Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι Dolby Atmos ξέχασα....

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και κάτι Dolby Atmos ξέχασα....

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σωστα.. και κατι DEX Που δεν ανεφερα στα samsung ειναι απλα η ντροπη της, την κραζουν σαν τον εξινος ενα πραγμα..

Καλη συνεχεια και δεξου οτι στις καμερες,σε hw, περα απο την βασικη πασχει ειτε σαρεσει ειτε οχι. Ειναι ενα βημα πισω, οπως και η LG που ανεφερα και ξεκολλα. Ενα σχολιο εκανα και μου την επεσες λες και σου εβρισα τη μανα, λες και δεν ειμαι απο αυτους που θελουν να παρουν σονυ..αλλα δεν τρελαθηκα να παρω HW περσινο σε φετινη τιμη..με τοση καθυστερηση που τα φερνει. ΕΛΕΟΣ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε συγκριτικό σε ultra wide κάμερα που βγάζεις με Samsung μπλέ ουρανό στην σαχαρα

Αν είσαι λίγο μπροστά είσαι στο οπτικό αλλά όπως είπαμε παραπάνω υπολείπεται σε άλλα πράγματα το s20.

Έχετε χάσει το μέτρο ορισμένοι με τις ινσταγκραμικες φωτογραφίες.

Μέχρι και η Huawei το κατάλαβε και το διόρθωσε, η Samsung κολλημένη.

Καλή συνέχεια και σε εσένα.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε συγκριτικό σε ultra wide κάμερα που βγάζεις με Samsung μπλέ ουρανό στην σαχαρα

Αν είσαι λίγο μπροστά είσαι στο οπτικό αλλά όπως είπαμε παραπάνω υπολείπεται σε άλλα πράγματα το s20.

Έχετε χάσει το μέτρο ορισμένοι με τις ινσταγκραμικες φωτογραφίες.

Μέχρι και η Huawei το κατάλαβε και το διόρθωσε, η Samsung κολλημένη.

Καλή συνέχεια και σε εσένα.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε διαφωνησα. σου ειπα για ζουμ που η διαφορα ειναι μεγαλη καθως η περισκοπικη καμερα με πολλα ΜΡ του s20 ultra δε δινει καλες μονο στο 4χ αλλα και σε μεγαλυτερα ζουμ με αριστα αποτελεσμα απολυτως αξιοποιησιμα, κατι που στο σονυ δε γινεται, και αμφιβαλλω αν σε δυσκολες συνθηκες θα μπορει να βγαλει καλη και στο 3χ.

Ομοιως για μπροστινη καμερα, παλι σου ειπα οτι υστερει..

Εντεχνως, με το ζορι απαντας σε αυτα που γραφω. ουτε ειπα οτι δεν εχει πλεονεκτηματα το σονυ ουτε το υποτιμησα, απλα για τα λεφτα του και την εποχη που βγαινει ειναι φαουλ, ειτε το θες ειτε οχι, και φαινεται απο τις πωλησεις...κατα τα αλλα σιγουρα ειναι καλα τηλεφωνα αλλα επρεπε να βαλει κατι καλυτερο στις αλλες καμερες, κατι που δουλεουν πολλοι, σε αντιθεση με 4Κ που μονο marketing ειναι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είπαμε καλή συνέχεια

Δικαιολογείς έντεχνα τον επεξεργαστή της Sammy, ρίχνεις τη μπάλα στην εξέδρα για την μπαταρία ενώ η Sony κάνει καλύτερη διαχείριση.

Ανέφερες τόν ultra wide όταν το 1ii & 5ii έχει σαφέστατα καλύτερο και φυσικά αν η Sony έβγαζε κινητό με πλαστική πλάτη στα 900€ βλέπε note 20 τώρα θα είχατε πέσει να την θαψετε.

Αναφορικά με την selfie το έχω γράψει εγώ ο ίδιος στο νήμα τού 1ii ότι είναι για τον π....

Οπτικό ζουμ καλό είναι και έχει καλύτερο το Sammy

Ναι αγαπητέ τα 2 τελευταία Sony σε κάποια πράγματα είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό και κάπου όχι.

Τέλεια συσκευή δεν θα βρεις ποτέ.

Δεν μπορώ την πρόταση σού και δεν την δέχομαι ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό καί αφορισμούς πού τα γραφανε λίγα χρόνια πρίν.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

και πιο φθηνα να ηταν τα sony παλι δε θα πουλαγανε , και ο λογος ειναι οτι το brand εχει απαξιωθει και αποσυρθει απο μεγαλες αγορες και παροχους .

τα lg γιατι δεν πουλανε ; το g8s με 855 και αρτιο παντου κανει κοντα στα 350 , αλλα οχι εκει , xiaomi και ξερο ψωμι σε αυτα τα λεφτα , να σου πετανε διαφημισεις να βγαζουν το ενα μοντελο μετα το αλλο και να σε απαξιωνουν , να ψαχνεσε στην κοινότητα για να στρωσεις την συσκευη λες και ειμαστε στο 2012 !!!!!

ο κοσμος θα παρει οτι του πουν , θα κατσει οπου δει πολλους και θα ακουσει οτι του σερβιρουν στο αυτι .

μιλαμε για τις μαζες , εκει ειναι το marketing το μαγκιορικο .

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είπαμε καλή συνέχεια

Δικαιολογείς έντεχνα τον επεξεργαστή της Sammy, ρίχνεις τη μπάλα στην εξέδρα για την μπαταρία ενώ η Sony κάνει καλύτερη διαχείριση.

Ανέφερες τόν ultra wide όταν το 1ii & 5ii έχει σαφέστατα καλύτερο και φυσικά αν η Sony έβγαζε κινητό με πλαστική πλάτη στα 900€ βλέπε note 20 τώρα θα είχατε πέσει να την θαψετε.

Αναφορικά με την selfie το έχω γράψει εγώ ο ίδιος στο νήμα τού 1ii ότι είναι για τον π....

Οπτικό ζουμ καλό είναι και έχει καλύτερο το Sammy

Ναι αγαπητέ τα 2 τελευταία Sony σε κάποια πράγματα είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό και κάπου όχι.

Τέλεια συσκευή δεν θα βρεις ποτέ.

Δεν μπορώ την πρόταση σού και δεν την δέχομαι ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό καί αφορισμούς πού τα γραφανε λίγα χρόνια πρίν.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε συ παιρνεις τίποτα? Εσύ την ανέφερες, αν δεν θυμάσαι γυρνα πίσω να δεις, μην μου λες τρελα για να δικαιολογείς τα άστοχα σχόλια σου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και πιο φθηνα να ηταν τα sony παλι δε θα πουλαγανε , και ο λογος ειναι οτι το brand εχει απαξιωθει και αποσυρθει απο μεγαλες αγορες και παροχους .

τα lg γιατι δεν πουλανε ; το g8s με 855 και αρτιο παντου κανει κοντα στα 350 , αλλα οχι εκει , xiaomi και ξερο ψωμι σε αυτα τα λεφτα , να σου πετανε διαφημισεις να βγαζουν το ενα μοντελο μετα το αλλο και να σε απαξιωνουν , να ψαχνεσε στην κοινότητα για να στρωσεις την συσκευη λες και ειμαστε στο 2012 !!!!!

ο κοσμος θα παρει οτι του πουν , θα κατσει οπου δει πολλους και θα ακουσει οτι του σερβιρουν στο αυτι .

μιλαμε για τις μαζες , εκει ειναι το marketing το μαγκιορικο .

 

Έτσι ακριβώς αλλα η xiaomi έδινε άπειρο hw τσάμπα, ασχέτως αν η εφαρμογή ήταν μάπα, όμως ανέβηκε σε ζήτηση σε φορουμ κτλ ,στο xda γιατι υπήρχε η πρώτη ύλη και αυτό το εκμεταλλευτηκαν ..χώρια το marketing.

Κατα τα αλλα εγώ απλά ζήτησα λίγο καλύτερες κάμερες μπροστά και ζουμ, αυτό είπα και βρέθηκα να τα ακούω, δεν τολμάμε να κάνουμε κριτική

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το 5 ιι τωρα που η huawei Μας αφηνει χρονους, αλλα παλι υπολειπεται...αν δεν κανει τη διαφορα, αν δεν δωσει πχ δευτερη και 3η καμερα καλυτερη απο τον ανταγωνισμο, με τις τιμες που ζηταει και με κυκλοφορια πολυ μετα απο ολους, δεν εχει λογο υπαρξης. κοιταζω το 1ii και δεν εχει πεσει ευρω, τοσο καλα παει ή δεν εχει πουληθει κανενα και εχει μεινει το αρχικο στοκ? δεν μπορει να ειναι τοσο ακριβο μετα απο τοσους μηνες και να υπολειπεται σε σημαντικες λεπτομερειες, πχ μεγεθος αισθητηρα μπροστινης καμερας, καμερας ζουμ, κτλ

Οσο για το σχεδιο, υπερβολικη γυαλαδα παντου, που ειναι το Ζ3 cooper με το ματ σασι και πλατη??? ποση γυαλαδα να αντεξουμε πια

Πρώτη παράγραφο,δες τι έγραψες για να μήν ξεχνιόμαστε.

Υπολείπεται τής αγοράς έγραψες

Έτσι για το θεαθηναι το έγραψες.

Από εκεί άρχισε ο διάλογος.

Αν δεν δώσει 2η και 3η κάμερα καλύτερη έγραψες.

Στην main και στην ultra έδωσε, είναι μπροστά στο οπτικό δεν έδωσε Χ5 οκ.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πρεπει να επελθει χαλαρωση .

εγω νομιζω τα ειπα ωραια .

εδω ελλαδα και σερβις σε αρκετα σημεια εχουν samsung sony xiaomi-infoquest και να την κλαινε η ρεγγες η huawei .

οποτε ζυγιζεις και ψωνιζεις .

για εμενα στα ακριβα κινητα η xiaomi ειναι off λογο software και πας samsung / sony .

καλυμμένος θα εισαι και απο τα 2 .

τρομερη συγκυρία αυτα που τραβαει η huawei , μακαρι η sony να μπει στον χαρτη .

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παράγραφο,δες τι έγραψες για να μήν ξεχνιόμαστε.

Υπολείπεται τής αγοράς έγραψες

Έτσι για το θεαθηναι το έγραψες.

Από εκεί άρχισε ο διάλογος.

Αν δεν δώσει 2η και 3η κάμερα καλύτερη έγραψες.

Στην main και στην ultra έδωσε, είναι μπροστά στο οπτικό δεν έδωσε Χ5 οκ.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2η και 3η που μετά τις ανέλυσα...όσο για την βασική δεν είναι καλύτερο, απλα σε pro mode σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερο το 1ii,αλλο αυτό και άλλο είναι καλύτερη παντού

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2η και 3η που μετά τις ανέλυσα...όσο για την βασική δεν είναι καλύτερο, απλα σε pro mode σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερο το 1ii,αλλο αυτό και άλλο είναι καλύτερη παντού

 

Για τα δικά σου γούστα η main δεν είναι καλύτερη για τα δικά μου είναι στις πιο πολλές περιπτώσεις καλύτερη και αναφέρομαι στο auto.

Είναι απο τις λίγες φορές που ακόμα και οι youtubers την έβγαζαν καλύτερη.

Το τρελός που ανεφερες και το ποιος παίρνει κάτι πιο πάνω ύστερα απο την σχετική παράθεση βλέπω το έκανες αβαβα.

Έτσι για να ξέρουμε ποιος το άρχισε και ποιος έκανε ένα θέμα ανάστατο.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένα ακόμα πιο Compact κινητό με στέρεο εμπρός ηχεία πάντα, με 3.5mm και κάμερες αξιόλογες, το Sony τα έχει συγκριτικά με άλλες ναυαρχίδες.

 

Αυτό που βασικά θα το βγάλει off, είναι η διαθεσιμότητα σε αλυσίδες που έχει σχέση και με την δυνατότητα επιδοτήσεων από τις εταιρείες. Αλλά και η σχετικά υψηλή τιμή. Όλα αυτά για την χώρα μας.

 

Να είναι καλά οι εταιρείες κινητής (Αγγλία, Γερμανία, αλλά και άλλων χωρών ) που δίνουν γερές επιδοτήσεις και θα εμφανιστούν σε μεγαλύτερη συχνότητα τα αξιόλογα αυτά κινητά της Sony, κάποια στιγμή και προς τα εδώ.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά μικρο .

 

https://www.phonearena.com/phones/size/Samsung-Galaxy-S20,Sony-Xperia-5-II/phones/11266,11486

 

Για τα σημερινά δεδομένα , δεν υπάρχουν πιο μικρά .

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό δείχνει.κρίμα πού δεν εχει ασύρματη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά τραβάει καί αυτό στα 20 fps, ιδανικό για παιδιά σκυλιά κ.α

Άλλοι ψάχνονται ακόμα...

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Μια καινούρια συσκευή με τοπ χαρακτηριστικά σε κάθε θέμα, χωρίς τρύπα στην οθόνη, σε σχετικά φυσιολογικό μέγεθος. Νομίζω το 2020 έχει νικητή στα Android! Με διαφορά! Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Μια καινούρια συσκευή με τοπ χαρακτηριστικά σε κάθε θέμα, χωρίς τρύπα στην οθόνη, σε σχετικά φυσιολογικό μέγεθος. Νομίζω το 2020 έχει νικητή στα Android! Με διαφορά!

 

Αναμένουμε εντυπώσεις μόλις το πάρεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άψογη η συσκευή σε όλα,φέτος η Sony έδωσε εξαιρετικές και πληρεστατες συσκευές από άποψη hardware,αλλά προσωπικά τέτοιο μακροστενο σχήμα δεν μου αρέσει,στυλ τηλεκοντρόλ, ούτε και είμαι λάτρης fingerprint sensor στα πλάγια,προτιμώ εντός οθόνης.

 

Οπως και σε υλοποίηση λογισμικού θα ήθελα παραπάνω customization όμως μου φάνηκε πολύ λιτό το μενού της Sony κάνα 2ημερο που δούλεψα το μέγαλο του αδερφάκι.

 

Εύχομαι πάντως να πάρει τα πάνω της ανεξάρτητα δεν την τιμήσω και να αποτελεί άλλη μια πρόταση για τον καταναλωτή

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/sony/sony-xperia-5-ii-oled-othoni-120hz-erxetai-stis-4-dekemvriou/

 

Και μετα μου λετε γιατι λεω ότι υπολείπεται...

Αν υπήρχε κάποιος που έπαιρνε σονυ πρώτος ήμουν εγώ, αλλά μέχρι ένα σημείο αντέχεις να έρχεσαι τελευταίος.

Θα το βγάλει 900 δολάρια Αμερική, καλό 1000αρικο Ευρώπη, τον Δεκέμβριο, με περσινό επεξεργαστή και κολλάτε στον exynos που απλα είναι λίγο χειρότερος από snap αλλα που όταν θα βγει το κινητό αυτό θα έχει τα διπλάσια λεφτά από ένα s20 plus...

Για ποιο λόγο να το πάρεις στα διπλά λεφτά πείτε μου.

Πρώτος θα το έπαιρνα αν είχε βγει άνοιξη και τώρα έκανε ένα 500αρικο μαξ. Αυτή είναι η τιμή του τώρα, όχι 1000 σε 2 μήνες, δυστυχώς.

Και όσο πλήρες και να το λες, πάντα η τιμή παίζει ρόλο. Τουλάχιστον η lg τα ρίχνει στα τάρταρα και αξιζει η αγορά. Ακόμα και το asus zenfone 7 είναι καλύτερη αγορά για μενα .

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει , με τα samsung εχεις την αιχμή που θα παίξει μπαλα μια ολόκληρη χρονιά απο Φλεβάρη , όταν έρχονται τα καινουργια κινητά ειδικά μετα το καλοκαίρι οι oem που έχουν δώσει συσκευές άνοιξη και πριν εχουν είδη πτώση τιμής , οπότε παραμένουν πρόταση με προβάδισμα τιμής .

Σε αυτο να προσέξει το χρονοδιάγραμμα της η sony , εχει κακό χρονικό λανσάρισμα .

Όχι τίποτα αλλο αλλα εκει κονομανε στο λανσάρισμα .

Βεβαια οι συσκευές θα ειναι εκει και μετα από καιρό .

Οποτε παραμένει μια πολύ καλη συσκευή .

 

Αλλα οχι και 500 λανσαρισμα ρε Νίκο !

Τι ειναι xiaomi ; Να πουλάει εσενα για να βγάζει κέρδος ;

Και το s20 το σκέτο 600 κανει και μάλιστα στα skroutz όχι επίσημα στα μεγαλα μαγαζιά .

Ενα 1+ 8 "οχι το pro" εχει 600 φεύγα και οχι εδω ελλαδα , για αγορά απο επισημο site και Amazon .

Εδω μιλαμε για μια συσκευή ελληνική με σημεία σέρβις παντού .

 

Ε οχι και 500!!!!

Ντροπή .

 

υ.γ στα 900 δεκεμβριο ειναι εκτος χρονου τελειως ομως , συμφωνώ απολυτα .

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα δήλαδή δεν θα το πάρεις?

Αυτό μας λές τώρα?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει , με τα samsung εχεις την αιχμή που θα παίξει μπαλα μια ολόκληρη χρονιά απο Φλεβάρη , όταν έρχονται τα καινουργια κινητά ειδικά μετα το καλοκαίρι οι oem που έχουν δώσει συσκευές άνοιξη και πριν εχουν είδη πτώση τιμής , οπότε παραμένουν πρόταση με προβάδισμα τιμής .

Σε αυτο να προσέξει το χρονοδιάγραμμα της η sony , εχει κακό χρονικό λανσάρισμα .

Όχι τίποτα αλλο αλλα εκει κονομανε στο λανσάρισμα .

Βεβαια οι συσκευές θα ειναι εκει και μετα από καιρό .

Οποτε παραμένει μια πολύ καλη συσκευή .

 

Αλλα οχι και 500 λανσαρισμα ρε Νίκο !

Τι ειναι xiaomi ; Να πουλάει εσενα για να βγάζει κέρδος ;

Και το s20 το σκέτο 600 κανει και μάλιστα στα skroutz όχι επίσημα στα μεγαλα μαγαζιά .

Ενα 1+ 8 "οχι το pro" εχει 600 φεύγα και οχι εδω ελλαδα , για αγορά απο επισημο site και Amazon .

Εδω μιλαμε για μια συσκευή ελληνική με σημεία σέρβις παντού .

 

Ε οχι και 500!!!!

Ντροπή .

υ.γ στα 900 δεκεμβριο ειναι εκτος χρονου τελειως ομως , συμφωνώ απολυτα .

 

Προφανώς δεν γίνεται 500 λανσάρισμα..όπως ποτέ δεν κράζω αρχικές τιμές σε άλλους.. γιατι ειναι μες το παιχνίδι και αυτές, αλλα όταν μου φέρνει περσινά specs με φετινή τιμή τότε 3 επιλογες έχει, είτε να γυρίσει το χρόνο πίσω και να το λανσάρει κοντά στους άλλους, να παίξει στα ίσια δηλαδή, που δε γίνεται, είτε να ρίξει τιμή τον 1ο μήνα που δεν το κάνει όπως βλέπουμε εδω και μερικά χρόνια ( κάποτε έριχνε και πούλαγε αρκετά, ίσως χωρίς κερδος όμως), είτε να ξεκινήσει με χαμηλή τιμή κατευθείαν.

Δε νομίζω ότι διαφωνεί κανείς.

Το 5 είναι εκπληκτική συσκευή Προφανώς, αλλά λάθος στιγμή βγαινει με λάθος τιμή. Γιαυτο αλλωστε είπα και ότι είπα την προηγούμενη φορά, ότι μένει πίσω, γιατί όταν τα δίνει εχει διπλάσια τιμή, άρα μένει πίσω στην τιμή ή αν συγκρίνεις με s21 πχ που λένε ότι ο exynos θα είναι καλύτερος από snapdragon τότε θα έχει σκληρό ανταγωνισμό στην ίδια τιμή χοντρικά.

Δεν είναι τυχαίο ότι περισυ black Friday έριξε στα τάρταρα τιμές στα 5 και 1 η σονυ..μακάρι να κάνει και φέτος, ίσως χτυπήσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άρα υποθέτουμε ότι δεν θα το πάρεις σωστά??

Εγώ πάλι νόμιζα ότι τα χαρακτηριστικά τού είναι του 2020 φετινά και όχι περσινά,αλλά who cares όταν ακούγεται ότι το s21 θα έχει αποκλειστικά κάμερες από την Sammy και όχι της Sony

Αλλά μου αρέσει που αντί σαν mod που σέβεται την οποία δουλειά έχει εδώ να ανοίξεις ένα σωστό θέμα για κάθε συσκευή με τα specs και φωτογραφίες όπως κάνετε σε ολα, έρχεσαι να τρολαρεις και μας πεις ότι ο επόμενος exynos θα έχει καλύτερη απόδοση.

Μπορείς να χαλάσεις κι άλλο το νήμα τούτο, κάντο!!!

Για το 1ii που σου ρίχνει στα αυτιά θα πούμε η όχι??

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι περισυ black Friday έριξε στα τάρταρα τιμές στα 5 και 1 η σονυ..μακάρι να κάνει και φέτος, ίσως χτυπήσω

 

Δυστυχώς με Δεκέμβρη να είναι το λανσάρισμα black friday δεν βλέπεις το 5mkII

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...