Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το scaner 3D?e0c1315adede76d98b9864a2eea8708e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις περάσει κάποια gcam?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καταργήθηκε για το δικό μας γιατί δεν υποστηρίζεται λόγω έλλειψης αισθητήρα 3D TOF. Την είχα κι εγώ στις αρχές, τις προάλλες εκανα format και δεν μπορώ πλέον να την κατεβάσω για αυτό το λόγο.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις περάσει κάποια gcam?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Ναι πως το κατάλαβες? Έχει να κάνει??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πως το κατάλαβες? Έχει να κάνει??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε τσάκωσα, χαχαχαχα. Αν πας και στο Galaxy store, θα δεις ότι δεν μπορείς να κάνεις update ούτε το 3d scanner. Και λογικά φοράς αυτή https://koopahtmaniac.com

 

 

Ερωτηση κρισεως προς του κατόχους. Είχα s20 plus, το έδωσα προχτές και έχω μείνει με ένα σάπιο εταιρικό hua. Ειλικρινά, αξίζει να παω σε note ultra στα 850 - 900 η να περιμένω την παρουσίαση στις 14 Γενάρη? Πραγματικά δεν παλεύεται η κατάσταση με δαύτο, απορώ πως τα χειρίζονται αυτα τα πράγματα. Σαπακια, ούτε το πληκτρολόγιο δεν ακούει, ειδοποιήσεις ποτέ....

 

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Σε τσάκωσα, χαχαχαχα. Αν πας και στο Galaxy store, θα δεις ότι δεν μπορείς να κάνεις update το 3d scanner. Και λογικά φοράς αυτή https://koopahtmaniac.com

 

 

Ερωτηση κρισεως προς του κατόχους. Είχα s20 plus, το έδωσα προχτές και έχω μείνει με ένα σάπιο εταιρικό hua. Ειλικρινά, αξίζει να παω σε note ultra στα 850 - 900 η να περιμένω την παρουσίαση στις 14 Γενάρη? Πραγματικά δεν παλεύεται η κατάσταση με δαύτο, απορώ πως τα χειρίζονται αυτα τα πράγματα. Σαπακια, ούτε το πληκτρολόγιο δεν ακούει, ειδοποιήσεις ποτέ....

 

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Οπότε αν διαγράψω την Gcam όλα κομπλέ?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν διαγράψω την Gcam όλα κομπλέ?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σβηστήν καθως κατεμε δεν αξίζει κιόλας. Overall βγάζει καλύτερες φώτο η μαμά και της σειράς s20 και της note.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σβηστήν καθως κατεμε δεν αξίζει κιόλας. Overall βγάζει καλύτερες φώτο η μαμά και της σειράς s20 και της note.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Συμφωνώ! Σ ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για κάποιο λόγο έφυγε το scaner 3D κ δεν μπορώ να το βρω... Περίεργο f2841cc8d17c306fe04cf7f2a3151382.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που διέγραψα την Gcam δεν μου βγάζει το scaner 3D περίεργο... 39996e28f536c7b356629415f4366809.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που διέγραψα την Gcam δεν μου βγάζει το scaner 3D, περίεργο 08304cb4fb02fd4e268ac006fd67a54d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τσάκωσα, χαχαχαχα. Αν πας και στο Galaxy store, θα δεις ότι δεν μπορείς να κάνεις update ούτε το 3d scanner. Και λογικά φοράς αυτή https://koopahtmaniac.com

 

 

Ερωτηση κρισεως προς του κατόχους. Είχα s20 plus, το έδωσα προχτές και έχω μείνει με ένα σάπιο εταιρικό hua. Ειλικρινά, αξίζει να παω σε note ultra στα 850 - 900 η να περιμένω την παρουσίαση στις 14 Γενάρη? Πραγματικά δεν παλεύεται η κατάσταση με δαύτο, απορώ πως τα χειρίζονται αυτα τα πράγματα. Σαπακια, ούτε το πληκτρολόγιο δεν ακούει, ειδοποιήσεις ποτέ....

 

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Θα κάνω εγώ τη συγκεκριμένη μετάβαση (από s20+ σε note 20 ultra) οπότε θα έχεις μια απάντηση σ' αυτό. Απλά το περιμένω να έρθει. Προσωπικά δεν περιμένω να με εντυπωσιάσει σε θέμα hardware και επιδόσεων, εξάλλου λίγες οι διαφορές που έχουν αλλά δεν είχα ποτέ note, ήταν απωθημένο το s pen και το κάνω συνειδητά γι' αυτό το λόγο. Αν πήγαινα σε note 10/10+ το θεωρούσα downgrade, το ίδιο εν μέρει και το "απλό" note 20 (λόγω της έλλειψης 120hz που με έχει καταβολέψει) οπότε δεν έμενε και κάτι άλλο.

 

Όσο για το άλλο που λες, δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Αν μάθεις σε ναυαρχίδα, δεν υπάρχει επιστροφή. Αν χρειαστεί να χειριστώ κινητό των γονιών μου, πραγματικά εκνευρίζομαι.

Edited by chavnick
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι έψαχνα πόσους μήνες με κριτικές κτλπ, είχα δει άπειρα βίντεο είχα διαβάσει τα πάντα, τα σχόλια πολλά κ διαφορά κ αρκετά αρνητικά!! Τελικά το πήρα κ αυτό που έχω να πω είναι πως το κινητό είναι τούμπανο!!!!! Η κάμερα φανταστική κ η μπαταρία οκ έχει θεματακια αλλά μου βγάζει άνετα μια μέρα για πλάκα!!!! Όσον αφορά θερμοκρασίες κτλπ δεν μου έχει παρουσιάσει απολύτως τίποτα!!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ερωτηση κρισεως προς του κατόχους. Είχα s20 plus, το έδωσα προχτές και έχω μείνει με ένα σάπιο εταιρικό hua. Ειλικρινά, αξίζει να παω σε note ultra στα 850 - 900 η να περιμένω την παρουσίαση στις 14 Γενάρη? Πραγματικά δεν παλεύεται η κατάσταση με δαύτο, απορώ πως τα χειρίζονται αυτα τα πράγματα. Σαπακια, ούτε το πληκτρολόγιο δεν ακούει, ειδοποιήσεις ποτέ....

 

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Εννοείται s21 ultra με κλειστά μάτια. Δεν το συζητάω.

Υ. Γ. Έχω κάνει την μετάβαση s20 ultra->Note 20 ultra.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υ. Γ. Έχω κάνει την μετάβαση s20 ultra->Note 20 ultra.

 

Tη μετάβαση αυτή πώς την κρίνεις ;

Θεωρητικά υπάρχει downgrade στον telephoto από 10x οπτικό και 100x ψηφιακό σε 5x και 50x, αντίστοιχα.

Αλλά από όσο έχω διαβάσει είναι βελτιωμένη η εστίαση. Σε θέμα μπαταρίας ; Eπίσης υπάρχει θεωρητικά downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Tη μετάβαση αυτή πώς την κρίνεις ;

Θεωρητικά υπάρχει downgrade στον telephoto από 10x οπτικό και 100x ψηφιακό σε 5x και 50x, αντίστοιχα.

Αλλά από όσο έχω διαβάσει είναι βελτιωμένη η εστίαση. Σε θέμα μπαταρίας ; Eπίσης υπάρχει θεωρητικά downgrade.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι τότε σίγουρα δεν αξίζει. Επίσης το s21u έχει αρκετές βελτιώσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω εγώ τη συγκεκριμένη μετάβαση (από s20+ σε note 20 ultra) οπότε θα έχεις μια απάντηση σ' αυτό. Απλά το περιμένω να έρθει. Προσωπικά δεν περιμένω να με εντυπωσιάσει σε θέμα hardware και επιδόσεων, εξάλλου λίγες οι διαφορές που έχουν αλλά δεν είχα ποτέ note, ήταν απωθημένο το s pen και το κάνω συνειδητά γι' αυτό το λόγο. Αν πήγαινα σε note 10/10+ το θεωρούσα downgrade, το ίδιο εν μέρει και το "απλό" note 20 (λόγω της έλλειψης 120hz που με έχει καταβολέψει) οπότε δεν έμενε και κάτι άλλο.

 

Όσο για το άλλο που λες, δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Αν μάθεις σε ναυαρχίδα, δεν υπάρχει επιστροφή. Αν χρειαστεί να χειριστώ κινητό των γονιών μου, πραγματικά εκνευρίζομαι.

Να πω ότι το παραπανω post με εκφραζει απόλυτα. Όπως το βλέπω θα περιμένω την παρουσίαση (20 μέρες βάσανο). Αν το s21 ultra δεν πληρεί ΠΛΗΡΩΣ αυτά που ζητάω από μια ναυαρχίδα της Samsung εν έτη 2021 θα στραφώ στο note μιας και η διαφορά στην τιμή θα είναι αρκετά μεγάλη τουλάχιστον στην αρχή. Φέτος είμαι διατεθειμένος να κάνω Day one (περίπου...με τιμολόγιο, επιστροφές κτλ) αγορα, αν όλο αυτό το hype που έχει δημιουργηθεί έχει αντίκρυσμα στο τελικό προϊόν. Προσωπικά είναι η τελευταία ευκαιρία που τις δίνω..., από την άλλη που να πας κιόλας, έχω επενδύσει αρκετά στο οικοσύστημα της.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σπάει γι'αυτό την βγάζουμε και βάζουμε domeglass.

 

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για της πισω κάμερες όμως πιο πολύ φοβάμαι αυτές

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι το παραπανω post με εκφραζει απόλυτα. Όπως το βλέπω θα περιμένω την παρουσίαση (20 μέρες βάσανο). Αν το s21 ultra δεν πληρεί ΠΛΗΡΩΣ αυτά που ζητάω από μια ναυαρχίδα της Samsung εν έτη 2021 θα στραφώ στο note μιας και η διαφορά στην τιμή θα είναι αρκετά μεγάλη τουλάχιστον στην αρχή. Φέτος είμαι διατεθειμένος να κάνω Day one (περίπου...με τιμολόγιο, επιστροφές κτλ) αγορα, αν όλο αυτό το hype που έχει δημιουργηθεί έχει αντίκρυσμα στο τελικό προϊόν. Προσωπικά είναι η τελευταία ευκαιρία που τις δίνω..., από την άλλη που να πας κιόλας, έχω επενδύσει αρκετά στο οικοσύστημα της.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Πόσες ώρες sot έχεις στο s20u με την χρήση σου?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες sot έχεις στο s20u με την χρήση σου?
Δεν είχα το ultra αλλά το plus (το οποίο και έδωσα) Γύρω στις 5:30-6 ώρες/24ωρο στα 120hz είχα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα το ultra αλλά το plus (το οποίο και έδωσα) Γύρω στις 5:30-6 ώρες/24ωρο στα 120hz είχα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Το Note 20 ultra δεν πιάνει αυτούς τους χρόνους με 120hz.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κι ευτυχισμενα Χριστουγεννα!!!:D:D:D:D

 

Αλήθεια,τι χρόνους sot πιανει με 120 hz σε μια ημερα?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Tη μετάβαση αυτή πώς την κρίνεις ;

Θεωρητικά υπάρχει downgrade στον telephoto από 10x οπτικό και 100x ψηφιακό σε 5x και 50x, αντίστοιχα.

Αλλά από όσο έχω διαβάσει είναι βελτιωμένη η εστίαση. Σε θέμα μπαταρίας ; Eπίσης υπάρχει θεωρητικά downgrade.

 

Το οπτικό στο s20 ultra είναι 4x. Εκεί υπάρχει αναβάθμιση κατά 1.

Παρόλα αυτά το s20 ultra έχει μεγάλο αισθητήρα ζουμ και πολλά mp οπότε σε επίπεδο 20x πχ θεωρώ ότι είναι καλύτερο από note. Είχα κάνει και συγκριτικό όταν τα είχα ταυτόχρονα δηλαδή και ήταν καλύτερο. Για μένα το νοτε είναι λίγο καλύτερο στην βασική κάμερα με καλύτερη εστίαση και πιο όμορφο συν πιο λεπτό και ελαφρύ που μετράνε. Κατά τα άλλα στο ζουμ καλύτερο το s20 ultra κατά τη γνώμη μου αλλά σε συγκεκριμένα επίπεδα ζουμ οπότε μόνο για αυτό δεν αξίζει. Επίσης στη μπαταρία καλύτερο το s20 ultra.

Τέλος στο s21 ultra επέλεξε πάλι μικρούς αισθητήρες ζουμ και λίγα mp αλλά με 2 τέτοιους για να καλύψει μέχρι το 10 με οπτικό και ενδιάμεσα με τους άλλους. Προσωπικά προτιμώ το set up του s20 ultra στο ζουμ καθώς ήταν πολύ καλό και με 1 αισθητήρα πιο μεγάλο πήγαινε καλύτερα το βράδυ. Τώρα με τόσο μικρούς που θα βάλει θα είναι για κλάματα μες το σπίτι ή έξω σούρουπο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κι ευτυχισμενα Χριστουγεννα!!!:D:D:D:D

 

Αλήθεια,τι χρόνους sot πιανει με 120 hz σε μια ημερα?

 

Χρόνια πολλά, με υγεία.

Περίπου 4,5 ώρες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει πάντως το android 11 έχει ήδη βγει για κάποιες χώρες όπως πχ Γαλλία. Εάν το περάσω εγώ με γερμανικό θα υπάρχει προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να αλλάξω και το csc?

Θα γυρίσει σε βρετανικό σωστά?

Θα έχω πρόβλημα με εγγύηση που με imei θα φαίνεται γερμανικό και λειτουργικό αγγλικό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...