Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση άρα λογικά όλα είναι έτσι γιατί νόμιζα ότι είναι μόνο το δικό μου.σε ευχαριστώ

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση για hdr youtube yellowish στον ιστό, θα δεις πως υπάρχει σε όλα τα κινητά με hdr.

Αν έχεις χρόνο να διαβάσεις, θα δεις πως γίνεται για πιο φυσική απόδοση των χρωμάτων και αντίθεσης.

HDR on phones doesn’t have the same impact or subtlety of a good TV, but it can make a difference with punchier colours and better contrast.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μια αναζήτηση για hdr youtube yellowish στον ιστό, θα δεις πως υπάρχει σε όλα τα κινητά με hdr.

Αν έχεις χρόνο να διαβάσεις, θα δεις πως γίνεται για πιο φυσική απόδοση των χρωμάτων και αντίθεσης.

HDR on phones doesn’t have the same impact or subtlety of a good TV, but it can make a difference with punchier colours and better contrast.

 

Οκ το κατάλαβα νόμιζα ότι είναι πρόβλημα γιατί έχει η σύζυγος το redmi 9 pro και δεν το κάνει.σε ευχαριστώ πολύ μου έφυγε το άγχος ότι κάτι έχει

Link to comment
Share on other sites

Οκ το κατάλαβα νόμιζα ότι είναι πρόβλημα γιατί έχει η σύζυγος το redmi 9 pro και δεν το κάνει.σε ευχαριστώ πολύ μου έφυγε το άγχος ότι κάτι έχει

 

Οταν κλείσεις το βίντεο, και βγείς από το youtube, επανέρχεται στη ρύθμιση που το είχες. Δεν μένει η "κιτρινίλα". Ετσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλείσεις το βίντεο, και βγείς από το youtube, επανέρχεται στη ρύθμιση που το είχες. Δεν μένει η "κιτρινίλα". Ετσι δεν είναι;

 

Ναι αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέσως
Κομπλέ είσαι τότε. Έτσι δουλεύει και το δικό μου.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτύχης κάτοχος από σήμερα. Παρέλαβα από Ισπανία, παρήγγειλα 30/11, 1/12 αποστολή και σήμερα παραλαβή.

Όλες καλά μέχρι στιγμής, στήθηκε εξ αρχής, επαφές, ιστορικό κλήσεων, μηνυμάτων κλπ περάστηκαν με το mi mover, διαφημίσεις πολύ λίγες είδα, απενεργοποίηση των προτάσεων και λύθηκε το όποιο πρόβλημα.

Πολύ γρήγορο σε εργασίες, εγκατάσταση, έγινε και ενημέρωση συστήματος. Κάμερα πολύ καλή, θα δοκιμαστεί και θα αναφέρω με παραδείγματα. Όμορφο, βάρος ανεκτό (παρότι είχα συνηθίσει σε αρκετά μικρότερο κινητό δεν είχα θέμα).

Πολύ gaming δεν κάνω, σε ελαφριά παιχνιδάκια τα οποία είχα εγκατεστημένα και στο παλαιότερο κινητό δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα (φυσικά).

Τα 120hz δεν είναι ιδιαίτερα ορατά, δεν τα αντιμετώπισα ως σημαντικό κριτήριο αγοράς και δεν νομίζω ότι κανείς θα έπρεπε επίσης...

 

Θα αναφέρω αναλυτικά σύντομα, με ρυθμίσεις, φωτογραφίες (& gcam) και ανάλυση

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις το αγόρασα και θέλω να το πουλήσω. Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ γιατί στις κλήσεις η φωνή παρότι στο τέρμα κάτω ακούγεται ο συνομιλιτης πεντακάθαρα τι λέει σε ολο το δωμάτιο? Δεν το έχω διαβάσει κάπου και έχω αρχίσει να ανησυχώ. Παρακαλώ για την βοήθεια σας.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Στο τέρμα κάτω και ακουγεται πολύ οπωσ γράφω. Επίσης συντονίζει ο ήχος με το πίσω μέρος. Σας τυχαίνει και εσάς? Παρακαλώ για βοήθεια.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες συντονίζει, εννοείς τον ήχο οτι τρίζει και δονείται η πλάτη; Αν ναι, υπάρχη λύση για αυτό,

Πήγαινε στις ρυθμίσεις/ προσβασιμότητα/ ακοή / και σύρε το "ισορροπία ήχου" τέρμα δεξιά.

Για τα τηλέφωνα είναι δυνατός ο ήχος αλλά όχι σε τόσο υπερβολικό επίπεδο.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό. Δλδ μου λέτε ότι όταν μιλάτε εσείς στο τηλέφωνο με την ένταση τέρμα, δεν ακούν οι γύρω σας τι λέει μέσα ο άλλος? Αν είναι να το πάω πίσω.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό. Δλδ μου λέτε ότι όταν μιλάτε εσείς στο τηλέφωνο με την ένταση τέρμα, δεν ακούν οι γύρω σας τι λέει μέσα ο άλλος? Αν είναι να το πάω πίσω.

 

 

Δοκίμασες να χαμηλώσεις τη φωνή κατά τη διάρκεια της κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό. Δλδ μου λέτε ότι όταν μιλάτε εσείς στο τηλέφωνο με την ένταση τέρμα, δεν ακούν οι γύρω σας τι λέει μέσα ο άλλος? Αν είναι να το πάω πίσω.

Εγώ προσωπικά το έχω από χθες και δεν το έχω δοκιμάσει τόσο πολύ. Πλην όμως διάβασα ότι είναι γνωστό θέμα... Δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω λύση καθώς (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) τέτοια δεν υπάρχει, ούτε καν από mod... Πρόβλημα όμως αναφερμένο είναι και πρόβλημα μισό λυμένο, είτε μέσω firmware είτε μέσω mod.

https://c.mi.com/thread-3411065-1-0.html

 

Edit: Χρόνια πολλά, Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έχω διαβάσει ήδη επομένως η ερώτηση που κάνω εξ αρχής ειναι: μόνο εγώ το εχω/παρατηρώ ή συμβαίνει και σε εσάς?

Χρόνια πολλά.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν συμβαίνει σε όλους. Δεν έχω πειράξει ένταση και δεν μπορεί όποιος είναι σε απόσταση μεγαλύτερη από 1 μ. να ακούσει τον συνομιλητή μου
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το έχεις στο τέρμα και δεν ακούγεται ο συνομιλητής? Εμένα ακούγεται και παράλληλα σαν να συντονίζει ο ήχος στο πίσω μέρος της συσκευής. Από εκεί έρχεται ουσιαστικά ο ήχος.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έχω διαβάσει ήδη επομένως η ερώτηση που κάνω εξ αρχής ειναι: μόνο εγώ το εχω/παρατηρώ ή συμβαίνει και σε εσάς?

 

Χρόνια πολλά.

Εμένα δεν το κάνει...ίσα ίσα εγώ το έχω συνήθως στο τέρμα για να ακούω καλά τον συνομιλητή εκτός και αν βάλω ανοιχτή ακρόαση που ακούγετε σε όλο το δωμάτιο...

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται, μήπως είναι πατημένο το ηχείο

 

Την πρώτη μέρα ήταν λίγο δυνατά, μετά το χαμήλωσα, ναι όμως ακούγεται αρκετά σε ήσυχο δωμάτιο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά εβαλα google camera η διαφορά τεράστια στα χρώματα . Edited by polinerios
προσθηκη φωτο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν θεωρείται πρόβλημα δλδ με την μεγάλη ένταση να ακούς κανονικά τι λέει ο άλλος?
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν θεωρείται πρόβλημα δλδ με την μεγάλη ένταση να ακούς κανονικά τι λέει ο άλλος?

Σαφέστατα είναι πρόβλημα, απλά δεν καταλαβαίνω αν είναι γενικό. Είδα σε φόρουμ ότι το αναφέρουν μετά την αναβάθμιση σε 12.0.4 οπότε πιθανώς είναι λογισμικό. Σε εμένα πάντως, είναι δυνατό το ακουστικό αλλά όχι τόσο πολύ που να ακούγεται από την πίσω μεριά. Ίσως να έχει σχέση με το δεύτερο ηχείο... Δεν μπορώ να πω.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά εβαλα google camera η διαφορά τεράστια στα χρώματα .

Ποια έβαλες; Εγώ έχω βάλει 2 (7.5 & 8). Μικρές διαφορές μεταξύ τους αλλά η μία δεν λειτουργεί το night mode στην μπροστινή κάμερα, με τη δεύτερη δε δουλεύει η ultra wide καθόλου. Σε συνδυασμό όμως μπορώ να έχω night mode και στην μπροστά κάμερα και στην ultra wide. Μόνο και μόνο γι'αυτό αξίζει να μπει gcam...

Πάντως σε μικρό δοκιμές που έκανα το night sight λειτουργεί καλύτερα σε πιο σκοτεινά περιβάλλοντα, ειδάλλως με τη στοκ έχετε αντίστοιχο ή και καλύτερο αποτέλεσμα (σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού). Για τα υπόλοιπα δεν έχω ακόμη δοκιμάσει.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα είναι πρόβλημα, απλά δεν καταλαβαίνω αν είναι γενικό. Είδα σε φόρουμ ότι το αναφέρουν μετά την αναβάθμιση σε 12.0.4 οπότε πιθανώς είναι λογισμικό. Σε εμένα πάντως, είναι δυνατό το ακουστικό αλλά όχι τόσο πολύ που να ακούγεται από την πίσω μεριά. Ίσως να έχει σχέση με το δεύτερο ηχείο... Δεν μπορώ να πω.

 

 

Ποια έβαλες; Εγώ έχω βάλει 2 (7.5 & 8). Μικρές διαφορές μεταξύ τους αλλά η μία δεν λειτουργεί το night mode στην μπροστινή κάμερα, με τη δεύτερη δε δουλεύει η ultra wide καθόλου. Σε συνδυασμό όμως μπορώ να έχω night mode και στην μπροστά κάμερα και στην ultra wide. Μόνο και μόνο γι'αυτό αξίζει να μπει gcam...

Πάντως σε μικρό δοκιμές που έκανα το night sight λειτουργεί καλύτερα σε πιο σκοτεινά περιβάλλοντα, ειδάλλως με τη στοκ έχετε αντίστοιχο ή και καλύτερο αποτέλεσμα (σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού). Για τα υπόλοιπα δεν έχω ακόμη δοκιμάσει.

Εβαλα την 7,2 εβγαλα ηλιοβασιλεμα με τη google σε ultra wide και τα χρωματα ηταν εντελως φυσικα , δεν μπορω να ανεβασω φωτο για να δεις την διαφορα,

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν θεωρείται πρόβλημα δλδ με την μεγάλη ένταση να ακούς κανονικά τι λέει ο άλλος?

 

Χρόνια πολλά.και στο δικό μου έτσι είναι και της γυναίκας μου στο 9 note pro.εγω κατά την διάρκεια της κλήσης το χαμηλώνω λίγο πριν το τέλος.ευχομαι να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έχω διαβάσει ήδη επομένως η ερώτηση που κάνω εξ αρχής ειναι: μόνο εγώ το εχω/παρατηρώ ή συμβαίνει και σε εσάς?

 

Χρόνια πολλά.

Δηλαδή αν χαμηλώσεις την ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης, εξακολουθεί να είναι πολύ δυνατό το ακουστικό;

Εγώ το έχω λίγο επάνω από τη μέση και είναι ικανοποιητικό.

Επίσης αν πας στα διαγνωστικά που έχει η συσκευή βρες το παρακάτω μενού και δοκίμασε εκεί. Εμένα χαμηλώνει σχεδόν τελείως. 2cf87e35e50d52d416bf287c53b5e2f9.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...