Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συ απο αυτά που μου γράφεις σχετικά με το BT καταλαβαίνω ότι δεν το έχεις ψάξει το μενού και τις ρυθμίσεις.

Βέβαια μπορείς να απενεργοποιήσεις και το noise canselation αλλά και το να σου κάνει τον ήχο που ακούς όταν αισθάνεται οτι κάθεσαι ή είσαι όρθιος κτλ.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε συ απο αυτά που μου γράφεις σχετικά με το BT καταλαβαίνω ότι δεν το έχεις ψάξει το μενού και τις ρυθμίσεις.

Βέβαια μπορείς να απενεργοποιήσεις και το noise canselation αλλά και το να σου κάνει τον ήχο που ακούς όταν αισθάνεται οτι κάθεσαι ή είσαι όρθιος κτλ.

Το έχω ψάξει ρε συ αλλά έχει τα θέματα του. Αυτό που λες το έκανα, κάνε το και εσύ και θα δεις ότι μετά το ενεργοποιεί πάλι. Αυτό είναι γελοίο ας πούμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Off topic πώς γίνεται το Tapatalk να μην στέλνει ειδοποιήσεις σε mail?

Ψάχνω και δεν μπορώ να το βρώ.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Off topic πώς γίνεται το Tapatalk να μην στέλνει ειδοποιήσεις σε mail?

Ψάχνω και δεν μπορώ να το βρώ.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπές από browser στο http://www.tapatalk.com, κάνε σύνδεση και εκεί θα βρείς τις ειδοποιήσεις για να τις απενεργοποιήσεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Thanks

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες δουλευει κανεις τα ΒΤ της σονυ?

Αν εγω κανω κατι λαθος οκ αλλα μου φαινεται η εφαρμογη ειναι για κλωτσιες. Καθε φορα που τα αφηνω κατω, μολις τα ξανα βαλω στο αυτι εχει ξερυθμιστει η εφαμορμογη.

Μου ενεργοποιει το ambient sound που δε θελω και καθε φορα μου λεει το ποσοστο μπαταριας κτλ και περιμενω 20 δευτερολεπτα να απαντησω την κληση (απενεργοποιησα τη σχετικη ρυθμιση αλλα δεν ξερω αν μου απενεργοποιησε και τις ειδοποιησεις κλησεων που αυτο βολευει)

και το χειροτερο οτι αποσυνδεεται εντελως απο την εφαρμογη με αποτελεσμα να μιλαω χωρις καν να εχει συνδεθει που αυτο ειναι θεμα αν και εφοσον χανει τις ρυθμισεις δεν εχει και νοημα.

 

Δεν ξερω αλλα μου φαινεται πολυ δυχρηστο ολο αυτο οταν στα buds απλα εβαζες στο αυτι και επαιζαν ολα αμεσως οπως πρεπει.

Συν οτι κανει παραμορφωση στη φωνη του αλλου πολυ συχνα οταν παω να το βαλω στο αυτι ενω καλει καποιος....αυτο ειναι το χειροτερο γιατι αναγκαζομαι να γυρναω στο τηλ την κληση.

 

για να μην ειμαστε offtopic ανοιξα νεο θεμα να τα συζητησουμε αν τα εχετε κι αλλοι και μπορειτε να βοηθησετε ή θελετε βοηθεια:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=486501

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσουμε μετά αν είναι να δώ τι ρυθμίσεις έχω κάνει.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είσαι εδώ?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.gizmochina.com/2020/11/01/sony-announces-battery-replacement-program-promises-three-os-upgrades-for-xperia-1-ii/

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάστε στο unboxing πως ήταν το κουτί;

Είχε ζελατίνα;και 2 αυτοκόλλητα της sony η ότι ναναι αυτοκολλητα;

 

Εμένα μου φαίνεται να έχει μπει χέρι.

Διαφωτιστέ με παρακαλω να το στείλω πίσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάστε στο unboxing πως ήταν το κουτί;

Είχε ζελατίνα;και 2 αυτοκόλλητα της sony η ότι ναναι αυτοκολλητα;

 

Εμένα μου φαίνεται να έχει μπει χέρι.

Διαφωτιστέ με παρακαλω να το στείλω πίσω.

Ευχαριστώ

Στο 1ii είχε μόνο ένα αυτοκόλλητο, νομίζω και στο 5αρι το ίδιο θα είναι, το είχε γράψει και ο Νικος.

Εσύ δεν το πούλαγες? έτσι δεν είχες γράψει?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάστε στο unboxing πως ήταν το κουτί;

 

Είχε ζελατίνα;και 2 αυτοκόλλητα της sony η ότι ναναι αυτοκολλητα;

 

 

 

Εμένα μου φαίνεται να έχει μπει χέρι.

 

Διαφωτιστέ με παρακαλω να το στείλω πίσω.

 

Ευχαριστώ

Εάν εννοείς εξωτερικά το κουτί, δεν είχε ζελατίνα. Στα πλαϊνά είχε δύο λευκά στρογγυλά αυτοκόλλητα, τα οποία δεν έγραφαν sony. Αγορασμένο από sony Center.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.

Ναι τρελαίνομαι λίγο γιατί πριν κάνω σαματά είδα unboxing μάλλον ασιατικό που είχε κ ζελατίνα κ αφού εκανα σαματά είδα κάτι uk unboxing που είχαν μόνο αυτοκόλλητο κ μάλιστα ένα κ μάλιστα άσχετο.

Προχτές παρέλαβα τελικά κ ξυνομαι να το κρατήσω σαν.. yolo!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου είχε ένα αυτοκόλλητο στην μια πλευρά χωρίς ζελατίνα.Αυτο που μου είχε κάνει εντύπωση είναι πως στο ιστορικό φόρτισης είχε ήδη μια πλήρη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο αυτές τις ρυθμίσεις έχω χωρίς να το βάζω στο αυτί μου και να λέει πολλά πολλά, απλά power on και φυσικά καμία μα καμία αποσύνδεση.

00026826e5dcf69e3bc5656097d70f57.jpg

3f1c419aeafff73f891f922ce790b490.jpg

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αυτές τις ρυθμίσεις έχω χωρίς να το βάζω στο αυτί μου και να λέει πολλά πολλά, απλά power on και φυσικά καμία μα καμία αποσύνδεση.

00026826e5dcf69e3bc5656097d70f57.jpg

3f1c419aeafff73f891f922ce790b490.jpg

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Στη 2η εικονα εχεις κατεβει χαμηλα, αν πας πιο πανω στο σκρολ της οθονης εχει ενεργοποιηση ή απενεργοποιηση του aambient sound control. εγω το θελω ανενεργο αλλα το ενεργοποιει αν εχω ωρα να τα δουλεψω.

Αποσυνδεσεις δεν εχω πλεον αλλα στις 10 κλησεις σημερα οι 8 ειχαν θεμα με παρασιτο, και δε με ακουγε ο αλλος. Βεβαια το εχω στο νοτε ακομα καθως τωρα παρελαβα θηκη αλλα θεωρω οτι επρεπε να δουλευει αριστα.

Στις αλλες ρυθμισεις ειμαστε στα ιδια, οκ εκλεισα τα πολλα λογια που ελεγε και ειναι καλυτερα αλλα δεν ειναι δυνατον να το εχω μονιμα στο αυτι και να απανταω και να ακουω γρατζουνισμα....

 

Το DSEE HX τι ειναι?το εχω κλειστο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Στη 2η εικονα εχεις κατεβει χαμηλα, αν πας πιο πανω στο σκρολ της οθονης εχει ενεργοποιηση ή απενεργοποιηση του aambient sound control. εγω το θελω ανενεργο αλλα το ενεργοποιει αν εχω ωρα να τα δουλεψω.

Αποσυνδεσεις δεν εχω πλεον αλλα στις 10 κλησεις σημερα οι 8 ειχαν θεμα με παρασιτο, και δε με ακουγε ο αλλος. Βεβαια το εχω στο νοτε ακομα καθως τωρα παρελαβα θηκη αλλα θεωρω οτι επρεπε να δουλευει αριστα.

Στις αλλες ρυθμισεις ειμαστε στα ιδια, οκ εκλεισα τα πολλα λογια που ελεγε και ειναι καλυτερα αλλα δεν ειναι δυνατον να το εχω μονιμα στο αυτι και να απανταω και να ακουω γρατζουνισμα....

 

Το DSEE HX τι ειναι?το εχω κλειστο

 

Ενεργοποιημένο το έχω το ambient sound control, δεν με ενοχλεί καθόλου.

Το DSEE HX είναι μλκια

Sony DSEE HX™ software upscales your existing sound source (those lossy MP3s or AACs) to near high-resolution sound quality. This means that the technology injects more life into your music by upscaling compressed files. So it restores the subtleties of the original song recording.

Δεν ξέρω για τα παράσιτα αλλά θέλω να με πιστέψεις δεν έχω παράσιτα ή αποσυνδέσεις καθόλου.

Το παν είναι να έχεις ενεργοποιημένο το sound quality mode στο priority on stable connection!

Βέβαια το έχω δοκιμάσει μόνο με το XZ3 & 1ii και όχι με άλλα κινητά άλλης εταιρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το ambient sound κάντο από εδώ.

 

f545a60e104bb86e69bca9af54d0670b.jpg

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένο το έχω το ambient sound control, δεν με ενοχλεί καθόλου.

Το DSEE HX είναι μλκια

Sony DSEE HX™ software upscales your existing sound source (those lossy MP3s or AACs) to near high-resolution sound quality. This means that the technology injects more life into your music by upscaling compressed files. So it restores the subtleties of the original song recording.

Δεν ξέρω για τα παράσιτα αλλά θέλω να με πιστέψεις δεν έχω παράσιτα ή αποσυνδέσεις καθόλου.

Το παν είναι να έχεις ενεργοποιημένο το sound quality mode στο priority on stable connection!

Βέβαια το έχω δοκιμάσει μόνο με το XZ3 & 1ii και όχι με άλλα κινητά άλλης εταιρίας.

 

εμενα μου βουηζε στο αυτι, το εβαλα στο 1 τωρα και ειναι καλυτερα. Παντως αυτο με τις κλησεις δεν παλευεται, δεν μπορω να τα δουλεψω, μιλουσα τωρα, εκλεισα για 1 λεπτο και ξανα πηρα και παλι παρασιτο, πραγματικα τραγικα τα ακουστικα. και θεωρω οτι φταιει κατι αναμεσα στη συνδεση με την εφαρμογη μαλλον

Επισης χρησιμοποιω μονο το 1 ακουστικο καθε φορα, αν παιζει ρολο. δε θελω και τα 2 μαζι για ομιλια καθως θελω να ακουω και τους εξωτερικους ηχους.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το ambient sound κάντο από εδώ.

 

f545a60e104bb86e69bca9af54d0670b.jpg

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εκανα απο εκει, το ειχα κλειστο εντελως αυτο το μενου. να δουμε μηπως βελτιωθει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βουηζε στο αυτι, το εβαλα στο 1 τωρα και ειναι καλυτερα. Παντως αυτο με τις κλησεις δεν παλευεται, δεν μπορω να τα δουλεψω, μιλουσα τωρα, εκλεισα για 1 λεπτο και ξανα πηρα και παλι παρασιτο, πραγματικα τραγικα τα ακουστικα. και θεωρω οτι φταιει κατι αναμεσα στη συνδεση με την εφαρμογη μαλλον

Επισης χρησιμοποιω μονο το 1 ακουστικο καθε φορα, αν παιζει ρολο. δε θελω και τα 2 μαζι για ομιλια καθως θελω να ακουω και τους εξωτερικους ηχους.

 

version 3.0.0?

όχι κανένα ρόλο δεν παίζει.

Εν τω μεταξύ λόγω της δουλειά μου μιλάω πολύ στο κινητό και είμαι συνέχεια με αυτά.

Για να δούμε!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις και τίποτα ακόμη συνδεδεμένο με BT, κανα smarwatch ας πούμε.

Ασε μόνο τα ακουστικά και δοκίμασε ξανά.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protector-sony-xperia-5-ii-3839458.html

Παρήγγειλα αυτά το προστατευτικά για όποιον ενδιαφέρεται για μπροστά και πίσω τα οποία ήρθαν από Γερμανία μέσα σε 6 μέρες.

Δεν είναι tempered glass αλλά κάτι σαν ενισχυμένη μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καλή εφαρμογή;

 

Έχουν καλή εφαρμογή ιδιαίτερα το μπροστά απλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Το πίσω καλύπτει σχεδόν όλη την επιφάνεια απλά μπαίνει πιο δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά να πω ότι πήρα από Olixar τη διάφανη θήκη και τα screen protectors, και τα βρήκα και τα δύο άθλια, κρίμα τα λεφτά που έδωσα

 

Edit: επίσης με μια μικρή δοκιμή στα γρήγορα, μου έκανε εντύπωση ότι δεν είχε καλό σήμα η συσκευή μέσα στο σπίτι. Με ενα τεστ με την ίδια κάρτα sim στο speedest, μου έβγαλε τη μισή (!!!) ταχύτητα σε σχέση με αυτή που έπιανε η παλιά μου συσκευή (essential phone). Θα το παρακολουθήσω λίγο τις επόμενες μέρες

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Edited by Antonio27
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά να πω ότι πήρα από Olixar τη διάφανη θήκη και τα screen protectors, και τα βρήκα και τα δύο άθλια, κρίμα τα λεφτά που έδωσα

 

Edit: επίσης με μια μικρή δοκιμή στα γρήγορα, μου έκανε εντύπωση ότι δεν είχε καλό σήμα η συσκευή μέσα στο σπίτι. Με ενα τεστ με την ίδια κάρτα sim στο speedest, μου έβγαλε τη μισή (!!!) ταχύτητα σε σχέση με αυτή που έπιανε η παλιά μου συσκευή (essential phone). Θα το παρακολουθήσω λίγο τις επόμενες μέρες

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Και εγώ τη πήρα μέχρι να έρθει σε στοκ η original της σονυ . Όντως και μένα δεν με τρέλανε αλλά προσωρινά μια χαρά λύση είναι , από το να είναι γυμνό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...