Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ανετα. Καθαρο απλο ui χωρις αχρηστα πραγματα. Το εμπιστευομαι 200% συν την απιθανη διαχειριση ενεργειας.

Ξερετε αν παιζει volte/ vo-wifi cosmote?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν το έχω ψάξει καί δεν ξέρω καί πώς δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να σου έρθει φιλε μου .

Αν και ο πήχης ήταν ψιλά , και μιλάω φυσικά για το 1+ που ειχες .

Εκτός sony ισως η μοναδική εταιρεία που άνετα και μαλλον στο μελλον θα παω οταν το xz1 δει το αιώνιο σκότος .

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα κινητα εχω δουλεψει και ειδα, μονο sony και oneplus ξανα,αν δεν αλλαξουν ριζικα το UI κλπ

Το εχω ακομα το πριονι και θα ειναι βασικη συσκευη μεχρι να ερθουν skin και μεμβρανη εμπρος του Sony.

Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι θα συνεχισω με το Sony ως βασικη συσκευη και αναλογως, θα δω τι θα κανω με το op7 pro.

Ισως το σκαλιξω με ρουταρισματα κλπ και ανα καποια διαστηματα να το λειτουργω ή να το εχω μονο για εντος σπιτιου.

Τελειο αλλα χρειαζεται και η εργονομια συνολικα στο πακετο.Καπου χανεις καπου κερδιζεις.Ειδωμεν.

Θα κανω και κανενα απευθειας συγκριτικο στοκ καμερων και gcam με το καλο.

Τελικα ισχυει το made in Japan που παρουσιασε στο unboxing ο Βλαχακης ή ειναι θεμα παρτιδας και made in Ταυλανδη καποια?

Ευχαριστω George.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι made in japan , στα χέρια μας , από κινητά μέχρι αμάξια .

Στο νησί αυτο τα εργοστάσια δουλεύουν για να καλύψουν την ζήτηση που εχει το ιδιο το νησι , και μάλιστα δεν φθάνουν κιολας και δημιουργούν ρομπότ για να προλαβαίνουν την παραγωγικότητα .

Ρομποτ που μετά αγοράζουμε εμεις και τελικα πίνουμε καφέ με άδεια τσεπα .

 

Κρατάω μια πισινή για τα Xperia διότι τα πανε τοσο χαλιά που δε τα αγοράζουν ουτε οι Ιάπωνες !!!

Οποτε ισως τους παίρνει να δώσουν και έξω .

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ο Βλαχάκης στο unoxing και σε ένα άρθρο του έγραψε και είπε τα λάθη του αιώνα.

Αστο, ούτε σημασία μην δίνεις.

Καλύτερα να διαβάσεις το νήμα του απόλυτου κινητού samsung s20 ultra, πιο πολύ θα ενημερωθείς.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ενα αυτοκολλητο εδειξε.τα υπολοιπα που ειπε ειναι για τους λεοντες. Μικρη σημασια και ειπα να ρωτησω κατοχους
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα

Πολύ ωραία συσκευή οθόνη πολύ καλή

Μακρόστενο αλλά κάθεται τέλεια στο χέρι.

Ένα μείον το δαχτυλικο.ειμαι αριστερός.

Χίλιες φορές στην οθόνη η στην πλάτη .

Το μόνο μείον της συσκευής

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο το απεναντι δαχτυλο του αριστερου χεριου σου αν βολευε. Παντως γενικα ειχε κινησουλα το κινητο σε αυτη τη λογικη τιμη. Μακαρι να το εβλεπε η sony πιο ζεστα το θεμα τιμων. Καλοριζικη!! Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μονο το απεναντι δαχτυλο του αριστερου χεριου σου αν βολευε. Παντως γενικα ειχε κινησουλα το κινητο σε αυτη τη λογικη τιμη. Μακαρι να τα εβλεπε η sony πιο ζεστα το θεμα τιμων. Καλοριζικη!!
Μα όντος 699 είναι πολύ καλή τιμή και το αξίζει με το παραπάνω η συσκευή

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης δεν Μ αρέσει που δεν είχε ακουστικά μέσα στην συσκευασία

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα ομως ειχε φορτιστη!!! Γιατι καποιες αρχισαν μονο ενα καλωδιο να βαζουν μεσα.Λες και παιρνεις βομβα!

Ακουστικα δεν βαζουν καιρο τωρα.Νομιζω ουτε το ΧΖ3 ειχε,αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα ομως ειχε φορτιστη!!! Γιατι καποιες αρχισαν μονο ενα καλωδιο να βαζουν μεσα.Λες και παιρνεις βομβα!

 

Ακουστικα δεν βαζουν καιρο τωρα.Νομιζω ουτε το ΧΖ3 ειχε,αν θυμαμαι καλα

Καλά μην νομίζεις ότι στα επόμενα θα υπάρχει φορτιστής.οτι κανει η απλ οι άλλοι ακολουθούν είναι η αλήθεια

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ειμαστε σε καλη μοιρα. Βεβαια τα ακουστικα παντα ειναι καλοδεχουμενα ειδικα σε αυτα τα επιπεδα τιμων. Αλλα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτα τα έδιναν στις προπαραγγρελιες.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οχι. Για να μη γινει μπερδεμα,νομιζω αναφερθηκαμε σε αυτα που βαζαν μεσα στο κουτι μαζι με κινητο και φορτιστη. Στα 699€ δυσκολο να διναν και τα καλα ακουστικα ως "δωρο"
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη πριν λιγη ωρα.Μαγικο. Λες και φτιαχτηκε για το χερι και τον αντιχειρα μου.

Ιεροτελεστια το διαβασμα οδηγιων,αφαιρεση αυτοκολλητου απο πλατη,κοψιμο το αυτακι της εμπρος μεμβρανης μεχρι να ερθει η μεμβρανη μου,

πληρης φορτιση πριν την πρωτη λειτουργια συμφωνα με αυτες και αργοτερα θα ξεκινησω.

Ξεχασα να αναφερω πιο πριν,το notification led το οποιο ειναι ακομη ενα πολυ μεγαλο + της συσκευης.

Το audio jack προσωπικα δεν με εξυπηρετει τωρα αλλα η πλειοψηφια του κοσμου το θελει και ειναι πλεονεκτημα.

Το αποτυπωμα ειναι ακριβως οπου το ηθελα σε υψος γιατι ηταν το μονο που ισως ειχα λιγο αγχος.

Κομψο,ελαφρυ,flat,τερμα βολικο,παρολο που ειχα το p30 και ηταν και αυτο 6.1 ιντσες αλλα φαρδυτερο.

Το φαρδος παιζει καθοριστικο ρολο. Το camera module προεξεχει ελαχιστα και ειναι μαζεμενο.Οχι σαν κουζινακι ή dj's deck αλλων εταιριων.

Εννοειται οτι γλυστραει αλλα αμα συμβιωσατε-επιβιωσατε ΧΖ3 που ηταν πιο βαρυ, με edge οθονη και καμπυλωτη-σαπουνοειδη πλατη,

παρομοιο σκελετο και κυριολεκτικα σαν σαπουνι, τοτε το 5 ii θα σας φανει παιχνιδακι. Φυσικα παιζει ρολο η συνηθεια μιας και τα εχω χωρις θηκες

οποτε προσεχω οσο μπορω. Οπως και το op7 pro που ειναι 205γρ. και σου φευγει απο το χερι για πλακα.

 

Kαι power delivery φορτιστης 18W επιτελους, καλωδιο usb-c -> usb-c. Η Sony πρωτοεβαλε το PD στο ΧΖ3 πριν 2 χρονια

και θεωρειται μαλλον το κορυφαιο πρωτυπο φορτισης. Αλλα τοτε μας εβαζε απλο φορτιστη,ουτε καν quick charger.

Ειχα αγορασει φορτιστη αυτοκινητου με αντιστοιχο προτυπο και 2μετρο καλωδιο οποτε θα τον αξιοποιησω και παλι τωρα!

Χωρις καν να το λειτουργησω,με σιγουρια το λεω οτι επιτελους βρεθηκε μια συσκευη που ξεπερασε τις προσδοκιες μου εργονομικα.

Κατασκευαστικα εννοειται οτι φωναζει ποιοτητα σε υλικα και συναρμογη.

 

Το πρωτο μου 5G τηλεφωνο κι ας μην εχουμε 5G και ελπιζω να ειναι συμβατο με τη μασκα με το τσιπακι και το εμβολιο αυριο μεθαυριο :p :p

 

Μπραβο Sony.

 

Δειτε το μεσα στο κουτι-συσκευασια του op7 pro ποσο μικροτερο ειναι

PSX-20201125-161753.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Δημητρό!!!

Συμφωνώ ότι αν έχεις πιάσει στα χέρια σου ΧΖ3 τότε το 5ii το κουμαντάρεις πιο εύκολα.

Εδώ εγώ με το 1ii καί μου είναι πιο εύκολο στο χέρι κι ας είναι μεγαλύτερο.

Θα το χαρείς πιστεύω και ότι μπορώ να βοηθήσω στην διάθεση σου!!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!! Σιγα σιγα θα ασχοληθω και με την καμερα και οτι αλλο χρειαστει μιλαμε. Παρακολουθω και το νημα του 1 ii
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπί που ανοίγεις και κλείνεις την συσκευή και θα σου βγάλει επιλογή στιγμιότυπο οθόνης

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, οι ιστορίες στο instagram φαίνονται κανονικά;

Σε ποιες καθημερινές εφαρμογές γενικά υπάρχουν προβληματάκια λόγω ανάλυσης;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο 21:9 ολα φαίνονται κανονικότητα.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπί που ανοίγεις και κλείνεις την συσκευή και θα σου βγάλει επιλογή στιγμιότυπο οθόνης

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιτέλους και παιδευομουν τόση ώρα...σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι το πιο εύκολο από όλα τα κινητά που κυκλοφορούν.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...