Jump to content

Qtek G100


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξα στα site που αναφέρεις αλλά δεν λένε κάτι για το G-100. Ταιριάζει από κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Τελικά βρήκες τίποτα διότι κι εγώ ψάχνω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο play247 δεν ειχε στο site αλλα ειχα βρεθει μια φορα στην Πατρα και ειχα παει απο το καταστημα και ειχαν εκει και ειχα παρει. Επισης ειχα ρωτησει στην qtek στην Αγ. Παρασκευη και ειχαν και αυτοι. Παρε ενα τηλεφωνο και ρωτησε τους και τους δυο. Καποιος θα εχει
Link to comment
Share on other sites

Να το παραγγείλω από Αμερική ρε σύ?? Τίποτα σε Ευρώπη δεν παίζει? Έχω μείνει χωρίς stylus δηλ. ΧΩΡΙΣ PPC!!!
Link to comment
Share on other sites

Να το παραγγείλω από Αμερική ρε σύ?? Τίποτα σε Ευρώπη δεν παίζει? Έχω μείνει χωρίς stylus δηλ. ΧΩΡΙΣ PPC!!!

Eγώ σου πρότεινα κάτι καλό, αν θέλεις μαγαζί από Ευρώπη κάνε μιά αναζήτηση στο google. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες τίποτα διότι κι εγώ ψάχνω..

 

Τελικά βρήκα εδώ. Ευγενικότατοι και μάλιστα αποστολή στο χώρο μου χωρίς επιπλέον χρέωση παρ΄όλο που το ποσό είναι μικρό (15€ τα 3 τεμάχια). Μπράβο τους! Κάνε τους ένα τηλ. στο 2106068600 και την άλλη μέρα θα τα έχεις σπίτι σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

To Qtek 9090 Stylus 3-pack πήρες? Κάνει για G100?

 

Στο site δεν το βρήκα πουθενά.

Πήρα τηλ στο νούμερο που γράφω παραπάνω και έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά. Είναι συσκευασία 3 τεμαχίων για το G100 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι μεταξύ Μιο 350 και G100. Με ενδιαφέρει κατά κύριο λόγω το GPS ενώ δεν θέλω να βάλω εξωτερική κεραία. Πιο από τα 2 είναι γρηγορότερο στον εντοπισμό των δρόμων και πιο έχει μεγαλύτερη εμβέλεια ? Επίσης έχει και το G100 Sirf Star III δέκτη ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ψάχνοντας να πάρω PDA κατέληξα στον εν λόγω..

Αν και πριν ένα μήνα το εύρισκα σε ολα τα eshops (eshop, plaisio, play24 κτλ) αυτό πλέον δεν το βρίσκω σε αρκετά. Στο skroutz.gr το βρίσκει σε πολύ λιγοτερα (όπως στην Γραμμή από στουρνάρη) και κάπου αλλού τα οποία δεν ξέρω αν είναι και επίσιμη εισαγωγή μιας και δεν αναφέρονται στο qtek.gr (μπορεί να μην είναι?)..

 

Τι συμβαίνει? μήπως το εν λόγω μοντέλο αποσύρεται.. γνωρίζει κάνει κάτι..:worry:

 

Τέλος αν και η HTC (παλιά qtek) ανακοίνωσε ότι εν γένει θα αναβαθμίσει τα παλιά PDA αλλά όχι όλα. ΤΟ G100 ξέρεται τι θα γίνει?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνοντας να πάρω PDA κατέληξα στον εν λόγω..

Αν και πριν ένα μήνα το εύρισκα σε ολα τα eshops (eshop, plaisio, play24 κτλ) αυτό πλέον δεν το βρίσκω σε αρκετά. Στο skroutz.gr το βρίσκει σε πολύ λιγοτερα (όπως στην Γραμμή από στουρνάρη) και κάπου αλλού τα οποία δεν ξέρω αν είναι και επίσιμη εισαγωγή μιας και δεν αναφέρονται στο qtek.gr (μπορεί να μην είναι?)..

 

Τι συμβαίνει? μήπως το εν λόγω μοντέλο αποσύρεται.. γνωρίζει κάνει κάτι..:worry:

 

Τέλος αν και η HTC (παλιά qtek) ανακοίνωσε ότι εν γένει θα αναβαθμίσει τα παλιά PDA αλλά όχι όλα. ΤΟ G100 ξέρεται τι θα γίνει?

 

Ego pados file mou to agorasa apo to shop21 prin mia evdomada k einai mia xara...me to navimate ensomatomeno. i timi tou 365euros koble apo tin ace hellas

"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πήρε στη Θεία μου το ενλόγω PDA και φυσικά το φορτώθηκα για να το σενιάρω, ξέρει κανεις να μου (για να μη ψάχνω δηλαδή) αν.

 

1. Παίζει το destinator 7

2. Στο Navimate που έχει μέσα μου βρήσκει το gps σε com1 4400, είναι σωστό? Γιατί χωρίς την εξωτερική κεραία περίμενα 5 λεπτά και δεν βρήκε αξιόπιστο σήμα

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Τού έχω βάλει το destinator 7 και δουλέυει μια χαρά. Σε μένα είναι com 4 και 9600

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Ρε παιδια εω το εξης πρόβλημα με το G100

 

Σε διαφορες εφαρμογες που η οθόνη εχει λευκό φόντο εμφανίζονται μπλε οριζόντιες γραμμες αχνες που γίνονται εντονες από αριστερα προς δεξια της οθόνης.

 

Εχει κανεις δει κατι αντίστοιχο??

Είναι κατι σοβαρο?? Αντιμετωπίζεται??

 

Ευχαριστώ

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια εω το εξης πρόβλημα με το G100

 

Σε διαφορες εφαρμογες που η οθόνη εχει λευκό φόντο εμφανίζονται μπλε οριζόντιες γραμμες αχνες που γίνονται εντονες από αριστερα προς δεξια της οθόνης.

 

Εχει κανεις δει κατι αντίστοιχο??

Είναι κατι σοβαρο?? Αντιμετωπίζεται??

 

Ευχαριστώ

 

Θα σου συνιστούσα να κάνεις ένα hard reset αν και δεν το βλέπω να κάνει κάτι γιατί μου φαίνεται για πρόβλημα οθόνης, δεν έχεις να χάσεις τίποτα όμως!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση όμως όσο παει και το βλέπω σχεδόν παντού, οπου δηλ η οθόνη θα έπρεπε να ήταν άσπρη.

 

Μόνο με την ιδέα του hard reset πανικοβάλλομαι!!

 

ΘΑ το αφήσω και όπου παει... ελεγα μην ήταν κατι γνωστό

ΑΝ και τωρα που το ξανασκεφτομαι αυτα αρχισε να τα κανει από τοτε που έβαλα το Destinator. Μπορεί όμως να έιναι και ασχετο.

 

Μετα πό σχεδόν 2 χρόνια χρήσης ανακαλυψα το εξης : Με απότομη πενια από πανω προς τα κατω ή αναποδα όταν είμαι στις επαφές για πχ η οθόνη σκρολαρει και οι επαφες τρεχουν σαν να εχω iphone.

(Σιγα ρε μεγαλε κατι μας είπες!!)

 

Λες να αυτοκτονεί το G100??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο με την ιδέα του hard reset πανικοβάλλομαι!!

 

Bale tin teleftaia ekdosi tou Sprite Backup kai pare ena backup apo ti syskevi sou. Meta kane ena hard reset gia na sigourefteis oti den einai software problima kai meta kane restore to backup pou eixes parei kai tha einai i syskevi sou opws prin. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω και βλεπουμε

αλλωστε ειναι θεμα ημερών να παω για αλλη συσκευή (Glofiish X600)

 

Ευχαριστω παντως για την πληροφορία

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Μου έσπασε το βύσμα που πάει στο G100 από το usb καλώδιο.. Γνωρίζετε εάν υπάρχει στο εμπόριο ανταλλακτικό?
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι οκ... Το καλώδιο που το συνδέω με τον Η/Υ στη USB πατήθηκε από καρέκλα στη μεριά που πάει στο G100 και έσπασε το μεταλλικό βύσμα οπότε και δεν μπαίνει στη συσκευή πλέον...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή είναι οκ... Το καλώδιο που το συνδέω με τον Η/Υ στη USB πατήθηκε από καρέκλα στη μεριά που πάει στο G100 και έσπασε το μεταλλικό βύσμα οπότε και δεν μπαίνει στη συσκευή πλέον...

 

Tote eisai mia xara! Tha breis efkola sto emporio kalwdio USB-miniUSB.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...