Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον θα χρειαστεις επαναφορα. Δεν συμβαινει κατι τετοιο.Η μπαρα κατεβαινει απο καθε πλευρα. Μονο που θα ακουπησεις το δαχτυλο σε οποιοδηποτε σημειο της, ηδη εκτινεται και φαινονται τα quick settings και μετα την κατεβαζεις κι αλλο

 

Αυτά φοβάμαι και βαριέμαι, την επαναφορά εργοστασιακών.. Ευχαριστώ πάντως παιδιά!

 

παιδες με vodafone Που πιανει 5G στην Αθηνα να κανω μια δοκιμη αυριο που θα ανεβω?

 

Πασαλιμάνι Πειραιά.

 

 

Ένα συγκριτικό με Huawei P20 Pro στην φωτογαφία:

Στο Auto η Huawei απλά δεν παίζεται. Φωτογραφίες από Σάμο προχθές στα παλιά βυρσοδεψεία και ήταν σαν από DSLR.

Θέλει χέρι και γνώσεις φωτογραφίας για να πάρεις καλύτερα αποτελέσματα με το Xperia. Αν ξέρεις να την χειρίζεσαι και έχεις υπομονή θα βγάλεις εξαιρετικές, αλλά αν θες γρήγορα να βγάλεις κάτι το Huawei είναι ακόμα κορυφή.

Αν λύσουν το θέμα με την Google και στο P50 επιστρέψουν σε Google Services θα επανέλθουν και στην κορυφή. Μέχρι τότε Sony. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοίτα τώρα τι θέμα έχω.

όταν η συσκευή είναι κλειστή και την ανοίγω μετά απο φόρτιση για παράδειγμα ,λαγκάρει όταν ανοίγω κάποια apps ή όταν κάνω scroll down.

όταν την βάζω την νύχτα σε airplane mode και το πρωί την δουλεύω, όλα είναι κανονικά και τρέχουν σαν νεράκι.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο άκυρο λαγκαρει.

Το κλειδωνω και το ξεκλειδωνω 1-2 φορές όμως και φτιάχνει.

Κλειδωνω εννοώ lockscreen και ξεκλείδωμα, όχι reboot. Φαίνεται πολύ άκυρο αλλά σε εμένα δουλεύει!

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο άκυρο λαγκαρει.

Το κλειδωνω και το ξεκλειδωνω 1-2 φορές όμως και φτιάχνει.

Κλειδωνω εννοώ lockscreen και ξεκλείδωμα, όχι reboot. Φαίνεται πολύ άκυρο αλλά σε εμένα δουλεύει!

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

Σε κλείδωμα ξεκλείδωμα δεν το έχω προσπαθήσει, θα το κάνω.

Εμένα μου συμβαίνει μόνο όταν το ανοίγω απο τελείως κλειστό που είναι και ξεκίνησε απο την τελευταία ενημέρωση η οποία έγινε και αυτή με εργοστασιακές ρυθμίσεις!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο άκυρο λαγκαρει.

Το κλειδωνω και το ξεκλειδωνω 1-2 φορές όμως και φτιάχνει.

Κλειδωνω εννοώ lockscreen και ξεκλείδωμα, όχι reboot. Φαίνεται πολύ άκυρο αλλά σε εμένα δουλεύει!

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Έχεις δίκιο με ένα κλείδωμα- ξεκλείδωμα στρώνει.

Ελπίζω να σταματήσει να γίνεται αυτό.

Είναι σπαστικό

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα Facebook installer, Facebook app manager, Facebook services είναι ότι λέει η λέξη έτσι?

Apps του Facebook που χρειάζονται για να δουλέψει η ίδια η εφαρμογή?

Αν τα απενεργοποιήσω μιας και δεν χρησιμοποιώ Facebook δεν πειράζει?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα δεν εχω. Απενεργοποιημενα τα εχω. Για fb χρησιμοποιω το simple social pro και ολα ειναι μια χαρα.

Και το fb messenger παιζει καλα χωρις αυτα

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Από sot πώς είστε?

Τσεκαρε μια στο θέμα τού 1ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ βαριά χρήση χθες το βράδυ ήμουν κοντά στις 6:30 ώρες και απέμενε 14% μπαταρία (16 ώρες μετά την τελευταία πλήρη φόρτιση)
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα για sot γιατι και θα περιμενω λιγες μερες ακομα, και δεν το εχω φορτισει πανω απο 90% για να το πιασει ως πληρη φορτιση και επειδη σημερα αλλαξα παροχο, θα δω και την αναμονη με λιγο καλυτερο σημα απο το τραγικο που ειχα πριν. Δεν το κλεινω καθολου και δεν κλεινω ουτε data,bluetooth,τοποθεσια.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος κάτι νεότερο ως προς την πιστοποίηση 5G από Cosmote ( και από τους άλλους παρόχους) για την συσκευή μας; Μήπως θα πρέπει να στείλουμε κάποιο email στην αντιπροσωπεία της Sony για να προχωρήσει τη διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος κάτι νεότερο ως προς την πιστοποίηση 5G από Cosmote ( και από τους άλλους παρόχους) για την συσκευή μας; Μήπως θα πρέπει να στείλουμε κάποιο email στην αντιπροσωπεία της Sony για να προχωρήσει τη διαδικασία;
Εγώ ψάχνω κάποιον που να έχει πιστοποιημένη συσκευή κόσμοτε να βάλω την σιμ και να στείλω το μνμ

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Zητω που καηκαμε ειναι η cosmote σ αυτα τα θεματα. Απο χθες αλλαξα παροχο γιατι ουτε 5g ουτε wifi calling ειχαμε και το σημα εντος σπιτιου συνεχιζε να ναι τραγικο.

Ενεργοποιησα και το voip στο voipalot και να πανε να κρεμαστουν οι αγαπητοι μας παροχοι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά φοβάμαι και βαριέμαι, την επαναφορά εργοστασιακών.. Ευχαριστώ πάντως παιδιά!

 

 

Τεικά το πήρα απόφαση και έκανα Repair μέσα από το Xperia Companion, όλα καλά πλέον.

Έχετε να προτείνετε κάποιο φίλτρο/φακό για χρήση εξωτερικά και κάποιο τρίποδο για φωτογραφήσεις;

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Zητω που καηκαμε ειναι η cosmote σ αυτα τα θεματα. Απο χθες αλλαξα παροχο γιατι ουτε 5g ουτε wifi calling ειχαμε και το σημα εντος σπιτιου συνεχιζε να ναι τραγικο.

Ενεργοποιησα και το voip στο voipalot και να πανε να κρεμαστουν οι αγαπητοι μας παροχοι.

 

Ρε συ Δημήτρη γιατί δεν έχω wifi calling και εγώ?

Προχθές μίλαγα με cosmote για ένα άλλο θέμα και όταν τους το ανέφερα δεν γνώριζαν να μου απαντήσουν.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για τους ιδιους λογους που δεν ειχα ουτε εγω. Πρεπει να πιστοποιηθει η συσκευη μας στο δικτυο της cosmote ειτε μεσα απο καποιο μελλοντικο update ειτε με branded firmware παλι μελλοντικα.

Οποτε τους χαιρετησα ευγενικα.

Η καρτα μου ειχε ενεργοποιηθει παλιοτερα σε συσκευη που επαιζε wifi calling οποτε εκει δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Για τους ιδιους λογους που δεν ειχα ουτε εγω. Πρεπει να πιστοποιηθει η συσκευη μας στο δικτυο της cosmote ειτε μεσα απο καποιο μελλοντικο update ειτε με branded firmware παλι μελλοντικα.

Οποτε τους χαιρετησα ευγενικα.

Η καρτα μου ειχε ενεργοποιηθει παλιοτερα σε συσκευη που επαιζε wifi calling οποτε εκει δεν ειχα προβλημα

Αν την βάλω στο ΧΖ3? ή στο Iphone XS max?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο xmax λογικα θα παιξει,αρκει να στειλεις το sms. Στο ΧΖ3 ειχα φαει το τοποντοτε και ηθελε να περαστει branded firmware. Τωρα την δινουν ως πιστοποιημενη συσκευη αλλα εχω επιφυλαξη επειδη λογικα δεν την αγορασες απο το δικτυο τους. Και παρολο που θα παιξει στο iphone, στο 5ii δεν θα παιξει. Μονο το volte παιζει
Link to comment
Share on other sites

Στο xmax λογικα θα παιξει,αρκει να στειλεις το sms. Στο ΧΖ3 ειχα φαει το τοποντοτε και ηθελε να περαστει branded firmware. Τωρα την δινουν ως πιστοποιημενη συσκευη αλλα εχω επιφυλαξη επειδη λογικα δεν την αγορασες απο το δικτυο τους. Και παρολο που θα παιξει στο iphone, στο 5ii δεν θα παιξει. Μονο το volte παιζει

 

Άρα τζίφος!

Ναι VOLTE παίζει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζε το αραια και που... Αυτα τα χαζα με κανανε να σιχαθω την ακριβη cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή ιδέα! Πιάνει άραγε αν το βάλω στο S10 πχ ή σε παλιότερο xperia;

 

Πρεπει να δεις στην λιστα της cosmote τις πιστοποιημενες συσκευες. Αν σε εκεινες,εχει οδηγιες ενεργοποιησης με sms. Παλι ομως μπορει να μην παιζει για τους λογους που προανεφερα με τα firmware. Επισης, καιβκαποιες συσκευες εκτος λιστας παιζουν μια χαρα wifi calling και εκει ειναι που νιωθω τελειως κοροιδο που δεν το δινουν σε ολους.

Voip και παλι voip, σαν να ανακαλυψα την Αμερικη ειμαι τον τελευταιο καιρο απο τη χαρα μου

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζε το αραια και που... Αυτα τα χαζα με κανανε να σιχαθω την ακριβη cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρεπει να δεις στην λιστα της cosmote τις πιστοποιημενες συσκευες. Αν σε εκεινες,εχει οδηγιες ενεργοποιησης με sms. Παλι ομως μπορει να μην παιζει για τους λογους που προανεφερα με τα firmware. Επισης, καιβκαποιες συσκευες εκτος λιστας παιζουν μια χαρα wifi calling και εκει ειναι που νιωθω τελειως κοροιδο που δεν το δινουν σε ολους.

Voip και παλι voip, σαν να ανακαλυψα την Αμερικη ειμαι τον τελευταιο καιρο απο τη χαρα μου

Εγώ δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, είναι εταιρικός ο αριθμός!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πιστοποιήσει τις συσκευές που θέλουν και τρεχουν στην ελληνική αγορά .

Δηλαδη sammy iphone xiaomi λόγο εισαγωγέα infoquest .

Οχι sony καθότι ποιος την κλανει , επισης πχ ουτε τα 1+ έχουν πιστοποίηση .

Πανε τις sim σε αλλα και ανοίγουν τα 5g .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...