Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες περί Honor συσκευών


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

τις τελευταίες μέρες διαβάζω για ένα θέμα που έχει προκύψει με την Huawei και την VLC, με την τελευταία να μπλοκάρει κάποιες Huawei συσκευές από το να κατεβάζουν τον γνωστό player από το play store.

Ο λόγος είναι ότι το λογισμικό της huawei είναι επιθετικό στις εφαρμογές που δεν είναι by huawei και έτσι δημιουργεί προβλήματα στην αναπαραγωγή βίντεο και ήχου χωρίς να είναι στο προσκήνιο η εφαρμογή.

https://www.theverge.com/platform/amp/2018/7/25/17614014/vlc-blacklisting-recent-huawei-devices-negative-app-reviews

μερικές ερωτήσεις για όποιον ξέρει:

α) έχουν μπλοκαριστεί Honor συσκευές;

β) έχουν οι Honor συσκευές την ίδια επιθετική πολιτική; όχι μόνο για τον vlc, αλλά και γενικά..

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι γνώστης μπορείς να αλλάξεις από τις ρυθμίσεις ώστε να μην μπλοκαρετε το vlc και κάθε εφαρμογή που δεν θες να μπλοκαρετε. Από οτι διάβασα τα honor δεν έχουν μπλοκαριστεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξέρετε αν θα ισχύσει ο αποκλεισμός της Google προς την Huawei ( με εντολη Trump) και για τα κινήτά της Honor? Εχω το 20pro

https://www.iefimerida.gr/tehnologia/telos-i-synergasia-google-me-ti-huawei

Link to comment
Share on other sites

Η είδηση που βάζεις είναι πριν 15 μήνες.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις πρόβλημα
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ok, μπορει να μην το προσεξα , τελικά τι ισχυει? Διαβασα κάτι παρόμοιο πρόσφατα

 

αυτο ισχυει εδω κι 1- 1μιση χρονο.... αν εχεις ηδη καποιο honor με google services δε θα χεις θεμα, ουτε με αναβαθμισεις αλλα τα μοντελα απο το '20 και μετα θα ερχονται χωρις google services. μπορεις βεβαια να περασεις μονος σου αν εισαι ψαγμενος...αν και εχω διαβασει δεν ειναι πολυ δυσκολο... βεβαια με την καινουρια κυβερνηση στην αμερικη αν δεν ξαναβγει ο trump ισως να αρουν την αποφαση και να ναι ολα οπως πριν αλλα λιγο δυσκολο το κοβω για τωρα γρηγορα. Παντως στο τηλεφωνο σου δε θα χεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες περί Honor συσκευών
  • The topic was pinned
  • 1 year later...

Παιδιά καλησπέρα, ψήνομαι να ξαναπαρω Honor μετά από καιρό, ακομα και παραεισαγωγη (αφου στα μεγαλα μαγαζια δενννν), μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τι ισχυει με Google? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας, έτσι πήρα το honor 90, αλλά στη χώρα μου παίρνετε τηλέφωνο χωρίς φορτιστή σε οποιοδήποτε κατάστημα και ήθελα να μάθω μπορώ να χρησιμοποιήσω φορτιστή από τη samsung μου μέχρι να περιμένω την επόμενη εβδομάδα για να πάρω έναν, φοβάμαι ότι θα βλάψω την μπαταρία αν το κάνω χρησιμοποιήστε άλλο φορτιστή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators
On 2/1/2024 at 8:52 ΠΜ, krisameto said:

Γεια σας, έτσι πήρα το honor 90, αλλά στη χώρα μου παίρνετε τηλέφωνο χωρίς φορτιστή σε οποιοδήποτε κατάστημα και ήθελα να μάθω μπορώ να χρησιμοποιήσω φορτιστή από τη samsung μου μέχρι να περιμένω την επόμενη εβδομάδα για να πάρω έναν, φοβάμαι ότι θα βλάψω την μπαταρία αν το κάνω χρησιμοποιήστε άλλο φορτιστή. Ευχαριστώ.

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με το φορτιστή της Samsung, δε χρειάζεται καν να πάρεις άλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...