Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα κάνω και μια software ερώτηση: Για back-up των dvd's μου ποιό πρόγραμμα εφάμιλο με dvd-decrypter και dvd-shrink υπάρχει? Κάποιο άλλο για να καίω την συμπιεσμένη ταινία σε άδειο δισκάκι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tha se simvouleva na min pas gia macbook giati oi perissoteroi pou to exoun exoun metaniwsei pou den piran to pro. Gia pllou s logous: sxediasis poiotitas ilikwn kai dinatotitwn.

 

Se genikes grammes padws egw pou exw to 15" eimai para poly eyxaristimenos. Otan to fortizw kai to doulevw parallila mou anevazei psiles thermokrasies alla ayto den exei kanena antiktypo se epidoseis klp. Windows den exw valei akoma alla exw akousei oti trexoun poli kala an bootareis me windows. Diladi einai sa native. Twra gia parallels den einai toso kales oi epidoseis amfoterwn twn leitourgikwn. Genika pantws pistevw oti ta kenuria apple books einai korifea kai yperteroun apo kathe allo laptop.

Link to comment
Share on other sites

Αν και οι διαφορές μεταξύ απλού και pro δεν είναι ασήμαντες, δεν πάει να πει ότι το απλό είναι άχρηστο, ιδίως όταν κάνει πολύ πιο φθηνά από το άλλο. Αν σε νοιάζει η φορητότητα και δε σε ενοχλεί το γεγονός ότι δεν έχει κάρτα οθόνης με dedicated μνήμη, μια χαρά θα είναι και το απλό.

 

Βασικά σκέψου το ως εξής: το Pro είναι σαν να έχεις έναν φορητό iMac. Είναι περισσότερο desktop replacement δλδ. Το άλλο είναι laptop.

 

Αν έχεις μνήμη από 1 g και πάνω, τα windows μέσω parallels πάνε μια χαρά. Δες και το post μου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω και μια software ερώτηση: Για back-up των dvd's μου ποιό πρόγραμμα εφάμιλο με dvd-decrypter και dvd-shrink υπάρχει? Κάποιο άλλο για να καίω την συμπιεσμένη ταινία σε άδειο δισκάκι?

 

mactheripper

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω και μια software ερώτηση: Για back-up των dvd's μου ποιό πρόγραμμα εφάμιλο με dvd-decrypter και dvd-shrink υπάρχει? Κάποιο άλλο για να καίω την συμπιεσμένη ταινία σε άδειο δισκάκι?

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το MacTheRipper για να περάσω το DVD στον σκληρό, και μετά το DVD2oneX2 για να το συμπιέσω στα 4.5 gb που χρειάζεται για να χωρέσει σε single layer δισκάκι. ;)

Link to comment
Share on other sites

querto, δωρεάν burner είναι το LiquidCD (γράφει και DL DVD).

 

αφού γουστάρεις και χρησιμοποιείς το DVD2oneX2, το αγοράζεις και είσαι κομπλέ. εκτός αν εννοείς οτι θέλεις το *****/patch/παρανομία του.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά προγράμματα όλα τους...

Μήπως υπάρχει πουθενά το κλειδάκι για το DVD2OneX2?

 

Ένας φίλος μου, o

μου έδωσε αυτό:

 

Moderation mode

text removed

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει ότι απαγορεύονται τα crαcks, serials κλπ. Αναφέρεται στους κανόνες του Computing forum, όπως επίσης αναφέρεται ότι δεν πρέπει να κάνετε τέτοιου είδους requests.
Link to comment
Share on other sites

Και λέγανε ότι δεν θα βγει εξέλιξη του mac mini. Μετά από τέτοια εμπορική επιτυχία πως να μην έβγαινε...:D

Link to comment
Share on other sites

Και λέγανε ότι δεν θα βγει εξέλιξη του mac mini. Μετά από τέτοια εμπορική επιτυχία πως να μην έβγαινε...:D

 

Δεν έγινε και κάποια τρομερή αλλαγή, σε σχέση με τα όσα άλλαξαν στους iMac το Mini πέρασε απαρατήρητο. Και πέρσι το καλοκαίρι που το είχαν ανανεώσει δεν είχαν αλλάξει κάτι ιδιαίτερο. Οι φήμες για Mac mini media center πάλι δεν βγήκαν αληθινές. Ούτε καλύτερη κάρτα γραφικών του έβαλαν δυστυχώς, ούτε περισσότερη μνήμη, ούτε μεγαλύτερους σκληρούς.

Για κάποιο λόγο δεν το προωθεί ιδιαίτερα η apple, μάλλον δεν της αφήνει υψηλό περιθώριο κέρδους.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

δηλ. η μονη αλλαγη στο mini οι επεξεργααστες?..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δηλ. η μονη αλλαγη στο mini οι επεξεργααστες?..

Ναι, δεν άλλαξε τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν άλλαξε τίποτα άλλο.

http://www.hardmac.com/news/2006-08-31/#5869

Δεν εχουμε SuperDrive Σε ολα?

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα πρόβλημα με το G5 που χρησιμοποιώ και θα ήθελα την βοηθειά σας!!!!!

 

Όταν το ανοίγω φορτώνει κανονικά και λιγό πριν ολοκληρωθεί η διαδικασιά ξαφνικά χαλάνε τα χρώματα και φαίνονται σας να είναι "καμμένα". Δεν είναι σίγουρα πρόβλημα οθόνης. Κάτι συμβαίνει με το λειτουργικό. Να αναφέρω ότι είναι το 10.3.9 και έχω δοκιμάσει μήπως φταίει η αναλυση της οθόνης, εχω συνδέσει άλλες οθόνες αλλα και πάλι τιποτα!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

θέλετε κι εσείς Apple Greece;

Ένα μικρό άρθρο απο τον δικτυακό τόπο της otenet.

 

η όλη προσπάθεια βρίσκεται εδώ:

http://www.wewantapplegreece.com

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με τη Rainbow είναι απολύτως α π ο γ ο η τ ε υ τ ι κ ή, πιστέψτε με το ξέρω ΠΟΛΥ καλά! Είναι απολύτως σεβαστό οτι ο κόσμος δεν την αντέχει πια!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα!

 

Εχω βαλει στο ματι το MacBook pro.

 

Αλλα φοβαμε μηπως προς τα χριστουγενα βαλουν (Intel Core 2 Duo ) και παω καπως ετσι (((:knife:)))

 

Πια ειναι η γνωμη σας θα βαλουν καποια στιγμη τετοιους επεξεργαστες οπως στο iMac?

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

@avid:

 

Ακούγεται ότι το Νοέμβριο θα τα αναβαθμίσουν σε Core 2 Duo.

 

 

;) Αρα λιγο ακομα υπομονη μην παθω κανενα εμφραγμα....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...