Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρια ειναι απογοητευση...απτο πρωι ως το βραδυ κραταει σε μενα με μετρια χρηση...κατα ταλλα ειναι σουπερ :).αληθεια κανενα παιχνιδακι του ngage μπαινει στο n90?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιο καταστημα την εκανες ;)

 

Στην Αγ. Παρασκευή (αν και δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο)

 

Παιδιά πάντως εμένα η μπαταρία πλέον (αφού έστρωσε και πέρασαν οι πρώτες μέρες που είχα μονίμος την κάμερα ανοιχτή) μου κρατάει μιάμιση μπορεί και δύο μέρες.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,μηπως εχει δοκιμασει κανενας παιχνιδια ngage και sis να μας δωσει μια λιστα συμβατοτητας ??

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αληθές, αλλά έχω διαβάσει, ότι κάποια από τα N-Gage παιχνίδια, όταν εγκαθίστανται σε μη N-Gage κινητό, ενδέχεται να προκαλέσουν ανεπανόρθωτες βλάβες στο κινητό.

Τώρα σε σχέση με την λίστα που ζητάς δεν γνωρίζω αν κυκλοφορεί κάποια σχετική.

Λειτουργούν πάντως τα περισσότερα από τα MGS παιχνίδια, το Explode Arena, το SuperMiners, το Fireball, το Frozen Bubble και αρκετά άλλα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αληθές, αλλά έχω διαβάσει, ότι κάποια από τα N-Gage παιχνίδια, όταν εγκαθίστανται σε μη N-Gage κινητό, ενδέχεται να προκαλέσουν ανεπανόρθωτες βλάβες στο κινητό.
Ανεπανόρθωτες βλάβες δε νομίζω γιατι ο,τι και να προκληθεί θα είναι σε επίπεδο software οπότε με ενα format επανέρχεται ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί προσωπικά, αλλά αυτό που είχα διαβάσει (στο i-phone αν θυμάμαι καλά), είναι ότι αφήνει "κουσούρια" ακόμα κι αν κάνεις soft format.

To ξαναλέω όμως με επιφύλαξη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ποσο χρονο κραταει η αναβαθμιση στο κινητο?γιατι εχει αρχισει και κανει κατι τρελα.οπως για παραδειγμα να αλλαζει το φοντο της εξωτερικης οθονης και να της αναβοσβηνει το φως... :blink:
Link to comment
Share on other sites

ποσο χρονο κραταει η αναβαθμιση στο κινητο?

 

Tι εννοεις ? Η αναβαθμιση δεν ειναι με ημερομηνια ληξης :)

Μηπως περασες τελευταιως καμμια εφαρμογη και σου παρουσιαζει αυτα τα

προβληματα ?

(Εκτος και εαν η αναβαθμιση θελει παλι περασμα ,μηπως δεν "εκατσε" καλα :O )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις ? Η αναβαθμιση δεν ειναι με ημερομηνια ληξης :)

Μηπως περασες τελευταιως καμμια εφαρμογη και σου παρουσιαζει αυτα τα

προβληματα ?

(Εκτος και εαν η αναβαθμιση θελει παλι περασμα ,μηπως δεν "εκατσε" καλα :O )

μια περασα ο κακομοιρης ολη κιολη και την εσβησα γιατι δεν επαιζε... :cry: Το Εzsms.Eννοω καλε ποσο χρονο θελει η νοκια για να στο αναβαθμισει.μην με βγαλεις και ασχετο βρε nervous........ :lol: μιλαμε για ωρες ή για μερες?

Link to comment
Share on other sites

μια περασα ο κακομοιρης ολη κιολη και την εσβησα γιατι δεν επαιζε... :cry: Το Εzsms.Eννοω καλε ποσο χρονο θελει η νοκια για να στο αναβαθμισει.μην με βγαλεις και ασχετο βρε nervous........ :lol: μιλαμε για ωρες ή για μερες?

 

A! λεω και εγω ! :O :lol: :lol:

Αν δεν εχουν δουλεια ,σε 20' με 30' εισαι Οκ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

A! λεω και εγω ! :O :lol: :lol:

Αν δεν εχουν δουλεια ,σε 20' με 30' εισαι Οκ! :)

...κι εχουν ολη την καλη διαθεση(off topic).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να προσαρμοστεί η μπαταρία BL-6C στο Ν90?
Δυστυχώς οχι δε χωράει :( . Όπως μπορείς να δείς και στη φωτογραφία η μπαταρία του Ν90 είναι η δεξιά και η BL-6C έχει μέγεθος περίπου σαν την αριστερή (BL-5C) :O

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

Χρειάζομαι τα "φώτα" σας!

Εδώ και 2 βδομάδες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του Ν90....

Από χτες το μεσημέρι αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!

Ενώ βρίσκεται στο γενικό προφίλ το κινητό, όταν λαμβάνω sms δεν υπάρχει ούτε ηχητική ειδοποίηση αλλά ούτε και οπτική σε καμιά απο τις 2 οθόνες του κινητού! Απλά και μόνο στην εσωτερική κύρια οθόνη φαίνεται πάνω δεξιά το φακελάκι του μηνύματος και τίποτε άλλο! Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσες! για να τις δω πρέπει ο ίδιος να πάω στο μητρώο του κινητού! δεν υπάρχει η οπτική ειδοποίηση "1 αναπάντητη κλήση"! το απενεργοποίησα καποιες φορές το κινητό αλλά τίποτα! του έβγαλα και την μπαταρία αλλά επίσης τίποτα!

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει? Μπορείτε να με βοηθήσετε μήπως?

Σας ευχαριστώ....

Αν ο Παράδεισος δεν έχει γυναίκες, αυτοκίνητα και κινητά τηλέφωνα......

Εγώ δε θα πάω!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

Χρειάζομαι τα "φώτα" σας!

Εδώ και 2 βδομάδες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του Ν90....

Από χτες το μεσημέρι αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!

Ενώ βρίσκεται στο γενικό προφίλ το κινητό, όταν λαμβάνω sms δεν υπάρχει ούτε ηχητική ειδοποίηση αλλά ούτε και οπτική σε καμιά απο τις 2 οθόνες του κινητού! Απλά και μόνο στην εσωτερική κύρια οθόνη φαίνεται πάνω δεξιά το φακελάκι του μηνύματος και τίποτε άλλο! Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσες! για να τις δω πρέπει ο ίδιος να πάω στο μητρώο του κινητού! δεν υπάρχει η οπτική ειδοποίηση "1 αναπάντητη κλήση"! το απενεργοποίησα καποιες φορές το κινητό αλλά τίποτα! του έβγαλα και την μπαταρία αλλά επίσης τίποτα!

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει? Μπορείτε να με βοηθήσετε μήπως?

Σας ευχαριστώ....

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κανένα περίεργο προγραμματάκι και σου δημιούργησε το πρόβλημα αυτό;

Εν πάσει περιπτώσι, αν δεις ότι δεν μπορείς να διορθώσεις το πρόβλημα με κανέναν τρόπο, κάνε στο κινητό ένα format (θα διαγραφούν τα πάντα, γι' αυτό φρόντισε να αντιγράψεις ότι σε ενδιαφέρει, στην κάρτα μνήμης ή στον υπολογιστή), πληκτρολογώντας *#7370# στην αρχική οθόνη. Το τηλέφωνο θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κανένα περίεργο προγραμματάκι και σου δημιούργησε το πρόβλημα αυτό;

Εν πάσει περιπτώσι, αν δεις ότι δεν μπορείς να διορθώσεις το πρόβλημα με κανέναν τρόπο, κάνε στο κινητό ένα format (θα διαγραφούν τα πάντα, γι' αυτό φρόντισε να αντιγράψεις ότι σε ενδιαφέρει, στην κάρτα μνήμης ή στον υπολογιστή), πληκτρολογώντας *#7370# στην αρχική οθόνη. Το τηλέφωνο θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες.

 

Το μοόνο που εγκατέστησα ειναι το ΝΟΚΙΑ sensor........ που χαζομαρούλα μου φαίνεται κιολας! λες να φταίει αυτό?

Αν ο Παράδεισος δεν έχει γυναίκες, αυτοκίνητα και κινητά τηλέφωνα......

Εγώ δε θα πάω!

Link to comment
Share on other sites

mipws kserei kanenas giati otan me pernun tilefono den akugete katefthiann o ixos klisis para mono meta to prwto <<ntut>>?einai kapoio bug kai an nai exei vgei anavathmisei pou na to diorthwnei?

euxaristw :)

Link to comment
Share on other sites

mipws kserei kanenas giati otan me pernun tilefono den akugete katefthiann o ixos klisis para mono meta to prwto <<ntut>>?einai kapoio bug kai an nai exei vgei anavathmisei pou na to diorthwnei?

euxaristw :)

Η πιο λογική απάντηση που μπορώ να δώσω, είναι ότι το ίδιο το τραγούδι που έχεις βάλει σαν ήχο κλήσης, έχει ένα διάστημα παύσης στην αρχή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ειχα και εγω το ιδιο "προβλημα",οφειλεται σωστα στην μικρη παυση στην αρχη του τραγουδιου ΚΑΙ λογω του οτι αν ειναι ΜΡ3 αργει λιγο αν ειναι πανω απο 3ΜΒ περιπου

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

pantws egw prosopika ektos apo auto to provlima me ton ixo pou telika eftiaxe eimai ipereuxaristimenos kai eidika me tin kamera pou den pianete me tipota omws epeidi einai i prwti mou fora pou pernw s60 kinito tha mporuse kapoios na mou protinei kamia efarmogi na valw?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω βοηθεια!

 

Εχω το Ν90 και δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση και θελω να τις κανω ολες

 

Το Ν90 το αγορασα απο το Πλαισιο που πρεπει να παω να κανω την αναβαθμιση στο

 

Πλαισιο ή στην Νοκια θα πληρωσω (γιατι καπου ειδα οτι αμα εχεις την εγγυηση ειναι δωρεαν)τι χαρτια πρεπει να εχω μαζι μου και τι θα τους πω

 

Σας παρακαλω βοηθηστεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην Νόκια. Είναι δωρεάν. Κράτα την απόδειξη αγοράς.

Θα ζητήσεις να σου κάνουν την τελευταία αναβάθμιση (από την στιγμή που είναι διαθέσιμη φυσικά στο κατάστημα).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι η έλλειψη δόνησης δεν είναι θέμα αναβάθμισης αλλά hardware έτσι?Θα ήταν πόλυ χαζό από τη νόκια να έχει το hardware εγκατεστημένο και να μην το χρησιμοποιεί!Παρόλα τα μικρο-προβλήματα που δημιουργει, θα μου το συνιστούσατε να το αγοράσω?Η τιμή του σε τι πλαίσια είναι?
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...