρό και την πατήσω. Ακόμα με την 11.x είμαι.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...