Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ti ennoeis "piaza", metaxeirismeno h se programma?

Πιατσα εννοω για καινουριο η πολυ καλης καταστασης απο αγγελια,μαγαζι ανταλλαγων κ.λ.π. :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μηπως εμαθε κανενας για το προβλημα με τη μνημη?τι μπορουμε να κανουμε?κανενα προγραμμα?δε γινεται να το σβηνουμε συνεχεια για να "αδειασει" η μνημη... :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μηπως εμαθε κανενας για το προβλημα με τη μνημη?τι μπορουμε να κανουμε?κανενα προγραμμα?δε γινεται να το σβηνουμε συνεχεια για να "αδειασει" η μνημη... :mad: :mad: :mad:

 

 

 

Χθες μου έφτασε η μνήμη στα 128kb... :cry: Κάνω περίπου 10 restart τη μέρα λόγω μνήμης... Μετά από μερικά τηλέφωνα τέλος η μνήμη... :lol:

 

Κοιτάω κάθε μέρα για νέο firmware και μόλις κυκλοφορήσει θα σας ενημερώσω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έφτασε η μνήμη στα 128kb... :cry: Κάνω περίπου 10 restart τη μέρα λόγω μνήμης... Μετά από μερικά τηλέφωνα τέλος η μνήμη... :lol:

 

Κοιτάω κάθε μέρα για νέο firmware και μόλις κυκλοφορήσει θα σας ενημερώσω...

Μπραβο ρε ili :)γιατι αυτο το προβλημα "χαλαει" την τοσο καλη εικονα του κινητου

Που ψαχνεις για τις νεες εκδοσεις λογισμικου?

 

 

Περιοχή: Nokia Shop Καμάρα Θεσ/νίκη :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ αυτό το κινητό αλλά πρώτα θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες.

 

1)Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάποτε δόνηση στο κινητό?

 

2)Η κάμερα άμα δεν την ρυθμίζεις κάθε φορά που θες να βγάλεις φωτογραφία πως τα πηγαίνει?

 

3)Aξίζει η αλλαγή του 6680 με αυτό ή να περιμένω καλύτερα μήπως η nokia βγάει κάποιο άλλο κινητό?

 

Αυτά για τώρα.

Ευχαριστώ:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ αυτό το κινητό αλλά πρώτα θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες.

 

1)Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάποτε δόνηση στο κινητό?

 

2)Η κάμερα άμα δεν την ρυθμίζεις κάθε φορά που θες να βγάλεις φωτογραφία πως τα πηγαίνει?

 

3)Aξίζει η αλλαγή του 6680 με αυτό ή να περιμένω καλύτερα μήπως η nokia βγάει κάποιο άλλο κινητό?

 

Αυτά για τώρα.

Ευχαριστώ:)

 

  1. Δυστυχως οχι.
  2. Καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει.
  3. Πιστευω οτι και μονο λογω της οθονης και του βιντεο ναι αξιζει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  1. Δυστυχως οχι.
  2. Καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει.
  3. Πιστευω οτι και μονο λογω της οθονης και του βιντεο ναι αξιζει.

Thanks για τις γρήγορες απαντήσεις.:)

 

Το κακό με το κινητό για εμένα είναι η δονήση.Αυτό με κρατάει προς στιγμής και δεν έχω πάει να το πάρω.

 

To θέμα είναι ότι η δόνηση χρειάζεται αρκετές φορές όπως πχ όταν δεν είσαι μόνος στο σπίτι και θες να ξυπνήσεις μόνο εσύ βάζεις μόνο δόνηση και τελειώνει η υπόθεση.Με το n90 όμως τι θα κάνεις?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο με τη δονηση ειναι αρνητικο αλλα πιστευω οτι συνηθιζεται.Εμενα πλεον δεν θα μου κανει αισθηση οταν με το καλο το παρω το n90 αφου εχω συνηθισει απο το 9300 που δεν εχει δονηση. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μα και εμένα άμα δεν είχα το πρόβλημα ότι χρειάζομαι δόνηση για να ξυπνάω μόνο εγώ δεν θα είχα πρόβλημα.

 

Και στο 6680 απενεργοποιημένη την έχω.Μόνο στο αθόρυβο που το βάζω τα βράδια είναι ενεργή για τους λόγους που είπα παραπάνω...

 

Αnyway θα δω τι θα γίνει.

Σε ευχαριστώ φέλε Σταύρο:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

2)Η κάμερα άμα δεν την ρυθμίζεις κάθε φορά που θες να βγάλεις φωτογραφία πως τα πηγαίνει?
Δες το σε σύγκριση με το 3230:

N90: http://img171.imageshack.us/img171/3466/0376dh.jpg

3230: http://img130.imageshack.us/img130/3900/0284fm.jpg

Στο Ν90 δεν πείραξα καμία απολύτως ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο χρώμα σε κίτρινο,άσπρο,μπλε,μαύρο-γκρι.

"Πρόβλημα" με το κόκκινο -πολύ ποιο φωτεινό του 3230-

 

Απο φώτο πολύ καλή ακομα και χωρίς ρύθμιση.

 

Thanks φίλε:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

3)Aξίζει η αλλαγή του 6680 με αυτό ή να περιμένω καλύτερα μήπως η nokia βγάει κάποιο άλλο κινητό?

 

Εγω παλι φιλε Jim θα ελεγα να περιμενεις ,εκτος εαν εχεις παθει τρελλα με το Ν90 ,το βιντεο του (και οι φωτος του με αρκετες ρυθμισεις) πολυ καλο :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω ένα καλό κινητό clamshell και το n90 έχει ότι θέλω -έκτος της δόνησης...-

 

Σκεφτόμουνα ότι αφού το 6680 πιάνει ακόμα στην αγορά θα είναι πολύ εύκολο να το πουλήσω τώρα απο το να περιμένω μέχρι τα χριστούγεννα να δω άμα θα βγάλει η nokia καινούρια κινητά -btw αν δεν κάνω λάθος δεν έχει ακουστεί τίποτα?Σωστά?- να κυκλοφορίσουν και τότε να πουλήσω το 6680 που θα έχει πέσει αρκετά η τιμή του...

 

Πραγματικά δεν ξέρω...Θέλει αρκετή σκέψη...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η δόνηση είναι και θέμα μπαταρίας. Στο 5110 που είχα, όταν άλλαξα την μπαταρία είχα και δόνηση.

Σε σχέση με την φωτογραφική μηχανή, εγώ προσωπικα το αφήνω στο αυτόματο. Εξ' αλλού δεν νομίζω ότι αλλάζουν κάτι θεαματικά οι επιπρόσθετες ρυθμίσεις.

Θεωρώ ότι το Ν90 είναι από τις καλύτερες συσκευές που υπάρχουν σήμερα στην αγορά. Σίγουρα δεν το μετάνιωσα που το πήρα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η δόνηση είναι και θέμα μπαταρίας. Στο 5110 που είχα, όταν άλλαξα την μπαταρία είχα και δόνηση.

Σε σχέση με την φωτογραφική μηχανή, εγώ προσωπικα το αφήνω στο αυτόματο. Εξ' αλλού δεν νομίζω ότι αλλάζουν κάτι θεαματικά οι επιπρόσθετες ρυθμίσεις.

Θεωρώ ότι το Ν90 είναι από τις καλύτερες συσκευές που υπάρχουν σήμερα στην αγορά. Σίγουρα δεν το μετάνιωσα που το πήρα.

Η δόνηση δεν είναι θέμα μπαταρίας. Για το 5110 προφανώς βρήκες μη original μπαταρία με ενσωματωμένη δόνηση. Για το Ν90 δε νομίζω να βγεί κάτι τέτοιο oπως δεν έχει βγεί τόσο καιρό για τα communicators. Πάντως και να βγεί εγω δε θα την εμπιστευτώ...
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την φωτογραφική μηχανή, εγώ προσωπικα το αφήνω στο αυτόματο. Εξ' αλλού δεν νομίζω ότι αλλάζουν κάτι θεαματικά οι επιπρόσθετες ρυθμίσεις.

 

Συμφωνώ. Διαφορά (μεγάλη) είδα στη ρύθμιση για κοντινή λήψη σε σχετικά σκοτεινό περιβάλλον.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΑΙΔΕΣ.ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ !!!!! :cool: :cool:

ΤΟΥ Ν-90

Ξέρεις μήπως τι διορθώνει;
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ? :( ΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ :(

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΝΑ Κ ΟΛΟ ΑΝΟΙΓΕ!!!! :mad: ΠΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΑΛΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΕ ΑΛΛΟ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ? :( ΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ :(

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΝΑ Κ ΟΛΟ ΑΝΟΙΓΕ!!!! :mad: ΠΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΑΛΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΕ ΑΛΛΟ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ

 

 

Μία φορά μου το έχει κάνει και μάλιστα χθες (δηλαδή ένα μήνα αφού το αγόρασα). Εν τω μεταξύ νόμιζα ότι πάτησα κάποιο πλήκτρο καταλάθως αλλά αφού λες ότι σου συμβαίνει συχνα ίσως και εμένα να το έκανε από μόνο του.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΒΙΝΤΕΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗΣ ΛΗΨΗΣ(ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΕΙΚΟΝΑΣ-ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΨΙΛΑ.:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

1)Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάποτε δόνηση στο κινητό?

 

Σε περιοδικό διάβασα ότι η NOKIA δεν έβαλε δόνηση όχι λόγο μεγέθους (επικρατεί αυτή η άποψη) αλλά λόγω του ότι η Carl Zeiss της είπε ότι θα χαλάσει ο φακός αν υπάρχει δόνηση στο κινητό. Οπότε το να δούμε δόνηση στο κινήτό μάλλον είναι κάτι ανέφικτο.

 

Προσπαθώ να βρω το βιβλίο των τεχνικών για το Ν90 να σας πω αν υπάρχει θέσει στην πλακέτα του που να προοριζόταν για δόνηση.

 

Όσον αφορά τα restart όντως μετά από λίγο καιρό αρχίζει και καταντά εκνευριστικό. Αν κάνω 2-3 απανωτά τηλέφωνα το κινητο μου βγάζει "Μνήμη Πλήρης" και κάνει επανεκίννηση. Προσπαθώ να μάθω για κανένα νέο Firmware αλλά από την NOKIA μου λένε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα.

 

Επίσης είναι πολύ ευαίσθητο στο οτι μόλις κουνηθεί λίγο το στέλεχος της κάμερας γυρνάει σε ανοιχτή ακρόαση.

 

Ξέρει κανείς αν έχουν βγει εφαρμογές που να εκμεταλεύονται την πραγματική ανάλυση της οθόνης και όχι να κάνουν scale απο την παλιά ανάλυση? Αυτή η θολούρα που έχουν με χαλάει.

 

Αν δεν υπήρχαν τα restart, πραγματικά το κινητό θα ήταν κορυφή. Ελπίζω να διορθωθούν με νέο Firmware.

 

P.S Συγγνώμη αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μάθω για κανένα νέο Firmware αλλά από την NOKIA μου λένε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα.

 

Αυτό δεν ισχύει φίλε μου... Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις κινητών που λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία τους βγαίνει νέα αναβάθμιση. Το ίδιο έγινε και με το Ν90 όταν βγήκε η 2.0530.3.5. Ελάχιστες μέρες μετά από την κυκλοφορία του δηλαδή! Η συγκεκριμένη έκδοση πάντως έχει όντως πολλά bugs και θα πρέπει να βγεί το συντομότερο μια ολοκληρωμένη και σταθερή αναβάθμιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου και επαυξάνω. Είναι κρίμα να χαλάει την εικόνα του κινητού μια τόσο buggy έκδοση του λειτουργικού του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...